Editörler : crops35
14 Eylül 2018 20:33

Mulakkat kalkti mi yoksa aslinda devam mi ediyor

Evet arkadaslar ilgili danistay kararinın herkeste heyecan yarattigini farkettim basta ben de bayagi umutlandim ama sonra farkettim ki karar subat ayina ait biraz arastirdim karardan sonra mulakatli alim olmusmu diye sonra farkettim ki gelir idaresi 35 avukat alimi icin ilan vermis 5 kati kadar adayi cagirmis sinavi da temmuz ayindaymis yani karardan sonra https://ilan.memurlar.net/ilan/42298/gelir-idaresi-35-avukat-alacak.html

Bu benim farkettigim muhtemelen baska baska kurumlarda almisdir bu arada Boyle bir sey sizce nasil mumkun olabilir ya da diger kurumlarin boyle keyfi davranmayacaginin garantisi olabilir mi

mrs.msd
Aday Memur
14 Eylül 2018 20:58

Karar şubat ayında verilmiş ama ağustos ayında tebliğe çıkmış. bütük ihtimalle o tarihten sonraki alımları etkiledi

hkukcu11
Aday Memur
14 Eylül 2018 22:20

Anladim peki subatta alinan kararin tebligi neden agustos ayinda yapilmis peki

Birde mart ayinda dsi 955 personellik alim ilan etmis ancak alim henuz gerceklesmemis kosullardan biri 70 puan almis olmak en az yani buradan mulakatli alim oldugu anlasiliyor. Bu dogrultuda dsi nin ilan ettigi gibi mulakatli alim yapmasi mumkun mu sizce muhendislerde mulakatli alim yapilacagi endisesindeler danistayin iptal karari onlarida kapsiyormu yoksa karardan haberleri mi yok

14 Eylül 2018 22:24

gelir idaresinin alımı sonuçlanmadı diye biliyorum. belki sonuçlar açıklanmadan alım iptal olur.

hkukcu11
Aday Memur
14 Eylül 2018 22:28

Sayet sonuclanmadiysa bir sey yapilabilir mi 35 kisi cok ciddi bir rakam 2018/1 de yalnizca 34 avukat alinmis saka gibi

kadil küdat, 6 yıl önce

gelir idaresinin alımı sonuçlanmadı diye biliyorum. belki sonuçlar açıklanmadan alım iptal olur.

14 Eylül 2018 22:39

bundan sonra ne olur bilemiyorum. ama gib kendi yazılı sınavını yapmış ve sonuçları açıklanmış sanırım. ama mülakatlar yapılmamış henüz.

hkukcu11, 6 yıl önce

Sayet sonuclanmadiysa bir sey yapilabilir mi 35 kisi cok ciddi bir rakam 2018/1 de yalnizca 34 avukat alinmis saka gibi

blaiz
Şef
14 Eylül 2018 23:09

Kurumlar iptal kararından sonra naklen atamaya veya ünvan değişikliğine yöneldiler.

Naklen atama: DPB, Amasya Üni., Gebze Teknik Üni.

Ünvan Değişikliği: Sağlık Bakanlığı (35 Kişi)

İptal kararından sonra açıktan atama yapan kurum olmadı.

Ayrıca;

2016 kpss puanı ile merkezi atamada 210 kişi yerleştirilirken, açıktan atamayla 300 den fazla kişi atandı. Rakamları kıyasladığımızda iptal kararı olumlu yansıyacaktır. Tabi mevcut ekonomik durum ve kamuya alımların kısıtlanması durumu da olumsuz etkileyecektir.

hkukcu11
Aday Memur
15 Eylül 2018 00:32

Peki kurumlar sozlesmeli avukat almak gibi bir yol izleyebilirlermi sizce

discernment
Memur
15 Eylül 2018 11:43

hakimlik savcılık sınavının ilanının aralık ta geleceği söyleniyor. ekonomik durumun bir yansıması olarak yorumladım ben. umarım bize çok vurmaz

blaiz
Şef
15 Eylül 2018 14:27

sözleşmeli avukat alımı seçeneklerden biri ama aslında kurumların sözleşmeli avukat alımına yönelmesi aslında mantıklı bir politika olmaz. Çünkü, her seçim döneminde kadroya alınma talepleriyle karşı karşıya kalabilirler.

hkukcu11, 6 yıl önce

Peki kurumlar sozlesmeli avukat almak gibi bir yol izleyebilirlermi sizce

Muhterem Gatsby
Aday Memur
17 Eylül 2018 09:09

ben akademideki birikmeden kaynaklı olduğunu düşünmüştüm.

discernment, 6 yıl önce

hakimlik savcılık sınavının ilanının aralık ta geleceği söyleniyor. ekonomik durumun bir yansıması olarak yorumladım ben. umarım bize çok vurmaz

discernment
Memur
17 Eylül 2018 20:05

akademi kapatıldı diye biliyorum, ''ihtiyaç azaldığı için alımı da azalttılar''ı kastediyorsanız ihtiyacın hala fazla olduğunu birkaç yerden duymuştum. belki de yanlış bilgi de olabilir :)

dediği gibi benimkisi sadece şahsi fikrim

Muhterem Gatsby, 6 yıl önce

ben akademideki birikmeden kaynaklı olduğunu düşünmüştüm.

mrs.msd
Aday Memur
20 Eylül 2018 08:45

Danıştay kararına rağmen Gelir İdaresi avukat alımında mülakat olacağını söyledi. Karar uygulanmıyor mu yoksa karar tarihinden sonraki alımlar için mi uygulanacak?
20 Eylül 2018 11:03

karar ağustosta tebliğ çıktı su an gelır ıdaresı de açıktan alamaz hazıranda ilan vermişlerdi galıba yazılı sınav ekımde yapılacktı su an onun ıptal edilmesi lazım her kurum danıstay kararına uymak zorunda

mrs.msd, 6 yıl önce
Danıştay kararına rağmen Gelir İdaresi avukat alımında mülakat olacağını söyledi. Karar uygulanmıyor mu yoksa karar tarihinden sonraki alımlar için mi uygulanacak?

mrs.msd
Aday Memur
20 Eylül 2018 13:52

hayır yazılı sınavı yapıldı sonuçları da açıklandı. mülakatın da ekim gibi olacağını söylemişler ve iptal gibi bir durum yok demişler. ben de nasıl olduğunu anlamadım.
Çılgın bediş25, 6 yıl önce

karar ağustosta tebliğ çıktı su an gelır ıdaresı de açıktan alamaz hazıranda ilan vermişlerdi galıba yazılı sınav ekımde yapılacktı su an onun ıptal edilmesi lazım her kurum danıstay kararına uymak zorunda

Matu14
Aday Memur
20 Eylül 2018 14:07

O halde yönetmelikle yine sınava uygun hale getirecekler ya da temyiz kararı olumsuz olacak

mrs.msd, 6 yıl önce
hayır yazılı sınavı yapıldı sonuçları da açıklandı. mülakatın da ekim gibi olacağını söylemişler ve iptal gibi bir durum yok demişler. ben de nasıl olduğunu anlamadım.
20 Eylül 2018 14:10

gelir idaresinin alımı kadrolu mu sözleşmeli mi acaba? çünkü iptal edilen yönetmelik maddesi kadrolu alımları kapsıyor. 4b statüsündeki sözleşmeli avukat alımlarında mülakat yapılmasına engel bir durum yok sanırım.

20 Eylül 2018 14:45

gerçekten mi yazılı sınav ne zaman yapıldı şaşırdım arkadaşın dediği gibi sözleşmeli alıyo olabilitler değilse bu durum hukuka aykırı bi alım

mrs.msd, 6 yıl önce
20 Eylül 2018 14:47

sınav 14 temmuzda yapılmıs agustostan önce yapıldığı ıcın olabılır belkı

mrs.msd, 6 yıl önce

mrs.msd
Aday Memur
20 Eylül 2018 16:00

ösym alımı iptal etmişti ama gib etmemiş

Roma hukukçusu
Aday Memur
20 Eylül 2018 17:37

Gib yapacağı 35 alım için 2016 kpss puanına göre 175 adayı 14 temmuzda yazılı sınava tabi tutmuş. 18 temmuzda 70 adayın mülakata hak kazandığını ilanetmiş. Danıştay kararı ise ağustosta tebliğ edilmiş. Dolayısıyla ortada kazanılmışhak olmasa da hakkaniyet gereği elde edilen statünün korunması için ya bu 70 aday mülakata girer ya da yazılı ve kpss puanları harmanlanıp sayıları 35 e indirilir. 2018 kpss ile atama bekliyor olmama rağmen hukuken olması gereken budur. Çünkü süreç başlamıştır. Kimse umut tacirliği yapmasın saygılarımla

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi