Editörler : E.Kayı Han
15 Mart 2023 17:03

Sözleşmeli personel eş tayini

Merhaba , sözleşmeli personel fiilen 1 yılını doldurduktan sonra eşi de son 2 yıl içinde 360 gün sigorta şartını yerine getirirse tayin olabilir mi ? Bazıları sözleşmeli personelin eş durumundan yararlanamayacağını söylüyor teyit etmek istedim teşekkürler

ınfazk
Kapalı
15 Mart 2023 17:05

Şartlar tutuyorsa yazarsın kardeşim sözleşmeli olman engel değil

laekk
Aday Memur
15 Mart 2023 18:26

Ben geçen ay aynı bahsettiğiniz şartlarda eşimin çalıştığı işe tayin oldum. Yazar geçersiniz insanların her dediğini dinlemeyin.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
17 Mart 2023 11:12

Evet geçersiniz ben de o şekilde geldim bulunduğum yere tayin olmadı geçici görevlendirme oldu ama pek bir farkı yok. Moral bozucuları dinlemeyin benim de çok moraliimi bozmuşlardı.

Reamonn42
Aday Memur
20 Mart 2023 17:56

Neden gecici gorevlendirme peki hocam ? Sartlari sagliyor muydunuz

umutsuzkatip, 1 yıl önce

Evet geçersiniz ben de o şekilde geldim bulunduğum yere tayin olmadı geçici görevlendirme oldu ama pek bir farkı yok. Moral bozucuları dinlemeyin benim de çok moraliimi bozmuşlardı.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
24 Mart 2023 13:48

Sözleşmeli olduğum ve eşim özel sektörde çalıştığı için.

Şartları sağlıyordum. Eşimin yanına da gönderildim ama sözleşmelilerin naklen tayin alması, eşi zorunlu rotasyona tabi memur değilse pek mümkün değil.

Reamonn42, 1 yıl önce

Neden gecici gorevlendirme peki hocam ? Sartlari sagliyor muydunuz

Reamonn42
Aday Memur
24 Mart 2023 20:29

Peki sizce ben 1 yil fiili calisma suremi doldursam esiminde o zaman 1.5 yil calisma suresi olacak onun yanina gonderilir miyim ? Kadrodan yararlanamaycagim sozlesmeli olarak yine

umutsuzkatip, 1 yıl önce

Şartları sağlıyordum. Eşimin yanına da gönderildim ama sözleşmelilerin naklen tayin alması, eşi zorunlu rotasyona tabi memur değilse pek mümkün değil.

Jullyoss
Kapalı
25 Mart 2023 17:28

Merhaba 1 yıl filli süreyi doldurmadan da geçici görevli olarak gönderim olur mu? Ben dediğiniz üzere zorunlu tayine tabiyim bizde haziran temmuz gibi ilişik kesme işlemi oluyor ama eşimin 1 yıl fiili süresi Kasım ayında dolacak.. Acaba adalet bakanlığı ben başlama yaptıktan sonra eşimi geçici görevli olarak gönderir mi? Bu 1 yıllık filli süreyi tamamlamadan da aile birliği mazereti kullanılabiliyor mu? Konularla alakalı çalıştığı adliyede bilgi alamıyoruz nereye başvurmam gerekir işleyiş hakkında bilgi alabilmek için? Cevaplarsanız çok memnun olurum
umutsuzkatip, 1 yıl önce

umutsuzkatip
Şube Müdürü
29 Mart 2023 01:02

1 yili doldurmadan gondermezler (yonetmelige gore)

Jullyoss
Kapalı
29 Mart 2023 01:07

4b olarak girdik ama kadro geldi nasipse Nisan da kadroya geçicez.. Ona rağmen 1 yıl mı beklememiz gerekir yine?
umutsuzkatip, 1 yıl önce

1 yili doldurmadan gondermezler (yonetmelige gore)

FaatihK
Aday Memur
30 Mart 2023 01:35

Ben kadrolu idare memuruyum eşim deprem bölgesinde sözleşmeli ve yeni atandı ikimizinde bir senesi dolmadı benimde 1 senem seneye Şubat'ta doluyor ama aile birliği tayini için temmuzu beklemem gerekiyor temmuzu beklemeden yada 1 yılık bu süre dolmadan geçici görev ile eşimin bulunduğu yer olan deprem bölgesine geçici görevim çıkar mı sizce
umutsuzkatip, 1 yıl önce

umutsuzkatip
Şube Müdürü
30 Mart 2023 14:39

Evet yer değiştirme ile alakalı şartlar değişmedi çünkü. Kadrolu memurlarda da 1 yılı doldurmadan yer değişikliği yok zaten normalde

Jullyoss, 1 yıl önce
4b olarak girdik ama kadro geldi nasipse Nisan da kadroya geçicez.. Ona rağmen 1 yıl mı beklememiz gerekir yine?

Jullyoss
Kapalı
30 Mart 2023 15:31

Teşekkürler
umutsuzkatip, 1 yıl önce

Evet yer değiştirme ile alakalı şartlar değişmedi çünkü. Kadrolu memurlarda da 1 yılı doldurmadan yer değişikliği yok zaten normalde

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi