Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Eylül 2020 15:23

21 eylulden sonra ekders nasıl olacak

şu an telefı eğıtımı ıçın ekders almıyoruz .21 Eylulden sonra nasıl olacak.Uzaktan eğitim olursa yıne canlı derslere maas karşılıgını doldurduktan sonra mı ekders alırız.

erol7474
Aday Memur
14 Eylül 2020 15:24

telafi olacaktı

UcaS
Genel Müdür
14 Eylül 2020 15:28

Seminer düzeni gibi 3+3+3+3+3 olur. Nöbet yok.

peerless88
Şef
14 Eylül 2020 15:38

sabit herkese 1000 lira

erol7474
Aday Memur
14 Eylül 2020 15:46

1000 lira olsun bizum olsun 1. 8. ve 12. siniflar yuzyuze yapacak galiba hic derse girenle girmeyen ayni olur mu .Derse girmeyen ogretmene verirler mi

Adaletliolmak05
Aday Memur
14 Eylül 2020 19:38

Bir şekilde yüzyüze gidip ders anlatanla uzaktan eğitimle ders anlatan arasındaki fark gözetilmeli
erol7474, 4 yıl önce
1000 lira olsun bizum olsun 1. 8. ve 12. siniflar yuzyuze yapacak galiba hic derse girenle girmeyen ayni olur mu .Derse girmeyen ogretmene verirler mi

mustiktu
Şef
14 Eylül 2020 20:10

Ne alaka şuan canlı ders verenlerle vermeyenler arasındaki fark gozetiliyor mu ki dyk yapanlar bile ekders alamıyor okula gidenler le gitmeyenler aynı kefededir bu saatten sonra
Adaletliolmak05, 4 yıl önce
Bir şekilde yüzyüze gidip ders anlatanla uzaktan eğitimle ders anlatan arasındaki fark gözetilmeli

Adaletliolmak05
Aday Memur
14 Eylül 2020 20:50

O senin aklınca öyle birde vicdan meselesi var birisi gidip risk alıyor birisi oturup 30 dk. Canlı ders veriyor birde tutup ne alaka demişsiniz
mustiktu, 4 yıl önce
Ne alaka şuan canlı ders verenlerle vermeyenler arasındaki fark gozetiliyor mu ki dyk yapanlar bile ekders alamıyor okula gidenler le gitmeyenler aynı kefededir bu saatten sonra

Adaletliolmak05
Aday Memur
14 Eylül 2020 20:51

Yapılan bir yanlış var diye o zaman bundan sonrakinin canı çıksın demek pek mantıklı da bir olay değil
mustiktu, 4 yıl önce

mustiktu
Şef
14 Eylül 2020 20:54

Hocam olması gereken hep birlikte herkesi ilgilendiren kararlara ortak imza atılması ayrık gayrigi yok demek derse girenle girmeyen eba veren vermeyen nifak tohumları sokulmasına izin vermeyelim
Adaletliolmak05, 4 yıl önce
Yapılan bir yanlış var diye o zaman bundan sonrakinin canı çıksın demek pek mantıklı da bir olay değil

ert4243
Aday Memur
14 Eylül 2020 21:26

Sınıf öğretmeni 18 saati doldur branş öğretmeni 15 saati doldur gel para için yani para yok bu seferde böyle olsun bende öğretmenim herkes ders veriyor sınıfı olan

Adaletliolmak05
Aday Memur
14 Eylül 2020 22:10

Nifak tohumu olarak düşünmedim aslında hakkı olanın hakkını alması gerektiği mantığı ile söyledim örneğin eba da sürekli ders veren bir matematikçi ile hiç ders vermeyen bir branş arasında bir hak olayı devreye giriyor diğer taraftan hiç ders vermeyenin ne suçu var da denilebilir tabi ama ben birinci açıdan bakıyorum...
mustiktu, 4 yıl önce
Hocam olması gereken hep birlikte herkesi ilgilendiren kararlara ortak imza atılması ayrık gayrigi yok demek derse girenle girmeyen eba veren vermeyen nifak tohumları sokulmasına izin vermeyelim

salihoz
Aday Memur
15 Eylül 2020 12:27

21 Eylül'den sonra ek ders ücreti olacağını zannetmiyorum.Geçen yıldan zaten ödenen ücretlerin sıkıntısı vardı bakanlıkta.Dersler yüz yüze başlamayacağı için canlı derse girişe göre verilecektir. Yani verilmeyecektir...

YinedeHEYHEY
Aday Memur
15 Eylül 2020 19:02

DYK'lara ek ders veriliyor diye biliyorum hocam verilmeyecek mi ?

mustiktu, 4 yıl önce

mustiktu
Şef
15 Eylül 2020 20:23

Hocam hafta içi yaoanlara verilmeyecek hafta sonu yapanlara verilecek zaten okullarda hafta sonuna almak zorunda kaldılar malesef okullarimiz çözümü kendisi buluyor
YinedeHEYHEY, 4 yıl önce

DYK'lara ek ders veriliyor diye biliyorum hocam verilmeyecek mi ?

hopali
Başbakan Müsteşarı
15 Eylül 2020 20:50

Yüz Yüze Gidecek Olan Gönüllü Gitmiyor Sonuçta. İstense Bizde Gidecektik. Biri Risk Alıyor Biiri Almıyor Denilmiş. Ben Okulda Yüz Yüze Vermek İstiyorum. Bu Ne Olacak. Bu Arada Ek Ders İçin Değil Performans Almak ve Daha Verimli Olmak İçin. Uzaktan Eğitimi de %90 ından İyi Yaptığımı Düşünüyorum. Bir çok Ortamı Sadece Pratik Şekilde İlkokul Öğrencilerime Ulaştırıp Sonuç Alama Yönelik Çalışıyorum. Buna Rağmen Yüz Yüze İstiyorum. Ama Virüs Var. Buna Yapacak Bişeyimiz Yok. Yüz Yüze Değil Diye Uzaktan Eğitimde Yüz Yüzeden Daha Fazla Yorulan Öğretmenlere Bişey Denmesin Lütfen...

mavsih
Daire Başkanı
16 Eylül 2020 01:22

Hafta sonu için verilen canlı dersler için de maaş karşılığına bakılmaksızın ekders ödemesi yapıl

mavsih
Daire Başkanı
16 Eylül 2020 01:23

Ödeme yapılacak

mavsih, 4 yıl önce

Hafta sonu için verilen canlı dersler için de maaş karşılığına bakılmaksızın ekders ödemesi yapıl

Adaletliolmak05
Aday Memur
16 Eylül 2020 12:19

Ben yapıyorum ediyorum ediyorum gibi cümleler yerine daha nesnel öneriler olmalı çünkü herkes kendine göre çok iyi yapıyor. Bence şu an için en mantıklı yol 15 saat maaş karşılığı uygulamasını kaldırmak bir süre uzaktan veya yüzyüze kim kaç saat canlı veya yüzyüze ders veriyorsa ücretler ek ders olarak verilmeli diğer türlü bu durum sıkıntılara yol açacak diye düşünüyorum..
hopali, 4 yıl önce

Yüz Yüze Gidecek Olan Gönüllü Gitmiyor Sonuçta. İstense Bizde Gidecektik. Biri Risk Alıyor Biiri Almıyor Denilmiş. Ben Okulda Yüz Yüze Vermek İstiyorum. Bu Ne Olacak. Bu Arada Ek Ders İçin Değil Performans Almak ve Daha Verimli Olmak İçin. Uzaktan Eğitimi de %90 ından İyi Yaptığımı Düşünüyorum. Bir çok Ortamı Sadece Pratik Şekilde İlkokul Öğrencilerime Ulaştırıp Sonuç Alama Yönelik Çalışıyorum. Buna Rağmen Yüz Yüze İstiyorum. Ama Virüs Var. Buna Yapacak Bişeyimiz Yok. Yüz Yüze Değil Diye Uzaktan Eğitimde Yüz Yüzeden Daha Fazla Yorulan Öğretmenlere Bişey Denmesin Lütfen...

konyalıogretmen
Aday Memur
16 Eylül 2020 12:42

ÖĞRETİCİ: TÜM ÖĞRETMENLERİN AYLIK KARŞILIĞI DERS GÖREVİ 15 SAAT OLMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, tüm öğretmenlerin aylık karşılığı ders görevlerinin 15 saat olması ve uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin ek ders mağduriyeti yaşamamaları için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirtti. Açıklamaları şöyle:

https://www.aes.org.tr/haber-1460-ogretici--tum-ogretmenlerin-aylik-karsiligi-ders-gorevi-15-saat-olmalidir.html

peerless88
Şef
17 Eylül 2020 01:32

herkeşe 2000 ver tmm oldu bitti cem dizdar

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi