Editörler : swat3410
«222324252627282930313233»

30 eyllül.
Genel Müdür
13 Mayıs 2019 00:10

İade Oranları: (Tahmini) Toplam dosya sayısı: 44000 Toplama karar sayısı: 2600 İade sayısı: 26 oran: %1 (yüz kişiden 1 kişi) Gelde bu tablodan ümitlen bari adli yardım kabul edilsede birde boşuna mahkeme ve avukat parası 2000 tl ödemesek. Takipsizliğe bile ret veriyorsa ordanda ümit yok galiba. AİHM e kadar uzun yolumuz var.
aslan leon, 5 yıl önce

Melih hocanın paylaştığı twitte Takipsizlik alan biri idare mahkemesinden red almış idare mahkemesi de komisyondan farklı olmayacak anlaşılan. Seçimlerin iptal olduğu yerde bizim kalkıp iade beklememiz hayal galiba.

mt0602
Daire Başkanı
13 Mayıs 2019 15:18

Adli yardim kabul edilse bile davayı kaybedince avukat parası yine geliyor. Ben böyle biliyorum istersen bir avukata sor.

aslan leon
Daire Başkanı
13 Mayıs 2019 23:00

O zaman bu adli yardım ne zaman işe yarıyor

mt0602, 5 yıl önce

Adli yardim kabul edilse bile davayı kaybedince avukat parası yine geliyor. Ben böyle biliyorum istersen bir avukata sor.

mt0602
Daire Başkanı
14 Mayıs 2019 01:11

Bir kaç yerde okudum. Yanlış hatırlamadıysam.

Ilk idare mahkemesine başvuruda bulunduğunda yatirdigin harçlardan sadece posta giderlerini alıyorlar diğer kalan 200 veya 300 tl gibi bir harç parasını almıyorlar. Davayı kaybedince bu harç parasını da sizden istiyorlar. Bu konuyu en net bilecek kişi twitir da yazan melih bey

Benim aklımda kalan çünkü parca parca yazılıyordu o dönem hatta ikomisyon dan önce dava acanlarin bile khk da herhangi bir ücret ödenmez dendiği halde adli yardim alanlara 230 tl gibi bir odeme emri geldigi ve yatirmak zorunda kıldıklarını yazdilar.

aslan leon, 5 yıl önce

O zaman bu adli yardım ne zaman işe yarıyor

frk02
Aday Memur
14 Mayıs 2019 09:21

Arkadaslar bu ohal komisyon teblig kagidi nereye geliyor

30 eyllül.
Genel Müdür
14 Mayıs 2019 10:33

İkamet adresinin mıntıka karakolundan alıyorsun.adres degişikligi durumularında son görev yaptığınız ilin personel şb si ne tel ile falan sorabilirsiniz .
frk02, 5 yıl önce
Arkadaslar bu ohal komisyon teblig kagidi nereye geliyor

30 eyllül.
Genel Müdür
14 Mayıs 2019 10:36

Devre mühim olan zaten avukat parası.dosya masrafı nı bi şekilde ödenir de avukat parası zaten asıl mesele. Adli yardım kabul edildiginde hiç bir para ödemiyorsun diye biliyorum.
mt0602, 5 yıl önce

Demetli
Memur
14 Mayıs 2019 11:46

arkadaşlar en uygun avukat ücreti alan ne kadar aldı yardımcı olabilirmisiniz.

frk02
Aday Memur
14 Mayıs 2019 19:50

Sagol kardesim
30 eyllül., 5 yıl önce
İkamet adresinin mıntıka karakolundan alıyorsun.adres degişikligi durumularında son görev yaptığınız ilin personel şb si ne tel ile falan sorabilirsiniz .

30 eyllül.
Genel Müdür
15 Mayıs 2019 03:11

Sende sağ ol devre. ben sistemde gördükten 15 gün sonra karakoldan tebliğ etmişlerdi.
frk02, 5 yıl önce
Sagol kardesim

kemalcan5333
Yasaklı
15 Mayıs 2019 03:53

zorunl mudafılı davalarda beraat alırsan butun masraflar avuakt ve dosya masrafları dahıl sen odemezsın hazıne oder ama ceza alırsan senden tahsış edılır avukat ve harc gıderleri ben beraat etttım hazıneye kaldı masraflar bısey odemedım avukat sadece emnıyette gelmıstı mecbur oldugu ıcın mahkeme asamasında kendı savunammaı kendım yaptım kımsede sormadı senı navukatun nerde dıye bende avukat fln talep etmedım zaten muhtemelen barodan ısteseydım adlı yardımlı beraat ettıgım ıcın onuda odemıcektım cezaevındde yattıktan sonra yattıgın gun kadar yemek yatak masrafı cezavındne sonra borç olara k gelıyor dıye bılıyorum

GILLOALİYATÖR
Aday Memur
15 Mayıs 2019 08:19

arkadaşlar bulundugumuz ilde adliyeye gittiğimizde ankara idari mahkemesinin sayısını yazıyormuyuz 19-20- veya 21 diye yoksa ilgili mahkemesine dediğimizde orda şansamı düşüyor hangi idari mahkemesinin bakacağı.. saygılarımla iyi bereketli ramazanlar...

kemalcan5333, 5 yıl önce

zorunl mudafılı davalarda beraat alırsan butun masraflar avuakt ve dosya masrafları dahıl sen odemezsın hazıne oder ama ceza alırsan senden tahsış edılır avukat ve harc gıderleri ben beraat etttım hazıneye kaldı masraflar bısey odemedım avukat sadece emnıyette gelmıstı mecbur oldugu ıcın mahkeme asamasında kendı savunammaı kendım yaptım kımsede sormadı senı navukatun nerde dıye bende avukat fln talep etmedım zaten muhtemelen barodan ısteseydım adlı yardımlı beraat ettıgım ıcın onuda odemıcektım cezaevındde yattıktan sonra yattıgın gun kadar yemek yatak masrafı cezavındne sonra borç olara k gelıyor dıye bılıyorum

30 eyllül.
Genel Müdür
15 Mayıs 2019 10:30

Devre şansa düşüyor.sen sadece ilgili nöbetci idare mahkemesine verilmek üzere diye yazıyorsun.
GILLOALİYATÖR, 5 yıl önce

arkadaşlar bulundugumuz ilde adliyeye gittiğimizde ankara idari mahkemesinin sayısını yazıyormuyuz 19-20- veya 21 diye yoksa ilgili mahkemesine dediğimizde orda şansamı düşüyor hangi idari mahkemesinin bakacağı.. saygılarımla iyi bereketli ramazanlar...

kemalcan5333
Yasaklı
15 Mayıs 2019 12:02

katılıyorum sen mahkeme secemeezsin sadece reddi hakım talebınde bukunabılrısın oda kabu lolursa

30 eyllül., 5 yıl önce
Devre şansa düşüyor.sen sadece ilgili nöbetci idare mahkemesine verilmek üzere diye yazıyorsun.

30 eyllül.
Genel Müdür
15 Mayıs 2019 21:51

Son 15 günde 3 KHK'lı daha intihar etmiş. Tüm emeği geçenler iktidar ile bir kısım muhalefet, icraatlarınızla tarihe geçiyorsunuz.

Yavuzselim3215
Aday Memur
16 Mayıs 2019 14:53

hayırlı günler arkadaşlar 679 khk lı olarak benimde komisyondan red kararı geldi

1.si Ea kod

2.si Üst kurum amirince 3 kez farklı tarihlerde kurum görüşü başkada bir şey yok.

Evrakta kavuşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verildiği yazıyor.

Benim sorum istanbul adliyesinde hakkımda açılmış 3 dosya numarası vardı bunların hepsi kapanmış mıdır,imajı alınan dijitaller incelenmiş midir?

Teşekkürler hakkımızda hayırlısı

30 eyllül.
Genel Müdür
16 Mayıs 2019 19:09

Devre geçmiş olsun.ea kod varya yeter gerisini zaten dikkate almıyorlar.
Yavuzselim3215, 5 yıl önce

hayırlı günler arkadaşlar 679 khk lı olarak benimde komisyondan red kararı geldi

1.si Ea kod

2.si Üst kurum amirince 3 kez farklı tarihlerde kurum görüşü başkada bir şey yok.

Evrakta kavuşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verildiği yazıyor.

Benim sorum istanbul adliyesinde hakkımda açılmış 3 dosya numarası vardı bunların hepsi kapanmış mıdır,imajı alınan dijitaller incelenmiş midir?

Teşekkürler hakkımızda hayırlısı

Sehzadee1453
Daire Başkanı
17 Mayıs 2019 22:27

Birsey olacagından degil de davamı bugün itibariyle actım avukat aracılıgıyla. Bi beklentim oradan da yok ama hayırlısı olsun bakalım. Küçücük bir umudun peşinden sürüklenip gidiyoruz işte.

Artus.34
Aday Memur
17 Mayıs 2019 23:26

14 temmuz ihraç adli idari birşey yok komisyon red vermiş.

30 eyllül.
Genel Müdür
18 Mayıs 2019 00:05

Devre geçmiş olsun. Sanada bize olduğu gibi ea kod yapıştırmışlardır.teblig de ögrenirsin.
Artus.34, 5 yıl önce
14 temmuz ihraç adli idari birşey yok komisyon red vermiş.
Toplam 1875 mesaj
«222324252627282930313233»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi