Editörler : Pangaea

ahlal60
Aday Memur
05 Ağustos 2013 14:29

bişey değil:)

08 Ağustos 2013 23:25

S.a arkadaşlar hamdolsun DGS 282 puan aldık sıralamada ilk 500 e girdik hamdolsun..İstanbul ilitamda karar kıldık inşallah.Dua edin rabbim hayırlısı ile okuyup bitirmeyi ve hayırlı yerlere gelmeyi nasip eylesin.Ayrıca yeterliliğe de hazırlanıyoruz imamlık için.Dua bekleriz..

ahlal60
Aday Memur
09 Ağustos 2013 11:00

Sevindim Allah yardımcınız olsun:)

hyolcu
Aday Memur
09 Ağustos 2013 20:17

istanbul ilitam okuyan yok mu bilgilensek..tercih yapmak sınavdan daha zor..285 le sakarya istanbul arasında kaldım..

42-konya
Kapalı
11 Ağustos 2013 18:48

246.987.. atatürk gelir mi?

11 Ağustos 2013 20:24

ortalamanız kaçtı ?geçen yıl kaçla formasyona yerleşemediniz?

ipekserra, 11 yıl önce

kendinizi geliştirdiyseniz çok güzel ben ankaradan geçen yılmezun oldum ama bu sene formasyon alamadım hiçbir yer kabul etmedi artık ilahiyattan öğretmen olmak çok zor ankara ilitam zordu derslerde geçme notu 70 idi ama bazı dersler de çan vardı 65 geçebiliyoduk arapçada çok zorlandım kitabı o kadar abartmışlar ki örgünde bile bu kadar zor değildi dediğim gbi içerik çok boştu hep felsefe ağırlıklı dersler gördüm ilahiyatla alakası yok gbiydi ama bu sene sistem değişmiş diyorlar kuran dersi falan gelmiş artık ama size tavsiyem istanbul iltam çok daha güzel diyorlar her şy gönlünüzce olsun uzun bir yol var önünüzde

11 Ağustos 2013 20:33

başlık sahibi arkadaş; basitlik ve kolaylık istiyorsanız İstanbul İlitamı tercih edin. çalışan için zor olan hiçbir şey yoktur. en azından benim için öyle Allah a şükür. ankara İlitam ın sistemle ilgili problemleri vardı. düşünün ilk açılan ilitam ama sistem son dönemimde düzlmişti. onun dışında diğer ilitamlara nazaran zordur hele ders çalışmayan tercih etmesin derim. birçok şey var yazılacak ama benim pek zamanım yok. hakkımda hayırlısı olsun diye dua edin Allah hayırlı olanı verir inş.

köksalkosovalı
Aday Memur
12 Ağustos 2013 06:30

istanbul ilitam hakkında sorun söyleyelim. harika hcalar kaliteli eger yüksek puan alıp da a grubuna düşersenz arapçanıza abdurrahmn özdemir girer kelama ömer hoca girer ki her ikisi de duayen. her şey çok iyi yapacagnz konaklama vb masraflar dısında.tavsiye ederm haremde iner karacaahmet üsküdar gezer karsıya geçersnz ılık bir istanbul havsı kış esntisi derken mütebessm çehreler sizi karsılar çok harika bi duygu

g.tapik
Aday Memur
12 Ağustos 2013 17:57

sıvas erzurum samsun hangısıne oncelık vermelıyım sızce ve neden.ders gecme notları okuma zorluk derecelerı nasıl bılgısı olan varmı

hyolcu
Aday Memur
12 Ağustos 2013 23:43

dgs den aldığımız puana göremi sınıflar oluşturuluyor...farklı hocalar mı dersleri veriyor her sınıfa...diplomada ilitam, uzaktan eğitim yazıyor mu?..

yeniosmanlı46
Aday Memur
13 Ağustos 2013 15:23

merhaba, istanbul ilitamda da vizeler internetten yapılıyormu geçme notu kaç ?

yeniosmanlı46
Aday Memur
13 Ağustos 2013 15:26

biz normalde ankara düşünüyorduk ama artık ankaradan vazgeçtik, ik tercihe erzurum yada istanbul yazmayı düşünüyoruz. bu ikisini karşılaştırabilirmisiniz. mesela canlı dersler? internetten sınav? geçme notu? okurken formasyon alma imkanları gibi? yüz yüze ders zorunluluğu varmı mesela? biz konyadayız istanbul olursa uçakla gideriz diye düşündüm sınava

ilitammer
Aday Memur
15 Ağustos 2013 01:24

YURTDIŞI İLİTAM OKUYAN VAR MI YADA DÜŞÜNEN ACİL YARDIM LÜTFEN

memur.olamayan.adam
Aday Memur
15 Ağustos 2013 02:55

Hocalarım, tercih dönemi başladı herkes araştırma bilgi edinme peşinde. Öğrendiğimiz kadarıyla en zoru ankara ilitam, felsefe ağırlıklı, geçme notu, sınavlar yüzyüze.. İstanbul, erzurum ve malatya için genelde kolay yorumunu alıyoruz. Peki ben istişare amaçlı şunu sormak istiyorum, muhakkak tecrübeli olanlarınız vardır. Diyelim ki ankarada ikamet ediyorsunuz, evlisiniz, çalışıyorsunuz. Amacınız "notum düşük olsun önemli değil yeter ki geçeyim" değilse, puanınız hepsine yetiyorsa, hangi ilitamı tercih ederdiniz ankarada oturan biri olarak? Ankara zor deyip İstanbul'u tercih eder miydiniz? Yoksa yol masrafı zaman harcaması orda kalacak yer falan diye düşünüp ankarayı mı tercih ederdiniz? Bu arada ben ankara istanbul arasında kaldım ikisinden birini ilk sıraya yazıcam ve büyük ihtimal orası gelecek.. Düşüncelerinizi bekliyorum

g.tapik
Aday Memur
15 Ağustos 2013 11:14

samsunda yuzyuze mecburımı ataturke gore daha zorlayıcımıdır bırde neden kımse sıvastan hıc bahsetmıyor acaba.

g.tapik
Aday Memur
15 Ağustos 2013 11:16

bence evlı vede calısıyorsanız eve en yakını tercıh etmelısınız cunku sınavlar hafta ıcınede konulabılıyor ızın almak vs.zor ıs

hasanmuaz
Şube Müdürü
15 Ağustos 2013 15:00

tercıh yapacagım ama osym nın sayfasında tercıh bıldır kısmı yok . sız de de oylemı acaba

aslım3
Aday Memur
15 Ağustos 2013 17:28

istanbul ilitamın diplomalarında ilitam yazıyor.

ahlal60
Aday Memur
15 Ağustos 2013 23:54

Ankara yazın bence yakın olduğu için rahat edersiniz.

ahlal60
Aday Memur
15 Ağustos 2013 23:56

aslım hocam istanbul'da ilitam yazdığı kesin mi zira bu önemli.

Toplam 146 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi