Editörler : crops35
14 Aralık 2018 20:36

Jandarma ve sahil güvenlik akademisi memur alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi hukuk mezunu 11 tane uzman ve 3 tane avukat alıyor. Mülakatlı alım. Ayrıntılara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://ilan.memurlar.net/ilan/43678/jandarma-ve-sahil-guvenlik-akademisi-37-memur-alacak.html

14 Aralık 2018 21:10

Avukatı sözleşmeli mi kadrolu mu alıyor acaba? Net bir şey yazılmamış. Kadroluysa mülakatla almaması lazım.

agyagy
Şube Müdürü
15 Aralık 2018 01:27

Uzman dediği kadro en düşük memur maaşı yani 2.800 küsür ile çalışacak düz memur gibi bir şey. Yükselme şansının olmadığı bir kadroymuş. Yazık yani hukuk fakültesi mezunu şartı arıyorsun ve hukukçu adama maaş olarak en düşük memur maaşı veriyorsun(!) O kadar okulu boşuna mı okuduk yazık...

Adamin dibi
Daire Başkanı
15 Aralık 2018 10:02

Haklısın da.. Bir de şu var ki kimseye zorla yazdırmıyorlar. İnsanlar yazıp yazmamakta tamamıyla özgür. Dün bu ilanı görünce bir arkadaşı aradım. Bana başvuracağını söyledi. Kıyaslamayı işçi avukatlıkla yapıyor çünkü.

agyagy, 5 yıl önce

Uzman dediği kadro en düşük memur maaşı yani 2.800 küsür ile çalışacak düz memur gibi bir şey. Yükselme şansının olmadığı bir kadroymuş. Yazık yani hukuk fakültesi mezunu şartı arıyorsun ve hukukçu adama maaş olarak en düşük memur maaşı veriyorsun(!) O kadar okulu boşuna mı okuduk yazık...

agyagy
Şube Müdürü
15 Aralık 2018 14:22

Üstad size tepki vermedim yanlış anlaşılma olmasın ben sadece hukukçulara verilmeyen değere tepki gösterdim. İnsanla dalga geçer gibi verilen statü ve maaşa tepki gösterdim...

Adamin dibi, 5 yıl önce

Haklısın da.. Bir de şu var ki kimseye zorla yazdırmıyorlar. İnsanlar yazıp yazmamakta tamamıyla özgür. Dün bu ilanı görünce bir arkadaşı aradım. Bana başvuracağını söyledi. Kıyaslamayı işçi avukatlıkla yapıyor çünkü.

Adamin dibi
Daire Başkanı
16 Aralık 2018 00:34

Ne kastettiğinizi anladım zaten :)

Ben hukuk mezunu olup gerek Gümrük muhafaza, düz memur, zabıt katibi gibi meslekleri düşünmem. Ama puanı 85ten düşük olup asker/polis olmayı düşünmeyip mutlaka memurluk isteyen 100lerce hukuk mezunu var. Ve bu insanlar bu tip kadroları bir fırsat olarak görüyorlar. Eğer bu alımlar da olmasa 84 alan bir hukuk mezununun puanı olduğu gibi çöpe gidecekken en azından önüne birkaç seçenek sunulmuş oluyor. En azından benim düşüncem bu.

samarra1994
Kapalı
17 Aralık 2018 14:41

bu konu hakkında bılgı edındınızmı acaba jgk da avukat olmanın özlük haklarını merak edıyorum acıkcası

kadil küdat, 5 yıl önce

Avukatı sözleşmeli mi kadrolu mu alıyor acaba? Net bir şey yazılmamış. Kadroluysa mülakatla almaması lazım.

17 Aralık 2018 21:32

Tercih yapamayacağım için arayıp sormadım hiç . Ama belediyeler dışında kadrolu avukatların mülakatla alınmaması gerekiyor.

samarra1994, 5 yıl önce

bu konu hakkında bılgı edındınızmı acaba jgk da avukat olmanın özlük haklarını merak edıyorum acıkcası

eren6671
Aday Memur
08 Ocak 2019 18:29

Mulakata kalan arkadaşlar irtibata geçelim

efulim9
Memur
08 Ocak 2019 18:35

Acaba kaçla kapattı benim 87 ye yakındı oldu .Bir de maaş ve tayin durumu hakkında bilginiz var mi

samarra1994
Kapalı
08 Ocak 2019 18:46

benşm puan 85.82 benımkı de oldu.ama kaçla kapattığı ıle ılgılı bır lıste var dıyo açıklamalar kısmında ama aradım o lısteyı bulamadım

efulim9
Memur
08 Ocak 2019 19:04

aynen ben de bulamadım

samarra1994, 5 yıl önce

benşm puan 85.82 benımkı de oldu.ama kaçla kapattığı ıle ılgılı bır lıste var dıyo açıklamalar kısmında ama aradım o lısteyı bulamadım

Keenlemyekün27
Aday Memur
08 Ocak 2019 19:24

Arkadaşlar uygulama sınavı derken mülakat mı kastediliyor?Bir de bu kadrolar çakılı mı acaba?Tayin durumu falan nasıl?Bilgisi olan meslektaşım bu konularda aydınlatırsa sevinirim.

labelle
Aday Memur
08 Ocak 2019 20:21

Memurluk için 82,1 olan arkadaşım mülakata çağırılmış, taban puan hakkında bir bilgi olur en azından

efulim9
Memur
08 Ocak 2019 20:35

uzman alimindan mi avukatlıktan mi başvurmuş arkadaşınız

labelle, 5 yıl önce

Memurluk için 82,1 olan arkadaşım mülakata çağırılmış, taban puan hakkında bir bilgi olur en azından

Kotyorali
Aday Memur
08 Ocak 2019 20:50

Arkadaşlar hukukçu uzman kadrosunda mülakata 85 puan ile kaldım, acaba bu kadroyla ilgili genel bilgiler nelerdir? GİHS sınıfında oluşu ama uzman kadrosuyla ilana çıkması ne anlama gelir ? Çalışma şartları, tayin durumu, avukatlığa geçiş ya da başka kurumların avukatlık kadrosunu kazanıldığı takdirde geçiş sıkıntısı olur mu ? Teşekkürler.

Keenlemyekün27
Aday Memur
08 Ocak 2019 22:07

Jandarma avukatı olan meslektaşımız var mı acaba forumda?Varsa bir ses versin bize lütfen.

blaiz
Şef
08 Ocak 2019 22:56

Arkadaşlar anlaşılan bu kurumda istihdam edilen uzman ve avukatların özlük hakları konusunda kimse tam anlamıyla bilgi sahibi olmadığı gibi internette de sağlıklı bilgiye ulaşılamıyor.Size önerim cimer üzerinden bilgi edinme yoluyla merak ettiklerinizi (maaş, özlük hakları, vekalet ücreti, çalışma şekli vb konularda) sorarak bilgi edinmeye çalışın. En azından bir şansınızı deneyin.(Daha önce bu şekilde bir kurumdan uzman yardımcısı maaşlarını sorduğumda bana net maaş bilgisi vermişlerdi)

labelle
Aday Memur
08 Ocak 2019 23:24

Evet hukuk uzmanlığı. Avukatlık değil.

efulim9, 5 yıl önce

uzman alimindan mi avukatlıktan mi başvurmuş arkadaşınız

ayyüceee
Kapalı
09 Ocak 2019 13:42

Msb hukuk uzmanı şöyle idi;Avukatlık adına hiçbir şey yapılmıyor adı uzman kadro ancak kariyer uzmanlığı değil sadece adı uzman maaşı yeni başlayan düz memur maaşı bir üst kadro kazanılırsa muvafakat veriyor misal hakimlik vs tayin meselesi de şahsi kanaatim kadrolu bir memuriyet olduğu için yapılabileceği yönünde. Geçen yıl msb uzman hukukcu alımlarında başvuru olmadığı için puanlar 62 ye düşmüştü ve yeterli başvuru sağlanamamıştı. Nedeni avukatlık ve hukukla ilgili çok bir şey yapılmaması ve maaşının çok düşük olması. Umarım yardımcı olmuşumdur. Hakkınızda hayırlısı...

efulim9
Memur
10 Ocak 2019 13:33

Arkadaşlar maaş ve tayin hakkında bilgi edinen oldu mu ?

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi