Editörler : Pangaea
«34567891011121314»

baristurhann
Aday Memur
01 Ağustos 2019 20:42

Kamu yönetimi mezunu olarak şansımı deneyeceğim başvuru tarihi daha erken olsa iyiydi

src4220
Aday Memur
01 Ağustos 2019 21:21

Tekrar iyi günler özelden mesaj yazanlarada cevap vermiş olayım. Öncelikle mülakatı bir genel müdür yardımcısı bir daire başkanı bir tetkik hâkimi olacaktır, bu insanlara güveniyorsanız adil olacaklarını düşünmüyorsanız mülakata girmeyin aksi olsaydı ben kazanamazdim. Mülakata bahsedilen konuları okuyup girin 5275 sayılı kanunu kesinlikle okuyun.nobetlere gelince her kurumda farklıdır ancak genelde icap nöbeti tutulur duruma göre kuruma gider gelirsiniz nöbet karşılığı değil ücret izniniz dahi olmaz. atandıktan sonra 2 yılınızı doldurduğunuzda tayin hakkına sahip olursunuz ancak 3 yıl sonra müdürlük sınavı olacağıni düşündüğünüz için son 1 yıl tayin gitmektense beklemeyi tercih edersiniz. Sosyal hak olarak nöbet tuttuğunuz için eğer lojman var ise öncelikli olarak yararlanırsınız. Türkiye'nin 5 ilinde eğitim merkezleri bulunmaktadır istanbul-ankara Erzurum Kahramanmaraş ve Denizli'de, eğitiminiz bu 5 eğitim merkezinden birisinde olur sayınızı göz önünde bulundurursak muhtemelen Ankara'da olur.eğitim merkezinde kalmak zorunda değilsiniz ancak kalmadığınız için herhangi bir ücret talep edemezsiniz. idare memurluğu çakılı bir kadrodur ancak son 1 yıldır rotasyona tabi kadrolardan birisi olacağı söylenmekte muhtemelen de bu şekilde gerçekleşecektir, yani belli bir süre zarfında mecburi tayine tabi olacaksınız.

melisinem
Aday Memur
01 Ağustos 2019 21:35

İstesede kadro yakamaz kimse tazminat istiyolar.Ayrıca zorunlu hizmeti var ve nereye tayin olacağını onlar belirliyor.Önümüzde 2 atama var ve 90 puan alanlar neden il tercihi yapma haklarını neden kurumun idaresine bıraksınlar.Adam 1 atama daha bekler istediği şehirde yaşar.Ayrıca bu işts ikide bir tayin olmayacağının garantisi yok.Yani anlatmak istediğim işin içinde birçok parametre var ve puanın kaça düşeceğini kimse tahmin edemez

Alabalı, 5 yıl önce
Hocam ezbere yorum yapıyosunuz puan sıralamasından atanıp çıkan öğretmeni mühendisi ftr ciyi hesaba katmıyorsunuz puanlar yükselebilir ama bi 88 de cok ütopik kaçıyor.4500 90 üstü alan idare memurluğunu ya da adliye alımını beklemez bi sonraki merkezide branşlarına atanmak isterler çalışmayacağı halde sırf puanım yüksek diye listelere girenleri vicdanıyla basbasa bırakıyorum.umarım kadrolara işini iyi yapabilecek içinde insan ve vatan sevgisi olan arkadaslarımız yerleşir.

betülavcı
Kapalı
02 Ağustos 2019 11:17

Bende anlamadım hocam ilan metninde isteyen yatılı kalır isteyen kalmaz yatılı kalmayanlar maddi olarak herhangi bir hak talep edemezler yazmışlar. Eğitimin ankarada olacağını yazmışlar . Ancak aradığım zaman görüştüğüm memur eğitim kesin ankarada olacak diye bir şart yok ve eğitim yatılı olacak gidip gelme olmayacak dedi

tbkr86, 5 yıl önce

nasıl yani isteyen yatılı isteyen gidip gelir yatılı şart değil gibi bi ibare vardı ilan metninde ?

çoluk çocuk var herkes bekar olacak diye düşünmemişlerdir umarım

betülavcı
Kapalı
02 Ağustos 2019 11:19

ne kadar pratik zekalı bir arkadaşımızsın maaşallah :) hocam biz kendimize göre ilan çıkarsınlar demiyoruz zaten. Sadece ilan metninde bu şekilde yazıyor ama uygulama farklı olacak diyoruz neden bu şekilde olduğu hakkında fikir alışverişi yapıyoruz sadece

Cbc-58, 5 yıl önce
Öyle bişey söylüyorsun ki eğer herkesin şartlarına uymaya çalışsalar yolu bulamazlar:))) evlisini bekarını düşünecek diye ince düşünmek zorunda değil ki kurum. Şartlara uyan başvursun hocam

Cbc-58
Şef
02 Ağustos 2019 11:41

Aynı pratik zekayı sizde de görmek isterdim hocam. Söylediklerim fikir alışverişi yapmanız üzerine değil içeriğine zaten. Evlisini bekarını şunu bununu düşünmek zorunda değil kurum. Şartını koyar uyan başvurur uymayan başvurmaz. Söylediklerimde size sıkıntı yaratan ne onu anlamadım.
betülavcı, 5 yıl önce

ne kadar pratik zekalı bir arkadaşımızsın maaşallah :) hocam biz kendimize göre ilan çıkarsınlar demiyoruz zaten. Sadece ilan metninde bu şekilde yazıyor ama uygulama farklı olacak diyoruz neden bu şekilde olduğu hakkında fikir alışverişi yapıyoruz sadece

betülavcı
Kapalı
02 Ağustos 2019 11:55

Seviye farkından dolayı görememeniz gayet normal hocam aşağıdan yukarıyı görmek zordur. Biz zaten kurum öyle bir düşünce içerisinde olsun demiyoruz sadece söyeldikleri ile ilan metninin çeliştiğini söylüyoruz. İlan metnine bakarak başvuru yapan birisi evli ise sabah giderim derslere katılırım akşam evime dönerim diye düşünerek başvuru yapabilir ve eğitim için hak kazanabilir. Ancak daha sonra eve gidip gelmeye izin vermiyoruz derlerse eğitime katılmaktan vazgeçerek başka arkadaşların haklarının yanmasına sebep olabilirler. Sadece en başta durumun tam belli olmasını istiyoruz. Siz ise kalkıp herkesin şahsi durumuna göre alım yapamazlar diyorsunuz. Bizim anlatmak istediğimiz durumu anlamadan bu şekilde fevri bir yorum yapmanız çok yersiz olmuş.

Cbc-58, 5 yıl önce
Aynı pratik zekayı sizde de görmek isterdim hocam. Söylediklerim fikir alışverişi yapmanız üzerine değil içeriğine zaten. Evlisini bekarını şunu bununu düşünmek zorunda değil kurum. Şartını koyar uyan başvurur uymayan başvurmaz. Söylediklerimde size sıkıntı yaratan ne onu anlamadım.

Cbc-58
Şef
02 Ağustos 2019 12:04

Ben size muhattap olmamışken çok pratik zekalısınız diyerek iğneleyici konuşmanızla edep seviyenizi siz kendiniz tayin ettiniz zaten. Edepsizlikte seviyeniz baya yüksek o yüzden yukarıda olmanız normal. Kılavuzda açık net yazıyor isteyen kalabiliyor isteyen dışardan eğitime geliyor. Şartları uyan başvurur bu kadar net
betülavcı, 5 yıl önce

Seviye farkından dolayı görememeniz gayet normal hocam aşağıdan yukarıyı görmek zordur. Biz zaten kurum öyle bir düşünce içerisinde olsun demiyoruz sadece söyeldikleri ile ilan metninin çeliştiğini söylüyoruz. İlan metnine bakarak başvuru yapan birisi evli ise sabah giderim derslere katılırım akşam evime dönerim diye düşünerek başvuru yapabilir ve eğitim için hak kazanabilir. Ancak daha sonra eve gidip gelmeye izin vermiyoruz derlerse eğitime katılmaktan vazgeçerek başka arkadaşların haklarının yanmasına sebep olabilirler. Sadece en başta durumun tam belli olmasını istiyoruz. Siz ise kalkıp herkesin şahsi durumuna göre alım yapamazlar diyorsunuz. Bizim anlatmak istediğimiz durumu anlamadan bu şekilde fevri bir yorum yapmanız çok yersiz olmuş.

betülavcı
Kapalı
02 Ağustos 2019 12:13

Benim bahsettiğim konu hakkında yaptığınız saçma yorum üzerine cevap yazdım size. Yorumları okuyup idrak etmiş olsaydınız öyle bir yorumda bulunmazdınız zaten. Klavuzun altında yazan numarayı aradığınızda telefonu açan memur klavuzdaki gibi olmayacak eğitim yatılı olacak diyor. Madem öyle neden klavuzda doğru düzgün bilgilendirme yapılmıyor bizim derdimiz bu. Siz kalkmış size göre ilan mı çıkaracaklar kurumun başka işi yokmu diyorsunuz.

Cbc-58, 5 yıl önce
Ben size muhattap olmamışken çok pratik zekalısınız diyerek iğneleyici konuşmanızla edep seviyenizi siz kendiniz tayin ettiniz zaten. Edepsizlikte seviyeniz baya yüksek o yüzden yukarıda olmanız normal. Kılavuzda açık net yazıyor isteyen kalabiliyor isteyen dışardan eğitime geliyor. Şartları uyan başvurur bu kadar net

Cbc-58
Şef
02 Ağustos 2019 12:33

Aklınız başınızda mı sizin ? Saçma yorummuş. Bi bakın bakalım ben kime yorum atmışım. Daha onun farkında değilsiniz. Ben size değil başka arkadaşa yazdım sizin yazdığınızla çok alakalı değilim. Konuyu açan siz olsanız bile. Ben başka arkadaşımıza yorum yaptım size değil. Ordaki memurun konuya hakim olduğu ne belli. Altı üstü memur yani ilanı komple çıkaran eğitime nasıl nerede ne zaman olacağına karar veren o değil ya sanki. İdare memuru bi büyüğümüz yorum yapmış tekrar oku istersen. Şartınız uyuyorsa işinize geliyorsa başvurun benim dememle sizin demenizle bir şey değişmiyor sonuçta
betülavcı, 5 yıl önce

Benim bahsettiğim konu hakkında yaptığınız saçma yorum üzerine cevap yazdım size. Yorumları okuyup idrak etmiş olsaydınız öyle bir yorumda bulunmazdınız zaten. Klavuzun altında yazan numarayı aradığınızda telefonu açan memur klavuzdaki gibi olmayacak eğitim yatılı olacak diyor. Madem öyle neden klavuzda doğru düzgün bilgilendirme yapılmıyor bizim derdimiz bu. Siz kalkmış size göre ilan mı çıkaracaklar kurumun başka işi yokmu diyorsunuz.

betülavcı
Kapalı
02 Ağustos 2019 14:26

Geriye git ve bak bakalım o yorum yaptığınız arkadaş kimin paylaştığı bilgi hakkında yorum yapmış. Sonra tekrar konuşalım. Şimdi aklınız başınıza geldi sanırım aynı şeyi söylemeye başladık bizde memur saçmalıyor galiba diyoruz. Ama siz en başta size göre ilanmı hazırlayacaklar diyordunuz.

Cbc-58, 5 yıl önce
Aklınız başınızda mı sizin ? Saçma yorummuş. Bi bakın bakalım ben kime yorum atmışım. Daha onun farkında değilsiniz. Ben size değil başka arkadaşa yazdım sizin yazdığınızla çok alakalı değilim. Konuyu açan siz olsanız bile. Ben başka arkadaşımıza yorum yaptım size değil. Ordaki memurun konuya hakim olduğu ne belli. Altı üstü memur yani ilanı komple çıkaran eğitime nasıl nerede ne zaman olacağına karar veren o değil ya sanki. İdare memuru bi büyüğümüz yorum yapmış tekrar oku istersen. Şartınız uyuyorsa işinize geliyorsa başvurun benim dememle sizin demenizle bir şey değişmiyor sonuçta

Cbc-58
Şef
02 Ağustos 2019 14:52

Arkadaşım anlama problemin var sanırım. Ben konuyu senin açmış olmanla ilgilenmiyorum. Yine tekrar ediyorum yorum yaptığım arkadaşı muhatap aldım. Ben yorumu kime yapmışım ona bak sen. Memurla ilgili söylediklerim kılavuzu esas al demek istedim ama sen yine anlayamadın. Ordaki sıradan bi memur kılavuzdakini esas al diyorum. Sen kılavuzu değil memuru esas alıyorsun. Şimdi ara bu seferde başka bir şey söylerler aynı numaradan
betülavcı, 5 yıl önce

Geriye git ve bak bakalım o yorum yaptığınız arkadaş kimin paylaştığı bilgi hakkında yorum yapmış. Sonra tekrar konuşalım. Şimdi aklınız başınıza geldi sanırım aynı şeyi söylemeye başladık bizde memur saçmalıyor galiba diyoruz. Ama siz en başta size göre ilanmı hazırlayacaklar diyordunuz.

matrixnity
Aday Memur
02 Ağustos 2019 15:15

adalet bakanlığı her ilan açtığında kadro ne olursa olsun kötüleniyor neden böyle

memursak-12
Kapalı
02 Ağustos 2019 16:43

linki bana da atar mısınız

işsizzz5555, 5 yıl önce

arkadaşlar whattsap grubu actık gelmek isteyen özelden mesaj atarsa linki paylaşabilirm

Biyomedikalci06
Aday Memur
02 Ağustos 2019 17:34

Hocam mülakat için nelere çalışmamızı tavsiye edersiniz? Biraz bu konuyu açar mısınız?

src4220, 5 yıl önce

Arkadaşlar öncelikle başvuran, başvurmayı düşünen tüm arkadaşlar hakkında hayırlı olsun. Ben 2014 yılında son kez dışarıdan alınan idare memurlarındanım, bizim dönemden sonra idare memurları alımları görevde yükselme suretiyle yapıldı, bizim dönemimizde 100 kişilik alım için mülakat sıralaması 82'lere düşmüştü ancak uzun zamandır kpss ile ilgilenmediğim için kaçta kapayacağı hakkında yorum yapamam. bahsedildiği gibi 5 aylık bir eğitiminiz olacak( 3 ay teorik, 2 ay staj şeklinde) bu süre zarfında öğrenci harçlığı alacaksınız. miktarını herhangi bir polis okulu öğrencisine sorarsanız öğrenebilirsiniz yada bahsedilen katsayı ile çarparak hesaplayabilirsiniz. 3 ay boyunca eğitim merkezinde dilerseniz yatılı olarak kalıp eğitim alacaksınız, aldığınız derslerden vize finale gireceksiniz, ayrıca eğitim sonunda size liste verilip staj yapmak istediğiniz kapalı ceza infaz kurumlarını yazmanız istenecek, 2 ay boyunca staj yapacaksınız ve burada da kurum müdürü tarafından staj puanı verilecek, eğitim sonunda tüm bu notlar toplanarak sırala oluşturulup sizden o zaman belli olacak kurumları tercih etmeniz istenecek. ilanda da belirttiği gibi eğitimi bırakmanız yada atandıktan sonra istifa etmeniz durumunda sizden tazminat alınacak. göreve gelince:

1- yönetici olarak yetiştirilmek üzere alınacaksınız,

2- müdürler dışında herkesin üstü olacaksınız

3- işin mutfağından gelmeyip amir statüsünde olduğunuz için haklı olarak infaz koruma memurları tarafından çok iyi gözle görülmeyeceksiniz( askeriyede asteğmenin astsubaylar tarafından hoş görülmediği gibi)

4- kuruma göre değişmekle beraber hükümlülerle birebir iletişim halinde olacaksınız

5- bol bol nöbet tutacaksınız(kurum kurum nöbet sistemi değişir)

6- şimdilik rotasyona tabi bir kadro değildir( son bir yıldır rotasyon getirileceği konuşuluyor )

7- giriş yılımdan da anlaşılacağı üzere 3 yıl sonra müdür olacağınız garantisi yok, benim devremin girebileceği görevde yükselme sınavı ancak bu yıl açıldı

8- masa başı iş olarak düşünenler başvurmasınlar mesainiz çoğu maltada geçecek,

9- dışarıda yüzüne bile bakmayacağınız kimi zaman yolunuzu değiştireceğiniz psikopatlarla, mafya mensuplarıyla, terör örgütü üyeleriyle, bir kaşık suda boğmak istediğiniz sapıklarla uğraşacaksınız bunları göze almayan başvurmasın

10- mesleğin güzel tarafına gelince insanla uğraşıyorsun bir tane dahi hükümlüyü topluma kazandırmanın ıslah etmenin huzuru paha biçilemez,

11- dışarıdaki insanların( her ne kadar kıymet vermeselerde) rahatı için çalışmanın onların sokakta daha güvenli dolaşmaları için çaba vermenin vicdani rahatlığına paha biçilemez

12- bu kadar paha demişken hepinizin merak ettiği konuya değiniyim bekar bir idare memuru için maaş 4000 liranın bir tık altında,( cokta takmayın sizin atanmanız gelecek yılın ortalarında olacağı için muhtemelen iki zam daha görmüş olursunuz.

benden bu kadar kulaktan dolma bilgileri fazla dinlemeyin gidip çalışan birinden öğrenin, hepinizin hakkında hayırlısı

castillo
Şube Müdürü
02 Ağustos 2019 17:48

Niye basvurmayalim issiz kalmaktan iyidir 90 puanim var catir catir basvurcam bide merkezide kendi bolumune gider 90 puanli demis biri merkezide kadro acilip acilmayacagi kac tane acilacagi bile belli degil yuksek pyuanli her kardesimi basvurmaya davet ediyorum

rep87, 5 yıl önce
87 üstü puanım olsa ben başvurmazdım çünkü ........5 ay eğitim ZORUNLU ve eğitimden kafanıza göre çıkmıyorsunuz çıkarsanız tazminat ödersiniz.......Ama 85 ve altı puanlar için ideal.

miralaypatton
Şube Müdürü
02 Ağustos 2019 18:57

Yüksek puanlı arkadaşların başvurmasında sakınca yok bir adayın puanı 95 olur başvurabilir. çünkü hak etmiştir. ama ahlaki ve vicdani olarak eğer o kurumda çalışmaya niyeti yoksa sadece başvurmak için başvuruyorsa ya da daha sonra kazanıp da kadroyu yakacaksa yanlış olan budur.

Ben ayrıca bu ilanın özellikle iibf mezunları için bu dönemde çok cazip olduğunu düşünüyorum. hem kadrolu hem kariyer anlamında yükselme imkanı var. ilanda belirtilen nitelikler kurumun özgeçmiş istemsi vs olsun gerçektende kurumun lider özellikli yöneticilik vasfı olan personele ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. yoksa kurum içinde alım yapabilirdi bu da demek oluyor ki mülakatta gerçektende kpss puanı haricinde kendini geliştirebilmiş ama kpss puanı nispeten düşük olan arkdaşlarında başarı şansının olduğuna inanıyorum. son olarak bence taban puan 83 84 lere kadar düşer.

rep87
Memur
02 Ağustos 2019 19:19

Sizi tutan yok.
castillo, 5 yıl önce

Niye basvurmayalim issiz kalmaktan iyidir 90 puanim var catir catir basvurcam bide merkezide kendi bolumune gider 90 puanli demis biri merkezide kadro acilip acilmayacagi kac tane acilacagi bile belli degil yuksek pyuanli her kardesimi basvurmaya davet ediyorum

beklemedekimemur
Aday Memur
02 Ağustos 2019 19:34

özellikle dışardan alım yaparsa daha çok kötüleniyor. beğenmediğin işte çalışacağına otur kpss çalış üniversite bitir beğendiğin yere git.tabi yaşın uygunsa değilsede kendine sakla.
matrixnity, 5 yıl önce

adalet bakanlığı her ilan açtığında kadro ne olursa olsun kötüleniyor neden böyle

inşaatmühendisi26
Aday Memur
04 Ağustos 2019 14:27

Merhaba arkadaşlar

İdare memurları sivil mi giyiniyor yoksa resmi mi? bilgisi olan var mı?

Toplam 1761 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi