Editörler : Pangaea
16 Ağustos 2017 14:48

Değişen dünya da gelişen türkiye de daha çok makina mühendisi kamuda istihdam edilmeli

+++++++

saintsuna123
Aday Memur
16 Ağustos 2017 15:06

değişen dünya'nın dinamikleri bu işin özel teşebbüsler aracılığıyla yapılmasını öğütlüyor. Şuna memur olmak istiyorum de. Vatanı milleti ne karıştırıyorsun.

MAKİNE 4834
Aday Memur
16 Ağustos 2017 15:18

nasıl böyle bi sonuç çıkardın merak ediyorum

saintsuna123, 7 yıl önce

değişen dünya'nın dinamikleri bu işin özel teşebbüsler aracılığıyla yapılmasını öğütlüyor. Şuna memur olmak istiyorum de. Vatanı milleti ne karıştırıyorsun.

luca blight
Kapalı
16 Ağustos 2017 15:53

geldi gene ml iibflinin biri. özel sektörde dünya kadar iş alanları var ama bir baltaya sap olamazlar ne yabancı dil var ne pcden anlarlar ne muhasebeye fafaları basar. kpss ye girer ondan da matematik tapamazlar 60 puanla devlet memurlugu kovalarlar bir de gelir millete akıl verirler.

saintsuna123, 7 yıl önce

MAKİNE 4834
Aday Memur
16 Ağustos 2017 15:56

lafı gediğine koydun helal kardeşim

luca blight, 7 yıl önce

geldi gene ml iibflinin biri. özel sektörde dünya kadar iş alanları var ama bir baltaya sap olamazlar ne yabancı dil var ne pcden anlarlar ne muhasebeye fafaları basar. kpss ye girer ondan da matematik tapamazlar 60 puanla devlet memurlugu kovalarlar bir de gelir millete akıl verirler.

saintsuna123
Aday Memur
16 Ağustos 2017 16:19

İİBF'li olmasaydım ne olurdu peki körler ve sağırlar? Biri bildiğin dümdüz hakaret küfür, öteki de diyor ki "vay kardeşim helal olsun."

Ben kimseden kadro dilenmedim zaten böyle saçma işe de alet olmam. Kurumun ihtiyacı neyse alır hak eden de kazanır. Gerisi haramdır gizli işsizliktir. Yok kadro artırın yok bize açın onlara kapatın diye gevşek gevşek iş yapıp burada "mal mısınız?" dendiğinde ağız dolusu küfür etmek değil mesele.

luca blight
Kapalı
16 Ağustos 2017 16:23

hadi lan ordan..1000 lerce kadroyu aldıktan sonra böyle konuşması kolay..2014te ilk alımda size 100 kadro verildi diye sayfalarca ağlamış o da yetmemiş gidip mecliste ağlamıştınız.

saintsuna123, 7 yıl önce

İİBF'li olmasaydım ne olurdu peki körler ve sağırlar? Biri bildiğin dümdüz hakaret küfür, öteki de diyor ki "vay kardeşim helal olsun."

Ben kimseden kadro dilenmedim zaten böyle saçma işe de alet olmam. Kurumun ihtiyacı neyse alır hak eden de kazanır. Gerisi haramdır gizli işsizliktir. Yok kadro artırın yok bize açın onlara kapatın diye gevşek gevşek iş yapıp burada "mal mısınız?" dendiğinde ağız dolusu küfür etmek değil mesele.

saintsuna123
Aday Memur
16 Ağustos 2017 16:34

Valla meseleyi şahıslar üzerinden değil de fikir üzerinden konuşmayı istemiştim ama madem kaşındın söyleyeyim. İİBF'li değilim. Bölümüme 2016/2'de tek kadro verildi ona da yerleştim çünkü birinci oldum. Yerleştim böyle düşünüyorum ama yerleşmeden önce de aynı bu şekilde düşünüyordum yerleşmeseydim de aynı şeyi düşünecektim.

Kamunun parasını sırf iki zırtlan da maaş yiyebilsin diye saçılmaz. hakediyorsan girersin ki bu da bir onurdur. Kamu için çalışma onuru. öyle yalvararak olmaz.

luca blight
Kapalı
16 Ağustos 2017 16:37

he 60-70 ile iibfliler atansın 80-90 puanla makine mühendisleri açıkta kalsın. onlar hakediyor da makinacılar mı haketmiyor. bu sınavda millet 85-90 almış elbette haketmiş ve atanmak istiyor. sen yanlış yere yazıyon..boş boş konuşma. hadi ikile. senin gibi mllarla mı uğraşacak makinacılar.

saintsuna123, 7 yıl önce

Valla meseleyi şahıslar üzerinden değil de fikir üzerinden konuşmayı istemiştim ama madem kaşındın söyleyeyim. İİBF'li değilim. Bölümüme 2016/2'de tek kadro verildi ona da yerleştim çünkü birinci oldum. Yerleştim böyle düşünüyorum ama yerleşmeden önce de aynı bu şekilde düşünüyordum yerleşmeseydim de aynı şeyi düşünecektim.

Kamunun parasını sırf iki zırtlan da maaş yiyebilsin diye saçılmaz. hakediyorsan girersin ki bu da bir onurdur. Kamu için çalışma onuru. öyle yalvararak olmaz.

kuyucu muratt
Kapalı
16 Ağustos 2017 16:48

halkla ilişkiler mzunu adam gelmiş burda iibf li değilim zaten diyo. sanki astronot. puan isteyenler yüksek puanlı sınavda ilk 10-15 bine girmiş makinacılar. zaten bunu anlasa buraya gelip böyle saçmalamaz ama beyin ölmüş

saintsuna123
Aday Memur
16 Ağustos 2017 16:53

o dandik sınavla benim çapımı ölçmüş oluyorlar diyorsan o senin vizyonsuzluğun olur. yok "o 60 almış da ben 80 aldım neden atanamadım"mış. Üstelik tekrar dediğim gibi ona ihtiyacı varsa onu alır sana ihtiyacı yoksa seni almaz. bu kadar basit yok bizi almıyorlar diye yaygara koparmakla aczini daha bir gösterir oluyorsun. bu saçmalığı kim savunuyorsa o da ona söylemek de gayet adildir.

iki üç matematik yaptın diye kendini âlâ mühendis ilan edip de atanmayı hak olarak görme bir zahmet. burada çene çala çala laf yetiştire yetiştire daire başkanı olmandan da çağın belli zaten.

bir meseleyi konusu dahilinde konuşmayı beceremeyip karşındakinin şahsına sallıyor oradan da boş gelince yok "git" yok "yeri bura değil" gibi geveliyorsun lafını.

luca blight, 7 yıl önce

he 60-70 ile iibfliler atansın 80-90 puanla makine mühendisleri açıkta kalsın. onlar hakediyor da makinacılar mı haketmiyor. bu sınavda millet 85-90 almış elbette haketmiş ve atanmak istiyor. sen yanlış yere yazıyon..boş boş konuşma. hadi ikile. senin gibi mllarla mı uğraşacak makinacılar.

s3s4s5
Daire Başkanı
16 Ağustos 2017 17:20

Yes

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi