Editörler : E.Kayı Han

cevherdudayev1
Daire Başkanı
25 Temmuz 2021 23:08

yoldan geçen herkesi memur yapacaklarsa sözleşmeli iyidir daha bilgisayarı kullanmayı bilmeyen bissürü katip var icra dairelerinde mahkeme kalemlerini varın siz düşünün

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
25 Temmuz 2021 23:16

Asslına bakarsanız sözleşmeli mantık olarak doğru ama uygulama da hatalar yapılıyor.

Bizim burada sağ olsun bir katip var sözleşmeli. Ne iş versen ben yapamam ben edemem. Değişmediği gitmediği mahkeme kalemi kalmadı. En son komisyon başkanı bu sana son uyarım eğer seni verdiğim mahkeme hakimi de bu bir işe yaramıyor hiç bir iş yapmıyor derse sözleşmeni fesh ederim deyince o ben iş yapamam edemem diyen katip bütün işleri yapan birisi haline dönüştü.

Buna birisi demiş ki devlette yapamam edemem diyeceksin rahat edeceksin demiş. Ama unuttuğu bir şey var sözleşmeli kendisi.

Sözleşmeli memur alınması bu yönden doğru. Ben yapamam ben edemem ben çalışamam diyene aha kapı diyeceksin gitsin özelde çalışsın yada evinde otursun.

cevherdudayev1, 3 yıl önce

yoldan geçen herkesi memur yapacaklarsa sözleşmeli iyidir daha bilgisayarı kullanmayı bilmeyen bissürü katip var icra dairelerinde mahkeme kalemlerini varın siz düşünün

Merhabaalaar
Aday Memur
25 Temmuz 2021 23:22

Evet ama bu şekilde çalışan insanlara da haksızlık oluyor. En azından diğer bütün özlük hakları kadrolu birisi ile aynı olsun, sadece iş güvencesi aynı kalsın.

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Asslına bakarsanız sözleşmeli mantık olarak doğru ama uygulama da hatalar yapılıyor.

Bizim burada sağ olsun bir katip var sözleşmeli. Ne iş versen ben yapamam ben edemem. Değişmediği gitmediği mahkeme kalemi kalmadı. En son komisyon başkanı bu sana son uyarım eğer seni verdiğim mahkeme hakimi de bu bir işe yaramıyor hiç bir iş yapmıyor derse sözleşmeni fesh ederim deyince o ben iş yapamam edemem diyen katip bütün işleri yapan birisi haline dönüştü.

Buna birisi demiş ki devlette yapamam edemem diyeceksin rahat edeceksin demiş. Ama unuttuğu bir şey var sözleşmeli kendisi.

Sözleşmeli memur alınması bu yönden doğru. Ben yapamam ben edemem ben çalışamam diyene aha kapı diyeceksin gitsin özelde çalışsın yada evinde otursun.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
25 Temmuz 2021 23:40

işte dedim ya mantık doğru ama uygulama yanlış.

Merhabaalaar, 3 yıl önce

Evet ama bu şekilde çalışan insanlara da haksızlık oluyor. En azından diğer bütün özlük hakları kadrolu birisi ile aynı olsun, sadece iş güvencesi aynı kalsın.

26 Temmuz 2021 00:27

kayıhan kardeş şimdi o arkadaşın yaptığını tasvip etmiyoruz ama o arkadaşa DEVLETTE YAPAMAM EDEMEM diye nasihat verende tabiri caizse kaşar memurun biridir. yani kadroludur. şimdi o kalemde kadrolu arkadaşların güvencesi tam diye çalışmıyorum vs deme hakkı mı var ? çünkü cümlen onu ima ediyor.. bir yanlışı anlatmışsın, ama Sen sözleşmelisin diyerekkk hoppppppp hemşerim. yanlış yapmışsın ama unuttuğun bişey var sen sözleşmelisin yanlış yapamazsın demişsin...
Kayıhan2020, 3 yıl önce

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2021 00:31

Anlamamışsınız yazdığımı. Kimsenin böyle yapmaya hakkı yok. Olmamalı. Kadrolu olunca bunu yapan maalesef çok oluyor. Devlet bu ve benzeri durumun önüne geçebilmek için sözleşmeli memur almaya başladı. Mantık doğru ama uygulama yanlış. Benim dediğim bu.
kingphoneix999, 3 yıl önce
kayıhan kardeş şimdi o arkadaşın yaptığını tasvip etmiyoruz ama o arkadaşa DEVLETTE YAPAMAM EDEMEM diye nasihat verende tabiri caizse kaşar memurun biridir. yani kadroludur. şimdi o kalemde kadrolu arkadaşların güvencesi tam diye çalışmıyorum vs deme hakkı mı var ? çünkü cümlen onu ima ediyor.. bir yanlışı anlatmışsın, ama Sen sözleşmelisin diyerekkk hoppppppp hemşerim. yanlış yapmışsın ama unuttuğun bişey var sen sözleşmelisin yanlış yapamazsın demişsin...

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2021 00:33

Cümlemden nasıl öyle bir ima çıkarttınız anlamıyorum. Kadrolu personel olunca iş güvencesi oluyor yani ne yaparsam yapayım artık beni işten atamaz mantığı ile bu şekilde davranan çok oluyor. Ama sözleşmeli olunca bunu yapamaz. Örnek verdiğim şekilde oluyor. Yani devletin mantığı doğru idi ama uygulaması yanlış. Aynı işi yapan iki kişiden birisi sözleşmeli birisi kadrolu kadroluya fazla para ver sözleşmeliye az. Bu yanlış işte.
26 Temmuz 2021 00:37

ne güzeldi o replik... beni övme kardeşim bana para ver..... inanın cte adliye bu iki kurumdaki katip ikm mübaşir teknisyen her ünvandaki kıymetli mesai arkadaşlarım bu toplumda ast seviyede yaşamaktan sıkıldı... Umudumuz umutlarımız, umutlarımız yarınlarımız olacak inşallah
Kayıhan2020, 3 yıl önce
Cümlemden nasıl öyle bir ima çıkarttınız anlamıyorum. Kadrolu personel olunca iş güvencesi oluyor yani ne yaparsam yapayım artık beni işten atamaz mantığı ile bu şekilde davranan çok oluyor. Ama sözleşmeli olunca bunu yapamaz. Örnek verdiğim şekilde oluyor. Yani devletin mantığı doğru idi ama uygulaması yanlış. Aynı işi yapan iki kişiden birisi sözleşmeli birisi kadrolu kadroluya fazla para ver sözleşmeliye az. Bu yanlış işte.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2021 00:38

Sözleşmeli de kadrolu kadar maaş almalı. Sözleşmeliye de görevde yükselme hakkı verilmeli. Yani üvey evlat muamelesi yapılmamalı. Dediğim gibi mantık doğru uygulama yanlış maalesef.
ne güzeldi o replik... beni övme kardeşim bana para ver..... inanın cte adliye bu iki kurumdaki katip ikm mübaşir teknisyen her ünvandaki kıymetli mesai arkadaşlarım bu toplumda ast seviyede yaşamaktan sıkıldı... Umudumuz umutlarımız, umutlarımız yarınlarımız olacak inşallah
26 Temmuz 2021 00:41

Bizde Diyelim mi aşina olduğumuz sözü... ELBET BİR GÜN :)
Kayıhan2020, 3 yıl önce
Sözleşmeli de kadrolu kadar maaş almalı. Sözleşmeliye de görevde yükselme hakkı verilmeli. Yani üvey evlat muamelesi yapılmamalı. Dediğim gibi mantık doğru uygulama yanlış maalesef.

benkatip
Şef
26 Temmuz 2021 01:32

Şu, "bak ekmeğinle oynarım" işi kötüye kullanmaya çok açık.

Kendi kişisel hırsları yüzünden birilerini de kurban edebilirler.

Öyleyse tüm memurları sözleşmeye almalı ve herkese aynı sopa gösterilmeli ya da kimseye gösterilmemeli.

(buna elbette ki kanun müsade etmiyor)

Kayıhan2020, 3 yıl önce

bürodan
Şube Müdürü
26 Temmuz 2021 02:05

5. yıla giriş yapan Sözleşmeli, bekar, lisans mezunu İKM 4633 TL aldı. Aynı süre çalışan Kadrolu İKM ne kadar aldı acaba?

cevherdudayev1
Daire Başkanı
26 Temmuz 2021 12:35

burda kalemdeki icradaki müdürlerede çok iş düşüyor o yapamam diyen adam diycem adam değil meymenetsizler yüzünden diğer katiplerin üstüne çok iş yükleniyor bu müdürlerde nasıl olsa yapan var diye karışmayın ona diyor öğrenir diyor

Kayıhan2020, 3 yıl önce

Sirkolok
Aday Memur
26 Temmuz 2021 15:27

Merhaba.. Yeni başlayan kadrolu cte katibi de bu kadar alıyor mu?
Kayıhan2020, 3 yıl önce

500 - 600 tl arası bir fark oluyor.

Zeyneppppela
Aday Memur
26 Temmuz 2021 20:16

100 150 civarı bir fark var. Yanlız 10 yılını dolduran katillerde kademe ilerlemesi oluyor ve fark 600 650 lira civarı artıyor. Oda artık gerçekten hakları
umtönge0133, 3 yıl önce

inşallah ileride kadro verilir. sözleşmeli çok saçma. değeri azalıyor bu şekilde memurluğun

umtönge0133
Aday Memur
26 Temmuz 2021 22:06

sözleşmeli çalışan daha mı az çalışıyor da gerçekten hakları diyorsunuz?..

Zeyneppppela, 3 yıl önce
100 150 civarı bir fark var. Yanlız 10 yılını dolduran katillerde kademe ilerlemesi oluyor ve fark 600 650 lira civarı artıyor. Oda artık gerçekten hakları

Zeyneppppela
Aday Memur
26 Temmuz 2021 22:08

10 yil diyorum kademe ilerlemesi evet hakları diyorum
umtönge0133, 3 yıl önce

sözleşmeli çalışan daha mı az çalışıyor da gerçekten hakları diyorsunuz?..

wiper18
Aday Memur
27 Temmuz 2021 15:57

kadrolu olup 6 yıllık olan lisans mezunu evli kişi ne kadar maaş alıyor ? çocuksuz

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

6 yıllık sözleşmeli ve kadolu maaş farkı 530 lira

27 Temmuz 2021 17:04

4550

wiper18, 3 yıl önce

kadrolu olup 6 yıllık olan lisans mezunu evli kişi ne kadar maaş alıyor ? çocuksuz

bürodan
Şube Müdürü
28 Temmuz 2021 01:10

katiplik için mi bu

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

4550

Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi