Editörler : Pangaea
09 Şubat 2009 21:42

Dershaneci arkadaşlar...

arkadaşlar malum ilkbahar yaklaşıyor.dershanelerde sözleşme yenileme dönemine girecez.formasyon olmadığı için malesef bu rezil sistemin içerisindeyim.dershanelerde çalışanlar şartlarından bahsederlerse en azından piyasa hakkında bilgimiz olur...

selda_12
Şef
09 Şubat 2009 23:27

gncll

sonya_17
Aday Memur
10 Şubat 2009 12:37

seda_12 selam.maalesef bende dersanede çalışıyorum.ve formasyon da yok.şu var ki bu sene tarihten de kimse atanamadı.napalım mecbur.dersanemde 800 şle çalışlıyorum.ama aylık maaş oluyo.stajerim.pişmanlığım şu ki: keşeke ders ücreti ücretinden çalışmaya başlasaydım.zamanla şunu gördümki dersande tek sosyalci ben olduğum için diğer branşlarda 2 şer 3 er zümre olduğu için aynı maaşa ben daha fazla çalışmış oluyorum.aklında olsun ders saati üzreinden anlaş yeni dönemde.senin şartrların ne peki?

boby
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2009 16:06

stajyere 800 çok iyi..bu devirde hiç bi dersane o parayı vermez..

dersaneciliği bırakmadan önce çalıştığım dersanede stajyerlere hiç para vermiyorlardı..günde 12 saat çalış ama hiç para vermeyelim..böyle bir kepazilik hiç bir sektörde yok gençler..

cakir53
Şube Müdürü
10 Şubat 2009 17:09

peki merak ettim meb de ders saati ücreti 5,9 tl gibi birşeyken dersanede ders saatı ücreti nekadardır..yada yeni başlayan arkadaşlar anlaşmalarını ders saati üzerinden mi yapsınn.yoksa maaş üzerindenmi ?..aslında önemli bir konu bu..

Birde şunu merak ediyom dersanye başlamak isteyenler içinde bir fıkır olacak..yeni başlayanlar şartlarını nasıl belirlesin ki kazançlı çıksın..mesela ders saati üzerinden anlaşssınlar dediniz..bunun gibi başka neler var acıkça yazarsanız daha iyi olur..

sinemisnet
Şube Müdürü
10 Şubat 2009 20:07

arkadaşlar bazı dersaneler formasyonlu diplomaları kiralamak istiyorlar bu nasıl bir sistem artısı eksisi nedir?

selda_12
Şef
10 Şubat 2009 20:36

benim meslekte 2.yılım.geçen yıl stajyer olarak çalıştım 400 milyona.ki bu dersanecilik sektöründe ii para.bazı yerler hiç vermiyordu.sadece sigortanı yatırırız o kadar diyenler vardı.maleseef geçen yıl staj dönemimi bu seneye sarkıttıkları için bi dönem yine stajyer olarak çalıştım.staj bitince maaşı konuştuk.

şimdi 700 alıyırum.bir de sigortam var işte. ha bir de 5buçuk gün gidiyorum.

selda_12
Şef
10 Şubat 2009 20:39

çakır53 kesinlikle ders saati ücretinden çalış.ama stajyerliğin kalkmamışsa bu biraz zordur.seni tüm gün o dersanede tutmak isteyeceklerdir.bütün angarya işleri yaptıracaklardır.ne yazıkki sistem böyle.

boby
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2009 22:46

istanbul için söyliyeyim başka yerlerde durum nasıl bilmem ..yeni başlayan bir arkadaşın şartları belirlemesi bence imkansızdır..yok ders saati olsun ,yok bilmem ne ..hikaye bunlar ..

eski çalıştığım dersanede zümre başkanımız bile ders saati yaptıramamıştı.. dersane müdürü direk işine gelirse der kapıyı gösterir..

hiç unutmam mayıs ayındaki görüşmede müdür geçen yıl aldığımdan daha az para önerdi ve elindeki onlarca cv yi önüme attı..çoğu yeni mezun arkadaş parasız sigortasız çalışırım diye yazmışlardı..bak bunlar varken sana vereceğim para budur işine gelirse dedi..

bilen bilir bu kurucu müdür şahısların ne utanması ne sıkılması vardır zart diye lafını söyler..onların gözünde siz öğretmen falan değilsiniz kölesinizdir..ama öğrencilere karşı tüm gün öğretmencilik oynarsınız o ayrı mesele..

selda_12
Şef
10 Şubat 2009 22:53

evet boby.çok haklısın.benim kurucum da bana 50 milyonun hesabını yapan biri...

selda_12
Şef
11 Şubat 2009 22:17

gncll

11 Şubat 2009 23:37

arkadaşlar dershaneleri kısa vadede düşünün dershanecilerin sonu geliyor hatta başbakan bile eğitimle ilgili bir konuşmasında dershaneler için HURAFECİ lafını kullandı mevcut egitim sisteminde bunların bitirilegeci mesajının üstünde sıklıkla durdu yavaş yavaş sonu geliyor bu işin... özellikle sbs sorularına baktıysanız basit ve okulda öğretilene dönük kısa zamanda sbs dershaneciliği bitecek .. öss dershaneciliği ise 2010 daki ilk degişiklikle lise de gereken bilgi beceri öğrencilere verilecek 2011 yılında üni... alımlar 9 sınıfaki ara sınavlarla başlayacak bizzat yök deki program geliştirme ci arkadaşım 29 opcakda görüşülen toplantının metin ve özetini bana faksladı...BURDAN ÇIKARACAGINIZ SONUÇ SU: dershaneciliği sadece geçici düşünün bir an önce KPSS hazırlanın ve ataın dershaneler kapanınca kpss sınavına girecek çok fazla rakip artacak vede güçlü rakipler ben 2 ay önce çalışmaya başladım.. konuları yarıladım :)))))))))))))

Deyya83
Memur
12 Şubat 2009 14:31

rehberöğretmen bu yazdıklarına kendin inanabiliomusn:)inanıosan helal valla ne diim:)

selda_12
Şef
12 Şubat 2009 22:22

rehber öğretmen arkadaşım dediklerine inanmak zor geliyor.ben tam aksine dersanecilik sektörünün bu sistemlerle daha da güçleneceği kanısındayım.her sınıfa seviye belirleme sınavı koymaları öğrencileri dersanelere daha da çok yönlendiriyor.hatta artık ilkokul 4-5 bile önem kazandı.ben yaptığım işte bunu görüyorum.ayrıca bizim dersaneyi de döndüren sbs sınıflarıdır.o kadar çok taleb var ki yeni sınıflar açıyoruz...

selda_12
Şef
13 Şubat 2009 01:33

gncl

selda_12
Şef
15 Şubat 2009 22:09

gncll

matematik03
Kapalı
16 Şubat 2009 02:34

Sevgili Hüsayin Çelik Özel Eğitim Kurumları Birliği Eski Başkanı imiş. Başka birşey demeye gerek yok değil mi?

selda_12
Şef
23 Şubat 2009 21:13

g

ü

n

c

e

l

boby
Müsteşar Yardımcısı
23 Şubat 2009 21:42

branşın nedir selda

selda_12
Şef
24 Şubat 2009 21:59

edebiyat...

boby
Müsteşar Yardımcısı
24 Şubat 2009 22:40

madem edebiyatçısın atanma şansın var ne güzel işte..ne işin var dersanede kpss ye çalış..kurtul buralardan..

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi