Editörler : crops35

av.bte
Aday Memur
14 Kasım 2017 15:58

Kurumu açıklamayayım ama nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatayım. Öncelikle bölge olan kurumlara dikkat edin, başta gezer tozarım diyorsun ama bizimki gibi avukatına bir araç bile tahsis etmeyen bir kurumda çalışıyorsanız zorlanıyorsunuz. Araç istiyoruz, veriyorlar da ama bazen araç olmadığı oluyor yada iki uzak şehirde birden duruşma oluyor, biri kendi imkanları ile gitmek zorunda kalıyor. Tercih edeceğiniz yerdeki bir avukatı arayarak kafanıza takılanları sormanızı tavsiye ederim.

hukukuçu.07, 6 yıl önce

Hangi kurumda çalışıyorsunz acaba ve ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz?

14 Kasım 2017 19:03

eş durumu tayin olanağınız nasıl acaba?

av.bte, 6 yıl önce

Ben uzun zaman önce 90 puan ile atanmıştım. Başta tek derdim bir işim olsundu. Ancak hata yaptığımı anladım, çalışacağım kurumu hiç araştırmamıştım. Şimdi her sabah geri geri gidiyor ayaklarım, inanılmaz mutsuzum. Hafta sonu 2018 KPSS'ye girmeye karar verdim. Ben mülakatsız atanmıştım ama şimdi işler çok değişti. Becerebilir miyim, yeterli puan alabilir miyim, mülakatta başarılı olur muyum ? Hepsi birer bilinmeyen. Herkes için hayırlısı olsun diyorum.

Av.Hanımmm
Aday Memur
14 Kasım 2017 19:19

Arkadaslar merkezi atamada tercih yapacaklar nereyi kac puanla tercih ettigini yazabilir mi

avukattbey
Aday Memur
15 Kasım 2017 08:10

88.3 henüz tercih yapmadım

Av.Hanımmm, 6 yıl önce

Arkadaslar merkezi atamada tercih yapacaklar nereyi kac puanla tercih ettigini yazabilir mi

hukukuçu.07
Aday Memur
16 Kasım 2017 11:22

peki bölgeden kastınız nedir mesela asp il müdürlüklerini tavsiye eder misiniz?

av.bte, 6 yıl önce

Kurumu açıklamayayım ama nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatayım. Öncelikle bölge olan kurumlara dikkat edin, başta gezer tozarım diyorsun ama bizimki gibi avukatına bir araç bile tahsis etmeyen bir kurumda çalışıyorsanız zorlanıyorsunuz. Araç istiyoruz, veriyorlar da ama bazen araç olmadığı oluyor yada iki uzak şehirde birden duruşma oluyor, biri kendi imkanları ile gitmek zorunda kalıyor. Tercih edeceğiniz yerdeki bir avukatı arayarak kafanıza takılanları sormanızı tavsiye ederim.

mstfyrdkll
Aday Memur
16 Kasım 2017 15:27

87.4 puanla branş bazında 445. sıradayım sizce 2 yıl çalışma şartı aramayan kurumlara yerleşebilir miyim? Bir de sözleşmeli alan kurumları tercih etsem mi karar veremiyorum bu konuda önerisi olan var mı? Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Av.Burcu
Aday Memur
16 Kasım 2017 15:59

Benim puanım da 87,5 ama çoğu ili tercih etmeyi düşünüyorum çıkabilir tabi bir önceki atama 87 ile kapatmıştı biraz daha düşebileceği kanaatindeyim . Başarılar ..

mstfyrdkll, 6 yıl önce

87.4 puanla branş bazında 445. sıradayım sizce 2 yıl çalışma şartı aramayan kurumlara yerleşebilir miyim? Bir de sözleşmeli alan kurumları tercih etsem mi karar veremiyorum bu konuda önerisi olan var mı? Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

Av.Hanımmm
Aday Memur
16 Kasım 2017 16:17

Burcu hanim 2 yillik deneyiminiz var mi?

Av.Burcu
Aday Memur
16 Kasım 2017 16:38

Hayır yok

Av.Hanımmm, 6 yıl önce

Burcu hanim 2 yillik deneyiminiz var mi?

Av.Hanımmm
Aday Memur
16 Kasım 2017 16:40

Arkadaslar 2 yillik deneyimi olup da tercih yapacaklar puanlarini yazabilir mi

ddmgny
Kapalı
17 Kasım 2017 00:04

TİGEM ve TMO nun çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olan var mı?

reallyone
Aday Memur
17 Kasım 2017 01:36

Arkadaşlar şimdi sırası değil ama 2018/1 atamasında 2016 da olduğu gibi yüklü bir alım olursa 80 puanla bir ümit olur mu

sıfıryeditombo
Şube Müdürü
22 Kasım 2017 12:34

Tigemi önermem, TMO iyi. İkisinde de arkadaşım var. Çalışma ortamı açısından söyledim. İkisi de Kit, gelirleri iyi.

ddmgny, 6 yıl önce

TİGEM ve TMO nun çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olan var mı?

sıfıryeditombo
Şube Müdürü
22 Kasım 2017 12:36

Olmaz. Artık 85in altına düşeceğini sanmam. Bizim kurumu arayanların hepsi 91, 90, 89 bandında. 85 bile yok.

reallyone, 6 yıl önce

Arkadaşlar şimdi sırası değil ama 2018/1 atamasında 2016 da olduğu gibi yüklü bir alım olursa 80 puanla bir ümit olur mu

Av.Burcu
Aday Memur
22 Kasım 2017 12:53

Ankarada mıydı kurumunuz ?Çünkü 87 ile Doğu için umudum vardı da :( arayanlar öyle ise haklısınız düşmez çok

sıfıryeditombo, 6 yıl önce

Olmaz. Artık 85in altına düşeceğini sanmam. Bizim kurumu arayanların hepsi 91, 90, 89 bandında. 85 bile yok.

sıfıryeditombo
Şube Müdürü
22 Kasım 2017 13:52

Evet ben Ankaradayım. Doğu Batı fark etmiyor. Bazen Doğuda 90 puanlı olan kişi orada yaşamak istediği için tek tercih yapar, İzmir 87de kapatır, belli olmaz siz her yeri yazın derim.

Av.Burcu, 6 yıl önce

Ankarada mıydı kurumunuz ?Çünkü 87 ile Doğu için umudum vardı da :( arayanlar öyle ise haklısınız düşmez çok

akdin inikadı
Aday Memur
23 Kasım 2017 19:48

Sıfıryeditombo üstad, TMO da vekalet ücreti doluyor mu? Çalışan arkadaşınız olduğunu söylemişsiniz. Tercihlerin son saatleri artık yanıt verirseniz ona göre tercih vermeyi düşünüyorum.

Av.Hanımmm
Aday Memur
23 Kasım 2017 20:07

Puaniniz kac acaba

avukattbey
Aday Memur
24 Kasım 2017 07:07

Kimse kimseye bilgi vermiyor malesef

Av.Hanımmm, 6 yıl önce

Puaniniz kac acaba

av.bte
Aday Memur
06 Aralık 2017 16:41

Eş durumu bizde sorun değil, herkes istediği şehre gitti.

foseptik mefruşat, 6 yıl önce

eş durumu tayin olanağınız nasıl acaba?

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi