Editörler : cihan27E.Kayı Han

fani_madida
Daire Başkanı
24 Kasım 2022 20:03

Katılmıyorum.bu söylediğiniz normal durumlarda geçerli. Şu anda ekonomide olağan dışı bir dönem var.

ben 36 yaşındayım,hayatımda biyle pahalılık görmedim. Ve Birak enflasyon farkını, 6 ayda bir yaptığı tis zammını, kuruma özel iyileştirme yapmadığı müddetçe asla oy vermeyeceğim.

Sağlıkçılara Ağustos ayında iyileştirme yapıldı, meslekte 10 yılını dolduran öğretmenler de kariyer sınavı denen formalite bir sınavla 1 ocaktan geçerli nerden baksan %30 a yakın iyileştirme aldı. Diğer kurumların da alması lazım. Vermezlerse oy moy yok.

üçbuçukali, 1 yıl önce

memurun oyu statiktir

atiyorum akp memurun yuzde 40 inin mi oyunu aliyor, 35 de olmaz 45 de olmaz

veren yine verir, bakma hayat pahaliligi, ivir zivir dirildanmaya, oy gunu gelsin yine bizim memur duygusal davranir, seviyorum der verir

vermeyen hic bir sartta isterse yuzde 100 versin vermez

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
24 Kasım 2022 20:08

daha muhalefetin vaatini bekleyen varsa ne bileyim ya

iktidardan uyduruk tuik rakami aldik

muhalefette gelse en kotu yine uyduruk tuik rakamini aliriz

muhalefetin vaatleri cok umrumda degil

ben iktidarin yaptiklari ile ilgileniyorum

bir seyden memnun degilseniz, kararinizi degistirirsiniz, sonrakinden de memnun olmazsaniz onu da degistirirsiniz

demokrasi bu demektir zaten

MEHMETHAN OSMANLI, 1 yıl önce
Öyle bir değişirki! Erbakan hariç muhalefette iktidar olursak memura, çalışanlara şunu ereceği diye vaatte bulunan var mı?

İnfaz34
Aday Memur
25 Kasım 2022 00:12

Yuzde 20 gerisi hayal

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
25 Kasım 2022 08:19

Çalışma bakanı asgari ücrete %50 zam olur mu sorusuna hayalci değil gerçekçi rakamlarla bakmamız lazım demiş. Şimdi bu söylemden asgari ücrete %50 ve üstünde zam gelmeyeceği düşünülmektedir. Eldeki verilere göre zamlar yapılacak. Bu veriler tuik ve merkez bankası enflasyon beklentilerine göre şekillenecek ve bu veriler alınacak zammın %95 verisini verecek. Temmuzda asgari ücretli %30 a yakın zam aldı, yıl sonu enflasyon beklentisi %68 geriye %35 e yakın asgari ücretli için vüzdelik zam görünüyor. Memur için ise ocak zammı ile birlikte %18 20 bandında bir zam görünüyor. Üzülerek belirtmek gerekirse çalışma bakanının söylemi göz önüne alınarak asgari ücretli için en yüksek %40 memur için ise %22 25 aralığında bir zama karşılık geliyor. Memur nasıl geçinir bu zamla orası kimsenin umurunda değil. 2023 çok zor geçecek gibi görünüyor.

karakol38
Yasaklı
25 Kasım 2022 09:18

Gerçek hissedilen enflasyona karşı memuru ezdirmeyeceğiz diye defalarca açıklama yapılmadı mı? En azından bu seçim döneminde, şeffaf davranılıp gerçek enflasyon farkını verirler diye düşünüyorum.
ArDıL_1905, 1 yıl önce
Çalışma bakanı asgari ücrete %50 zam olur mu sorusuna hayalci değil gerçekçi rakamlarla bakmamız lazım demiş. Şimdi bu söylemden asgari ücrete %50 ve üstünde zam gelmeyeceği düşünülmektedir. Eldeki verilere göre zamlar yapılacak. Bu veriler tuik ve merkez bankası enflasyon beklentilerine göre şekillenecek ve bu veriler alınacak zammın %95 verisini verecek. Temmuzda asgari ücretli %30 a yakın zam aldı, yıl sonu enflasyon beklentisi %68 geriye %35 e yakın asgari ücretli için vüzdelik zam görünüyor. Memur için ise ocak zammı ile birlikte %18 20 bandında bir zam görünüyor. Üzülerek belirtmek gerekirse çalışma bakanının söylemi göz önüne alınarak asgari ücretli için en yüksek %40 memur için ise %22 25 aralığında bir zama karşılık geliyor. Memur nasıl geçinir bu zamla orası kimsenin umurunda değil. 2023 çok zor geçecek gibi görünüyor.

omur74
Aday Memur
25 Kasım 2022 16:01

Yüzde 40 zam+Yüzde 20 refah payı verirler

driverart
Memur
25 Kasım 2022 16:12

Hastanede kadroya gecen temizlikçi, yıllık Total de , adalet bakanlığındaki ikm lerden fazla maaş alıyor. ikm bombaya maruz kalıyor, şehit oluyor. Tehdit ediliyor, gerisini siz düşünün artık. Aklımı oynatmam yakın , savunma ve enerji hamleleri olmasa bu hukumete oy vermem, ama bunlar giderse, savunma sanayi kapanır, enerji yatırımları durur,

Quares321
Daire Başkanı
25 Kasım 2022 18:19

Çalışanları enflasyona ezdirmedik geyiği 20 senedir var. Tüm çalışma-hazine-maliye bakanları tarafından yüzlerce kez söylendi. Seneye de defalarca söylenecek.

Asgari ücret yüzdelik zam oranından 15 - 20 puan düşünce çıkan rakam ne ise memura o verilecek. 20 yıldır farklı bir şey yapılmadı weneye de yapılmayacak.

karakol38, 1 yıl önce
Gerçek hissedilen enflasyona karşı memuru ezdirmeyeceğiz diye defalarca açıklama yapılmadı mı? En azından bu seçim döneminde, şeffaf davranılıp gerçek enflasyon farkını verirler diye düşünüyorum.

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
25 Kasım 2022 20:29

En az yüzde 10 refah payı gelir. Ama inşallah temmuz zammından kesmezler.

25 Kasım 2022 23:15

Refahı payını bilmem... %40'tan yukarısı olacak ve olmalı.

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
26 Kasım 2022 00:22

20 yıldır kaşıkla verildi kepçeyle alındı. Tarih tekerrür eder. Gerçek ten uzak sembolik enfilasyon oranıyla maaşlar güncellendi sadece. Alım gücünü arttıracak 1 kuruş zam yapılmadı yapılmazda.
Hukukcu-hoca, 1 yıl önce

En az yüzde 10 refah payı gelir. Ama inşallah temmuz zammından kesmezler.

BERBER CEMAL
Yasaklı
26 Kasım 2022 00:23

%40 zam bile bizi kurtarmayacak. Ben intihar etmenin eşiğine kadar geldim. Tutunacak bir dalım kalmadı önünde sonunda intihar edeceğim

ÖnceİnsanOlmak, 1 yıl önce
Refahı payını bilmem... %40'tan yukarısı olacak ve olmalı.

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
26 Kasım 2022 00:28

Verilen maaşla enfilasyonu ezdik denilebilecek bir zam istiyoruz zam
karakol38, 1 yıl önce

salih_35
Aday Memur
26 Kasım 2022 02:59

Etme eyleme kardeşim intihat denilen şey şu an ki bulunduğun durumu kurtarıp seni refaha kavuşturmayacaktır. Lütfen yaşımını çözülmesi imkansız olmayan dertler için hiçe sayma. Tüm iyi dileklerimi sana ve senin gibi olan arkadaşlara iletiyorum. Rabbim ne derdin varsa tez zamanda çözüme kavuşmasını nasip etsin inşAllah
BERBER CEMAL, 1 yıl önce

%40 zam bile bizi kurtarmayacak. Ben intihar etmenin eşiğine kadar geldim. Tutunacak bir dalım kalmadı önünde sonunda intihar edeceğim

yetikhakkı
Yasaklı
26 Kasım 2022 12:36

Gerçekten inanarak mi söyledin.turkiyeye yeni mi geldin.galiba Norveçli yada finlandiyalisin.kusura bakma türk zannettim.

omur74, 1 yıl önce
Yüzde 40 zam+Yüzde 20 refah payı verirler

yetikhakkı
Yasaklı
26 Kasım 2022 12:38

Ama bizim memurlar bunu bile bile gidip oy verecekler.yoksa 20 yıldır yapılan bunca zulüm memura yapılır mıydı.nasilsa memur emekli çantada keklik.biz ne dersek inanırlar.nefesleri koksa bunu bile nimetten sayarlar.

Quares321, 1 yıl önce

Çalışanları enflasyona ezdirmedik geyiği 20 senedir var. Tüm çalışma-hazine-maliye bakanları tarafından yüzlerce kez söylendi. Seneye de defalarca söylenecek.

Asgari ücret yüzdelik zam oranından 15 - 20 puan düşünce çıkan rakam ne ise memura o verilecek. 20 yıldır farklı bir şey yapılmadı weneye de yapılmayacak.

Ramis bey
Aday Memur
26 Kasım 2022 17:16

Refah payı istemiyoruz reisimiz ne verirse ona razıyız maaşlar çok iyi yarısı bana yetiyor hiç zam yapılmamalı bence
26 Kasım 2022 17:41

:)
Ramis bey, 1 yıl önce
Refah payı istemiyoruz reisimiz ne verirse ona razıyız maaşlar çok iyi yarısı bana yetiyor hiç zam yapılmamalı bence

Anuşirvann
Genel Müdür
26 Kasım 2022 17:51

Ocakta asgari ücrete ne zam gelirse 15 puan n eksiği memur zammıdır. Bu sözümü bir kenara yazın. Büyük ihtimalle asgari ücret yüzde 40 veya 45 olur. Memur zammı da 25 veya 30.

tolga6725
Aday Memur
26 Kasım 2022 18:08

2.5 refay payı verilecek o da temmuzda geri alınacak

Toplam 161 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi