Editörler : E.Kayı Han
«661662663664665666667668669670671672»
16 Mayıs 2020 13:28

Herkese merhaba arkadaşlar bir sorum olacak bende 2013 mezunu jandarma astsubayim 31 aydır açıkta bekliyorum dava acilmadi hakkimda suçlama uzerime kayıtlı olan hattım Nisan 2012 ve Ağustos 2013 tarihlerinde bir kez tekil olarak aranmış konuşma süreleri 3 er dakka üstündeo tarihlerde askeri öğrenci dahi değilim ve bu örgütle uzaktan yakından ihicbir bağlantısı alakasi olmayan biriyin nasıl bir durum çıkar sizce

Reyymennnn
Aday Memur
16 Mayıs 2020 15:18

Hiçbir işlem yapmana gerek yok. Aynı şekilde devam. İlişiğin kesilmiyor en son açığa alındığın ilden. Yani tayin gerçekleşmiyor. Maaş falan hiçbir şey değişmiyor.
Alperellam, 4 yıl önce
açiktayken tayinimiz çıktı? "jandarma" her hangi bi işlem gerekiyor mu yeni yer için? maaş aynı şekilde yatmaya devam eder mi yoksa banka değişir mi? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Alperellam
Aday Memur
16 Mayıs 2020 15:27

çok teşekkür ederim kardeş sağolasın
Reyymennnn, 4 yıl önce
Hiçbir işlem yapmana gerek yok. Aynı şekilde devam. İlişiğin kesilmiyor en son açığa alındığın ilden. Yani tayin gerçekleşmiyor. Maaş falan hiçbir şey değişmiyor.
18 Mayıs 2020 08:39

Merhaba arkadaslar. Uzun zamandir yazmiyorum son durumumuzu size anlatayim istedim. Ankesorle acilan davamiz, hatti esimin kullanmadigi kanitlaninca sadece bir tanik ifadesinden sürdü. Kayseri 4.acm 2 ay tutukluluktan sonra sadece 1 tanik ifadesine 7 yil ceza verdi. Suan istinafta ve buyuk umutlarla beraati bekliyorduk cunku celiskili ifadeler vardi. Hatta sunu soylim size esimin adini bile bilmiyorken farkli sehirlerden 30 kisinin resmini gösterdiği bir serefsizin kurbani olduk. Gecen hafta itibari ile ihrac oldu esim. Hayatimiz devam ediyor belki ama isimize dair umudumuzu kaybettik. Allahim hepimizin yardimcisi olsun. Bizi bu hale getiren kimsenin yanina kalmasin. Kayseride yargilananlar bilir onune gelene ya 6 yil yada 7 yil verip gonderdiler hic dinlenmeden. Allaha havale ediyorum baska birsy denmiyor. Saygilarimla.

oguzmsb
Aday Memur
19 Mayıs 2020 11:55

Geçmiş olsun. Kayseri mahkemeleri maalesef topu yukarıya atıyor hep. Umarım üst mahkemelerde karar bozulur ve lehinize sonuçlar çıkar. Maalesef mahkeme süreçleri bizim için "suçsuzluğumuzu ispatlama" yeri haline geldi. Benimde 7 temmuzda karar duruşmam var ama pek umutlu değilim özellikle son Yargıtay kararından sonra. 2013 yılında yapılan arama için kriter belirleyerek, 7 yıl sonra kanunu geriye yürütüp ceza veriyorlar akıl alır gibi değil. Sizde sadece tanık ifadesi başkaca delille desteklemeden böyle bir karar çıkması evet üzücü. Neyse enseyi karartmamak lazım gelecek günler ne gösterecek

adeletistiyoruz, 4 yıl önce

Merhaba arkadaslar. Uzun zamandir yazmiyorum son durumumuzu size anlatayim istedim. Ankesorle acilan davamiz, hatti esimin kullanmadigi kanitlaninca sadece bir tanik ifadesinden sürdü. Kayseri 4.acm 2 ay tutukluluktan sonra sadece 1 tanik ifadesine 7 yil ceza verdi. Suan istinafta ve buyuk umutlarla beraati bekliyorduk cunku celiskili ifadeler vardi. Hatta sunu soylim size esimin adini bile bilmiyorken farkli sehirlerden 30 kisinin resmini gösterdiği bir serefsizin kurbani olduk. Gecen hafta itibari ile ihrac oldu esim. Hayatimiz devam ediyor belki ama isimize dair umudumuzu kaybettik. Allahim hepimizin yardimcisi olsun. Bizi bu hale getiren kimsenin yanina kalmasin. Kayseride yargilananlar bilir onune gelene ya 6 yil yada 7 yil verip gonderdiler hic dinlenmeden. Allaha havale ediyorum baska birsy denmiyor. Saygilarimla.

19 Mayıs 2020 13:11

Sizede gecmis olsun. Dilerim dusundugunuz gibi olmazda guzel haberler verirsiniz. Biliyorsunuz ortada tam net bir hüküm yok her sehir her mahkeme farkli yargiliyor. Ayni konudan mugla baska yargiliyor adana baska mesela. Hayirlisi diyelim. Ama onune gelen herkesi dinlemeden, avukatini konusturmadan ceza verip gonderen bir hakimin suan bolge idare mahkemesi baskanligina terfi edilmeside ayri bir konu tabi. Neyse alnimiz ak, vicdanimiz rahat bu konuda. Allah deldigi bogazi ac birakmazmis. Yolumuza bakiyoruz insallah guzel gunler yakindir. Guzel haberlerinizi almak dilegiyle.

oguzmsb, 4 yıl önce

Geçmiş olsun. Kayseri mahkemeleri maalesef topu yukarıya atıyor hep. Umarım üst mahkemelerde karar bozulur ve lehinize sonuçlar çıkar. Maalesef mahkeme süreçleri bizim için "suçsuzluğumuzu ispatlama" yeri haline geldi. Benimde 7 temmuzda karar duruşmam var ama pek umutlu değilim özellikle son Yargıtay kararından sonra. 2013 yılında yapılan arama için kriter belirleyerek, 7 yıl sonra kanunu geriye yürütüp ceza veriyorlar akıl alır gibi değil. Sizde sadece tanık ifadesi başkaca delille desteklemeden böyle bir karar çıkması evet üzücü. Neyse enseyi karartmamak lazım gelecek günler ne gösterecek

Muratmuratt
Aday Memur
20 Mayıs 2020 01:45

Bende kayseri kurbanıyım.göz altına alındıktan 1 ay sonra mahkemem oldu ve ilk celsede 6 yıl 3 ay,1 ardisik arama,kendim astsubay,atdisiktaki biri jandarma uzman,diğeri kk uzman,ben kk astsubay,2 hafta once de ihraç oldum.ne bilir kisi raporu,ne dijital sonucu,ne ardisiktakilerin dosyaları ve tanıklıkları hic bit şey araştırılmadı.bakalim ne olacak.adalet diyorum da başka bir şey demiyorum, aramadan başka hic bir delil de yok,ne tanık ne banka,ne bylock.offf offf indan hayatı bu kadar mi ucuz,rabbime sığınıyorum. insallah adalet tecelli edecektir....

Sizede gecmis olsun. Dilerim dusundugunuz gibi olmazda guzel haberler verirsiniz. Biliyorsunuz ortada tam net bir hüküm yok her sehir her mahkeme farkli yargiliyor. Ayni konudan mugla baska yargiliyor adana baska mesela. Hayirlisi diyelim. Ama onune gelen herkesi dinlemeden, avukatini konusturmadan ceza verip gonderen bir hakimin suan bolge idare mahkemesi baskanligina terfi edilmeside ayri bir konu tabi. Neyse alnimiz ak, vicdanimiz rahat bu konuda. Allah deldigi bogazi ac birakmazmis. Yolumuza bakiyoruz insallah guzel gunler yakindir. Guzel haberlerinizi almak dilegiyle.

20 Mayıs 2020 02:01

Anlattığına göre Ardışık aramanın kriteri Yargıtay ictihatlarina uymuyor itiraz et kesin bozulur çünkü ardışık aramalarda dikkat edilen kriter şu; aranan şahısların aynı kuvvetten olmasi ve rütbelerinin denkliği birinci derece mahkemeler topu üzerinden atmak için kes kopyala yapıştır yapıp 6 sene 3 ay verip geçiyor o yüzden canını sıkma Adalet elbet yerini bulur

hukukinsanı
Daire Başkanı
23 Mayıs 2020 04:28

2015 yılında gerçekleşen ankesörlü telefondan aranmalara dair beraat kararı (82 arama var, 72'si sıfır saniye)

https://www.hukuksalyardim.net/Forum/hukuk-mahkemesi-kararlari/2015-yilinda-gerceklesen-ankesorlu-telefondan-aranmalara-dair-beraat-karari-82-arama-var-72si-sifir-saniye/

Butterfly5560
Aday Memur
26 Mayıs 2020 00:04

Merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun. Kardeşim de bu süreçte ankesör mağdurlarından oldu.

Ardaşık ve ardaşık olmayan aramalar var iki tane de tanık. Tanıklar ders çalışmaya geldi sohbette gördümvs demişler.

Görev başındayken başımıza geldi avukat tuttuk. Süreç nasıl ilerler ne kadar ceza alır tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkür ediyorum.

Muratmuratt
Aday Memur
26 Mayıs 2020 00:13

ep faydalanırsa 1 yıl 6 ay ,ep yapmazsa 6 yıl 3 ay
Butterfly5560, 4 yıl önce

Merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun. Kardeşim de bu süreçte ankesör mağdurlarından oldu.

Ardaşık ve ardaşık olmayan aramalar var iki tane de tanık. Tanıklar ders çalışmaya geldi sohbette gördümvs demişler.

Görev başındayken başımıza geldi avukat tuttuk. Süreç nasıl ilerler ne kadar ceza alır tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkür ediyorum.

attbtl
Kapalı
26 Mayıs 2020 00:18

dosya hakkında başka ayrıntı var mı ? deliller vb

Butterfly5560, 4 yıl önce

hukukinsanı
Daire Başkanı
04 Haziran 2020 23:31

Iyi aksamlar arkadaslar. Kac zamandir yazan olmuyor. Son durumlarinizi ogrenebilirmiyim. Biz ihrac oldukta hala kosede bekleyen bir ceza var sonucta. Kim ne durumda yazalim arkadaslar. Istinaftan sonuc gelen varmi mesela. Yada isine donen tahliye olan. Allah hepimizin yardimcisi olsun.

04 Haziran 2020 23:56

Sizin istinaf onayladı mı

Iyi aksamlar arkadaslar. Kac zamandir yazan olmuyor. Son durumlarinizi ogrenebilirmiyim. Biz ihrac oldukta hala kosede bekleyen bir ceza var sonucta. Kim ne durumda yazalim arkadaslar. Istinaftan sonuc gelen varmi mesela. Yada isine donen tahliye olan. Allah hepimizin yardimcisi olsun.

05 Haziran 2020 00:55

Hayir hala istinafta. 1 senedir bekliyoruz. Ama 2 hafta once ihrac olduk.

Akbey5, 4 yıl önce
Sizin istinaf onayladı mı

Granny28
Aday Memur
05 Haziran 2020 01:10

Samsun iki haftada onadı bizim cezayı yargıtayı bekliyoruz

Hayir hala istinafta. 1 senedir bekliyoruz. Ama 2 hafta once ihrac olduk.

05 Haziran 2020 01:21

Ciddimisiniz. Dilerim yargitaydan döner. Ne dicegimi bilemedim.

Granny28, 4 yıl önce
05 Haziran 2020 01:23

Yargitayin cevabi ortalama ne zaman geliyormus bir bilginiz varmi. Ya varya su sıkıntılari yasatiyorlar ya bizlere Allah bildigi gibi yapsin sebep olanlari.

Granny28, 4 yıl önce

nbhnp
Aday Memur
09 Haziran 2020 18:26

Buradaki tüm masum kaderdaşlara geçmiş olsun diliyorum.Görev yapmadığım şehirden 10 arama 8 sıfır saniye, 1 ardışık, Ardisiktaki bando askeri öğrenci, ben Hava kuvvetleri, Görev yaptigim şehirler temiz arama yok, 21 Eylül 2018 gözaltı, 29 Eylül adli kontrol serbest, ilk duruşma adli kontrol kalktı, 23 Ocak 2020 Ank32.Acm 6yil 3 Ay ceza, Bugün itibariyle onurla gururla görev yaptığım mesleğimden ihraç.Allah tüm masumlara, suçsuzlara yapılanları cikartsin inşallah.Yavrumun geleceğini bizim hayallerimizi çaldılar.Böyle Adalet olmaz olsun.Şu an şok durumundayız.İlk yapmamız gerekenleri yazarsaniz çok mutlu oluruz.Saglik sigortası ve iş bulma ve sigorta nasıl olacak yazacaklariniz önümüzü aydınlatacaktir, tekrar geçmiş olsun diliyorum.
Toplam 20060 mesaj
«661662663664665666667668669670671672»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi