Editörler : crops35
«22232425262728293031323334

proaktivite
Aday Memur
20 Ocak 2023 13:43

Buna net cevap vermek zor çünkü mevzuat açısından üst düzey yöneticiler hariç kimsenin havuz hakkı yok. Uygulamada verilebilir tamamen o günün şartlarına göre siyasilerin ve özelleştirme başkanlığının vereceği karara bağlı durum. 657 sayılı DMK Madde-4 şöyle demekte ;

''(Ek paragraf: 20/11/2017-KHK-696/17 md.; Aynen kabul: 1/2/2018-7079/17 md.) Özelleştirme uygulamaları sebebiyle iş akitleri kamu veya özel sektör işverenince feshedilen ve 24/11/1994 tarihli ve 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamında diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakil hakkı bulunmayan personel de bu fıkra kapsamında yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar istihdam edilebilir. Bu kapsamda istihdam edileceklerin sayısı, öğrenim durumlarına göre çalışma şartları ve bunlara ödenecek ücretler ile diğer hususlar Cumhurbaşkanınca belirlenir.(1)'' bu durumu da göz önünde bulundurun bu yüzden kimse net bir cevap veremez.

başka bir üye, 1 yıl önce

hocam botaşta kapsam dışı personel olan bir mühendisin kurumun özelleşmesi durumunda havuz hakkı var mı? nakil işlemi nasıl olacak ? bu konularda sizin daha çok bilginiz vardır.

başka bir üye
Aday Memur
20 Ocak 2023 13:52

hocam tabi burada da istihdam var, istihdam var. benim ulaşabildiğim kadarıyla sizin de dediğiniz gibi özelleştirme durumunda müdür, genel müdür, müfettiş, başuzman gibi kadroların nakil hakkı var. mühendis ve aşağısı kadrolara gelince bunlar, 657 4b sözleşmeli büro personeli ya da idari destek personeli olarak nakledilebiliyorlar. istihdamsa istihdam ama maaş neredeyse üçte birine indikten sonra, şehir tercih imkanı sunulmadıktan sonra hiçbir anlamı olmaz.

ama dediğinize katılıyorum. dönemin şartlarına göre muhtemelen bir düzenleme yapılabilir. mühendisleri de uygun bir yere nakledebilirler. ama burada benim açımdan çok fazla "eğer" var. Türkiye gibi bir yerde 1 saat sonrasının garantisi yok. ben kendi adıma bu riski almamayı seçiyorum.

bunların dışında muazzam bir kurum. maaşı, kendini geliştirme imkanı vs.

proaktivite, 1 yıl önce

Buna net cevap vermek zor çünkü mevzuat açısından üst düzey yöneticiler hariç kimsenin havuz hakkı yok. Uygulamada verilebilir tamamen o günün şartlarına göre siyasilerin ve özelleştirme başkanlığının vereceği karara bağlı durum. 657 sayılı DMK Madde-4 şöyle demekte ;

''(Ek paragraf: 20/11/2017-KHK-696/17 md.; Aynen kabul: 1/2/2018-7079/17 md.) Özelleştirme uygulamaları sebebiyle iş akitleri kamu veya özel sektör işverenince feshedilen ve 24/11/1994 tarihli ve 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamında diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakil hakkı bulunmayan personel de bu fıkra kapsamında yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar istihdam edilebilir. Bu kapsamda istihdam edileceklerin sayısı, öğrenim durumlarına göre çalışma şartları ve bunlara ödenecek ücretler ile diğer hususlar Cumhurbaşkanınca belirlenir.(1)'' bu durumu da göz önünde bulundurun bu yüzden kimse net bir cevap veremez.

gamby
Aday Memur
20 Ocak 2023 21:55

geçen sene bu muhabbet epey dönmüştü, başka bir kuruma nakil imkanı verilir diye bir laf dolanıyordu. fakat benim bildiğim bu yalnızca müdür vs. unvanlara sağlanıyor.

hocam botaşta kapsam dışı personel olan bir mühendisin kurumun özelleşmesi durumunda havuz hakkı var mı? nakil işlemi nasıl olacak ? bu konularda sizin daha çok bilginiz vardır.

başka bir üye
Aday Memur
20 Ocak 2023 21:58

Hocam şu anki mevzuata göre öyle. Müdür ve üstüysen öğrenim durumuna uygun memur pozisyonlarına, mühendis ve altıysan sözleşmeli büro personeli olarak naklediliyorsun. Saçmalığın önde gideni ama durum buymuş.
gamby, 1 yıl önce

geçen sene bu muhabbet epey dönmüştü, başka bir kuruma nakil imkanı verilir diye bir laf dolanıyordu. fakat benim bildiğim bu yalnızca müdür vs. unvanlara sağlanıyor.

gamby
Aday Memur
20 Ocak 2023 22:10

hocam doğrusu bunu kimse dert etmiyor. dediğiniz gibi ilk girerken ben de endişe etmiştim ama şu an bir çekincem yok doğrusu. "enerji merkezi olacağız" diye hedefler açıklanan bir durumda özelleşme olabileceğini pek sanmıyorum. belki kurumları bölüp farklı alanlara yoğunlaştırabilirler. o da benim sadece bir öngörüm.

Hocam şu anki mevzuata göre öyle. Müdür ve üstüysen öğrenim durumuna uygun memur pozisyonlarına, mühendis ve altıysan sözleşmeli büro personeli olarak naklediliyorsun. Saçmalığın önde gideni ama durum buymuş.

başka bir üye
Aday Memur
20 Ocak 2023 22:15

Ben bu konularda garanticiyimdir. Mevzuatta sağlam bir güvence yok. Olmadığı müddetçe de ben risk almamaya karar verdim. Size ve kuruma girmeye hak kazanacak arkadaşlara çalışmalarınızda başarılar dilerim.
gamby, 1 yıl önce

hocam doğrusu bunu kimse dert etmiyor. dediğiniz gibi ilk girerken ben de endişe etmiştim ama şu an bir çekincem yok doğrusu. "enerji merkezi olacağız" diye hedefler açıklanan bir durumda özelleşme olabileceğini pek sanmıyorum. belki kurumları bölüp farklı alanlara yoğunlaştırabilirler. o da benim sadece bir öngörüm.

Keytep
Aday Memur
21 Ocak 2023 14:25

arkadaşlar iyi günler bende makine teknikeri olarak başvuru yaptım eğer ki olursa çalışma şartları neler bizi az çok neler bekliyoruz mesai durumu vardiyalımı birim konum neye göre değişiyor veya seçiliyor açıkcası vardiya işi var diye duydum bu biraz can sıkıyor bilen tecrübeli arkadaşlarım kardeşlerim var ise cevaplandırabilirse çok sevinirim

Mekatronik.Teknik
Aday Memur
23 Ocak 2023 12:43

Sonuçlar açıklanmaya başlamış. Teknikerler için telegram grubu var. Buraya yasak olduğundan link atamıyorum. Özelden yazın linki atayım.

mevo4312
Aday Memur
23 Ocak 2023 22:27

özelden yazdım hocam

Mekatronik.Teknik, 1 yıl önce

Sonuçlar açıklanmaya başlamış. Teknikerler için telegram grubu var. Buraya yasak olduğundan link atamıyorum. Özelden yazın linki atayım.

jackal77
Aday Memur
23 Ocak 2023 23:05

makine mühendislerine mülakatta ne sormuşlardı nelere bakmak lazım?

kurtcebenoyan
Aday Memur
24 Ocak 2023 19:10

işkurdan mesaj geldi botaş alımı için. şimdi ne yapmam gerekiyor

memurdeneme
Aday Memur
24 Ocak 2023 19:35

Listelere giren arkadaşları tebrik ederim. Bundan sonra yapmanız gereken botaşın internet sitesini takip etmek listede olan arkadaşlara aday bilgi sistemine girebilmeniz için kullanıcı adı şifre tanımlarlar sonrasında oradan evraklarınızı yükleyeceksiniz. Mülakat tarihlerinide siteden duyururlar artık botaşın internet sitesini takip edin.

kurtcebenoyan
Aday Memur
24 Ocak 2023 19:46

cevap ıcın tesekkur ederım

memurdeneme, 1 yıl önce

Listelere giren arkadaşları tebrik ederim. Bundan sonra yapmanız gereken botaşın internet sitesini takip etmek listede olan arkadaşlara aday bilgi sistemine girebilmeniz için kullanıcı adı şifre tanımlarlar sonrasında oradan evraklarınızı yükleyeceksiniz. Mülakat tarihlerinide siteden duyururlar artık botaşın internet sitesini takip edin.

25 Ocak 2023 03:21

Botas teknisyenlik icin telegram veya whatsaap grubu varsa yazarmısınız.

mevo4312
Aday Memur
25 Ocak 2023 11:49

Mesaj atın hocam özelden
Nhtech, 1 yıl önce

Botas teknisyenlik icin telegram veya whatsaap grubu varsa yazarmısınız.

25 Ocak 2023 15:13

Ben tekniker olarak 2021 de girdim mülakata 9 tane soru sordular 5 tanesi meslekle ilgili diğerleri genel kültür ve güncel sorular

q4n1k4
Aday Memur
25 Ocak 2023 19:09

Hayırlı olsun herkese, BOTAŞ Silivri alımına katılan varsa yardımcı olabilirim

cesxa
Memur
25 Ocak 2023 19:12

Sen 2 yıl önceki alımda da başvurmuş muydun

q4n1k4, 1 yıl önce
Hayırlı olsun herkese, BOTAŞ Silivri alımına katılan varsa yardımcı olabilirim

q4n1k4
Aday Memur
25 Ocak 2023 19:14

Ben çalışıyorum şuan, 2021de başvurmuştum ilk başvurumda kazanmıştım
cesxa, 1 yıl önce

Sen 2 yıl önceki alımda da başvurmuş muydun

memurdeneme
Aday Memur
25 Ocak 2023 19:43

2021 alımında körü körüne girdik neredeyse hiç bilgi alamamıştık mülakat nasıl olur işe başlama süreci bu senekiler daha şanslı en azından hala BOTAŞ çalışanları aktif burada bilgi veriyorlar çok güzel o günler geldi gözümün önüne :))

Toplam 678 mesaj
«22232425262728293031323334

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi