Editörler : supporters.
11 Ocak 2019 01:03

Tüm kamu alımlarında yaş sınırı kaldırılsın
Memurluk kadrolarına girişteki çağımızın uymayan 35 yaş üst sınırı ayrıcalığı kaldırılsın

kaplumbaga155
Yasaklı
11 Ocak 2019 01:25

o zaman emeklilik konusu yıla bağlı olsun. biri 40 yaşında memur olup 25 yıl çalışıp 65 inde emekli olacak diğeri 20 sinde başlayıp 45 yıl çalışıp yine 65 inde olacaksa haksızlık olur.

devlette 20 yıl çalışmaya emeklilik verilsin mesela. 20 sinde başlayan 40 ında emekli olsun ok? oteki türlü haksızlık daha büyük olur.

sweetheartt
Aday Memur
11 Ocak 2019 17:16

Yıla bağlı olmalı haksızlık olmaması icin
kaplumbaga155, 5 yıl önce

o zaman emeklilik konusu yıla bağlı olsun. biri 40 yaşında memur olup 25 yıl çalışıp 65 inde emekli olacak diğeri 20 sinde başlayıp 45 yıl çalışıp yine 65 inde olacaksa haksızlık olur.

devlette 20 yıl çalışmaya emeklilik verilsin mesela. 20 sinde başlayan 40 ında emekli olsun ok? oteki türlü haksızlık daha büyük olur.

13057980
Aday Memur
11 Ocak 2019 20:24

zaten istesende istemesende kademeli olark artık en az 60 yaşından önce emekli olamıyorsun yeni başlayanlardada 65 e kadar çıkıyor . ayrıca hizmetin dolsa dahi yaşın dolmasa maaş bağlanmıyor .

kaplumbaga155
Yasaklı
11 Ocak 2019 20:39

işte o zaman haksızlık olmuyor mu mesela 45 yaşında memur olan biri hemen 20 yılda emekli olabiliyo ama 20 yaşında başlayan 45 yıl çalışınca anca olabiliyo bu haksızlık olmaz mı?

13057980, 5 yıl önce

zaten istesende istemesende kademeli olark artık en az 60 yaşından önce emekli olamıyorsun yeni başlayanlardada 65 e kadar çıkıyor . ayrıca hizmetin dolsa dahi yaşın dolmasa maaş bağlanmıyor .

cerkez_kizi_1982
Aday Memur
11 Ocak 2019 21:39

destek olmak yerine köstek olmak isteyenlerin çokluğu gözlerimi yaşarttı doğrusu sanki bizler senelerdir memur olmaya çalışmıyoruz sanki yıllardır emek vermiyoruz biz istemiyoruz memur olmayı bu yaşta hala bir baltaya sap olamadan keyfe keder boş gezenin boş kalfası olmak istiyoruz ...aslında tamda bu yüzden millet olarak bizden bir cacık olmaz çünkü çekememezlik hasetlik rakip görme mantığı bizleri yok ediyor birlik beraberlik yok kim neye nasıl muhalefet olurum derdinde çok yazık

cerkez_kizi_1982
Aday Memur
11 Ocak 2019 21:44

o bahsettikleriniz ikinci evlerini arabalarını almanın derdindeyken biz geçim kaygısıyla asgari düzeyde geçinmeye çalışıyoruz bunun adaleti nerde peki onu söyleyin

sweetheartt, 5 yıl önce
Yıla bağlı olmalı haksızlık olmaması icin

13057980
Aday Memur
11 Ocak 2019 22:20

umariz bu durum seçi̇me kadar hallolur

kaplumbaga155
Yasaklı
11 Ocak 2019 23:29

öyleyse siz eşitlik adalet değil ayrıcalık istiyorsunuz da kusura bakmayın neden eşit vatandaşlar arasında bir zümreye ayrıcalık verilsin anayasaya aykırı zaten?

devlet benim hesabıma da yarın 1 milyon dolar yatırsın mesela o zaman? ben de istemem aylak aylak dolaşmak boş gezmek kpss için ömür çürütmek

cerkez_kizi_1982, 5 yıl önce

destek olmak yerine köstek olmak isteyenlerin çokluğu gözlerimi yaşarttı doğrusu sanki bizler senelerdir memur olmaya çalışmıyoruz sanki yıllardır emek vermiyoruz biz istemiyoruz memur olmayı bu yaşta hala bir baltaya sap olamadan keyfe keder boş gezenin boş kalfası olmak istiyoruz ...aslında tamda bu yüzden millet olarak bizden bir cacık olmaz çünkü çekememezlik hasetlik rakip görme mantığı bizleri yok ediyor birlik beraberlik yok kim neye nasıl muhalefet olurum derdinde çok yazık

12 Ocak 2019 11:39

hocam kpss b için yaş sınırı yok b den memur olmayı deneyin düz memurluğu beğenmiyormusunuz

12 Ocak 2019 11:55

bir kac yil icinde tüm memuriyetler icin yaş siniri kalkacak.

egalite
Memur
20 Ocak 2019 20:23

20 yaşında memuriyete giren benim için mi erken yaşta giriyor, memur olmasın 40 yaşına kadar gezip tozsun nasıl olsa 65 de emeklilik var. Hatta 60 a kadar gezip tozsun 5 yılda emekli olsun.

Machiavel
Aday Memur
21 Ocak 2019 00:33

35 yaşına kadar bir şey olamayan adamdan devlete hayır gelmez zaten sizi huzurevine koymak gerek

kaplumbaga155
Yasaklı
21 Ocak 2019 14:24

40 yaşında giren mi peki benim hayrıma giriyor? devlet 35 diye bi sınır koymuş ona göre yapsın planını bana ne? aklı başına 35 ten sonra gelen adam kendi düşünsün bi zahmet kendi problemlerini.

egalite, 5 yıl önce

20 yaşında memuriyete giren benim için mi erken yaşta giriyor, memur olmasın 40 yaşına kadar gezip tozsun nasıl olsa 65 de emeklilik var. Hatta 60 a kadar gezip tozsun 5 yılda emekli olsun.

cerkez_kizi_1982
Aday Memur
22 Ocak 2019 11:58

okuduğunuzu anlama yeteneginize hayran oldum açıkçası asıl eşitlik ve adalet isteyen bizleriz

öyleyse siz eşitlik adalet değil ayrıcalık istiyorsunuz da kusura bakmayın neden eşit vatandaşlar arasında bir zümreye ayrıcalık verilsin anayasaya aykırı zaten?

devlet benim hesabıma da yarın 1 milyon dolar yatırsın mesela o zaman? ben de istemem aylak aylak dolaşmak boş gezmek kpss için ömür çürütmek

cerkez_kizi_1982
Aday Memur
22 Ocak 2019 12:01

nasıl yok hocam önceden sadece merkezi atamada yoktu şimdi ondada başladı açıktan alimlar zaten hep yaş sınırı memur olabildikte begenmemek mi kaldı keşke olsa herkes insanı çalışma şartlarında hayatını idame ettirebilse
çalışmadanbaşarmış, 5 yıl önce

hocam kpss b için yaş sınırı yok b den memur olmayı deneyin düz memurluğu beğenmiyormusunuz

cerkez_kizi_1982
Aday Memur
22 Ocak 2019 12:04

devlet onun çözümünü bulabilir hocam önemli olan kimse mağdur olmasin

o bahsettikleriniz ikinci evlerini arabalarını almanın derdindeyken biz geçim kaygısıyla asgari düzeyde geçinmeye çalışıyoruz bunun adaleti nerde peki onu söyleyin

cerkez_kizi_1982
Aday Memur
22 Ocak 2019 12:06

siz 20 yaşında memur olup hayatınızı yaşarken biz özel sektörde üç kuruşa kölelik yaparken mi gezip tozup hayatımızı yaşadık yok ya kime ne anlatıyoruz ne olsan ne insan olmadıktan cahil kaldıktan sonra
egalite, 5 yıl önce

egalite
Memur
22 Ocak 2019 21:22

Dostum cevabını yanlış kişiye veriyorsun. Ben kaldırılmasındsan yanayım yaş sınırının. :))Binbir türlü yaşam var kimin neden 35 yaş sınırını geçtiğini bilemezsiniz. Kimse 35-40 yaşına kadar gezip de bundan sonra ben memur olayım demiyor.

siz 20 yaşında memur olup hayatınızı yaşarken biz özel sektörde üç kuruşa kölelik yaparken mi gezip tozup hayatımızı yaşadık yok ya kime ne anlatıyoruz ne olsan ne insan olmadıktan cahil kaldıktan sonra
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi