Editörler : supporters.
29 Ocak 2011 18:49

inkılap tarihi okutmanlık yazılı sınav soruları

bu tür sınavlara girmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

saygılar

sosyalci1987
Memur
31 Ocak 2011 10:08

Merhaba, nereye başvuruyorsunuz? Atatürk ilkeleri ve İnkılâp Tarihi bölümünde yüksek lisans mı yaptınız? Gerçekten bu konuda bilgisi olan varsa sorulan sorular konusunda bende sevinirim. Herkese başarılar diliyorum.

sarıkartall
Aday Memur
31 Ocak 2011 16:25

girdiğim sınavlardaki sorular veriyorum umarım bir fikir olur

batıda bir üniversite:

1.atatürkün dış politikası 2 atatük ilkelerini açıklayın 3.ermeni meselesi 4. hatırlamıyorum

içanadoluda bir ünv:

1. t.c kaynaklarını yazınız 2. m. kemalin ittihatçılığını tartişiniz 3. lozan kaynaklarını yazınız 4. islam tarihi ansiklopedisinin atatürk maddesinde ne yazıyor

doğuda bir ünv:

ilk 40 soru test ve artı 20 puanlık osmanlıca metin

cansuu097
Memur
31 Ocak 2011 16:39

hocam batıdakı sorulardaha kolaymıs sankı.umarım hayırlısıyla bırı olur.

KaRdemİR613
Memur
01 Şubat 2011 12:22

tarihçiler arasında bu tür yardımlaşmalar yok denecek kadar az malesef,ne üzücü! oysa hepimiz aynı kaderi paylaşıyor, aynı zorlukları yaşayıp aynı mücadeleyi veriyoruz...

cenapibo arkadaşım kusura bakmazsan senin inkılap tarihi ile ilgili başlığın altından bir de yaniçağ tarihi ile ilgili soru yönelteceğim deneyimli arkadaşlara.Maksat başlık kirliliği olmasın ve tarihçiler bilgi alışverişini tek elden yapsın...

evet arkadaşlar inkılap tarihinin yanı sıra yeniçağ tarihi için de araş gör sınavına girenler karşılaştıkları sorular hakkında fikir verebilir mi acaba? Zaman ayırıp cevap verecekleree şimdiden teşekkürler....

sosyalci1987
Memur
02 Şubat 2011 09:39

Merhaba "sarıkartall" arkadaşımızın yazdığı sorulardan "T.C. tarihinin kaynaklarını yazınız" sorusu bana da master'a girerken yapılan yazılı sınavda sorulmuştu. Önemli bir soru o!Arkadaşalr hepiniz İnkılâp tarihinde yüksek lisans mı yapıyorsunuz?Herkese kolay gelsin.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi