Editörler : Pangaea
21 Mart 2020 00:03

Sağlıkçılar : Altöğrenimden tercih tekrar gelsin!

sayin editör saglik çalışanlarının özverili çalışmaları takdir edilirken sizden şu haberi yapmanızı rica ediyoruz bizler hem lisans hem önlisans okumuş saglikcilar olarak alt ogrenimden atanmanin tekrar gelmesini istiyoruz bizler lisans okudugumuz için cezalandiriliyor onlisans saglik diplomamizi kullanamiyoruz özel sektörde çalışmak zorunda kalıyoruz ltfen saglikçilar icin alt ogrenimden atanma tekrar geri gelsin

21 Mart 2020 13:19

bu konu hakkında bir çalışma olursa mutlu oluruz insanlar fazla okuduğu için cezalandırılmasın başka ülkelerde böyle bir uygulama yoktur tam tersi adam kendini geliştirmiş eğitim hayatına devam etmiş diye hem işe alırlar hemde maaşına zam yaparlar bizim ülkemizde devlet fazladan okuyanların diplomasını geçersiz hale getiren bir sisteme sahip sağlıkçı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır aynı zamanda hastalık etkenleri de güç kazanmaktadır bize vakalara farklı gözle bakabilecek çok okumuş kendini multidisipliner alanlarda geliştirmiş insanlara sağlıkçılara bilim adamlarına ihtiyacımız vardır bu nedenle en azından sağlıkta alt öğrenimden atanma hakkı tekrar verilmelidir bunun için ivedi şekilde çalışma yapılmalıdır bakın kendini geliştirmiş fazladan okumuş insanlar devlette alt öğrenimden atanamadıkları için özel sektörde asgari ücrete üst düzey bir hizmet verirken devletin bu insanlardan faydalanmaması vahim bir tablo insan kaynaklarını verimsiz kullanma örneğidir bugün kanada yada amerikan vatandaşlığına başvurduğunuzda diplomanız yabancı diliniz size ek puan sağlarken ülkemizde fazladan bir diplomanız varsa ve bu diploma üst öğrenime aitse artık mesleğinizden devlete atanma yolu size kapanıyor bu sizcede saçma bir uygulama değilmidir

hakanaydas
Memur
21 Mart 2020 13:25

bu konu hakkında birlikte hareket ettiğimiz bir grup var ama sonuca ulaşamadık memurlar.net gerek belediye gerekse üniversite alımlarında haksız alımların karşısında durmuş bir haber sitesi bir memur ve eğitim sitesi olarak bu konuda kendi tarzını ortaya koyup bize destek olursa çok mutlu oluruz biz sağlıkçılar sadece alkışlanmak değil bu konuda şikayetlerimizin dikkate alınmasını istiyoruz. memurlar.net sesimizi gerekli birimlere iletirse minnettar oluruz. bugun corona yarın başka bir virüs haya hastalık etkeni dünyanın başına bela olduğunda kendini geliştirmiş nitelikli personele sahip olan ülkemiz kendini daha iyi şekilde korumaya almış olacaktır. Sayın cumhurbaşkanımızın bu durumdan haberi olsa eminim bu haksızlığın önüne geçerdi bizlerin yanında yer alırdı. Sayın cumhurbaşkanımıza alt öğrenim mağduru genç sağlıkçılar olarak sesleniyoruz lütfen fazlasıyla okumuş gençlerin mağduriyetini giderin bizlerin önündeki atanma engelini kaldırın ülkemize devlet bünyesinde hizmet etmek istiyoruz

21 Mart 2020 17:00

eksi atan arkadaşları anlamiyorum sağlıkçı olarak ülkemize ve sizlere daha iyi hizmet edebilmek için fazlasıyla okuyup kendimizi geliştirdik hem okuduk hem işe gittik simdi onlisans diplomamiz lisans okudugumuz icin iptal durumda ve onlisanstan atanamiyoruz hakkimizi aramak sucmu

hakanaydas
Memur
21 Mart 2020 17:13

umarim bu sessiz cıglıgımız duyulur bizlerde devletimize vatanimiza milletimize sevgi ile bagli saglikçılar olarak devlet bünyesinde hizmet etmek istiyoruz
21 Mart 2020 19:05

garip bir toplumuz çok okuduk diye eksi yagmuruna tutmuşlar bizi nasıl bir beyniniz var ki çok okuyanlara düşman olup youmlarımızı eksiliyorsunuz

Mehmet Balci
Müsteşar Yardımcısı
21 Mart 2020 19:36

Yönetime haber isteği olarak iletildi.

21 Mart 2020 19:37

Teşekkürler editör bey

Mehmet Balci, 4 yıl önce

21 Mart 2020 20:43

çok teşekkürler sayın editör yanımızda olmanız çok güzel varolun

Mehmet Balci, 4 yıl önce

21 Mart 2020 22:43

ben 4. üniversitemi bitireceği bu sene ben sağlıkçı olarak özel sektörde öğretmenlik yapmak zorunda kalıyorum yazık değil mi bana 20 yaşında önlisans bitirmiş sağlıkçı arkadaşlar yeterli oluyorda 2 sağlık 1 eğitim 1 ekonomi alanında okul bitirmiş ben yetersiz oluyorum atanamıyorum ön lisans sağlıktan devletime sitem etmiyorum burada bir hata var sadece düzeltilmesini istiyorum bende vatanıma milletime sağlıkçı olarak hizmet etmek istiyorum

hakanaydas
Memur
21 Mart 2020 22:50

ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günde kendini yetiştirmiş sağlıkçılar olarak devletimizin yanında olmak istiyoruz insan sevdiği meslekte mutlu ve verimli olur biz sağlıkçılar istediğimiz işi yapmak istiyoruz bizler lisans okuduk evet hem işe gitti hem uykusuz kaldık birde lisans bölümü okuduk ama bunu kendimizi geliştirmek insanlara daha fazla faydalı olabilmek için yaptık fakat önlisans diplomamız iptal olur gibi işe yaramaz bir kağıt parçasına döndü bu büyük bir mantık hatasıdır tamam önlisans kpss ye girersek haksızlık olur diyorlar o zaman lisans kpss ye girelim yada meslek sınavına girelim ona göre atama yapsınlar en güzeli meslek sınavı herkes bilgisini konuştursun

radyolojitekniker
Aday Memur
22 Mart 2020 14:22

çok canım sıkılıyor küçüklüğümden beri insanlara yardımcı olma isteğiyle büyüdüm insanlara faydalı topluluklarla kanser hastası çocuklara yardım çalışmalarında gönüllü olarak çalıştım sağlıkçı olmak hep içimde kaldı tıbbi görüntüleme teknikleri önlisans , biyoloji bölümü lisans okudum ama devlete atanamadım çünkü lisans biyolojiden yılda 10 kişi atanıyor önlisans radyolojiden 800 kişi atanıyor ama lisans biyoloji okuduğum için önlisans radyolojiden de atanamıyorum doğal olarak kısaca çok okumamak gerekiyormuş ülkemizin içinde bulunduğu bu durumda hem corona testlerini yapacak biyologa hemde ciğer grafiğini çekecek radyoloji teknikerine ihtiyacı var ama bizler alt öğrenim mağdurları evde oturup akşam saat 9 da sağlıkçı kardeşlerimizi alkışlamaktan başka bir şey yapamıyoruz Sayın cumhurbaşkanımız ve sayın sağlık bakanımızdan ricamız alt öğrenim mağdurlugunu bitirmeleri bizler kendini geliştirmiş sağlıkçılar olarak ülkemizin yanında olamak istiyoruz

22 Mart 2020 15:26

umarım sesimiz duyulur bizi unutmayın memurlar.net

beetull
Aday Memur
26 Mart 2020 18:30

Alt dönemden tercihler tekrar başlatılmalıdır. Bir kac üniversite bitirmek bu ulkede asla önemsenmeyen bir başaridir. Liseden mezun olup atanani alkışlayan insanlar onun donanımlı olmasına değil kazandığı paraya bakarlar. Toplumun bize yansıması budur.

Alt dönem tercihlerinin mutlaka getirilmesi gerektigini savunanlardan biriyim. Umarım güzel adımlar atılır. Herkese iyi günler

26 Mart 2020 20:49

mezun olduğum biyoloji bölümünden 5 kişi mezun olduğum önlisans radyoloji bölümünden 400 kişi alınıyor ama ben lisans okuduğum için biyolojiden 5 kişilik kadroyu seçmek zorundayım 400 kişilik kadrodan tercih yapamıyorum nerede bu mantık

beetull
Aday Memur
26 Mart 2020 21:48

Birçok kişi aynı durumda. Atama konusunda belli branşlarda yığılma var . Mezun sayısını dikkate almıyorlar . Alt öğrenim atamaları konusunu güncel tutmamız lazım. Lütfen konuyu gören bizi anlayan herkes desteklesin sayın editörlerimizin de öncülüğünde sesimizi duyuralım

hakanaydas
Memur
26 Mart 2020 23:08

sayin editor haber istegimiz ne oldu lutfen yardimci olun bizler fazla okudugumuz için magdur ediliyoruz baska bir ulkede boyle geri kalmis uygulama yoktur ulkemize yakismayan bu uygulamadan vazgecilsin
27 Mart 2020 14:49

bu bizim mücadelemiz ve her zaman hakkımızı arayacağız

hakanaydas
Memur
27 Mart 2020 16:05

memurlar net haber yapar mısınız sesimizi duyurur musunuz

Selç14
Memur
27 Mart 2020 16:53

Niye sadece sağlık? Tüm bölümler için haber yapılsın o zaman dgs ile mühendisliğe geçiş yaptı diye atanamayan mühendis tekniker olarak atanmak istiyor ve daha nice bölümler.....

27 Mart 2020 19:47

destek olun kardeşim konuya haber yapılırsa birşeyler olabilir desteklerinizi bekliyoruz

Selç14, 4 yıl önce

Niye sadece sağlık? Tüm bölümler için haber yapılsın o zaman dgs ile mühendisliğe geçiş yaptı diye atanamayan mühendis tekniker olarak atanmak istiyor ve daha nice bölümler.....

Toplam 91 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi