Editörler : E.Kayı Han
22 Kasım 2012 18:12

kuran kursuna 1. dönem 2. düzey kayitlar

Arkadaşlar kuran kursuna netten kayıtlar nasıl oluyo listedeki öğrencileri düzelt butonundan girerek mi kaydediyoruz yoksa silip bidaha mı baştan kaydediyorum z.Lütfen yardımcı olurmusunuz?

betru
Memur
22 Kasım 2012 18:54

bende merak ettim bilen varsa

imam46
Aday Memur
22 Kasım 2012 19:56

öğrenci kayıtlarından uzun dönem eğiteme tıkla sağ aşağıdaki uzun yazılı olan öğrenci kayıt ı tıkla karşına çıkan sayfaya tc ve tc numarasını gir sogula otomatik kimlik bil. yazar alta adres yaz sağ tarafı doldur kaydet butunu tıkla işlem tamam yazar diğerine geç....

NAZARDEĞDİ
Aday Memur
22 Kasım 2012 21:16

bence size en yakın bir imam-hatip lisesinin açık öğretim birimi ile irtibata geçiniz. onlar yardımcı olurlar, selam, hürmet ve dua ile...

23 Kasım 2012 21:36

kur'an kursları temel öğretim proğramı 4 dönem esasına göre eylül ayının son haftasında başlıyor. şubat tatiline kadar her birisi 9 hafta olan 2 dönem... şubat tatilinden sonra mayıs ayının son haftasına kadar her birisi 8 hafta olan 2 dönem...

her dönemde müracaatlar alınır. ek-9 sınıf açma formu müftülüğe onaylatılr. her dönem sonunda katılım belgesi verilebilir. bir sonraki döneme kayıt yapılabilmesi için düzeltme butonunu tıkladığımızda dönem ve düzey seçme bölümü açılmıyor. dolayısı ile 2 dönem için 1. dönemde yaptığımız kayıt sayfasını kullanamıyoruz. yaz kurslarında kur seçme imkanı gibi bir seçeneğimiz yok. 2. dönem için öğrencileri 2. dönem 2. düzey olarak yeniden kaydettim ben...

ilk kayıtta başlama tarihi var. her dönemin başlangıç bitiş tarihi de belli. sınıf açma talep formu da her dönem yenilendiği için eğitim portalında 2. dönem için kayıtlatı yeniden yaptım.

başka bilgisi olan varsa paylaşabilir.

SARE12
Aday Memur
24 Kasım 2012 18:02

Eski kayıtlı öğrencileri baştan bi daha mı kaydediyoruz?

24 Kasım 2012 23:57

1. dönemde kayıt yaptığımız sayfa üzerinde 2. dönem için öğrencinin durumunda değişiklik yapacak bölüm olmadığı için ben tekrar yeniden girdim öğrencileri. zaten proğramın 4 dönem halinde uygulanması da bu anlama geliyor sanırım. her dönemde sınıf açma ek-9 formunu doldurup onaylatıyoruz.

SARE12, 11 yıl önce

Eski kayıtlı öğrencileri baştan bi daha mı kaydediyoruz?

ZN-07
Aday Memur
25 Kasım 2012 11:51

temele gelenlerin dilekçelerine 2. yazılacak ek derse gelenlerin dilekçeler yenilenecek..

ZN-07
Aday Memur
25 Kasım 2012 11:52

dönem bölümüne -2 temeldeki öğrencinin dilekçesi için söylendi toplantıda

25 Kasım 2012 13:24

sizin dediğiniz de olabilir. her dönem için sınıf açma talep formuna hewr dönemin dilekçelerini ekleyip bir klasörde muhafa ediyorum. sizin dediğiniz gibi olduğunda dönemlerden birisine katılıp diğerine katılmayan kişiler olabilir. bu da karışıklığa sebep olabilir. her dönem için öğrenci bilgilerini güncellemek gerekiyor. yeni eğitim öğretim sisteminin öelliği bu.

ZN-07, 11 yıl önce

dönem bölümüne -2 temeldeki öğrencinin dilekçesi için söylendi toplantıda

SARE12
Aday Memur
25 Kasım 2012 14:20

Eski öğrencileri kaydettim bi daha ama eski öğrenci kayıt listesi aynen aşağısında duruyo.

25 Kasım 2012 14:35

1 dönemdeki kayıt bilgilerinin durması bizim için problem değil. başkanlık o bilgileri zamanı gelince siliyor veya günbcellemesini yapıyor. bir de yıllık bilgiler yenilenecek.

SARE12
Aday Memur
25 Kasım 2012 14:38

kendim silebilirmiyim peki ?

25 Kasım 2012 14:41

ben silmek istemedim. yıllıköğrenci bilgilerini takip yapabilirsiniz ordan. yıllık öğrenci listesi istenirse potalda bulunsun. durmasının bir sakıncasının olacağını sanmıyorum.

SARE12
Aday Memur
25 Kasım 2012 17:36

Teşekkür ederim.

25 Kasım 2012 22:27

Selamün aleyküm arkadaşlar ben yorumları okudum ama kafam cok karıştı bu sene ilk olduğum için bilğim pek yok

.ben ilk dönem 20 kişi kaydetmiştim ama 8 kişinin devamsızlığı cok fazla oldu ve kimileri de hiç gelmedi, şimdi yeni kayıt yapacagım ama kayıtsız gelenler den kayıt olmak isteyenler var. sınıfım 20 kişilik.

1)yeni kişileri kaydedebilmek için 8 kişiyi silecek miyim?

2)ilk dönem kayıtlı olan diğer 12 kişiyi tekrar kayıt edecek miyim

3)bir dönem için devamsızlık hakkı 7 gün mü; eğer öyle ise devamsızlığı 7 günü geçenleri kayıttan silmelimiyim? lütfen yardımcı olurmusunuz.hayırlı aksamlar

25 Kasım 2012 23:03

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI KUR'AN EĞİTİM VE ÖĞRETİMİNE YÖNELİK KURSLAR İLE ÖĞRENCİ YURT VE PANSİYONLARI YÖNERGESİ':

Öğrenci durum çizelgeleri

Madde 28 - (1) Öğrenci durum çizelgeleri;

a) Dönem ve kur esaslı eğitimlerde dönemin veya kur'un başladığı birinci haftanın üçüncü iş gününe kadar,

b) Hafızlık eğitimlerinde dörder aylık dönemler halinde Hafızlık Takip Komisyonunca yapılacak takip neticesinde hafızlık eğitimine devam kararının verilmesini takip eden birinci haftanın üçüncü iş gününe kadar,

Öğretici ve Öğrenci Durum Çizelgeleri, ilgili öğretici tarafından, ilgili eğitim portaline kaydedilir ve bir çıktısı yöneticiye verilir.

(2) Yöneticiler, kurslara devam eden öğrenci sayıları ile hafızlık eğitimine ayrılanların isim listelerini ilgili web programında kontrol eder. Bilgiler, istenmesi halinde müftülükçe Başkanlığa gönderilir.

Devam-devamsızlık

Madde 29 - (1) Öğrenciler, kurslara devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlığı, katıldıkları programa ait dönemin/kurun 1/8'ini aşan öğrencilere katılım veya başarı belgesi verilmez.

(2) Eğitimine devam eden öğrencilerin hafta sonu veya mazeret izinleri öğrencinin eğitim durumu ve motivasyonu dikkate alınarak ilgili öğreticinin teklifi üzerine kurs yöneticisince belirlenir.

(3) Kurstan ayrılan öğrencilerin kaydı eğitim portalından silinir.

25 Kasım 2012 23:25

yeni yönetmelikte kurs yöneticilerinin sorumlulukları arttı. yönetmelik maddelerini ve başkanlık eğitim öğretim yılı uygulama esaslarını çok iyi okumak gerekiyor. denetimler başladığında çok sıkıntı çekilir.

sparta32
Aday Memur
26 Kasım 2012 12:05

Öğrenci Güncellemeden;

devam eden öğrenciler için ne yapılacağını diyanet planlamakta ama henüz tamamlayamadı, ileriki tarihlerde duyurulacak

ayrılan öğrencileri, öğrenci güncellemede ayrıldı olarak işaretlenecek

yeni kaydolanlar ise doğru tarihli olarak kayıt edilecek, geçmiş tarihli kayıt yapmayın, dairede anlaşılır. 4 döneme de katılmayanlara başarı belgesi verilmeyecektir, sınava katılamayacaklardır, Sadece katılım belgesi verilebilecek..

26 Kasım 2012 20:14

çok teşekkür ederim arkadaşlar.Allah razı olsun.selam ve dua ile hayırlı akşamlar.

KardeşTr
Şube Müdürü
26 Kasım 2012 20:50

Zaten devam eden öğrenciyi portala kaydettiğimiz zaman bu sefer aynı öğrenciden iki tane oluyor ve öğrenci sayıları da normalin üzerine çıkıyor. Bu durum da bir karışıklığa sebep olmaz mı?

KKMUALLİMADEM, 11 yıl önce

sizin dediğiniz de olabilir. her dönem için sınıf açma talep formuna hewr dönemin dilekçelerini ekleyip bir klasörde muhafa ediyorum. sizin dediğiniz gibi olduğunda dönemlerden birisine katılıp diğerine katılmayan kişiler olabilir. bu da karışıklığa sebep olabilir. her dönem için öğrenci bilgilerini güncellemek gerekiyor. yeni eğitim öğretim sisteminin öelliği bu.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi