Editörler : Pangaea
22 Ekim 2020 10:40

Adalet Öğretmenleri Puan ve P10 sıralama KPSS 2020

Puan ve sıralamalar nasıl arkadaşlar.

edaokce
Aday Memur
22 Ekim 2020 14:39

Sıralamalar daha belli değil oradaki genel sıralama değil mi

adaletmehmet
Memur
22 Ekim 2020 14:49

Alan sıralamaları belli değil. Belli olana kadar genel sıralamayı ve p10 puanlarını yazalım geldiğinde alan sıralamalarını yazarız diye düşündüm.

edaokce, 3 yıl önce
Sıralamalar daha belli değil oradaki genel sıralama değil mi

Tarasbulba35
Kapalı
22 Ekim 2020 15:04

Size bisey diyeyim mi bizim branstan bir kere 150 kişi alsalar puan 73 e iner

adaletmehmet, 3 yıl önce

Alan sıralamaları belli değil. Belli olana kadar genel sıralamayı ve p10 puanlarını yazalım geldiğinde alan sıralamalarını yazarız diye düşündüm.

adaletmehmet
Memur
22 Ekim 2020 15:09

puan nedir hocam

Tarasbulba35, 3 yıl önce

Size bisey diyeyim mi bizim branstan bir kere 150 kişi alsalar puan 73 e iner

Tarasbulba35
Kapalı
22 Ekim 2020 16:07

Puanim 79 sifir matematok tabi puanimi bunkadar dusuren inanirmisiniz sadece coğrafyada yanlışlarım var 18 soruda 9 şok icindeyim

adaletmehmet, 3 yıl önce

puan nedir hocam

adaletmehmet
Memur
22 Ekim 2020 16:49

Bu sene verilecek kadroya ve alan sıralamasına bağlı hocam tabi ama benim puanım 85,12 inanın ben bile zor gözüyle bakıyorum artık verilen kadrolar ortada maalesef.

Tarasbulba35, 3 yıl önce

Puanim 79 sifir matematok tabi puanimi bunkadar dusuren inanirmisiniz sadece coğrafyada yanlışlarım var 18 soruda 9 şok icindeyim

edaokce
Aday Memur
22 Ekim 2020 17:41

Benim puan 87.6
adaletmehmet, 3 yıl önce

Bu sene verilecek kadroya ve alan sıralamasına bağlı hocam tabi ama benim puanım 85,12 inanın ben bile zor gözüyle bakıyorum artık verilen kadrolar ortada maalesef.

Tarasbulba35
Kapalı
22 Ekim 2020 19:43

Hocam 2016 son kadrolu alimda 55 adalet öğretmeni alimdi ve arkadadim 76 ila izmir e atandi sadece 100 150 kadro lazim bize ve aslında ihtiyacta var artık dia ediyorum bir mucize bekliyorum

adaletmehmet, 3 yıl önce

Secaat
Memur
23 Ekim 2020 09:37

arkadaşlar bir kaç sorum olacak da şimde ben adalet okudum kamu dan tamamladım bu şekilde adalet öğretmeni olabilirim değil mi? şimde bir de formasyonum yok formasyon alacammı yoksa kalktımı formasyon herkes birşey diyor bir de alan olarak adalet ten mi soruyorlar neyden soruyorlar pek bilgim yok ama bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

adaletmehmet
Memur
23 Ekim 2020 09:44

Merhabalar hocam,

1-Adalet öğretmeni olabilmek için kamu yönetimi veya hukuk fakültesi mezunu olmanız gerekir.

2-Formasyon belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Formasyon kalktı fakat yerine ÖAB-TYL (Öğretmenlik Alan Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans) yapma şartı getirildi. Ama bunun için nasıl bir yol izlenecek bilmiyorum. Çünkü yönetmelik yeni çıktı ve nasıl bir yol izleneceğine dair bir şey yayınlanmadı sanırım.

3-Adalet öğretmenliği için gireceğiniz alan sınavı yok hocam. Sadece kpss Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimlerine girmeniz yeterli. P10 puanıyla alım yapıyor.

Secaat, 3 yıl önce

arkadaşlar bir kaç sorum olacak da şimde ben adalet okudum kamu dan tamamladım bu şekilde adalet öğretmeni olabilirim değil mi? şimde bir de formasyonum yok formasyon alacammı yoksa kalktımı formasyon herkes birşey diyor bir de alan olarak adalet ten mi soruyorlar neyden soruyorlar pek bilgim yok ama bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Secaat
Memur
23 Ekim 2020 16:18

tamam çok teşekkür ettim geçen sene kaçla kapattı acaba bilginiz varmı

adaletmehmet
Memur
23 Ekim 2020 16:27

Secaat, 3 yıl önce

tamam çok teşekkür ettim geçen sene kaçla kapattı acaba bilginiz varmı

özelegiti
Aday Memur
23 Ekim 2020 17:22

Meraba linc etmeden cevap verecekler sagolsun.2 yıllık adalet mezunuyum ve 4 yıllık özel egitim egitim fakültesi mezunuyum acaba adalet bölümünden tercih yapabiliyormuyum

edaokce
Aday Memur
23 Ekim 2020 18:04

Yapamazsınız hocam 4 yıllık kamu ya da hukuk diploması gerekli
özelegiti, 3 yıl önce
Meraba linc etmeden cevap verecekler sagolsun.2 yıllık adalet mezunuyum ve 4 yıllık özel egitim egitim fakültesi mezunuyum acaba adalet bölümünden tercih yapabiliyormuyum

özelegiti
Aday Memur
23 Ekim 2020 20:25

Açıktan kamu da bitirmiştim adalet kamu açıktan özel egitim örgün 3 diplomam var
edaokce, 3 yıl önce
Yapamazsınız hocam 4 yıllık kamu ya da hukuk diploması gerekli

adaletmehmet
Memur
23 Ekim 2020 22:57

Başvuru yapabilirsiniz diye biliyorum hocam ama tam emin değilim.

özelegiti, 3 yıl önce
Açıktan kamu da bitirmiştim adalet kamu açıktan özel egitim örgün 3 diplomam var

44malaysia
Aday Memur
24 Ekim 2020 17:06

Hocam merhabalar,bu başlığın açılması çok iyi oldu gerçekten,umarım herkes emeğinin karşılığını alır, benim puanım 82,7 sıralama onbeş binde şansımız nedir acaba, birde bu yıl için kontenjan atışı olacakmı acaba çünkü alımlar gittikçe düştü ve böyle giderse 86 altına düşmeyecek puan,

Cvp veren herkese teşekkürler şimdiden

adaletmehmet
Memur
25 Ekim 2020 14:25

Alım konusunda herkes bişeyler söylüyor hocam kadro konusunda gittikçe düşeceği söyleniyor ama nerden ulaşıyorlar bu bilgiye bilmiyorum inşallah kadroyu çok açarlar gelir sıra

44malaysia, 3 yıl önce

Hocam merhabalar,bu başlığın açılması çok iyi oldu gerçekten,umarım herkes emeğinin karşılığını alır, benim puanım 82,7 sıralama onbeş binde şansımız nedir acaba, birde bu yıl için kontenjan atışı olacakmı acaba çünkü alımlar gittikçe düştü ve böyle giderse 86 altına düşmeyecek puan,

Cvp veren herkese teşekkürler şimdiden

44malaysia
Aday Memur
25 Ekim 2020 17:09

Mehmet hocam direk cvp yazmayı öğrenemedim henüz yeniyim kusura bakmayın:),birşey diycem hocam malum 4+4+4 sisteminin ilk mezunlari bu yıl veriliyor yani alan seçimleri bu yıl olcak oradan bir artış olabilir, ikincisi kadro yarı yarıya gittikçe düştü hepsini takip ettim 2016 dan beri 170_85_38 diye düştü diyelim bu yıl 20 oldu peki sonraki iki sene nasıl olcak 10 _5 ve bitecekmi ,işte bu kısımda bi kafa karışıklığı var,yani alan tamamen kapanmayacagina göre sanırım ufakta olsa bu yıl bir artış olabilir birde meslek liselerinde adalet olmayan bazı bölümlerde bilgisayarlı klavye kullanımi dersi var biliyorsunuz bunlara sınıf hocaları giriyor ve bu dersi haliyle veremiyorlar sanırım bu bölümler içinde artis olabilir bir diğeri adalet bakanlığı biliyosunuz artık zabıt katibi ve infaz koruma memuru için öncelik kendi alanına verilecek diye yönetmelik çıkardı haliyle öğrencilere ümit verdi ve alan seçimi artabilir,

Hocam benim bildiğim topladigim ve netten araştırıp görüştüğüm kadarıyla durum böyle yanılmak istemem haliyle ama:) olurda farklı bir durum olursa herkes için hayırlısı olsun,

Sizlerinde varsa bilgisi paylaşırsanız sevinirim

iyi günler hocam

Mhmtsc
Aday Memur
16 Şubat 2021 17:17

Merhaba hocalarım, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunuyum. Adalet Öğretmeni olma şansım var mı?
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi