Editörler : Pangaea
09 Aralık 2012 19:13

Fizik öğretmenliği( Alan sınavı bilgi alışverişi)

Hocalarım hepimiz üniversitede aldığımız derslerden neler gördük neler yaptık burada paylaşalım diyorum.malumunuz yine en zorlanacak branş bizler olcağız ..

90+ yapmamız için alandan soru kaçırmamamız gerek...

hepimiz aynı dersleri gördük ama üniv hocaların dersi işleyiz tarzlarında bile farklılık vardı bunu biliyoruz.teorik yönden farlılıklarımızı hep beraber kapatmaya çalışalım..şuan için erken ama ufaktan hangi dersleri nasıl gördük vize soruları yada üniv notlarını halen saklayanlar varsa burada paylaşalım.bir de anadolu liseleri sorularını çözen varmı aranızda kaç net yaptınız bu senekinden sölerseniz sevinirim...

HERKESE BU ZORLU SÜREÇTE BAŞARILAR DİLERİM...

Atanmayı bekleyen bir fizikçi:(

fzkciii
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:21

zümrem hayırlı olsun sayfamız:)) ben zamanında her geçtiğim dersin notlarını sırf zevkine peçete saçar gibi saçtım :)) ayriyetten sınav çıkışında herşeyi unutan ben şimcik hiçbişey hatırlamıyorum:)) bende merakla bekliyorum yanıtlarınızı :( lisans derslerinden sorulmayaydı iyiydi:(

soonmy
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:23

hocam ben bugün evde buldum bi kaç notlarımı.kuantum atom fiziği spektroskobi ..falan onların kitaplarıda duruyo.şöyle bi ayırdım onları..sonuçta %50 alan olcak..bizim için çok önemli..

inş sayfamız hepimiz için hayırlı olur..rabbim bizi bu sefer utandırmaz inş..

fzk351
Daire Başkanı
09 Aralık 2012 19:25

akademik sormazlar çünkü derslerin içeriği bile tutmuyor çoğu üniversitenin(yaz okulu araştırırken fark etmiştim bunu :D) ortak dersler genel fizik ve eğitim dersleri sadece buda lise fiziği ve eğitim dersleri olacakmış gibi geliyor bana ama resmi açıklama şart

fzkciii
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:26

amin hocam inş. bide spektroskopi diye de mi dersiniz vardı?? kuantumda sonlu sonsuz kuyular schrödinger dalga denklemini gördük bunları sınavda nasıl sorabilirler ki???

09 Aralık 2012 19:27

benim notlar duruyor hepsini paketlemiştim isteyenlere hayrıma vereyim diye ...Nereden bileyim bir gün yine bana lazım olacak

soonmy
Genel Müdür

resmi bir açıklamaya kadar fikir alışverişi yapalım en azından zamanımızı boşa geçirmeyelim diorum

fzkciii
Genel Müdür

hocam inş yaa yoksa diğer türlü hakikaten yetişmez hiçbir konu ve lisansın olması çok saçma olur lise öğretmenliiği için

fzk351, 11 yıl önce

akademik sormazlar çünkü derslerin içeriği bile tutmuyor çoğu üniversitenin(yaz okulu araştırırken fark etmiştim bunu :D) ortak dersler genel fizik ve eğitim dersleri sadece buda lise fiziği ve eğitim dersleri olacakmış gibi geliyor bana ama resmi açıklama şart

fzkciii
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:28

aynen zira bize bizden başka fayda yok:(

soonmy
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:29

mekanik

termodinamik

klasik mekanik

çekirdek fiziği.......şimdilik aklıma gelenler:)

09 Aralık 2012 19:29

spektroskopi seçmeli dersti bizde A paketi vardı bir de B paketi vardı 3. sınıfta farklı seçmeli dersleralınıyrdu. mesela bir grup hiç optik dersi almadı atom madde üzerine aldı seçmelileri

soonmy
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:31

evet hocam bendede seçmeliydi spekto:)

soonmy
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:32

25 soru lise fizik,25 lisans şimdi ben doğru anladım deilmi.

fzk351
Daire Başkanı
09 Aralık 2012 19:36

son 5- 6 yılın öğretmenlik anadolu ve fen liselerine geçiş sınavlarını şimdiden bulun bence şu anda herkes böyle sorular çıkacağını tahmin ediyor bunlara yönelirsek daha mantıklı gibi

fzkciii
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:36

öyle değildir çünkü öğretme yöntemleri falanda olması lazım. lisansta en çok tırstığım derslerden biri elektronikti hiç sevemedim çünkü.

fzkciii
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:37

internette var mıdır acaba o sorular???link bulabilen varsa paylaşsa olma mı???

soonmy
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:38

evet hocam böle gelcek tahminen..ah bi açıklama yapsalarda zamn geçmeden ne çalışcaz ne etcez bilsek...

fzk351, 11 yıl önce

son 5- 6 yılın öğretmenlik anadolu ve fen liselerine geçiş sınavlarını şimdiden bulun bence şu anda herkes böyle sorular çıkacağını tahmin ediyor bunlara yönelirsek daha mantıklı gibi

fzk351
Daire Başkanı
09 Aralık 2012 19:42

fzkcii hocam bende öyle dedim zaten eğitim dersleri yanında genel fizik yani lise fiziği buradaki örnek sorularda anadolu ve fen liseleri geçiş sınavı sorularına benzer ama ne kadar eğitim ne kadar lise fiziği onu tahmin etmek çok oranları neye göre hesaplıyorlar kimse anlayamaz mesela kim derdi ki alan sınavı %50 olduğunu açıklanmadan önce

fzk351
Daire Başkanı
09 Aralık 2012 19:43

meb personelde vardı bugün eklemişler

fzkciii, 11 yıl önce

internette var mıdır acaba o sorular???link bulabilen varsa paylaşsa olma mı???

09 Aralık 2012 19:47

Biraz önce anadolu liseleri sınavı sorularına baktım sorular hiç abartılmamış gayet kolaydı. bence zorlanmayacak fizikçiler ama şöyle birşey var sorular içerisine lisans fiziğini de serpiştirmişler onlar da gayet kolaydı. Ayrıca ben dershanecilik yapıyordum 2 aya kadar. Lise müfredatı çok geniş en son kuantum bile anlatmaya başlamıştık neredeyse:) atom altı parçacıklar kuarklar ha bir de yıldızlardan yıldızsılara var görmeyin astronomi resmen anlayacagınız lise müfredatında da yok yok..

fzkciii
Genel Müdür
09 Aralık 2012 19:58

yok artık sınav kapsamında mı bu konular???

Toplam 1134 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi