Editörler : supporters.
05 Ağustos 2018 18:26

Ziraat uzman yard - Guy
Evet arkadaşlar malum ziraat bankasının sınavı yaklaşmışken benim gibi kafasında soru işaretleri olanlar için tecrübeli arkadaşların fikirleri çok değerli olacaktır. Banka diyince herkes bir adım geriye gidiyor ama ben insanımızın tembelliğine veriyorum bu durumu. Ben çalışmayı zorunsamam bunu da göz önünde bulundurarak kariyer, maaş, iş stresi gibi konular üzerinden değerli görüşlerinizi almak isterim.

matruska6
Aday Memur
06 Ağustos 2018 00:04

5 yıl bankacılık yaptıktan sonra istifa ettim kpssye girdim bu yıl. Şube bireysel pazarlamada görev yaptım. Kredi mevduat vb. Değil çalışmaktan gocunmak sadece çalışmak istiyor bankacı. İş yoğunluğu yormayan tek şey. Çalışma hayatım boyunca elimden geleni, benden isteneni değil fazlasını yaptım. Spk düzey3 ve türev araçlar lisanslarını, bes ve segemi aldım. Bunları kendimi övmek için anlatmıyorum. Sadece nelere rağmen bankacılık yapılmaz anlamanızı istiyorum. Sonunda kendi isteğimle istifa ettim. Çünkü ister devlet bankası olsun ister özel banka stres ve baskının yanı sıra öyle bi an geliyor ki kendinizden, ailenizden, hayatınızdan hatta onurunuzdan vazgeçmeniz gerekiyor. Eyvallah deyip yuttuğunuz şeyler boğazınızda kalmaya başlıyor. Söylenenler tembellikten söylenmiyor anlayacağın. Alternatifin devletse hele ki guy falansa asla banka düşünme ne maddi ne manevi karşılığını alırsın emeğinin. Ki piyasa bu haldeyken.. Yazdıklarım tamamen kişisel görüşümdür. Hakkınızda hayırlısı olsun.

hazilanan
Aday Memur
06 Ağustos 2018 01:43

hocam mali tahlil gibi genel merkezdeki pazarlama ve satış harici uzmanlıklar için de aynı düşünceler geçerli mi ?

matruska6, 6 yıl önce
5 yıl bankacılık yaptıktan sonra istifa ettim kpssye girdim bu yıl. Şube bireysel pazarlamada görev yaptım. Kredi mevduat vb. Değil çalışmaktan gocunmak sadece çalışmak istiyor bankacı. İş yoğunluğu yormayan tek şey. Çalışma hayatım boyunca elimden geleni, benden isteneni değil fazlasını yaptım. Spk düzey3 ve türev araçlar lisanslarını, bes ve segemi aldım. Bunları kendimi övmek için anlatmıyorum. Sadece nelere rağmen bankacılık yapılmaz anlamanızı istiyorum. Sonunda kendi isteğimle istifa ettim. Çünkü ister devlet bankası olsun ister özel banka stres ve baskının yanı sıra öyle bi an geliyor ki kendinizden, ailenizden, hayatınızdan hatta onurunuzdan vazgeçmeniz gerekiyor. Eyvallah deyip yuttuğunuz şeyler boğazınızda kalmaya başlıyor. Söylenenler tembellikten söylenmiyor anlayacağın. Alternatifin devletse hele ki guy falansa asla banka düşünme ne maddi ne manevi karşılığını alırsın emeğinin. Ki piyasa bu haldeyken.. Yazdıklarım tamamen kişisel görüşümdür. Hakkınızda hayırlısı olsun.

matruska6
Aday Memur
06 Ağustos 2018 06:40

Satış ve pazarlama dışı genel müdürlük kadroları göreli daha rahattır ( o da müşteriyle birebir muhattap olmadıkları için ) ama onların da kendi içinde sıkıntıları var. Kredi tahsis, onay, takip birimlerinin bile kendi işleri içinde hedefleri ve baskıları var artık maalesef. Bir devlet bankasında hazinede çalışıp da istifa eden arkadaşım bile var ne yazık ki. Çok az departman rahattır bankada. Operasyonel, teknik birimler bir nebze..
hazilanan, 6 yıl önce

hocam mali tahlil gibi genel merkezdeki pazarlama ve satış harici uzmanlıklar için de aynı düşünceler geçerli mi ?

tostsos
Aday Memur
06 Ağustos 2018 07:35

Teşekkür ederim hocam. Çok fazla alternatifim yok maalesef ben de guy oldun isterim ama olmazsa da bankaya hayır diyecek bir lüksüm yok. Umarım ziraat bankasında şartlar bahsedildiği kadar kötü değildir.
matruska6, 6 yıl önce

tatataam
Aday Memur
08 Ağustos 2018 08:58

benim de bir kamu bankasında çalışırken sözleşmem feshedildi performans vb. gerekçelerle tazminatımı verip çıkardılar kamu bankası olsun özel banka olsun iş garantisi yok bankalardan uzak durmak lazım başka çaren yoksa maddi problemlerin varsa çalış ama şunu unutma en kötü memurluk bankadan iyidir

tostsos, 6 yıl önce
Teşekkür ederim hocam. Çok fazla alternatifim yok maalesef ben de guy oldun isterim ama olmazsa da bankaya hayır diyecek bir lüksüm yok. Umarım ziraat bankasında şartlar bahsedildiği kadar kötü değildir.
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi