Editörler : Pangaea
01 Ekim 2012 23:46

80 ve 80 üstü puan alan meslektaşlarım kpss için en iyi kaynak ,en iyi çalışma yöntemi,vs...neler?b

merhabalar..benim bu sene 9.girişim olucak .. bebeğim olduğu için iki sene sınava ara verdim,sınava girmedim.iki yıldır tekrar girmeye başladım ama hep 70 puanlarda geziyorum daha fazla puan çekmem gerek .branş sosyal...2003 mezunuyum fosilleştim iyice...aslında inanın artık dayanacak gücüm kalmadı,ders çalışmak içimden hiç gelmiyor,o kadar bıktım ki kpss kitaplarını görmekten....ama bu sene sırf bebeğim için asılıcam...

sizden tek istediğim bu sınava nasıl çalışılır da 80 ve üstü alınır?hangi gk gy ve eğitim kaynaklarından yararlanmalıyım?bende 2011 yargı eğitim ve 2011 ihtiyacın gkgy var.2012 basımları çıkmadan bunları alıp çalışmaya başlamıştım ama sonuç 71aldım..olmadı yetmiyor.şimdi 2013 basım almak istiyorum ama ne alayım bilemiyorum?atanmış olan ,80 ve üstü puan çeken arkadaşlarım sizler nasıl çalışıyorsunuz?verim aldığınız ders çalışma programlarınızı bizlerle paylaşabilirmisiniz?kaç saat çalışıyorsunuz,hangi saatler arası iyi oluyor çalışmak için?...günde bir gkgy ve bir eğitim bil.dersi olarak mı çalışılmalı?tek tek mi çalışılmalı?vs vs...lütfen deneyimlerinizi bizimle paylaşırmısınız?bu arada fem akademi yayınları nasıl önerirmisiniz?

şimdiden çok teşekkür ederim,atanan arkadaşlarıma hayırlı uğurlu olsun ,darısı tüm atama bekleyen arkadaşlarıma olsun inşallah...

allah emeklerimizi boşa çıkarmasın(amin)

A.Turkuaz
Kapalı
02 Ekim 2012 00:01

Hocam bu tür bir dolu başlık var önceden açılmış bir kaç link yazayım size inceleyin isterseniz başarılar...

http://forum.memurlar.net/konu/1647216/

http://forum.memurlar.net/konu/1620047/

http://forum.memurlar.net/konu/1637984/

Sonoş
Şube Müdürü
02 Ekim 2012 00:12

ben yediiklim eğitim bilimlerine, yargının hem eğitim bilimleri hem genel kültür-yeneteğine, ihtiyacında genel kültür-yeteneğine çalışmıştım. özellikle de ihtiyacın tarihi süper. ilk girişim olmasına rağmen 87 aldım ama atanamadım :D

hızlı-gonzales
Aday Memur
02 Ekim 2012 00:29

istikrar yayınları ve yediikimi kullanarak atandım. özellikle örnek kitabı tavsiye ederim . 95 aldım

su79
Daire Başkanı
02 Ekim 2012 22:15

a.turkuaz hocam link için teşekkür ederim...

sonoş hocam tebrik ederim ilk girişiniz olmasına rağmen çok güzel bir puan çekmişsiniz.ben senelerdir giriyorum fakat 70lerde geziyorum...hocam nasıl bir çalışma programınız vardı,yazarmısınz rica etsem,mesela hangi gün hangi derse bakıyordunuz?iki dersi beraber mi götürüyordunuz?kaç saat çalışıyordunuz?daha doğrusu bu puanı almak için neler yaptınız?bizi aydınlatırsanız çok sevinirim...

hızlı gonzales hocam istikrarın soru bankasını almıştım çözümlü ama konu anlatımını almamıştım?siz istikrarın hem eğitim hem gkgy setini mi aldınız hocam birde yediiklimin sadece eğitimini mi yoksa gkgy setinimi?hocam sizden de ricam nasıl bir yol izlediniz,çalışma planınız programınız nasıldı ,ders çalışma stilinizi bizimle paylaşırmısınız hatta ders çalışma programınızı paylaşırmısınız bizimle?...gerçekten çok ihtiyacımız var,ben ders programı hazırlamadım daha doğrusu planlı çalışmadım hiç,belki faydası olur bizede hocam.teşekkkürler

MaxPayn
Daire Başkanı
02 Ekim 2012 22:18

Arkadaşlar,İSTANBUL ANADOLU YAKASINDAN

kpss setim satılık sadece 75 lira hepsi gıcır gıcır sayılır.

Denemeler

konu anlatımı

çıkmış sorular

cep kitapları

toplam 10 parça

güvender

data

yargı

ihtiyaç

Öğretmen adaylarının aradığı bütün kitaplar burda

özelden mesaj atarsanız ayrıntıları konuşabiliriz.

çok uygun fiyata vericem.

o kadar gıcır kitaplar ki çöpe atmaya kıyamadım o yüzden satayım diyorum.

su79
Daire Başkanı
04 Ekim 2012 21:50

arkadaşlar neden kimse yazmıyor gerçekten çok çaresizim,depresyona girdim ya hiç birşey yapmak istemiyorum ,ne zaman masanın başına geçicem bilmiyorum...sözde 24 eylülde başlıcaktım olmadı başlayamadım,sonra ekim 1 de başlıcam dedim yine başlayamadım kurban bayramı telaşı geçsin başlıcam diyorum şimdi de....biliyorum bunlar bahane ama motivasyonum sıfır ya...bir türlü o gücü kendimde bulamıyorum ama oğlum için bunu yapmak istiyorum ......

Allahım bana kpss'ye çalışmak güç ver

su79
Daire Başkanı
04 Ekim 2012 21:59

bu arada arkadaşlar 2013 kpss için kaynak alıcam...eğitim ve gkgy için hangi yayınları alsam sizce...

geçen sene 2011 yargı dan çalıştım ve ihtiyaçtan....bu sene 2013 basım yeni kitap almak istiyorum ?ama hangisi karar veremiyorum...,

fem akademinin eğitim ve gkgy nasıl?bir fikri olan varmı arkadaşlar?

TOKaRS
Aday Memur
04 Ekim 2012 22:06

hocam bende aynı durumdayım branş sosyal yıllardır 70lerde dolaşıp duruyorum hayatı erteleyip duruyorum sınav yüzünden....yeniden başlamak çalışmaya çoook çok zor ama başka çaremizde yok ki...

kronik_cadı
Şube Müdürü
04 Ekim 2012 22:11

dershaneye hiç gerek yok.alabildğin kadar farklı kaynak al.geç odana al yanına çerezini,kahveni ne seviyorsan artık.yapabileceğine inanarak çalışmaya başla.yok şu kaynak iyi bu kaynak iyi ayrımı yapma.bak beyaz kalemi birçok kişi bilmiyordu neler olduğunu gördük :D hoş türkçe soruları hatalarla doluydu ama :Dşu yöntem iyi demek saçmalık olur.herkesin kavrayışı farklıdır.mesela ben eğitim bilimi konu anlatımı seti aldım önce sonra roman okur gibi okumaya başladım.tüm konuları bitirince tek tek ele aldım.ardından her biten konudan sonra o konuyla ilgili soru çözdüm.önce genel okuma,ardından ayrıntılı tekar.yani kaymağını alma.soru bankasında çok fazla oyalanmadan deneme çözmeye başladım.ne kadar deneme o kadar deneyim.buna yanlış diyenlerde olur ama bana göre doğrusuydu.Allah kolaylık versin:)

04 Ekim 2012 22:33

https://twitter.com/EkAtamaOlsun

twt de tek takip edilecek yer

adamlar calışıyor ama destek yok

roger ferris
Daire Başkanı
04 Ekim 2012 22:53

su79 eline geçen kaynağa çalış gördüğün soruyu çöz.. çalış çalış çalış... kaynak ayırma zaten 3-4 kaynak var..kazanamadım ama kpss kazanmanın yolu çok çalışmaktan geçiyor öyle düşünüyorum

su79
Daire Başkanı
04 Ekim 2012 22:55

toKARS HOCAM aynen katılıyorum size,hayatımızı erteleyip duruyoruz, şu sınavı bir kazanalım hele bir atanalım sonra düşünürüz modundayız,inanın bu lanet sınav yüzünden hiç sosyal çevrem kalmadı diyebilirim birkaç arkadaşım dışında....tokars hocam çalışmaktan ve kazanmaktan başka çaremiz yok...

kronik_cadı hocam konu anlatımı için tek bir kaynak istiyorum..soru bankası için alabildiğim kadar farklı yayın almaya çalışıcam..

evet arkadaşlargkgy ve eğitim bil. konu anlatımı için tek bir kaynak almak istiyorum.eğitim bil.iki konu anlt.da alabilirim ama hangisi?

TOKaRS
Aday Memur
04 Ekim 2012 23:15

kronik cadıya katılıyorum ayrım yapmadan eline geçen her soruyu çözmek lazım.daha sonranın sonrası yoktur hocam ne zaman müsaitseniz o zaman oturun ve başlayın çalışmaya plan yapmak evli olunca çok riskli oluyor plan değişik nedenlerle aksayabiliyor;davetsiz misafirler,hastalık,temizlik o şu bu o zamanda insan daha çok strese giriyo planım aksadı diye.bende yeni başladım çalışmaa gk gyle başladım bizim bölümde puan getiren ilk oturum ona asılmak lazım kaynak farketmez temeliniz sağlamsa kısa bi tekrar yapıp bol soru çözün ama soru çözerken her kaynağa el atmak lazım ben şimdilik üç ders çalışıyorum.

her sıkıldığınızda oğlunuzu kucaklayın ve bu sefer olacak diyerek başlayın biran evvel çalışmaya.Rabbim yardımcımız olsun zor evet ama imkansız değil birileri yapabiliyorsa bizde yapabiliriz

dyg_bsrn
Şef
04 Ekim 2012 23:15

matematikten örneklerle anlatan bir kitap tavsiye edilmişti çok iyi falan demişlerdi sayfalardan birinde arıyorum arıyorum bulamıyorum hangi yayındı o arkadaşlar bilen birisi yardımcı olabilir mi lütfen :(

nisanedebiyat
Genel Müdür
05 Ekim 2012 00:39

Dyg_bsrn

http://forum.memurlar.net/konu/1651949/

Böyle bir başlık açmıştım hocam ben matematikle ilgili umarım faydası olur.

fotoreseptör
Daire Başkanı
05 Ekim 2012 01:00

hocam epey zaman sınava girmiş,iyi kötü hazırlanabilmişsiniz.yani muhakkak ki ciddi bir temeliniz olmuştur,konu çalışma işini merasim havasından çıkartmak lazım,artık herkesin özet notları vardır,özet notları ve şu piyasada artık pekçok yayının çıkarttığı kavram haritası şeklinde özet anlatım kitaplarını sık tekrar etmek lazım.

aksi taktirde konu çalışmak zorunda olduğumuuzu ,sıfırdan başlamamız gerektiğini düşünmek bizi iyiden iyiye soğutuyor,daha başlamadan bıktırıyor.

bol bol soru çözmemiz,deneme çözmemiz lazım hocam.takıldığımız noktada kaynak kitaplardan yararlanmak ve de notlar çıkarmak çok yayarlı olacaktır.

ben de yıl sene erken başlamak istiyorum çalışmaya.ruhum yorgun artık bezdirdiler bizi.700-800 alım görseydim alanımdan 80i 90 a seçmek için gayrete getirebilirdim kendimi.

sınava giriyoruz pekiştireç yok

sınava giriyoruz pekiştireç yok

ee artık sönme patlamasını da geçirdik söndürüldük :( küstürüldük

Sosleyla
Kapalı
05 Ekim 2012 01:15

bende bu yıl hazırlanacagım. bazen karamsar bazen umutlu oluyorum. yenı bıttı okulum . :S nasıl bır yol cızıp ders calısmalıyım bılemıyorum.

kaynak kıtaplar almadım herkes yenı baslayanlar ıcın ıhtıyac ve istikrar diyo. sizler ne dersınz. yargı yedi ıklım ve uzman karıyer egıtım bılımlerı agır mı gelır. genl kultur ve yetenkde sorn yok

yetersinifci
Aday Memur
05 Ekim 2012 02:01

eğitimde örnek kitapla çalışın arkadaşlar farkı sizde göreceksiniz. istikrar yayınlarını tavsiye ederim. bunun yanında yediilim ve yargının sorularda hazırlayıcı

perihelim
Memur
05 Ekim 2012 05:39

güzel paylaşımlar yapılmış.Gk-gy data ve ihtiyaç tavsiye ediyorlar.

su79
Daire Başkanı
05 Ekim 2012 21:58

fotoreseptör hocam dediğiniz gibi yıllardır sınava giriyorum iyi kötü bir temelimiz oldu olmasına da hep 70 ve küsür alıyorum hiç ilerleme yok hocam moralim bozuluyor açıkçası.yanlış yaptığımın farkındayım ama bundan vazgeçemiyorum da hep konu ağırlıklı çalışıyorum soru çözmek zor geliyor bana.birde hocam hep tek kitap çalıştım yıllardır.biri bitmeden diğerine geçemiyordum bu da yanlış sanırım...nasıl bir ders çalışma planı yapılmalı.iki üç dersi hiç bir arada götüremedim ben...öyle bir ders planı olmalı ki bütün dersler ocak şubat gibi bitecek sonrası bol soru deneme olsun..

arkadaşlar lütfen bir yardım edin..günlük haftalık aylık ders çalışma programlarınızı bir paylaşırmısınız?planlı programlı hiç çalışamadım şuana kadaar.ders çalışma yönteminiz nasıl,iki üç ders birarada mı götürüyorsunuz,kısacası nasıl çalışıyorsunuz da başarıyorsunuz?bir ben anlamadım yaa offfffff offffffff

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi