Editörler : swat3410

eg2013
Aday Memur
07 Haziran 2020 22:16

Merhaba geçmiş olsun yerinde olsam hemen gider şahsın eft yaptığım kardeşine ilamsız icra takibi açarım gelip itiraz ederlerse dekontu gösterirsin
iktisatciabiniz, 4 yıl önce

Olayda onemli bir şeyi söylemeyi unuttum. Dolandıran şahıs parayı benden isterken EFT yapmamı istediği kişi kendi polis kardeşiydi. Yani işin içinde bir de polis var. Bu benim için avantaj olmaz mı? Birde başka biri var. Yani toplam 3 kişiler. Ayrıca yardım istemek için buraya yazıyorum. Bana salak malak yazanlar gitsin şurdan.

Alper5252
Aday Memur
07 Haziran 2020 22:20

Ustam sen kendın verdıgın ıcın yapabıleceğin hıcbırsey yok. İlamsız takıp yapacaksın ve artık sonucu bekleyeceksın. Telelfon konusunda basıma geldı parayı verdım . Ama telefon gelmedı paranın yarısını gerı aldık. Savcılıga gittik savcı bey sorusturma bıle acmadı. Madem polıssın basacan evını arkada iz bırakmayacan .

galatasaraylı51
Aday Memur
08 Haziran 2020 01:00

Arkadaşım bu dolandırıcılık değil. Senden parayı istemiş sende vermişsin. Eft ile yollaman iyi olmuş. Hemen icra takibinde bulun.

09 Haziran 2020 01:31

Öncelikle geçmiş olsun, olay anlattığın gibi ise ve eft yaparken belirtmiş isen araç bedeli diye sorun olmaz, hukuki süre sonrası paranı yasal faizi ile alırsın.

iktisatciabiniz
Şube Müdürü
09 Haziran 2020 08:51

arkadaşlar hepınız sagolun. mağduriyetim giderildi. konuyu kapatabiliriz. ilgi gösterenler sağolsun.

mathemati
Aday Memur
09 Haziran 2020 18:26

Adamlar sana o kadar cevap yazmış, yardımcı olmaya çalışmış. Mağduriyetin nasıl giderildi söyle de bizde öğrenelim.
10 Haziran 2020 17:30

İşi bitene kadar birader işi bitti hadi eyvallah nankörlük işte :D

Azbilen
Aday Memur
11 Haziran 2020 09:47

Mağduriyetiniz nasıl giderildi? Anlatır mısınız?

arkadaşlar hepınız sagolun. mağduriyetim giderildi. konuyu kapatabiliriz. ilgi gösterenler sağolsun.

bassistburak
Kapalı
11 Haziran 2020 10:18

bir sürü insanın beynini meşgul et fikir almak için sonra mağduriyet giderildi. :)) Hayır rumuzda

İKTİSATÇIabiniz :). Fena iktisatçı imişsiniz bravoooooooooo

dumant
Aday Memur
11 Haziran 2020 11:49

miktari merak ettim
11 Haziran 2020 16:16

Yav bunu kimsenin dolandırdığı falan yok bi 300 lira bişey eft yapmış bir arkadaşına onun derdine düşmüş.sinekten yağ sıkan cinsten bi adam bu çok fazla kayle aldılar.buralarda 300 lira için ağladı dolandı durdu bu.en sonunda parasını verdiler de sesini kesti.

dumant, 4 yıl önce
miktari merak ettim

iktisatciabiniz
Şube Müdürü
11 Haziran 2020 17:46

şu yazışmalara bak. acınacak haldesiniz, özellikle sen bebe misin nesin, sana sadece gülüyorum. bide geçen hafta rakı masası muhabbeti yapan bir velet vardı. böyle adamlar nasıl polis oluyor aklım almıyor benim. azıcık delikanlı olun. ağırbaşlı olun.

angarabebeyi060606, 4 yıl önce

Yav bunu kimsenin dolandırdığı falan yok bi 300 lira bişey eft yapmış bir arkadaşına onun derdine düşmüş.sinekten yağ sıkan cinsten bi adam bu çok fazla kayle aldılar.buralarda 300 lira için ağladı dolandı durdu bu.en sonunda parasını verdiler de sesini kesti.

Serkan2004
Kapalı
11 Haziran 2020 21:11

benzer bir olay benimde başıma gelmişti 2011 yılında.Mahkemeye verdim.2013 yılında mahkemeyi kazandım.Yargıtaya gitti karşı tarafa.2014 yılında yargıtay lehime onama yaptı.Hemen akabinde paramı aldım.İsterseniz özelden dava dosyamı gönderebilirim.Emsal olarak kullanırsınız.

beykozlupolis
Aday Memur
11 Haziran 2020 21:27

Bu adamın adı Turgut mu ?

furkan durmus
Aday Memur
12 Haziran 2020 10:52

İlk önce geçmiş olsun.Maalesef başımıza böyle şeyler gelebiliyor. para havale ederken araç için diye yazman çok güzel bir delil. yoksa şahıs bana borcu vardı ödedi diyebilirdi, bunun önünü kapamışsın. Tebrik ederim iyi düşünmüşsün. Bu gibi durumlarda ilk önce Savcılığa gitmek daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem. Şahsi düşüncem iyi bir avukat ile anlaşın. Muhtemelen avukat icra takibi başlatır. Bir de tavsiyem sakın yanlış bir şey yapmayın, olan olmuş mesleğinizi tehlikeye atmayın. Bu davayı kazanırsınız. Buruda dolandırıcılık olmuş, gasp değil. Şahsın üzerinde mal varlığı varsa daha kolay alırsınız. Bu suçta; Dolandırıcılık suçu (m.157). Ayrıca nitelikli dolandırıcılık suçu (m. 158/1,2) TCK md. 167/2?de belirtilen kişiler aleyhine işlendiği takdirde uzlaşmaya tabi olan suçlardandır. Uzlaşma yolu var. taraflara sorulacak uzlaşmak istermiminiz diye. saygılarımı sunuyorum.

12 Haziran 2020 17:17

Bunu yakından tanırım.Bu kahvede masa masa dolaşır masalardan beleşten nasıl 1 bardak çay içerim derdine girer.Bunu gören aha yine sinek s...n geliyor der.Masada beleş çayını içer bir başka masaya geçer hemen.oRadan da ısmarlarsa beleşe çayını içer.Öğlenleri de fırından aldığı bir ekmekle karnını doyurur.ufak bir not defteri vardır.Günde para vererek içtiği 1 bardak çayı bu deftere masraflar hanesine yazar.kimseye çay değil bir bardak su bile ısmarlamaz.zayıflıktan neredeyse 60 kiloya düşmüş adamdır.Ağzının açlıktan kokusunu 10 metre ilerden bile alabilirsiniz.

polisyilmaz39
Yasaklı
12 Haziran 2020 17:30

O derece diyorsun yani.yok yav o kadar da değildir.

angarabebeyi060606, 4 yıl önce

Bunu yakından tanırım.Bu kahvede masa masa dolaşır masalardan beleşten nasıl 1 bardak çay içerim derdine girer.Bunu gören aha yine sinek s...n geliyor der.Masada beleş çayını içer bir başka masaya geçer hemen.oRadan da ısmarlarsa beleşe çayını içer.Öğlenleri de fırından aldığı bir ekmekle karnını doyurur.ufak bir not defteri vardır.Günde para vererek içtiği 1 bardak çayı bu deftere masraflar hanesine yazar.kimseye çay değil bir bardak su bile ısmarlamaz.zayıflıktan neredeyse 60 kiloya düşmüş adamdır.Ağzının açlıktan kokusunu 10 metre ilerden bile alabilirsiniz.

cılıbıt385041
Yasaklı
12 Haziran 2020 17:55

yemek yaparken sorarsın yemeğe dahil olacak mısın diye yok devrem ben diyetteyim der aldığın görgü kurallarına istinaden tadımlık verirsin adam kıtlıktan çıkmış gibi saldırır yaralı parmağa işemez
polisyilmaz39, 4 yıl önce

O derece diyorsun yani.yok yav o kadar da değildir.

urlradar
Memur
12 Haziran 2020 20:09

ARKADAŞLAR ÇALINAN 1 LİRADA OLSA HIRSIZLIK HIRSIZLIKTIR. MEBLAĞ KÜÇÜK DİYE HAKKINI ARAYANI KÜÇÜMSEMEK BU KONUDAN YARASI OLAN İNSANLARIN İŞİDİR. BU ARADA ARKADAŞIN 4 SAYFA FİKİR ALIP DAHA SONRA SORUN ÇÖZÜLDÜ DEYİP KESTİRİP ATMASI BÜYÜK AYIP. BU ONUN SADECE KENDİ ÇIKARLARINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜ GÖSTERİR. BU DA HİÇ HOŞ OLMAZ.

kateter
Yasaklı
24 Şubat 2022 02:21

şak mısın sen. yazdığının hiç bir tutar tarafı yok.

galatasaraylı51, 4 yıl önce

Arkadaşım bu dolandırıcılık değil. Senden parayı istemiş sende vermişsin. Eft ile yollaman iyi olmuş. Hemen icra takibinde bulun.

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi