Editörler : Pangaea
25 Ağustos 2016 16:44

Adana'da din kültürü ve ahlak bilgisi (öabt) kursu

Geçen hafta iyi bir araştırma yaptık.

Din kültürü ve ahlak bilgisi Öabt de Adana da IŞIN Dersanesi ve Turkuaz Akademi eğitim veriyor.

Işın dershanesinde din kültürü ve ahlak bilgisi ÖABT derslerine Çukurova üniversitesinden akademik hocalar giriyor. Işın da gy-gk ile eğitim bilimleri derslerinin verimsiz olduğunu geçen yıl oraya giden arkadaşlarım anlatı. tek artıları Öabt de bizim hocaların derse girmesi

Turkuaz Akademi de Yedi iklim yayınları Din kültürü ahlak bilgisi Öabt konu anlatım ve soru banka yazarı Dç.dr. Süleyman KARACELİL ile Marmara üniversitesi kökenli 3 akademik Öabt de alanınlarında uzman hocalar bu yıl derslere girecekmiş.Geçen yıl Turkuaz akademi de derslere giren arkadaşlarım gy-gk ile eğitim bilimleri hocalarını ballandirarak anlatıyorlar.herkese diledigi kadar birebir dersler yapıldığını ve 50 türkiye geneli denemeden bahsettiler.

Gidip görüştük.İkisinin de fiyatı birbirine çok yakın.

Okulda 4 yıl boyunca dinlediğim hocaları bir daha dinleyecegimi sanmıyorum.

Süleyman hocayla tanıştım.Öabt nin piri sanki inanılmaz pratik bilgiler aktardı bize.Turkuaz akademi tercihimiz olacak

inciragacı001
Aday Memur
25 Ağustos 2016 18:45

Geçen yıl ışın dershanesindeydim. Asım hoca bizlere Süleyman Karacelil hocanın ÖABT kitaplarını dagıttırdı ve kitaptan övgüyle bahsetti .Dersi de oradan işledi.Kitap çok iyiyidi. Süleyman hoca eğer Adana ya kpss Öabt anlatmaya geliyorsa harika olur.

ssadettingündüz
Aday Memur
26 Ağustos 2016 13:34

Asım hoca sağ olsun sevdiğim saydığım değer verdiğim konusunda başarılı bir hocamdır.

Kpss için Öabt sine güvenirim ama çalıştığı Işın kurumu genel yetenek -genel kültür ve eğitim de berbat.

Kimse bizimle ilgilenmiyor,sınıflar kalabalık.

İnanın sokaktan geçen bir adam çıkıp derslere girse kim bu adam diyen yok.

Soru soracak kimseyi bulamıyorsunuz kısacası Işın kurumunda problem çok.

Bence Asım hoca Işın kurumundan ayrılmalı daha kaliteli bir kuruma geçmeli.

sunauysa
Aday Memur
27 Ağustos 2016 12:18

Artık atandığımız yerde 4 yıl ikamet etme zorunluluğu getirildiğine göre herkesten daha fazla çalışmam gerekiyor.Allah kısmet ederse üniversiteyi bitirip bir an önce öğretmen olmak zorundayım.Haziran da ismine aldanıp İhtiyaç Akademiye yazılmıştım.Salı günü kaydımı sildirdim.Din kültürü ahlak bilgisi Öabt de en iyi hocalar Turkuaz ve Işın kpss miş.Herkes öyle söylüyor.Işın da Eğitim bilimleri-Anayasa -Matematik ve Tarih hocalarının iyi olmadığının Derslerin lavubali ortamda geçtiğini duydum.Sınıf arkadaşlarımın bir kısmı Nisan ayında Turkuaz Akademiye yazıldılar ve tüm derslere misafir öğrenci olarak girdiler.Özelikle Tarih öğretmeni Turan beyin mükemmel ders anlattığının,Eğitim bilimleri hocalarının çok iyi olduklarını ve her dersten sürekli birebir ders yapıldığı söylediler.Yarın Turkuaz akademiye gidip detaylıca görüşme yapacagım.

cılgınkpssli
Aday Memur
27 Ağustos 2016 16:59

FETONUN OKULLARINDA OKUDUYSANIZ YADA ÇALIŞTIYSANIZ ATANMANIZ İMKANSIZZZZZ

poyrazaa
Aday Memur
27 Ağustos 2016 18:37

Ben geçen sene Işın dershanesine gittim. Başta 20--25 kişilik sınıflar dendi, bazı derslerde aralara bile sandelye koyup derse öğrenci aldılar, öyle oluyordu ki ders sonunda nefes alamıyorduk. Hocaların dışındaki görevlilerin tavırları çok garip. Dersanenin herşeyi para olmuş. Sene sonunda hiç mi hiç ilgilenmediler, verdikleri sözlerin hiç birini tutmadılar. Asaf hocalar orada diye uğramayın oraya yazık edersiniz paranıza ve emeğinize.

feritkeskin
Aday Memur
27 Ağustos 2016 18:55

8 yıldır matematik öğretmeniyim 2014 te erkanda çalıştım sürekli derse girmekten hiç bir öğrenci ile ilgilenemedim.kimsenin sorusunu ile ilgilenemedim.aklınız varsa gitmeyin erkana da altınellere de

gökcegöksun
Aday Memur
28 Ağustos 2016 17:06

Bedava olsa gitmem ışın kpss ye,gidipte tek mutlu olan atanan var mı acaba ? herkes mi yönetimden şikayetçi olur ya ? bir söyledikleri bir söylediklerini tutmaz mı

bademye
Aday Memur
30 Ağustos 2016 13:07

arkadaşlar ben IŞIN a gittim hiç verim alamadım özellikle gk gy çok kötüydü dershaneyi bırakan çok oldu oyüzden tavsiye etmiyorum..Asım hoca var diye gittik pişman olduk.( alternatif olmayınca mecburen gittik ) Biri Asım hocaya söylemeli IŞIN da öabt anlatmayı bıraksın.

ahmetkurtt
Aday Memur
30 Ağustos 2016 17:34

IŞIN DERSHANESİNE SAKIN GİTMEYİN. çünkü hem bir i,şe yaramayacak hem de

yöneticilerden olmadık hakaretler işitebilirsiniz.

gülçineker
Aday Memur
02 Eylül 2016 18:29

inşaallah hepimizin emekleri boşa çıkmaz Allah yardım etsin tüm çabalayanlara

listenme
Aday Memur
04 Eylül 2016 16:23

erkan -altıneller - efor- da öabt yok.turkuaz ve ışında öabt var.turkuazın daha iyi olduğunu oraya geçen yıl giden sınıf arkadaşlarım var.

oguzhand
Aday Memur
06 Eylül 2016 18:17

biz arkadaşlarla kurs konusunda kararımızı zorda olsa bu hafta verdik kaydımızıda yaptırdık.

Adana da zaten az olan seçeneklerin tümünün değerlendirdik,izlenimlerimiz şöyle,

ALTINELLER; görüşmemiz genel olarak iyi geçti, iyi bir satış elemanı koymuşlar.bir dünya laf etti. Kafamız yatmıştı ki ön lisans öğrencileri ile karşılaştık abi inanma bizi de böyle kandırdılar sakın buraya gelmeyin dediler.?????

ERKAN ; en soğuk karşılandığımız ve kötü geçen görüşmeydi,kpss konusunda çok fikirlerinin olmadığını düşünüyorum,yada bizimle görüşen öyleydi. Fiyat olarakda tutarlı olmadıklarını giden bir iki arkadaşdan da duymuştuk,görüşme de kısa sürdü hemen kalktık sonra.

TURKUAZ; hakkında yıl boyunca olumlu en çok şey duyduğumuz dersaneydi,bu yüzden en uzun görüşme yaptığımız yer orası oldu.Yayın sayısı ve kalitesi açısından doyurucu görünüyordu,hoca kadrosunu 2ay önce ilan etmişler, Kafamıza en çok takılan şey uygulamayı düşündükleri 50 tane Türkiye geneli deneme sınavının yapılıp yapılamayacağı ve birebir dersler oldu olacak ya görüşme sonrasında bahçedeki önlisans öğrencileri çok memnun olduklarını söylediler.,kursun yeri olarak en merkezi yerdeler buda bir avantaj gibi geldi bize.

IŞIN : kayıt görüşmesinin ortasında görevli değişti. İlk görevlinin dediği ile ikinci görevlinin dedikleri birbirinden uyumsuzdu biraz abatıyorlar gibi geldiler bize.Kahvehane ortamı tadında ??????

MURAT : Forum sitelerinde ne yazıyorsa hepsi doğru.dersler yarı dönemde bitiyormuş.ya sonra dediğimizde yeni gruplar açacaklarını bizi göndereceklerini söylediler 3 buçuk ayda ders bitermi dedik bize hızlı ders anlattıklarını belirttiler ..burası TİCARETHANE olmuş tek kazanan kendileri.

EFOR; enson görüştüğümüz yer oldu yayın olarak pegem i kullanıyolarmış ,sıcak bir görüşmeydi ancak ekstra bir fark göremedik.

SONUÇ ; arkadaşlar sonuçta bizim aklımıza ençok Turkuaz ve Efor yattı,kararımızı Turkuaz dan yana verip kayıt yaptırdık,sonuçta kurslarada çok fazla anlam yüklememek lazım iş birazda bizde bitiyor,hepimiz için vereceğimiz kararlar hayırlı olsun.

arefesafgan
Aday Memur
20 Eylül 2016 12:49

Tesbitiniz çok doğru.Özellikle murat ve ışın için yazılanlar

oguzhand, 8 yıl önce

biz arkadaşlarla kurs konusunda kararımızı zorda olsa bu hafta verdik kaydımızıda yaptırdık.

Adana da zaten az olan seçeneklerin tümünün değerlendirdik,izlenimlerimiz şöyle,

ALTINELLER; görüşmemiz genel olarak iyi geçti, iyi bir satış elemanı koymuşlar.bir dünya laf etti. Kafamız yatmıştı ki ön lisans öğrencileri ile karşılaştık abi inanma bizi de böyle kandırdılar sakın buraya gelmeyin dediler.?????

ERKAN ; en soğuk karşılandığımız ve kötü geçen görüşmeydi,kpss konusunda çok fikirlerinin olmadığını düşünüyorum,yada bizimle görüşen öyleydi. Fiyat olarakda tutarlı olmadıklarını giden bir iki arkadaşdan da duymuştuk,görüşme de kısa sürdü hemen kalktık sonra.

TURKUAZ; hakkında yıl boyunca olumlu en çok şey duyduğumuz dersaneydi,bu yüzden en uzun görüşme yaptığımız yer orası oldu.Yayın sayısı ve kalitesi açısından doyurucu görünüyordu,hoca kadrosunu 2ay önce ilan etmişler, Kafamıza en çok takılan şey uygulamayı düşündükleri 50 tane Türkiye geneli deneme sınavının yapılıp yapılamayacağı ve birebir dersler oldu olacak ya görüşme sonrasında bahçedeki önlisans öğrencileri çok memnun olduklarını söylediler.,kursun yeri olarak en merkezi yerdeler buda bir avantaj gibi geldi bize.

IŞIN : kayıt görüşmesinin ortasında görevli değişti. İlk görevlinin dediği ile ikinci görevlinin dedikleri birbirinden uyumsuzdu biraz abatıyorlar gibi geldiler bize.Kahvehane ortamı tadında ??????

MURAT : Forum sitelerinde ne yazıyorsa hepsi doğru.dersler yarı dönemde bitiyormuş.ya sonra dediğimizde yeni gruplar açacaklarını bizi göndereceklerini söylediler 3 buçuk ayda ders bitermi dedik bize hızlı ders anlattıklarını belirttiler ..burası TİCARETHANE olmuş tek kazanan kendileri.

EFOR; enson görüştüğümüz yer oldu yayın olarak pegem i kullanıyolarmış ,sıcak bir görüşmeydi ancak ekstra bir fark göremedik.

SONUÇ ; arkadaşlar sonuçta bizim aklımıza ençok Turkuaz ve Efor yattı,kararımızı Turkuaz dan yana verip kayıt yaptırdık,sonuçta kurslarada çok fazla anlam yüklememek lazım iş birazda bizde bitiyor,hepimiz için vereceğimiz kararlar hayırlı olsun.

tufankurter
Aday Memur
05 Kasım 2016 18:34

BİZ TURKUAZ AKADEMİYE GİDİYORUZ.HERKESLE İLGİLENİYORLAR.ÖĞRETMENLERİ ÇOK ÇOK ÇOK İYİ.TERCİKİMİ İYİ Kİ TURKUAZ DAN YANA KULLANIŞIM.SÖZÜMÜZÜ DİNLEMEYİP IŞIN VE FİNAL E GİDENLER PİŞMAN.

Melisa62
Aday Memur
19 Kasım 2016 17:28

turkuazmış..inanmayın arkadaşlar

Ben hayatımda bu kadar rezil bir dershane görmedim aklı olan gitmesin atanmak isteyen arkadaşlar benden söylemesi bu sene kaydoldum ve pişman oldum söylediklerinin hiçbirini yapmadılar konular yetişmedi geometri görmedik son 3 ay bizimle ilgilenmediler bile yeni grup aldılar yüzümüze bakmadilar ek ders yok etüt yok hiçbişey yok dogru duzgun test vermediler bile burdan iyi şeyler yazan kişilerın hepsi kendi adamları ve iyi Dershaneleride karalayan onlar tek tek hesap açmışlar arkadaşlar inanmayın paranızı çöpe atmayın oraya giden ve mağdur olan bi kişi olarak sizi uyariyorum

Melisa62
Aday Memur
19 Kasım 2016 17:40

sende fakesin ya inanmıyorum nasıl insanlarsınız bu kadar mı iğrenciniz ya

tufankurter, 7 yıl önce

BİZ TURKUAZ AKADEMİYE GİDİYORUZ.HERKESLE İLGİLENİYORLAR.ÖĞRETMENLERİ ÇOK ÇOK ÇOK İYİ.TERCİKİMİ İYİ Kİ TURKUAZ DAN YANA KULLANIŞIM.SÖZÜMÜZÜ DİNLEMEYİP IŞIN VE FİNAL E GİDENLER PİŞMAN.

Melisa62
Aday Memur
19 Kasım 2016 17:41

fake oldugun o kadar belliki sen ordaki adamlarından birisin 2445454 tane hesap açıp kendini öven turkuazdan ne beklersinki ben bu sene oraya gittim inanmayan özelden yazanilir kanıtlarımda sizin gibi düsşük insanlar anca kendini övme gereksinimi duyar yok özel ders yok 40 deneme özel dersi bırak hocalar dershanede yoktu olduklarındada yogun oluyorlardı soruya bakmıyorlardı geçiştiriyorlardı dershane demeye bin sahit ister orayı yenidenboyamakla iyi bir dershane olmuyorsunuz önce öğretmen kadronuzu iyi seçin 4 kere matematik hocası degisti turan hoca agustosun sonunda konuları zor bitirdi coğrafyacı aynı seşilde 4 defa tekrar edilicek dedi 1 defa zor konuyu bitirdi sonra aynı testleri dagıtıp dagıtıp elindeki testi bitirmeye çalıstı diğer derslerin hocaları xaten diğer dershanelerde oldukları için soru sorma vakti bile bulamadık eger yazılan varsa kaydını geri alsın cok cok pişman olucaksınız benden söylemesi ben burda hiçbir dershane calısanı adamı vs degilim sadece magdur oldum ve kimsenin benim gibi olmasını istemiyorum çünkü bir cok arkadasım bende dahil burdaki yorumları okuyarak kayıt olduk ve hepsi yalan oldugunu zamanla anlıyorsunuz

oguzhand, 8 yıl önce

03 Mart 2017 20:44

bir git kızım işine bizde gidiyoruz turkuaz akademiye adamlar süper ders anlatıyorlar.her sayfaya olumsuz yazılar doldurmuşsun.begenmediysen ayrılsaydın.

18 Temmuz 2018 12:45

!!!!!!!!

Fethi Portakal
Aday Memur
13 Eylül 2019 15:58

TURKUAZ DA HOCALARDAN BİREBİR İSTEDİĞİN KADAR ÖZEL DERS ALABİLİYORSUNUZ.ATANAN BİR ÇOK ARKADAŞIM ORADAYDI ZATEN.

EN İYİSİ ONLAR. ZATEN SADECE KPSS EĞİTİMİ VERİYORLAR.

YANINDA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSU YA DA SÜRÜCÜ KURSU YOK.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi