Editörler : oto-danisman-expert
04 Ocak 2011 11:28

focus c-max hakkında!

Mrb arkadaşlar;

C-max kullanıcılarına bir sorum olacak öneclikle bende benzinli trend versiyonu var beygiri sanki yetersiz gibi gelmeye başladı! dizel kullanan arkadaşlara soruyorum memnunmusnuz . dizelde sıkıntı yaşadınız mı? Ona göre dizel ile değiştimeyi planlıyoruz.

Bilgi verenlere şimdiden teşekkürler

sersemsansar
Kapalı
04 Ocak 2011 12:18

beygiri yetersiz gibi gelmeye başladı derken sonradan yetersiz olduğu anlamı çıkıyo sakın bikaç beygir telef olmuş olmasın:PP

04 Ocak 2011 12:59

:)) açıkcası alırken km felan uygundu GHia ararken trend bulduk fazla incelemedim 100beygir demişti sahibi ruhsatada yazmamışlar o hane boştu. almış bulunduk . pek uzun yola çıkmamıştım ama ilk uzun yolda çekiş sorunu olduğunu fark ettim :))) motorda sorun yok yani !

uglykidjoe
Müsteşar
04 Ocak 2011 13:44

Dizelin beygiri 9 adet fazla. Ama asıl önemli olan kısmı torkunun fazlalığı.150 yerine 240 nm. Özellikle C-Max gibi bir araçta çok fark eder.

Km uygun denk gelmiştir. Çünkü bu memlekette benzinli bir araçla çok km yapacak adamın ensesi kalın olmalı....

sersemsansar
Kapalı
04 Ocak 2011 14:12

bende dizel hb focus var 109 hp, c max kullanmadım ama aralarında muhtemelen 150-200 kg fark vardır hb ile buda 2-3 yolcu olmasına tekabbul eder, çekiş gidiş yakıt müthiş iyidir dizel focuslarda,hatta sınıfının en iyisidir bu yönü ile diyebilirim dizele geçtiğinde çok memnun kalacağından eminim,dezavantajı ilk çalıştığında biraz gürültülü gelebilir ama yinede cmax kullanan biri daha iyi yardımcı olacaktır

cakirr
Daire Başkanı
05 Ocak 2011 01:03

2004 de sıfır dizel c-max trend aldım halen kullanıyorum. benzinli araclara göre cekişi ve hızlanması oldukca iyi seri bir arac özellikle rampalarda gidişi cok iyi.uzunyol icin harika bir arac.şehir içi için biraz büyük. benzine görede iktisatlı.

alacaksanız gha modelini tavsiye ederim daha dolu bir arac.

yedek parcası biraz pahalı servis masrafları ağır. başkada bir kusuru yok.

- formen
Yasaklı
05 Ocak 2011 01:09

valla sıırları çok pahalı ya

o paraya audi a3 yada volvo alırsın tepe tepe kullanırsın

05 Ocak 2011 09:17

evet aynen öyle km 37 bindeydi henüz ... dizel için dinlediklerim yeter :) ilk fırsatta temiz bir ghia dizel arayışına girelim bari. herkeze teşekkürler...

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi