Editörler : swat3410E.Kayı Han
01 Haziran 2020 12:58

Askerlik ve 26. Dönem Pomem

Merhaba arkadaşlar, herkese hayırlı forumlar dilerim.

Ben 26. Dönem Pomem' i kazanan bir kardeşinizim.

Hava kuvvetlerinde yedek subaylık çıktı bana. Askerliğe teslim olma tarihi gelene kadar polis okullarına çağırmazlar ise yedek subaylık için birliğe teslim olmayı düşünüyorum. Tecil hakkım olduğu halde ben de askeriyeye teslim olursam silah altında olduğum için hakkım 27. Dönemde saklı tutulur mu? Polis akademisi senin tecil hakkın vardı göz göre göre yedek subaylığa gittin hakkın yandı derler mi? Kardeşim tecil hakkın varsa git tecil ettir diyebilirsiniz fakat hava kuvvetleri olması nedeniyle yedek subaylığa gidip muvazzaf olarak kalmak için elimden geleni de yapacağımı düşünüyorum. Konu hakkında bilgisi olan abilerim, kardeşlerim varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

harun340
Aday Memur
01 Haziran 2020 15:01

hakkın saklı tutulur yani 27.döneme kayıt yaptırabilirsin bunda bir sakınca yok ama bunu akademiye yazılı dilekçe olarak bildirmen lazım

öbür konuya gelirsek hava kuvvetlerinde yedek subaylık yapsan bile muvazzaflığa geçiş yaparken hava kuvvetleri personeli olamazsın , kara kuvvetlerinde muvazzaf olursun onda da tek seçenek var piyade , ve 7 sene komando birliklerinde görev yapma şartı var muvazzaf olman için , iyi düşün taşın ona göre karar ver ama yerinde olsam hava kuvvetlerinde yedek subaylık yapıp öyle giderdim pomeme

Efekentliiiiii
Aday Memur
01 Haziran 2020 15:36

Hayırlı olsun kardeşim. Nasılsa polisliği kazanmışşın akademide askere gidicekleri veya askerde olanların hakkı saklı olucağını bildirdi nasılsa polislik cepte. Bence git askerliğe hava çıkm? çok şanslsn herkesin beklediği yer hem askeriyeyu tat hemde para biriktirmiş olursun. Seneyede askeriyede kalmak için beğenmezsen olmazsa polisliği bitirir mesleğe başlarsın hem içinde kalmamış olur hem ikisininde a dan z ye her yönlerini yaşamış olursun. Yolun açık olsun kardeşim bide ne zaman gidicen kesin tarih belli mi askere

yasintatli
Aday Memur
02 Haziran 2020 03:17

Bilgilendirme için teşekkürler. Vermiş olduğunuz bilgileri bugün bende öğrendim. Bakalım hakkımızda hayırlısı.

harun340, 4 yıl önce

hakkın saklı tutulur yani 27.döneme kayıt yaptırabilirsin bunda bir sakınca yok ama bunu akademiye yazılı dilekçe olarak bildirmen lazım

öbür konuya gelirsek hava kuvvetlerinde yedek subaylık yapsan bile muvazzaflığa geçiş yaparken hava kuvvetleri personeli olamazsın , kara kuvvetlerinde muvazzaf olursun onda da tek seçenek var piyade , ve 7 sene komando birliklerinde görev yapma şartı var muvazzaf olman için , iyi düşün taşın ona göre karar ver ama yerinde olsam hava kuvvetlerinde yedek subaylık yapıp öyle giderdim pomeme

yasintatli
Aday Memur
02 Haziran 2020 03:18

1 Temmuz teslim tarihim askerliğe. Eğer ki 1 Temmuz' a kadar polis okuluna çağırmazlarsa askerliğe teslim olacağım.

Efekentliiiiii, 4 yıl önce

Hayırlı olsun kardeşim. Nasılsa polisliği kazanmışşın akademide askere gidicekleri veya askerde olanların hakkı saklı olucağını bildirdi nasılsa polislik cepte. Bence git askerliğe hava çıkm? çok şanslsn herkesin beklediği yer hem askeriyeyu tat hemde para biriktirmiş olursun. Seneyede askeriyede kalmak için beğenmezsen olmazsa polisliği bitirir mesleğe başlarsın hem içinde kalmamış olur hem ikisininde a dan z ye her yönlerini yaşamış olursun. Yolun açık olsun kardeşim bide ne zaman gidicen kesin tarih belli mi askere

ibrahim59009
Aday Memur
02 Haziran 2020 13:09

ben askerlik yaptım.orda çok yedek subay vardı.inan meslekleri çok rahat.hafta 1 veya 2 gece nöbeti geri full 8 saat bomboş dolanıyolar :D ama polislik farklı biraz bazı yerlerde 12 saat çalışıyolar

yasintatli, 4 yıl önce

1 Temmuz teslim tarihim askerliğe. Eğer ki 1 Temmuz' a kadar polis okuluna çağırmazlarsa askerliğe teslim olacağım.

ibrahim59009
Aday Memur
02 Haziran 2020 13:13

3 aylık bir zorlu eğitimi var işte geri 9 ay rahat etceksin

ibrahim59009
Aday Memur
02 Haziran 2020 13:17

askeriyede rütbe çok sökmez onu söyleyeyim.seni dizecek olan adam yüzbaşı ve albaydır.sen düşük rütbelilere kök söktürmeye çalışma.çünkü onlar senden daha tecrübeli.sen devrem diyene kadar onlar devreleri çoktan yakmıştır :D

miroguz
Aday Memur
03 Haziran 2020 03:32

Kardeşim 26.dönem kazananlar, mayıs 2021e kadar geçici tecil oldu demişlerdi grupta. Seninki ertelenmiş olmasın.
yasintatli, 4 yıl önce

03 Haziran 2020 12:19

sizin grup herhalde hepsibir grubu :D

miroguz, 4 yıl önce
Kardeşim 26.dönem kazananlar, mayıs 2021e kadar geçici tecil oldu demişlerdi grupta. Seninki ertelenmiş olmasın.

miroguz
Aday Memur
03 Haziran 2020 12:33

Kaç yaşındasın la sen
ibrahim590900, 4 yıl önce

sizin grup herhalde hepsibir grubu :D

Sabret6060
Aday Memur
03 Haziran 2020 12:49

Bunu kale alma sen. Kendi çapında insanlara cevap veriyor hakaret yemek için. Hoşuna gidiyor.
miroguz, 4 yıl önce
Kaç yaşındasın la sen
03 Haziran 2020 12:55

keslan :D

miroguz, 4 yıl önce
Kaç yaşındasın la sen
03 Haziran 2020 12:57

bana hakaret edecek adam cevabını çok ağır aslanım.biz burda alaya alıyoruz.ama siz farklı algılıyorsunuz

Sabret6060, 4 yıl önce
Bunu kale alma sen. Kendi çapında insanlara cevap veriyor hakaret yemek için. Hoşuna gidiyor.
03 Haziran 2020 12:59

insanları kandırmaktan nasıl hoş oluyorsunuz :D

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi