Editörler : swat3410

qelement1983
Şube Müdürü
28 Mart 2020 21:49

Ciddimisin ? Tüm emniyet birimleri mi aynı şekilde olacak ? Bir yazımı var acaba? p.tesi gidip bende sorayım...

yusyan99, 4 yıl önce

Arkadaslar şimdi mutemetle görüştüm . Eğer bu ay kesinti olmasını istemiyorsanız bulunduğunuz birime dilekçe vermeniz gerekiyor mus. Dilekçe de Cumhurbaşkanlığınin yayınladığı genelgeye esasen bu nisan 15 Maasimdan kesinti olmasını istemiyorum derseniz kesinti olmayacak .

Kopukyasar
Aday Memur
28 Mart 2020 22:15

bu arada icra borcunu kapatmak isteyenler icin kampanya varmis. su an maasimdan kesilen toplamda 92 bin lira olan borcumu avukat 64 bine kapatabilecegimi soyledi. kapatmayi dusunenler varsa bilgilerinize..

qelement1983
Şube Müdürü
28 Mart 2020 22:19

Bu konu ile ilgili çıkan kararı yorumlayan 2 hukuk profesörü nün hazırladığı makaleden bu konu ile ilgili kısmı buraya yazıyorum. " Burada en önemli sorun, daha önce kesintiye başlanmış maaş ve ücret hacizleri ile gönderilmiş ve uygulaması başlamış haciz ihbarnamelerinin durumudur. Örneğin, bir çalışanın maaşından kesinti yapılmasını ya da bir bankanın periyodik ödeme yapmasını sağlayan haciz ihbarnamelerinin durumu ne olacaktır, şu ana kadar yapıldığı gibi kesinti yapılacak mıdır? Kanaatimizce takipler ve takip işlemleri tamamen durduğu için, muhafaza tedbiri olan maaş kesintisi ve haciz ihbarnamelerinin gereği de yerine getirilmemelidir." Alıntı yaptığım sitede buradan yazının tamamına ulaşabilirsiniz. https://blog.lexpera.com.tr/author/muhammet-ozekes/

Nick ways
Şube Müdürü
28 Mart 2020 22:33

Eminmisin
Kopukyasar, 4 yıl önce
bu arada icra borcunu kapatmak isteyenler icin kampanya varmis. su an maasimdan kesilen toplamda 92 bin lira olan borcumu avukat 64 bine kapatabilecegimi soyledi. kapatmayi dusunenler varsa bilgilerinize..

Nick ways
Şube Müdürü
28 Mart 2020 22:36

Kardeş nasıl oldu geçmiş olsun evler kredi ilemi aldın
kocagobek, 4 yıl önce
330. madde olağanüstü durumlarda CB nin yetkisini kullandığı bir madde, tüm icra ve iflas derken, maaş haczi harici nasıl okuyorlar nereden okuyorlar bilemedim önceden başlamış olsa dahi derken sadece devam edenler diye nasıl okuyorlar nereden okuyorlar bilemedim, avukatların işine gelmeyen bir karar ve burda ve birçok yerde algı yaratmaya çalışıyorlar, bre kansizlar devlet size kucak açıyor temerrüt faizini yasallastiriyor, 206 bin faiziyle birlikte odesem kapanacsk borç odeyemedim, şimdi iki ev satıldı, 50 bin maaşımdan kesildi 340 bin TL para aldılar hala 110 bin borç görünüyor, 1 ay maaşı tam alalım zaten ucu kapalı

kocagobek
Memur
28 Mart 2020 22:54

Yok gardaş, bizimkisi kefillik, memur maaşıyla iki ev zor tabi, Art niyetli olan ve icra kesintisini yapmak için ugrasan mutemetlerinde inşallah başına gelir,
Nick ways, 4 yıl önce
Kardeş nasıl oldu geçmiş olsun evler kredi ilemi aldın

cılıbıt385041
Yasaklı
28 Mart 2020 23:00

Ne mağazası gardaş neler oldu
yusyan99, 4 yıl önce

Samsunlu bir avukat la görüştüm. Arkadaşımın abisi. Maastan icra kesilmeyecek. Yani 15 nisanda 3 yıl aradan sonra ilk defa maasin tamamını gorucem. Zaten ben magazayla burun buruna geldim. Allah razı olsun avukattan ona da anlattım durumu. Kısacası bi bok yiyemez dedi.

Nick ways
Şube Müdürü
28 Mart 2020 23:00

İki evini banka elinden mi aldı. Satıldı ama borcun hala bitmedi. Çok üzüldüm ya. Kim bilir ne zor şartlar altında aldın
kocagobek, 4 yıl önce
Yok gardaş, bizimkisi kefillik, memur maaşıyla iki ev zor tabi, Art niyetli olan ve icra kesintisini yapmak için ugrasan mutemetlerinde inşallah başına gelir,

cılıbıt385041
Yasaklı
28 Mart 2020 23:05

geçmiş olsun şu zamanda gökten peygamber inse kefil olunmaz ama insanın başına iş geleceği varsa geliyor
kocagobek, 4 yıl önce

Kopukyasar
Aday Memur
28 Mart 2020 23:23

boyle bir konuda niye yalan soyleyeyim. olani paylasiyorum belki benim durumumda olanlar vardir faydalanir diye paylastim.
Nick ways, 4 yıl önce
Eminmisin

Nick ways
Şube Müdürü
28 Mart 2020 23:30

Banada teklif gelse değerlendirecem. Ama arayan yok
Kopukyasar, 4 yıl önce
boyle bir konuda niye yalan soyleyeyim. olani paylasiyorum belki benim durumumda olanlar vardir faydalanir diye paylastim.

Nick ways
Şube Müdürü
28 Mart 2020 23:31

Peygamberi karıştırma
cılıbıt385041, 4 yıl önce
geçmiş olsun şu zamanda gökten peygamber inse kefil olunmaz ama insanın başına iş geleceği varsa geliyor

Kopukyasar
Aday Memur
28 Mart 2020 23:40

beni de arayan olmadi ben aradim avukati.
Nick ways, 4 yıl önce
Banada teklif gelse değerlendirecem. Ama arayan yok

34aksu34
Aday Memur
29 Mart 2020 00:50

Şimdi de dilekçe çıktı kararname vardı genelge vardı kesemezlerdi

qelement1983
Şube Müdürü
29 Mart 2020 00:58

Amacın nedir çözemedim profesörler yazmış adamlardan dahami bilgilisin face'de bununla ilgili kaç yerde yazmışlar adalet bakanlığı sayfasında uygulama ile ilgili yayınlanan yazı ile kararnamenin açıklığa kavuştuğu her yerde yazılmış. Bir akıllı sensin. Polis olmadığını iyice düşünduruyorsun...

34aksu34, 4 yıl önce

Şimdi de dilekçe çıktı kararname vardı genelge vardı kesemezlerdi

29 Mart 2020 01:08

yahu germeyin kendinizi...il il farklılık göstermez ama..kanun sabittir...gaziantep kesinti yapmayacak...mutemet te aynı çok net değil abi ama çıkan genelgeyi hesaba katarak bu ay kimsenin maaşında nafaka hariç kesinti yapmayacaz dedi....gaziantep bunu yapıyorsa....adana istanbul ankara neden yapmıyor!....herkes en geç 9 nisana kadar çözüme kavuştursun...kesillirse hak aramaya kalksan aylar geçer...umarım diğer illlerde kesmez devrelerim bir ayda olsa rahat nefes alsınlar....

Uzakd
Kapalı
29 Mart 2020 04:29

Arkadaşlar benden 1680 tl kesiliyor icra derece 6/2 Sizden ne kadar kesiliyor

Nick ways
Şube Müdürü
29 Mart 2020 15:31

1700
Uzakd, 4 yıl önce

Arkadaşlar benden 1680 tl kesiliyor icra derece 6/2 Sizden ne kadar kesiliyor

igorr
Kapalı
29 Mart 2020 15:54

ne hesabındasın sen birader.Cumhurbaşkanı kararname çıkarmış nafaka kesintisi haricinde her ne türden olursa olsun maaşlardan icra kesintisi yapılmayacak diye daha ne yorumlar ekliyor tartışıyor ölçüyor biçiyorsun sen.açık net denmiş nafaka hariç icra kesintisi yok işte.hatta bunu tüm mutemetlikler başvuruya gerek kalmaksızın kesmemesi lazım.keserse de gider şikayetçi olur Cumhurbaşkanlığı kararnamesine rağmen mutemet maaşımdan icra kesmiş dersiniz.kesen mutemet düşünsün gerisini.

34aksu34, 4 yıl önce

İcra ve iflas kanunu madde.330 uygulamasında Maaş hacizlerine ilişkin durum;

20 Mart 2020 tarihinden önce gönderilmiş olan ve itiraz edilmeyerek ya da kabul edilerek kesinleşmiş ve ödeme yapılmış olan haciz ihbarnameleri bakımından 20 Mart 2020 den sonra bir ödeme yapılması gerekiyorsa,bu ödemeye devam edilmelidir. Zira icra ve iflas hukuku bakımından doğan sonuçlar ortadan kalkmayacak muhafaza edilecektir.Ücret haczi yapılmış ise buna istinaden yapılan kesinti taraf veya takip işlemi değildir

Umarım bu yeterli olmuştur

Nick ways
Şube Müdürü
30 Mart 2020 11:03

Şimdi kesilmeyecek mi
Toplam 222 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi