Editörler : cihan27E.Kayı Han

alagoz-46
Kapalı
06 Temmuz 2022 18:37

Hadi oradan, benimle mi bot bağladın. Madem maaşımız yüksek çalış kazan seninde olur.

kemalttldl
Aday Memur
06 Temmuz 2022 20:35

Bu kadar zeka geriliği yorum olmaz arkadaş sen okuldan kaçıp goygoy peşinde koşarken memur arkadaşlar masa başında kafa yordular ders çalıştılar Bi dünya rakibin arasından sınavlar geçtiler üniversite liseye milyarlarca masraf ettiler aldıkları maaş 9000 yol yemek parası yok asgari ücret ne kadar yol yemek parası dahil 6500 7000 tl bu kadar emek para sadece 1500 tl fark için yinede memur olmak istiyorsanız kpss sınavı hersene yapılıyor kimse tutmuyor sizi

WinterSoldier
Kapalı
06 Temmuz 2022 20:57

Trolluk yapmadan özelin rezil halini ortaya koyanları anlıyorum haklılık payları var ama kamu iyi değil özel çok kötü be bilader bizim kamuda zamanın sol hükümetleri sayesinde çalışma saati ve maaş açısından iyi yoksa şimdi ki zihniyet olsa kamuda özel gibi olurdu ki her geçen gün özele yaklaştırıyorlar kamuyu Türkiye'nin özeli Mısır köleliği gibi çalışma saati denetimi yok maaş desen asgari ücret hafta sonu izin yok vs ama bu kamunun iyi olduğu anlamına gelmez dediğim gibi özel çok kötü düzeltilmesi lazım bu durumlardan ötürü tabi ki kamu daha iyidir ama Türkiye'de son yıllarda ortasınıf yok oldu haliyle memurların şikayet etmesi normal tatile giden adam karnını doyuramaz oldu bütün Türkiye böyle %1 lik akp zenginleri hariç millet sadece katını doyurabiliyor malesef

Umut0621
Genel Müdür
06 Temmuz 2022 21:11

Küfür ve hakaret yasak olduğu için bir şey demiyorum ama başlığı açana selam söylüyorum o anladı
06 Temmuz 2022 23:10

Memur olup çalışmadan 15 bin alan da var, özelde işini yapıp lise mezunu olduğu halde 15 20 bin alan da var.

Fakat kimse daha fazlasını istiyor başka birine özele git diyemez. Kazanılmış bir hak var. Ayrıca bunu diyebilme yetkisi de kimsede yok.

Olana razı olacaksak sendika niye var? Hakimin, savcının kararına itiraz hakkı niye var?

Kuranda ilk ayet ne diyor, yap, şükret, hamd et, itaat et değil, oku diyor.

Yaradan bile önce oku diyor.

Dua etmek bile olandan fazlasını istemekten niye bizler istemeyelim?

alikuşcu
Aday Memur
07 Temmuz 2022 11:51

herhangi bir küfür veya hakaret etmedim, moderatör de mesajımı silip böyle bir uyarı koyması kendi algı kapasitesi. Senin etrafında senden yüksek alan yok mu o zaman sen de oraya geç, böyle mantık mı olur. Ülkenin sıkıntısını söyleyinceülkeyi terket diyen dayılar gibi.

baharyakın, 2 yıl önce

Adam özel'de aynı işi yapan arkadaşım 60bin alıyor, diyor. O zaman istifa edebilirsin deyince küfür ediyor.

Gerçekçi olalım.

omardogulu
Memur
07 Temmuz 2022 11:55

Devlet asgari Verde düz memura, biri istifa edemez. Çünkü yapacakları iş yok başka özelde. Asgari alırlar anca

Zabitkatibi.1905, 2 yıl önce

Memur olup çalışmadan 15 bin alan da var, özelde işini yapıp lise mezunu olduğu halde 15 20 bin alan da var.

Fakat kimse daha fazlasını istiyor başka birine özele git diyemez. Kazanılmış bir hak var. Ayrıca bunu diyebilme yetkisi de kimsede yok.

Olana razı olacaksak sendika niye var? Hakimin, savcının kararına itiraz hakkı niye var?

omardogulu
Memur
07 Temmuz 2022 11:57

Memur olmak isteyen milyon tane insan var. Şükretmeliler

Zabitkatibi.1905, 2 yıl önce

omardogulu
Memur
07 Temmuz 2022 11:59

Fakat aç gözlülük almış başını gidiyor.

doks
Kapalı
07 Temmuz 2022 12:07

Maaşını beğenmeyen doktorlar özele geçiyor meraketme. Ama sonra da randevu bulamiyuruk diye avaz avaz bağırıyorsunuz onu ne yapacağız?

iTaLiaNo20
Şef
07 Temmuz 2022 12:19

şu lafları özelde çalışan ya da esnaflık yapan söylese hak veririm de; memurun biat edin şükredin demesi mental retardlık belirtisi başka bir şey değil. hele gih sınıfında bir memurun, asgari ücretliler eziliyor 5500 alıyor memur 7-8 bin lira alıyor tertemiz gibisinden düşünmesi işin nirvanası. böyle adamlardan devlete hayır gelmez, bu gibi düşüncesi olanları kamuda istihdam etmeyeceksin. devlette göreve başlamanın şartları belli. dışarıda asgari ücrete çalışan adam bir sebepten bu şartları karşılayamamış yani yetersiz. o adama empati yapıp kendi halinize şükredeceğinize, bulunduğunuz mevki ve makamın hakkını verin. pespaye düşünceli memur olmaz, memur devleti temsil eder.

Mrt-72
Daire Başkanı
07 Temmuz 2022 12:26

Kendine kapasitene güveniyorsan,herkese açık kpss gir milyonlar arasında sıralamanı tuttur gel buyur :)

omardogulu, 2 yıl önce

Memur olmak isteyen milyon tane insan var. Şükretmeliler

omardogulu
Memur
07 Temmuz 2022 12:28

Devlette 5k almak bile özelde 10k almaktan iyi. Dışarısı 12 saat mesai

iTaLiaNo20, 2 yıl önce

şu lafları özelde çalışan ya da esnaflık yapan söylese hak veririm de; memurun biat edin şükredin demesi mental retardlık belirtisi başka bir şey değil. hele gih sınıfında bir memurun, asgari ücretliler eziliyor 5500 alıyor memur 7-8 bin lira alıyor tertemiz gibisinden düşünmesi işin nirvanası. böyle adamlardan devlete hayır gelmez, bu gibi düşüncesi olanları kamuda istihdam etmeyeceksin. devlette göreve başlamanın şartları belli. dışarıda asgari ücrete çalışan adam bir sebepten bu şartları karşılayamamış yani yetersiz. o adama empati yapıp kendi halinize şükredeceğinize, bulunduğunuz mevki ve makamın hakkını verin. pespaye düşünceli memur olmaz, memur devleti temsil eder.

omardogulu
Memur
07 Temmuz 2022 12:30

50 bin maaş+ limuzin+villa bekliyorsun herhslde devletten? 2 kat asgari ücret yeterli. Daha fazla almak istiyorsan düz memur olma şükret

Mrt-72, 2 yıl önce

Kendine kapasitene güveniyorsan,herkese açık kpss gir milyonlar arasında sıralamanı tuttur gel buyur :)

07 Temmuz 2022 13:26

Devlet memurluğunun bir şartı da en az 5 sene Özelde çalışma olacak. O zaman özel ile devletin farkını anlayabilir, memurlarımız. Tamam hakkıyla memur olan çok insan var ama bir de kura ile çekilenler (veya torpilli olanlar) var. Şimdi o adam bile memur olunca devleti beğenmiyor. Sürekli şikayet insanı mutsuz ve huysuz yapar. benden söylemesi.

Mrt-72
Daire Başkanı
07 Temmuz 2022 14:24

Ne istediğim ne istemediğim seni ilgilendirmez, haddinde değil ben sadece salyan akacağına çirkeflik yapacağına çok zor değil devlet okullarında okuyup tahsilini bitirip kpss başarınla olabilirsin.

omardogulu, 2 yıl önce

50 bin maaş+ limuzin+villa bekliyorsun herhslde devletten? 2 kat asgari ücret yeterli. Daha fazla almak istiyorsan düz memur olma şükret

tsekreter7
Aday Memur
07 Temmuz 2022 15:35

Atanmadan önce fabrikada da çalıştım, bir çok işte de çalıştım. Bütün zorlukları yaşadım. KPSS için gece gündüz çalıştım atandım. Maaşımı beğenmiyorum evet ama bu demek değil ki asgari ücretle çalışan bir personeli küçümsüyorum ya da küçük görüyorum. Zaten hep bundan kaybediyoruz. Asgari ücrette dahil olmak üzere herkes hakettiği maaş için çaba gösterse belki herşey çok farklı olurdu. Halimize her zaman şükrediyoruz ama özel sektörde zor şartlarda çalışan arkadaşım sen bu maaşı kendine layık mı görüyorsun. Yaptığın işin karşılığı olarak mı görüyorsun.

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi