Editörler : ayşegül bgm
23 Mayıs 2020 17:58

Atanmadan önceki süreyi saydırabiliyor muyuz?

arkadaşlar ben 2020/4 ile atandım, atanmadan önce 9 aylık bir iş geçmişim oldu fakat aynı ünvanla çalışmadım. Şimdi ben bunu saydırıp 3 ay sonra izin hakkı elde edebilir miyim?

Hayalperesthemşire
Müsteşar
23 Mayıs 2020 21:31

Hayır elde edemezsin, hem aynı unvan olması lazım hemde özelde çalıştığın sürenin 3ten2 si mi ne işleniyordu yanlış hatırlamıyorsam

PERSONEL07
Daire Başkanı
23 Mayıs 2020 22:05

saydırabilirsiniz,aynı ünvanda çalışmadıysanız da bu hizmeti birleştirebilirsiniz.Aynıo ünvanda çalışmış olsaydınız bu sürenin 4/3 de derece ve kademede değerlendirilirdi ama olmadığından yalnız hizmetine eklenir.Özlüğe gidin kadroya geçince dilekçe verin onlar en son ssk lı olarak nerede çalıştıysanız oraya yazı yazacaklar.

Asb1997
Aday Memur
23 Mayıs 2020 22:20

Kardeşim, benim 10 aylık memuriyet görevim var.Yani 10 aylık 4c den sigortam var.Sağlık personeli olarak atanınca istifa ettim.Bunu işletebilirmiyim peki biliyorsun sözleşmelileri sigortası 4a dan yatıyor.4c yi 4a ya ekletip 1 ay sonra izin hakkı doğarmı özlük işlerine gidip hiç sormadım da
PERSONEL07, 4 yıl önce

saydırabilirsiniz,aynı ünvanda çalışmadıysanız da bu hizmeti birleştirebilirsiniz.Aynıo ünvanda çalışmış olsaydınız bu sürenin 4/3 de derece ve kademede değerlendirilirdi ama olmadığından yalnız hizmetine eklenir.Özlüğe gidin kadroya geçince dilekçe verin onlar en son ssk lı olarak nerede çalıştıysanız oraya yazı yazacaklar.

Ayşenur95
Aday Memur
23 Mayıs 2020 23:25

Ben aynı ünvanla 1 yıllık sigortam var hizmet birleştirmesi yapabiliyor muyum 3 te 2 si sayılsa da 3 ay sonra yıllık izin kullanabiliyor muyum bir bilginiz var mı ? Ya da nereden bilgi alabilirim
Hayalperesthemşire, 4 yıl önce

Hayır elde edemezsin, hem aynı unvan olması lazım hemde özelde çalıştığın sürenin 3ten2 si mi ne işleniyordu yanlış hatırlamıyorsam

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Mayıs 2020 09:03

Personel işlerine gidin onlar detaylı bilgi verir tam süreden emin değilim yapan arkadslar öyle bişi dedi, ama her türlü süreniz eklenir, tam a yıl beklemezsiniz yıllık izin için

Ayşenur95, 4 yıl önce
Ben aynı ünvanla 1 yıllık sigortam var hizmet birleştirmesi yapabiliyor muyum 3 te 2 si sayılsa da 3 ay sonra yıllık izin kullanabiliyor muyum bir bilginiz var mı ? Ya da nereden bilgi alabilirim

yasminym
Kapalı
24 Mayıs 2020 10:09

Calıstıgınız surenın 3/2 si alınıyor ve alınan sure 1 yılı gecıyorsa kıdem dereceye etkı edıyor.ben zamanında bırlestırmıstım kendı unvanımla calısmıstım 1.5 yılın 3/2 si alındı 1 yıl ettı kıdem derece verılmıstı.10 ay kısa bır sure zaten 1 yıldan az 3/2 si de daha da az olacaktır.gecenlerde iş yerınden arkds bırlestırme yaptırmıştı sözlesmelı atananlardan .3/2 si alınmış 1 yılı gectıgı ıcın aralık ortasıydı 2020 ocak ayında yanacak 20 gunluk yıllık ızın verıldı zaten 18 aralık falandı oda kullanabıldıgını kullanmıştı.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Mayıs 2020 11:01

Hocam aynı ünvanda çalışmış olması gerekiyor dimi yıllık izin kazanması için? Yoksa yanlış mı biliyorum

yasminym, 4 yıl önce

Calıstıgınız surenın 3/2 si alınıyor ve alınan sure 1 yılı gecıyorsa kıdem dereceye etkı edıyor.ben zamanında bırlestırmıstım kendı unvanımla calısmıstım 1.5 yılın 3/2 si alındı 1 yıl ettı kıdem derece verılmıstı.10 ay kısa bır sure zaten 1 yıldan az 3/2 si de daha da az olacaktır.gecenlerde iş yerınden arkds bırlestırme yaptırmıştı sözlesmelı atananlardan .3/2 si alınmış 1 yılı gectıgı ıcın aralık ortasıydı 2020 ocak ayında yanacak 20 gunluk yıllık ızın verıldı zaten 18 aralık falandı oda kullanabıldıgını kullanmıştı.

yasminym
Kapalı
24 Mayıs 2020 11:21

Hocam ben 2013 de hızmet bırlestırme yaptıgımda aynı unvan ve branşta olma sartı vardı ve 3/2 si alınıp 1 yılı gecmesı gerekıyor kı kıdem dereceme etkı etsın ve o zaman yıllık ızın verılmemıstı ya da verıldı ben harırlamıyorum.ama 3+1 ile yakın zamanda atanan tanıdıgım kişiye yıllık ızın verıldı 10 ay aynı unvan ce branşta calıstıgını söylemıstı etkı etmez demıstım onun dışından bransının dısında da özelde calıstıgını söylemıstı ve hepsını saydırmıs kendı bransı ve bransının dısındakılerı 3/2 si alınmıs 3/2 si 1 yılı gecmış kıdem dereceye etkı etmemıs 20 gun yıllık ızın verılmıstı.kıdem dereceye etkı etmemesı de aynı bransta 10 ay calısmıs olması.

Hocam aynı ünvanda çalışmış olması gerekiyor dimi yıllık izin kazanması için? Yoksa yanlış mı biliyorum

Ayşenur95
Aday Memur
24 Mayıs 2020 11:49

Personel işlerine sordum ama tam bilgileri yok başından savdılar biraz şuan sözleşmeliyim o yüzden tam bir bilgim yok il sağlık müdürlüğü tam bir bilgi verir mi acaba

Personel işlerine gidin onlar detaylı bilgi verir tam süreden emin değilim yapan arkadslar öyle bişi dedi, ama her türlü süreniz eklenir, tam a yıl beklemezsiniz yıllık izin için

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Mayıs 2020 11:56

Siz hizmet dökümünü diğer çlştgnz yerden alın çalıştığınız yere götürüp isletin sıkıntı çıkarırlarsa il sağlığa gidersiniz

Ayşenur95, 4 yıl önce
Personel işlerine sordum ama tam bilgileri yok başından savdılar biraz şuan sözleşmeliyim o yüzden tam bir bilgim yok il sağlık müdürlüğü tam bir bilgi verir mi acaba

Ayşenur95
Aday Memur
24 Mayıs 2020 11:58

Peki hizmet dökümünü e devletten çıkartsam bir de nereye işleticez giç bir bilgim yok

Siz hizmet dökümünü diğer çlştgnz yerden alın çalıştığınız yere götürüp isletin sıkıntı çıkarırlarsa il sağlığa gidersiniz

Psk232
Aday Memur
24 Mayıs 2020 12:53

Kadroya geçmeme daha çok var şimdiden yapsam olmaz mı? açıkçası benim amacım bu sene bitmeden izin hakkımın olması ve onu kullanabilmek, 3/2 si alınıp eklenirse kasımda izin hakkım olmuş oluyor o yüzden sordum
PERSONEL07, 4 yıl önce

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Mayıs 2020 13:15

Yasminym hocam daha iyi bilir o yazar umarım sorunuza cevap

Ayşenur95, 4 yıl önce
Peki hizmet dökümünü e devletten çıkartsam bir de nereye işleticez giç bir bilgim yok

yasminym
Kapalı
24 Mayıs 2020 13:22

Çalıştıgınız bırımlerden hangı tarıhlerde olduguna daır yazının olması gerekıyor onun dısında dılekce yazıyorsunuz zaten onlar e devletten goruyorlar ama bır de calıstıgınız kurumun şu isimli personelımız şu şu tarıhlerde şu bransta calısmıstır seklınde yazıp sıze verıyor.ben bu sekılde yapmıstım baska şehırdeydım baya uzun sürmüştü

Yasminym hocam daha iyi bilir o yazar umarım sorunuza cevap

yasminym
Kapalı
24 Mayıs 2020 13:25

3+1 sözleşmeli atanan arkdsım daha 6 aylık calısırken eskı calıstıgı yerlerı hızmet bırlestırme yaptırdı 20 gun yıllık ızın verıldı bunun ıcın kadroya gecmeyı beklemenıze gerek yok bır an önce yaptırın derım arkdsın aralık 15 gıbı vermıstı ve 2020 ocak ayına kadar 20 gunu kullanması gerekıyordu yanacaktı 15 gun kulanabıldı.verın sız kadroya gecmenıze gerek yok

Psk232, 4 yıl önce
Kadroya geçmeme daha çok var şimdiden yapsam olmaz mı? açıkçası benim amacım bu sene bitmeden izin hakkımın olması ve onu kullanabilmek, 3/2 si alınıp eklenirse kasımda izin hakkım olmuş oluyor o yüzden sordum

Psk232
Aday Memur
24 Mayıs 2020 13:46

Tmmdır çok teşekkür ediyorum arkadaşlar cevaplarınız için

Psk232
Aday Memur
24 Mayıs 2020 13:48

Sağolun yasemin hanım :)
yasminym, 4 yıl önce

3+1 sözleşmeli atanan arkdsım daha 6 aylık calısırken eskı calıstıgı yerlerı hızmet bırlestırme yaptırdı 20 gun yıllık ızın verıldı bunun ıcın kadroya gecmeyı beklemenıze gerek yok bır an önce yaptırın derım arkdsın aralık 15 gıbı vermıstı ve 2020 ocak ayına kadar 20 gunu kullanması gerekıyordu yanacaktı 15 gun kulanabıldı.verın sız kadroya gecmenıze gerek yok

yasminym
Kapalı
24 Mayıs 2020 13:49

Rica ederım mutlu bayramlar dilerim:)

Psk232, 4 yıl önce
Sağolun yasemin hanım :)

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Mayıs 2020 14:13

Süre yeterse yıllık izin bu yıl bitmeden kazanıcaktir arkadaş, iyi bayramlar herkese

yasminym, 4 yıl önce

Ayşenur95
Aday Memur
24 Mayıs 2020 14:14

Benim çalıştığım yer sözleşmeli olmuyor falan dedi ama yapanlar var ben de yıllık izin için istiyorum sırf
yasminym, 4 yıl önce

Çalıştıgınız bırımlerden hangı tarıhlerde olduguna daır yazının olması gerekıyor onun dısında dılekce yazıyorsunuz zaten onlar e devletten goruyorlar ama bır de calıstıgınız kurumun şu isimli personelımız şu şu tarıhlerde şu bransta calısmıstır seklınde yazıp sıze verıyor.ben bu sekılde yapmıstım baska şehırdeydım baya uzun sürmüştü

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi