Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Ocak 2011 11:17

kademe ilerlemesi için dilekçeye ne yazılır????

arkadaslar ben lisede hazırlık okuğumum için 1 kademe ilerleyebiliyormusum bunun için diplamnızla birlikte dilekçe yazın dediler bana dilekçeyi nereye vericem ve nasıl yazıcam yardımcı olurmusunuz????

zhr53
Memur
19 Ocak 2011 13:16

önce hazırlık okuduğunuz okula dilekçe yazıyorsunuz size hazırlık okuduğunuza dair yazı gönderecekler onu çalıştığınız okula yazacağınız dilekçeye ekleyerek okul müdürünüze veriyorsunuz

19 Ocak 2011 18:12

diploma fotokopisi yeterlı oluo ben sadece fotokopıyı vererk yaptım baska bı belge almanız gerek kalmıo zaten orada hazırlık okudugunuz yazılı.

Kankim Kim
Memur
19 Ocak 2011 19:23

Okul müdürlüğüne vermeniz lazım. Onlar da üst yazı ile MEM'e yollar.

ela23
Memur
19 Ocak 2011 20:27

ben bunu yeni duydum,peki üniversitede hazırlık okuyanlar için geçerli olur mu bu durum ???

G_m_G_917
Aday Memur
19 Ocak 2011 20:49

... İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

Okulumuzda ... Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Ortaöğrenimimi

tamamlamış olduğum ... Anadolu Lisesi?nde 1 yıl hazırlık sınıfı okumuş olduğum için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 36. Maddesi A Bendi 6. fıkrasına göre (Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır.) bir kademe almam gerekmektedir. Bu isteğimin göreve başlama tarihi itibariyle (.../.../.......) geçmişe dönük olarak yapılması için;

Gereğini bilgilerinize arz ederim

EKLER:

1. Hazırlık Sınıfı Okuduğuma Dair Belge

2. Diploma Fotokopisi

ben mezun olduğum liseden belgede almıştım ama diplomada hazırlık+3 yıl yazıosa belgeye gerek olmaz heralde.

nesta17
Daire Başkanı
19 Ocak 2011 21:04

önce bu dilekçeyi yazmıştım...

Okulunuzda ............ Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

12 ağustos 2008 ile 31 Ocak 2009 tarihleri arasında ................................ Komutanlığı?nda Erbaş olarak görev yaptım. Askerlik yaptığım sürenin ?M.E.B Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği-Madde 49?a bağlı olarak hesaplanıp, hizmet puanıma yansıtılması için gereğini arz ederim.

ADRES: 01/10/2010

EKLER:

EK1: Askerlik Terhis Belgesi

EK2: M.E.B Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ? Madde 49

.......................

daha sonra memur aşağıdaki gibi dilekçe yazmamı istedi...

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Okulunuzda .............. Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Daha önce görev yapmış olduğum .................Dershanesinde öğretmenlik hizmet görevimin, ............................ Komutanlığı?nda Erbaş olarak görev yaptığım askerlik hizmetimi ve .............. Lisesinde yapmış olduğum ücretli öğretmenlik hizmet sürelerinin Memuriyet Hizmet puanına ve Memur Hizmet Derece Kadememe eklenmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim ..

ADRES:

isim tarih

EKLER:

EK1: Özel Eğitim Kurumu Görev Kaydı

EK2: Ücretli Öğretmenlik Görev Kaydı

EK3: Askerlik Terhis Belgesi

EK4: SSK Hizmet Dökümü

BENHERMES
Memur
19 Ocak 2011 21:55

bende aynı şekilde bir dilekçe yazdım ve lise diploma fotokopisini ekledim. yalnız stajerliğinizin kalkmış olması gerekiyor. o kaldırılmadan verilmiyor. benimkini yapmamışlardı.

gazi_liyiz
Memur
20 Ocak 2011 13:55

peki arkadaslar lisede teknik lise okumustum ben ozaman meslek liseleri 3 yıldı ben 4 sene okuyarak teknik lise mezunu olmustum peki o yuzden de kademe alabilirmiyim

nature34
Aday Memur
20 Ocak 2011 13:58

gazi_liyiz, teknik lise okuduğun için 1 kademe alabilirsin.

ben de teknik lise mezunuyum, yukarıdaki mesajlarda anlatıldığı gibi başvurdum ve kademe aldım.

...morlale...
Müsteşar Yardımcısı
20 Ocak 2011 19:21

üniversite hazırlık okuyanlara verilmiyor. bundan eminim.

ancak 5 yıllık branşlar var (türk dili edebiyatı,tarih) onlar tezsiz yüksek lisans mezunu sayıldıkları için alabiliyorlar. bundan emin değilim.

Kankim Kim
Memur
20 Ocak 2011 21:52

morlale, söylediğin son bilgi doğru. Tezsiz yüksek lisans mezunları, fazladan bir kademe alır. Adaylığı kalkan öğretmen dilekçe ile okul müdürlüğüne başvurmalıdır.

gazi_liyiz
Memur
21 Ocak 2011 09:34

tsk ler nature 34 hemen başvurumu yapacağım

gazi_liyiz
Memur
21 Ocak 2011 10:21

bu arada arkadaslar 1 kademe ilerlemesinin maaşa etkisi nekadardır????

gazi_liyiz
Memur
21 Ocak 2011 22:54

1 kademe fark ın maasa etkısı ne kadardır arkadaslar ???

isikayhan
Kapalı
21 Ocak 2011 23:18

bir kademenin almanın etkisi daha önceki derce ve kademenize göre değşir

örneğin: 9/1 iken 9/2 olacaksanız 1 TL'den az

ama 9/3 iken 8/1 olacaksanız 23 TL'den fazla

fark olur

nature34
Aday Memur
22 Ocak 2011 10:42

isikayhan arkadaşımın da dediği gibi, kademe ilerlemelerinde maaşta çok fazla ücret artışı olmaz. derece ilerlemesinde ise yaklaşık 20-25 tl civarı bir artış olur.

isikayhan
Kapalı
22 Ocak 2011 11:02

her derecede değil

örneğin şu an 8/3'ten 7/1'e terfi edince artış 3 TL bile değil (kıdem yılı ve aylığı artışıyla 4 TL'yi bile bulmuyor)

bejeweled
Aday Memur
22 Ocak 2011 11:18

peki benim 21 şubatta 6 yılım doluyor şu an 7/3 üm. şubattan sonra kademem ve derecem ne olur ve maaşa etkisi olur mu?

fatihzga
Kapalı
22 Ocak 2011 11:38

hem lisede hazırlık okumuştum diplomada hazırlık+3 yıl yazıyor hem de türk dili ve edebiyatı öğretmenliği mezunuyum tezsiz yüksek lisans olarak 5 yıl öğrenim gördük,bu durumda her ikisi içinde kademe alıabiliyor muyum.

(lise diplomasını verip kademe almıştım ama tezsiz yüksek lisans için başvurmadım)

eda_ing.
Kapalı
22 Ocak 2011 11:53

evet bn de lisede 1 yıl hazırlık okudm ama bu kademe ilerlemesini yaptrmk için stajyerliğin kalkması gerekiyormş.henüz yaptıramadm.

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi