Editörler : cihan27E.Kayı Han

memurolm
Genel Müdür
21 Eylül 2021 09:02

bu benim dediğimi değiştirmez. eskiden memur sayısal olarakda oran olarakda azdı. şuan ise öyle değil.

2007 yılında türkiyede nufus 70 milyon memur sayısı yaklaşık 2 milyon.

2021 yılında türkiyede nufus 85 milyon memur sayısı yaklaşık 5 milyon.

dramati-kPCs, 3 yıl önce

Yok öyle bişey. Türkiye şu anda bile memur sayısında Avrupadaki bir çok ülkenin gerisindedir. Önceleri bu sayı daha fazlaydı.

fakir.adam
Şube Müdürü
21 Eylül 2021 15:07

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın açıkladığı istatistiklere göre Türkiye'de 2021 yılı itibariyle 2,658,555 kişi memur olarak görev yapmakta. nerede 5milyon memur ag.

tplmumi
Aday Memur
21 Eylül 2021 15:16

657 sozlesmeliye de katmış arkadaş galiba.
fakir.adam, 3 yıl önce

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın açıkladığı istatistiklere göre Türkiye'de 2021 yılı itibariyle 2,658,555 kişi memur olarak görev yapmakta. nerede 5milyon memur ag.

21 Eylül 2021 16:30

kotasız 69 tl lik internetten almak istiyorum hocam. süperonline'ın en ucuzu olarak bildiğim 119 tl lik kotasiz 12 mbps internitendin arattım bulamadım linkini atarmısın?

ayrıca soğuğuyla meşhur bir ilde yaşayıp en soğuk aylarda 450 tl doğalgaz ödediğinizi yazmışsınız. orası neresi? kombiniz ne marka? doğalgaz dağıtım şirketi hangisi? teşekkür ederim.

Kpsbirincisi, 3 yıl önce

Bu paraları verirsen tabi yetmez , biz ayrı ülkede mi yaşıyoruz anlamıyorum ki, memur maaşının yetersiz olduğuna bende katılıyorum tâbi ki ama verdiğiniz örnekler çok abartılı herşeyin en pahalı tarifesinden kullanman gerekmiyor ki. Ayni seyleri ben de yapıyorum

Elektrik max 160

Su 50

kotasiz Superonline internet 69

Soğuğuyla meşhur bir ilde yaşıyorum en soguk ayin doğalgazı 450

Ben ve eşim telefon 92 tl

21 Eylül 2021 18:10

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ekim ayında toplam kamu personeli sayısını 4 milyon 669 bin 916 olarak açıklamıştı

Açıklanan verilere göre bu kadroların dağılımı ise şöyle:

Kadrolu personel 2 milyon 901 bin 449,

Sözleşmeli personel 392 bin 392,

Sürekli işçi 1 milyon 110 bin 530,

Geçici işçi 61 bin 720,

Diğer personel 103 bin 825.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
21 Eylül 2021 18:56

3 yıldır kullanıyorum gecen sene 79 du aradılar taahhüt yenileme icin yine ayni rakami teklif ettiler kabul etmedim iptal ettirecem dedim sonra arayıp 69 teklif ettiler 16mbps.

Aksa buranın doğalgaz sirketi, merkezi sistem bireysel kombim yok sanırım markası baymak tı.

Sergüzeşt77, 3 yıl önce

kotasız 69 tl lik internetten almak istiyorum hocam. süperonline'ın en ucuzu olarak bildiğim 119 tl lik kotasiz 12 mbps internitendin arattım bulamadım linkini atarmısın?

ayrıca soğuğuyla meşhur bir ilde yaşayıp en soğuk aylarda 450 tl doğalgaz ödediğinizi yazmışsınız. orası neresi? kombiniz ne marka? doğalgaz dağıtım şirketi hangisi? teşekkür ederim.

utku_a
Aday Memur
21 Eylül 2021 20:59

Yorgan ve ayak meselesi, bu kadar basit.

Fatih869
Yasaklı
21 Eylül 2021 21:14

Sizin yorgan uzun galiba.

Ayrıca alçak arapları beslemek için öz vatandaşının refah düzeyini aşağı çeken bir yönetim var. Ülke olarak şuan bir düzine adamın canı öyle istedi diye sıkıntı çekiyoruz. Ortada kaçınılmaz bir kriz varda bizde bundan etkileniyoruz gibi bir durum yok yani.

utku_a, 3 yıl önce
Yorgan ve ayak meselesi, bu kadar basit.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
21 Eylül 2021 21:23

Para yok, ekonomi kötü diye bir bahaneyi kabul etmiyorum. Ekonomisi kötü olan ülje 5 milyon suriyeliye 10 yıldır bakıp 50-60 milyar dolar harcamaz. Harcıyorsakta kendi vatandaşına yok yada imkan bu kadar demesini ben içime sindiremiyorum. O sebeple verilen maaş zammını yeterli bulmuyorum ve devletimin yorganımı uzatmasını bekliyorum.

sayca
Aday Memur
21 Eylül 2021 21:55

Maalesef bazen atın 30u bile gelmeden eksiye düşüyorum ek iş de sağlıktan dolayı yapamıyorum. Kiralar aldı başını gitti. Çok fazla beden gücü istemeyen iş olursa tavsiyelere açığım. Allah yardımcımız olsun.

Tanselci
Aday Memur
21 Eylül 2021 23:01

Yıllardır eksideyim 15 yıllık memurum hiç eksiye düşmezdim ilk yıllarda şimdi çıkamıyorum

Kpsbirincisi
Genel Müdür
21 Eylül 2021 23:40

Irkçılık yapmak asıl alçaklık. Ne dinde ne insanlıkta vicdanda yeri yok..

Fatih869, 3 yıl önce

Sizin yorgan uzun galiba.

Ayrıca alçak arapları beslemek için öz vatandaşının refah düzeyini aşağı çeken bir yönetim var. Ülke olarak şuan bir düzine adamın canı öyle istedi diye sıkıntı çekiyoruz. Ortada kaçınılmaz bir kriz varda bizde bundan etkileniyoruz gibi bir durum yok yani.

durdu06
Şef
22 Eylül 2021 07:05

Allah yardımcımız olsun çoğu kişi tek maaş aynı durumda
anten10, 3 yıl önce

Maaşımdan başka gelirim yok. 2 çocuk bakıyorum. Bankanın ek hesabı olmasa şimdiye açlıktan ölmüştük. Banka hesabım Eksi 18 binde 3 ihtiyaç kredisi ödüyorum. Dayanacak güçte kalmadi. Çocuklar için yaşıyorum yoksa çoktan.....

Baba Janga
Yasaklı
22 Eylül 2021 08:22

Bir arabi bir turkden onde tutmak neyin nesi oluyor ?
Kpsbirincisi, 3 yıl önce

özgün düşünce
Aday Memur
22 Eylül 2021 08:52

bozuk

murat_29
Daire Başkanı
22 Eylül 2021 08:52

8 icra dosyam var hamdolsun.

Fatih869
Yasaklı
22 Eylül 2021 08:55

Türk milletini diğerleri karşısında küçük düşürmek en büyük ırkçılıktır. Asimile olduğunuz için Türk milletine yapılan ırkçılığı görmüyorsunuz.

Kpsbirincisi, 3 yıl önce

özgün düşünce
Aday Memur
22 Eylül 2021 09:03

kamuda yapılan torpil sınavlarına tepki olarak emekli oldum. geçim sıkıntım ikiye katlandı. aslında yandaş sınavı olan arslann hakkını kediye veren bir sistem kurmuşlar.yazılı sınavı beceremedikleri için sözlü sınav koymuşlar onuda beceremeyip yandaş parlatma sınavına dönüştürmüşler.
22 Eylül 2021 09:06

15 yıllık memeurum bekarım vhki kadrosundayım ne borcum var ne alacağım nötr yaşıyorum

Fatih869
Yasaklı
22 Eylül 2021 09:08

Eski Türkiye'de şimdiye evi arabayı alıp birikimi yapmıştınız. Yeni Türkiye'de memur maaşıyla mal sahibi olunamaz.

sdt smt, 3 yıl önce

15 yıllık memeurum bekarım vhki kadrosundayım ne borcum var ne alacağım nötr yaşıyorum

Toplam 129 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi