Editörler : Pangaea

Aytaç Serbes
Aday Memur
14 Eylül 2021 10:27

Eğer sadece 2020 ile atama yapılsaydı 80 puana karşılık gelen sıralamanız ile atanirdiniz ama 2021 puanları açıklanınca sıralamanız atanmaya yetmeyebilir. Öğretmenlik ataması puan değil sıralama ile olduğu için o atama takviminde yapılan Bağıl değerlendirme sonucu 90 la atanamazsaniz puanıniz yetersiz(düşük) demektir ama 70 le atanirsaniz puaniniz yeterli(yüksek) demektir

Aytaç Serbes
Aday Memur
14 Eylül 2021 10:34

Eğer sadece 2020 ile atama yapılsaydı 80 puana karşılık gelen sıralamanız ile atanirdiniz ama 2021 puanları açıklanınca sıralamanız atanmaya yetmeyebilir. Öğretmenlik ataması puan değil sıralama ile olduğu için o atama takviminde yapılan Bağıl değerlendirme sonucu 90 la atanamazsaniz puanıniz yetersiz(düşük) demektir ama 70 le atanirsaniz puaniniz yeterli(yüksek) demektir

alfie summerfield, 3 yıl önce

80 üstü atandı zaten geri kalanı 80, 79, 78 peki hâlâ 80 düşük mü?

14 Eylül 2021 18:37

Sıralaması iyi olan mi yoksa puanı iyi olan mi ataniyor

Aytaç Serbes, 3 yıl önce

14 Eylül 2021 18:38

Puan önceliği varmiş diye biliyorum

mucahid erkan
Aday Memur
14 Eylül 2021 19:09

puan önceliğine göre atama yapılacaktı. Kısaca açıklamak gerekirse 2020-2021 puanlılar karma yapılıp puan sırasına göre atama yapılacaktı fakat 2020 li bazı arkadaşlar karma atamanın cumhurbaşkalığı kararnamesi ile geçen yıl iptal edilmesi nedeniyle bu atamayı iptal ettirmek için yargı yoluna başvuruyorlar şu anda.

alfie summerfield, 3 yıl önce

Puan önceliği varmiş diye biliyorum

Ozelegitim61
Şube Müdürü
14 Eylül 2021 19:30

Bu atama zaten 2021 şubat ayı atamasıdır. Bu takvime sonradan girenler 2020 yılı kpss adaylarıdır. Karma alıma hukuksuz diyenler 1 yıl kullanılan puanı 2 yıl kullanmanın HUKUSUZ OLMADIĞINI SAVUNUYOR.

2021 in hakkını gasp edenler var. B,zler 2021 ler olarak hakkımızın gasp edilmemesi için elimizden geleni yapacağız. Cumhurbaşkanı da Milli Eğitim Bakanı da bu eğitim camiamıza yapılan YENİ ATAMADIR dedi. Olay by kadar basit.

sistem1984, 3 yıl önce
Bozuk düzenin en çok sevdiği insan tipi olmayın hocam. Bu atama ek atamaydı. Bunu Allah'ın her kulu iyi biliyor. Size ilan edilecek atama en erken şubat ayında açıklanacaktı. MEB burada üç kağıtçılık yaparak hem size hem de bize sus payı vermek istedi. Bizim ek atamamızı iç etti. 2021 lilerin de artık şubat ana ataması olmayacak. Eylül de bir atama verirler. O da yine karma olur. Halbuki bu atama sadece bize verilseydi. Size şubatta mecburen yeni atama vermek zorundaydı. Ek atamayı da kendi gayretinizle baskıyla alırdınız. Çok üzgünüm iki karma atamaya dahil olacaksınız. Ha bencillik yapıp benim puanım iyi ben atanıyorum gerisi beni ilgilendirmez. O da senin vicdanın la alakalı bir durum.

sistem1984
Şef
14 Eylül 2021 21:12

Yok sen sabit fikirlisin. Senelerdir verilen ek atamayı ayak oyunu ile 2022 ana atamaya çevirdiler. Hem senin hakkını hem benim hakkımı gasp ettiler. Sen hala yanlıştan doğru çıkarmaya çalışıyorsun. Ne diyeyim Allah akıl fikir versin. Daha da yorum yapmam bu konu hakkında. Çünkü resmen öğretmeni öğretmene düşman ettiler. Bazı öğretmen arkadaşlarım da bu yapılana badit hesaplar yüzünden destek oluyot. İnşallah bu savunduğun haksızlığın kurbanı olmazsın.
Ozelegitim61, 3 yıl önce

Bu atama zaten 2021 şubat ayı atamasıdır. Bu takvime sonradan girenler 2020 yılı kpss adaylarıdır. Karma alıma hukuksuz diyenler 1 yıl kullanılan puanı 2 yıl kullanmanın HUKUSUZ OLMADIĞINI SAVUNUYOR.

2021 in hakkını gasp edenler var. B,zler 2021 ler olarak hakkımızın gasp edilmemesi için elimizden geleni yapacağız. Cumhurbaşkanı da Milli Eğitim Bakanı da bu eğitim camiamıza yapılan YENİ ATAMADIR dedi. Olay by kadar basit.

Ozelegitim61
Şube Müdürü
14 Eylül 2021 21:40

HAKSIZLIĞIN KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR!

sistem1984, 3 yıl önce
Yok sen sabit fikirlisin. Senelerdir verilen ek atamayı ayak oyunu ile 2022 ana atamaya çevirdiler. Hem senin hakkını hem benim hakkımı gasp ettiler. Sen hala yanlıştan doğru çıkarmaya çalışıyorsun. Ne diyeyim Allah akıl fikir versin. Daha da yorum yapmam bu konu hakkında. Çünkü resmen öğretmeni öğretmene düşman ettiler. Bazı öğretmen arkadaşlarım da bu yapılana badit hesaplar yüzünden destek oluyot. İnşallah bu savunduğun haksızlığın kurbanı olmazsın.

sistem1984
Şef
14 Eylül 2021 22:17

İnşallah her iki taraf için yapılan haksızlığa karşı sessiz kalmayıp şeytanla kendini eş görmekten vaz geçersin.
Ozelegitim61, 3 yıl önce

HAKSIZLIĞIN KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR!

Ozelegitim61
Şube Müdürü
15 Eylül 2021 08:19

Çok yanlış düşünüyorsun dostum. Biraz kafanızı kaldırıp bencilce bakmayı bırakın. Esenlikler dilerim sana.

sistem1984, 3 yıl önce
İnşallah her iki taraf için yapılan haksızlığa karşı sessiz kalmayıp şeytanla kendini eş görmekten vaz geçersin.

4611eem4611
Yasaklı
15 Eylül 2021 08:38

Benim anlamadığım nokta, mevzuata göre 2020'nin geçerlilik süresi yarın bitiyor. Çünkü puanlar 1 yıl geçerli. Bu konuda herhangi bir değişiklik yapılmadan nasıl olacak bu iş? Hangi maddeye göre karma alım yapacaklar?

e-v-r-e-n-a-d-u
Şube Müdürü
15 Eylül 2021 08:57

Herkes adı gibi biliyor ki 2022 yılı sadece bu alımla geçiştirilemeyecek.

Bu alım, MEB in her yıl yaptığı ana Şubat alımı değil.

MEB 2022 yılı bütçesinden kendine düşen payı almasıyla birlikte 2022 Şubat-Mart aylarında en az 20 bin kişilik yeni bir takvim açıklayacak.

Haaa devamında Eylül 2022 de tekrar bir 15 bin kişilik alım açıklanır 21-22 karma yapılır o başka.

e-v-r-e-n-a-d-u
Şube Müdürü
15 Eylül 2021 09:00

Atama takvimi, 16 eylül öncesi açıklandığı için hala geçerli 2020 KPSS puanı dahil edilmese daha büyük sorun çıkacaktı. Ne şiş yansın ne kebap hesabı.

Bu alımın 2020 lere zerre kadar faydası olmayacak.

4611eem4611, 3 yıl önce

Benim anlamadığım nokta, mevzuata göre 2020'nin geçerlilik süresi yarın bitiyor. Çünkü puanlar 1 yıl geçerli. Bu konuda herhangi bir değişiklik yapılmadan nasıl olacak bu iş? Hangi maddeye göre karma alım yapacaklar?

Ozelegitim61
Şube Müdürü
15 Eylül 2021 09:08

Benim gönlüm çok rahat. 2022 alımı bir nevi 2021 yılında sınava girenlere geldi. 15 bin alımın en az 14.500 ünü haklı olarak biz kullanacağız. Zaten yarın sonuçlar açıklanıyor. Çok fazla dil dökmeye gerek yok. 2020'den atanacak olan 500 600 kişiye şans gülmüştür(2021 atamasına dahil edilmeleri konusunda). Herkese hayırlı günler.

4611eem4611
Yasaklı
15 Eylül 2021 09:25

Atama takviminin ne zaman açıklandığının ne önemi var ki? Sonuçta resmi süreç 27 eylülde başlayacak. Mesela ön başvurular bugün başlatılsa bir nebze anlarım ama süreç başladığında 2020 puanlarının süresi bitmiş olacak.

e-v-r-e-n-a-d-u, 3 yıl önce

Atama takvimi, 16 eylül öncesi açıklandığı için hala geçerli 2020 KPSS puanı dahil edilmese daha büyük sorun çıkacaktı. Ne şiş yansın ne kebap hesabı.

Bu alımın 2020 lere zerre kadar faydası olmayacak.

goztepe1923
Memur
15 Eylül 2021 15:39

aynen öyle. daha resmi gazetede yayınlanmadı zaten sırf o yüzden

4611eem4611, 3 yıl önce

Atama takviminin ne zaman açıklandığının ne önemi var ki? Sonuçta resmi süreç 27 eylülde başlayacak. Mesela ön başvurular bugün başlatılsa bir nebze anlarım ama süreç başladığında 2020 puanlarının süresi bitmiş olacak.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi