Editörler : E.Kayı Han
01 Mart 2016 11:06

Kılık kıyafet nasıl olmalı?

arkadaşlar ben yeni̇ atandim memur olarak çalişacagim,çalişan arkadaşlara bazi sorularim var yardimci olursaniz memnun olurum

1.top sakal yasakmi ?

2.kaç günde bi̇r sakal tiraşi olmaliyiz ??

3.hangi̇ kiyafetler gi̇yi̇li̇r keten pantolon renkli̇ gömlek gi̇yi̇lebi̇li̇rmi̇ yoksa sadece kumaş pantolon ve beyaz gömlekmi̇ gi̇yi̇li̇r ??

4.kiravat ve ceket mecburi̇mi̇??

5.ayakkabi sadece kundurami olmali

6.ben memur olarak atandim hangi̇ görevleri̇ veri̇rler?

not:lütfen çalişan arkadaşlar cevap versi̇nler ona göre alişveri̇ş yapacağim cevaplar i̇çi̇n şi̇mdi̇den tşkr

134027
Aday Memur
01 Mart 2016 12:24

www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.85105.pdf burayı incelemen yeterli olacaktır sanırım. Hayırlı olsun.

mustafaa0606
Memur
01 Mart 2016 13:00

hocam bu eski yönetmelik bazı kurumlarda kılık kıyafet serbest top sakal serbest o yüzden çalışan biriyseniz sizin orda nasıldır ona göre söylerseniz çok makbule geçer

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
01 Mart 2016 13:13

Ne yapacaksın kılık kıyafeti, herkes nasıl giyiniyor kuşanıyorsa sende öyle giyinip kuşanacaksın, soruya bak top sakal serbestmiymiş!!

he serbest bırak öyle gel ilk gününde. sonra anlarsın serbest mi değil mi.

mustafaa0606
Memur
01 Mart 2016 15:55

çalışanlar yazsın dedim beyni olmayanlar yazsın demedim

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
01 Mart 2016 16:14

Verdiği cevaba bak, hakaret ediyor birde, beyni olmayanlar yazsın dememişmiş,

He beynim yok, beyinsizim, beyinsiz olduğum için bu cümleleri kullanıyorum!!!

Sana memurluk gelmez, sen top sakal ile gezmeye devam et.

mustafaa0606, 8 yıl önce

çalışanlar yazsın dedim beyni olmayanlar yazsın demedim

mustafaa0606
Memur
01 Mart 2016 16:34

valla çok yazık ya gerçekten çok yazık insanlar buraya bilgi almaya geliyorlar dengesizin biri 6 tane sorunun içinde bir tane soruya takılıyor saldırıya geçiyor ama ben yinde sakin olacam bak arkadaşım çalışmadıgın belli çalışsan arkadaşlar bilir adaletbürosen yarder gibi adalet çalışanları dernekleri kılık kıyafeti boykot ettiler ve bu yüzden bazı adliyelerde sakal ve kıyafet degişikligi oldu.

diger sorularımma gelince kıravat zorumlulugu gömlek ceket konusunu ögrenmek istiyorumki ona göre alış veriş yapacam şimdi lütfen kalabalık yapma bilen arkadaşlar cevap versinler

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
01 Mart 2016 16:47

Hakaret etme! ben insanım saldırma gibi bir kavram kullanmışsın da!

mustafaa0606
Memur
01 Mart 2016 16:57

bak güzel kardeşim konuşmalara bak kimin ilk dengesizlik yaptıgı ortada ben 6 tane soru sormuşum sne bir soru üzerinden her şeyi çizip atmışsın ben seni elinden tutup getirmedim buraya sen niye salça oluyorsun senle alakası olmayan bir konuya işine bak mille burda bilgi almaya çalışıyor iyi yada kötü sanane bundan milletin sakalından tüyünden

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
01 Mart 2016 17:07

Şu sözlerinden sonra zaten zerre muhatap olmam işine bak.

mustafaa0606, 8 yıl önce

bak güzel kardeşim konuşmalara bak kimin ilk dengesizlik yaptıgı ortada ben 6 tane soru sormuşum sne bir soru üzerinden her şeyi çizip atmışsın ben seni elinden tutup getirmedim buraya sen niye salça oluyorsun senle alakası olmayan bir konuya işine bak mille burda bilgi almaya çalışıyor iyi yada kötü sanane bundan milletin sakalından tüyünden

Kriminal27
Şef
01 Mart 2016 17:46

Adliyedeysen top sakal falan olmaz ilk basta gunluk trasını ol goze batma sonra duruma gore arada bir olursun kot pantolon vd s de olmaz takım giy olmadı keten kumas vb pantolonun uzerine gomlegını sueter veya hırkanı giy dostum

mustafaa0606
Memur
01 Mart 2016 20:05

teşekkür ederim kardeşim peki keten giyiliyor demişsin galiba keten üzerine beyaz gömlekmi olmak zorunda başka renklerde olurmu ve kıravat takmak şartmı

Kriminal27
Şef
01 Mart 2016 20:40

Beyaz olmak zorunda segıl ıstedıgın rengı gıyebiilirsin, zaten işe başklayınca anlayacaksın insanların giyimine gore, her adliye aynı degıl bazı yerler cok dikkat edebilir bazı yerler bu konuda daha toleranslıdır, sen ankaradasın herhalde oralar bıraz daha disiplşnli olabilir, başlayınca herseyi kendin cözersin zaten bu işlere cok takılma takılman gereken cok sey olacak zaten adliyede

mustafaa0606
Memur
02 Mart 2016 13:26

ben hakkariye atandım kardeşim o yüzden gelip gitmek zor gitmeden burdan alıp gidecem kıyafetleri orda alamam cevapların için çok tşkr ederim ben 3-4 tane keten pantolon 4-5 tanede gömlek 2 tanede kıravat alacam o zaman gömlekler inşallah uyumlu olur

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
02 Mart 2016 13:32

top sakal uzat sen. oyle gıt resmı daireye.

kravat zorunluluğu varmıymıs soruya bak izaya gel.

eleman yeni atandığini soyluyor. madem yeni atandıysan ac ggogle ye araştır DMK YI BUNA ilişkin yönetmelikleri öğren burada niye soru soruyorsun

ha bu arada DMK nın acılımı Devlet Memurları Kanunu onuda hatırlatayım.

mustafaa0606, 8 yıl önce

ben hakkariye atandım kardeşim o yüzden gelip gitmek zor gitmeden burdan alıp gidecem kıyafetleri orda alamam cevapların için çok tşkr ederim ben 3-4 tane keten pantolon 4-5 tanede gömlek 2 tanede kıravat alacam o zaman gömlekler inşallah uyumlu olur

JiPP
Şef
03 Mart 2016 12:00

Ne ataması bu acaba ? Bu dönemde ? Açıktan atama yok, merkezi yok. Zabıt Katipleri grubunda, hakkariye memur olarak atanan biri konu açmış, ilginç.

Memur olarak atanan biri kanun, yönetmelik, genelge vs.. bilmeli zaten.

LionBeq
Aday Memur
05 Mart 2016 23:32

Olayı ne kadar abartanlar var yav kıskançlıktan mı acaba? Adam bilmiyor soru soruyor burda anasının karnından memur olarak çıkmadı ya!! Biliyorsanız cevap verin yardımcı olun bilmiyorsanız susun adamın canını durduk yere sıkmayın... Neyse kardeş hayırlı olsun ataman can sıkmaya çalışanları takma sen atandığın kurumu ara oradaki memura sor sana en doğru cevabı o verir.

mustafaa0606
Memur
06 Mart 2016 23:17

kardeşim saol valla ya burası yardımlaşmak içinmi açılmış yoksa ne için açılmış anlamış degilim her kes öle bildik bildik konuşuyorki aslında ne kadar cahilce konuştuklarının farkında degiller özelliklede not düştüm çalışanlar yazsın diye millet saçma saçma yönetmelige bak bilmem ne diyor sanki ben akıl edemedim onu ama yönetmelik eskide kaldı suan ona uyan fazla yok özellikle kılık kıyafet konuu tam bir muamma devlet hastanelerinde suan sakal serbest eskiden katipler sadece takım elbise giyerken ki yönetmelikdede böle şimdi bir çok adliyede kıyafet erbetligi var yani bir çok degişiklikler var bende alış veriş yapacam toplu bir alışveriş yapacam o yüzden bilgi almak istedim bu insanları anlamak zor yok memur olan şunu bilirişde yok bunu bilirmişde karşındaki insan salak sanki biliyorsan konuş bilmiyorsan sus yani o kadar

LionBeq, 8 yıl önce

Olayı ne kadar abartanlar var yav kıskançlıktan mı acaba? Adam bilmiyor soru soruyor burda anasının karnından memur olarak çıkmadı ya!! Biliyorsanız cevap verin yardımcı olun bilmiyorsanız susun adamın canını durduk yere sıkmayın... Neyse kardeş hayırlı olsun ataman can sıkmaya çalışanları takma sen atandığın kurumu ara oradaki memura sor sana en doğru cevabı o verir.

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
07 Mart 2016 10:06

Birçok adliye de kıyafet serbestliği varmış, yönetmelik eskide kalmış hadi ya!!!

Hangi adliyeymiş öyle senin olmasını istediğin gibi giyinen kuşanan?

Söyle bizde bilelim,

Birde çalışanlar yazsınmış, çalışmayan adam senin sorularına nasıl cevap verecek?

Bir soru soracaksan önce düşüneceksin,

mustafaa0606, 8 yıl önce

kardeşim saol valla ya burası yardımlaşmak içinmi açılmış yoksa ne için açılmış anlamış degilim her kes öle bildik bildik konuşuyorki aslında ne kadar cahilce konuştuklarının farkında degiller özelliklede not düştüm çalışanlar yazsın diye millet saçma saçma yönetmelige bak bilmem ne diyor sanki ben akıl edemedim onu ama yönetmelik eskide kaldı suan ona uyan fazla yok özellikle kılık kıyafet konuu tam bir muamma devlet hastanelerinde suan sakal serbest eskiden katipler sadece takım elbise giyerken ki yönetmelikdede böle şimdi bir çok adliyede kıyafet erbetligi var yani bir çok degişiklikler var bende alış veriş yapacam toplu bir alışveriş yapacam o yüzden bilgi almak istedim bu insanları anlamak zor yok memur olan şunu bilirişde yok bunu bilirmişde karşındaki insan salak sanki biliyorsan konuş bilmiyorsan sus yani o kadar

haticee106
Memur
07 Mart 2016 19:30

her konuda bu şerefsiz gibi bir kaç tane kesin çıkıyor adam insan gibi soru sormuş amele amela allahın amelesi belliki sen boş gezenin boş kalfasısın burda adam düzgün bir soru sormuş allahın malı bak o kadar kişi diyor yönetmelikden farklı giyiliyor dye hala mal mal yazıyor hala bildigini okuyor amele amele sen git amelelik yap burda memurların tartışmaasına girme senin zekana agır gelir

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
08 Mart 2016 16:16

Şahsıma hakaret edilmesi nedeni ile işbu yorum hakkında ilgili makama şikayet hakkımı kullanacağım.

Ekran görüntüsü ve linkini aldım.

haticee106, 8 yıl önce

her konuda bu şerefsiz gibi bir kaç tane kesin çıkıyor adam insan gibi soru sormuş amele amela allahın amelesi belliki sen boş gezenin boş kalfasısın burda adam düzgün bir soru sormuş allahın malı bak o kadar kişi diyor yönetmelikden farklı giyiliyor dye hala mal mal yazıyor hala bildigini okuyor amele amele sen git amelelik yap burda memurların tartışmaasına girme senin zekana agır gelir

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi