Editörler : Pangaea
09 Eylül 2021 08:22

90+ puan alanların önerileri
90+ üstü puan nasıl çalişarak aldınız programınız ve kaynaklarınızı önerebilir misiniz

isimyok44
Memur
09 Eylül 2021 09:23

B.ihtimal mühendissin. Pinekleyerek kpssden yüksek puan alınmazzz

Hadıatayın
Aday Memur
09 Eylül 2021 09:41

Peki daha iyi nasıl bir çözümünüz var evet müh.
isimyok44, 3 yıl önce
B.ihtimal mühendissin. Pinekleyerek kpssden yüksek puan alınmazzz

Kpsbirincisi
Genel Müdür
09 Eylül 2021 12:03

Benim önerim kimseden öneri alma. Kendini en iyi sen biliyorsun sınırlarını zorla elinden geleni yap kendi sistemini kendin kur. Yani ben öyle yaptim 2020 den çok yüksek puan alan biri olarak. Ne başkasından kitap onerisi çalışma önerisi aldim, ne başkasının yaptığı çalışma programina uydum. Ama elimden gelenin en iyisini yapmaya calistim. Bu işin formülü yok ki şunu şunu yap su kadar çalış 95 alırsın diye. Herkes farklıdır.

Hadıatayın
Aday Memur
09 Eylül 2021 13:20

Şu açıdan sordum en yakın kaynaklar üzerinden çalişmak istiyorum bazı yayınlar çok saçma oluyor
Kpsbirincisi, 3 yıl önce

Benim önerim kimseden öneri alma. Kendini en iyi sen biliyorsun sınırlarını zorla elinden geleni yap kendi sistemini kendin kur. Yani ben öyle yaptim 2020 den çok yüksek puan alan biri olarak. Ne başkasından kitap onerisi çalışma önerisi aldim, ne başkasının yaptığı çalışma programina uydum. Ama elimden gelenin en iyisini yapmaya calistim. Bu işin formülü yok ki şunu şunu yap su kadar çalış 95 alırsın diye. Herkes farklıdır.

enngineer87
Memur
09 Eylül 2021 13:24

benim önerim güne erken başla,zamanı israf etme,aşırı yemek yeme ve uyku düzenini belirle.gerisi senin azmine kalmış...

Kpsbirincisi
Genel Müdür
09 Eylül 2021 14:06

Deneme sayısı aldığın puanla doğru orantılı kesinlikle çözebildigin kadar deneme çöz som aylarda. Artı çoğu vaktini konu anlatımına ayırma daha cok soru ağırlıklı git. Omun haricinde cok ta fazla kaynak ayırt etmene gerek yok çünkü yüksek hedefliyorsan bir cok kaynağı çözmen gerek adi sanı duyulmuş tüm kaynaklari çözmeye çalış bence. Yediiklim pegem yargı benim hocam hocwebde murat data ...

Hadıatayın
Aday Memur
09 Eylül 2021 15:34

Teşekkürler
enngineer87, 3 yıl önce

benim önerim güne erken başla,zamanı israf etme,aşırı yemek yeme ve uyku düzenini belirle.gerisi senin azmine kalmış...

Fztatama
Aday Memur
09 Eylül 2021 16:16

Hocam tarihte aydın yüce hocanın kitaplarını alın videolarını izleyin. Coğrafyada Mehmet eğit hocayı öneririm. Matematik temelinizde varsa çok rahat 90+ alırsınız.

Hadıatayın
Aday Memur
10 Eylül 2021 12:23

Sizce böyle yeterli mi dershane olmadan
Fztatama, 3 yıl önce

Hocam tarihte aydın yüce hocanın kitaplarını alın videolarını izleyin. Coğrafyada Mehmet eğit hocayı öneririm. Matematik temelinizde varsa çok rahat 90+ alırsınız.

Hadıatayın
Aday Memur
10 Eylül 2021 12:24

Siz dershane desteği almiş miydınız almalı mıyız
Kpsbirincisi, 3 yıl önce

Deneme sayısı aldığın puanla doğru orantılı kesinlikle çözebildigin kadar deneme çöz som aylarda. Artı çoğu vaktini konu anlatımına ayırma daha cok soru ağırlıklı git. Omun haricinde cok ta fazla kaynak ayırt etmene gerek yok çünkü yüksek hedefliyorsan bir cok kaynağı çözmen gerek adi sanı duyulmuş tüm kaynaklari çözmeye çalış bence. Yediiklim pegem yargı benim hocam hocwebde murat data ...

frettchen
Aday Memur
10 Eylül 2021 12:29

Ben matematik temelimle sadece youtube konu anlatım videoları ve 1 yayınevinin soru bankasını çözerek 90 puan alarak atanmıştım. Bence tamamen kişinin temeline, kapasitesine ve azmine göre değişir.

frettchen
Aday Memur
10 Eylül 2021 12:32

pardon eksik kalmış, sınava 2 ay kala çalışmayla aldım 90 puanı.

frettchen, 3 yıl önce

Ben matematik temelimle sadece youtube konu anlatım videoları ve 1 yayınevinin soru bankasını çözerek 90 puan alarak atanmıştım. Bence tamamen kişinin temeline, kapasitesine ve azmine göre değişir.

Geci
Genel Müdür
10 Eylül 2021 12:40

90 puanlık çalışmayla genelde 90 puan alınmaz. Ben sınava girerken o sınavdan 86-94 arası alacağımı biliyordum. 8 puanlık ara çok geniş gibi durabilir ama aslında 4-5 soruluk bir fark. O anda günündesindir, iki şık arasında kaldıkların genelde doğru çıkar, ara sıra yaptığın işlem hataları o sınava denk gelmez falan filan. Ama bunların hepsinde şansın yaver gitmese bile o sınavda en azından 85-86 alacak kadar bir çalışma gerekiyor.

Benim fikrim bu şekilde. Belli bir noktadan sonra şans gerekli. Derece yapan arkadaşlar, hep 97-98 puanlar almıyorlardı. Ama puan aralıkları 92-98 arasındaydı örneğin. Onlar da gününde olmasalar bile 92-93 puan alacak bir çalışmaya sahiptiler. Çok çok istisnadır 90 üstü alacak bir çalışmaya sahip bir kişinin sınavda 70lere düşmesi. Sınav anında çok büyük bir dağılma sebep olur ancak.

Ben 92 aldım, şanslıydım. Günümde olmasaydım 86-87 alırdım. Bu seviyeye de bir sözelci olarak matematiğe "aman yapamıyorum" demediğim için gelebildim. Çok bıktığım, anlamadığım konular vardı ama öyle ama böyle 21 net çıkartabildim. Yapabildim diye gaza geldim 4 tane de salladım, hiçbiri tutmadı. Ona rağmen sınavda şanslıydım diyorum, çünkü iki şık arasında kaldıklarımın hepsi doğru çıkmıştı.

İnternetteki videolar sizi 75-80 seviyesine, soru bankaları 85-90 seviyesine getirir "planlı bir çalışmayla" sonrası ise şans. KPSS öyle yapılmayacak bir sınav değil. Yapamayanlar maalesef, genelde matematik kaynaklı kaybediyor. Sayısalcıların tarih, coğrafya öğrenmesi bir nebze daha kolay; bir sözelcinin matematik öğrenmesine göre.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
10 Eylül 2021 13:18

Dediklerinize kısmen katılıyorum. Ancak mesela ben sınavda derece yapanlardan biriyim ve sinavda da son aylarda yaptığım ortalama deneme netlerinin tam olarak aynısını yaptım. Yani sınav anındaki stress panik olmayi hesaba katmazsak genelde son aydaki deneme netlerinin aynısını yapıyorsunuz. Tabi şans faktörü de var inkar edemem bazı emin olmadan yaptığım sorular doğru çıkmasaydi daha düşük bir puan alacaktım

Geci, 3 yıl önce

90 puanlık çalışmayla genelde 90 puan alınmaz. Ben sınava girerken o sınavdan 86-94 arası alacağımı biliyordum. 8 puanlık ara çok geniş gibi durabilir ama aslında 4-5 soruluk bir fark. O anda günündesindir, iki şık arasında kaldıkların genelde doğru çıkar, ara sıra yaptığın işlem hataları o sınava denk gelmez falan filan. Ama bunların hepsinde şansın yaver gitmese bile o sınavda en azından 85-86 alacak kadar bir çalışma gerekiyor.

Benim fikrim bu şekilde. Belli bir noktadan sonra şans gerekli. Derece yapan arkadaşlar, hep 97-98 puanlar almıyorlardı. Ama puan aralıkları 92-98 arasındaydı örneğin. Onlar da gününde olmasalar bile 92-93 puan alacak bir çalışmaya sahiptiler. Çok çok istisnadır 90 üstü alacak bir çalışmaya sahip bir kişinin sınavda 70lere düşmesi. Sınav anında çok büyük bir dağılma sebep olur ancak.

Ben 92 aldım, şanslıydım. Günümde olmasaydım 86-87 alırdım. Bu seviyeye de bir sözelci olarak matematiğe "aman yapamıyorum" demediğim için gelebildim. Çok bıktığım, anlamadığım konular vardı ama öyle ama böyle 21 net çıkartabildim. Yapabildim diye gaza geldim 4 tane de salladım, hiçbiri tutmadı. Ona rağmen sınavda şanslıydım diyorum, çünkü iki şık arasında kaldıklarımın hepsi doğru çıkmıştı.

İnternetteki videolar sizi 75-80 seviyesine, soru bankaları 85-90 seviyesine getirir "planlı bir çalışmayla" sonrası ise şans. KPSS öyle yapılmayacak bir sınav değil. Yapamayanlar maalesef, genelde matematik kaynaklı kaybediyor. Sayısalcıların tarih, coğrafya öğrenmesi bir nebze daha kolay; bir sözelcinin matematik öğrenmesine göre.

Fztatama
Aday Memur
10 Eylül 2021 14:36

Bence yeterli hocam bende dershaneye gitmedim evde kendim hazırlandım 91 aldım

Hadıatayın, 3 yıl önce
Sizce böyle yeterli mi dershane olmadan

Kpsbirincisi
Genel Müdür
10 Eylül 2021 14:52

Dershaneye gitmek kişiden kişiye göre degisir. Ama şunu söyleyeyim dershanenin katkısı ders olarak değil ama motivasyon olarak oluyor daha çok bence. Kimisi evde çalışamıyor veya ordaki ortamda cevrede ders çalışanlarla beraber olunca onlardan gaza gelerek filan daha iyi motive oluyor veya bir disiplin sağlıyor dershane. Mesela çözemediğiniz soruları çözümden degil de hocalara sorarak öğrenme alışkanlığınız varsa öyle daha iyi öğreniyorsanız dershane daha faydalı olur ama yok dershaneyi sadece ders dinleyip konu öğreneceğiniz yer olarak görüyorsanız gerekli değil bunu videolardan daha iyi yapabilirsiniz.

Şahsen ben dershaneye gittim ama dershanedeki konulardan once videolardan konulari bitirmiştim zaten dershane de bana tekrar gibi oluyordu deneme sinavlarina giriyordum rakiplerimle aramdaki durumu daha iyi izleyebiliyordum. Dershaneye gitmeseydim yapamazdim diyemem ama dershanenin bir faydası yoktu da diyemem.

Fztatama, 3 yıl önce

Kpsbirincisi
Genel Müdür
10 Eylül 2021 14:55

Ama fzt icin 91 maalesef yeterli ve çok yüksek bir puan değil hocam belki dershaneye gitseydin daha iyi alacaktın bunu bilemezsin direk gerek yok diye kestirip atma :)

Fztatama, 3 yıl önce

eem.eng
Aday Memur
12 Eylül 2021 11:57

Hocam 86 için 84 net, 94 için 102 net gerekiyor. Nasil 4-5 soruluk fark oluyor anlamadım.
Geci, 3 yıl önce

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi