Editörler : swat3410
23 Mart 2020 18:30

İdari izin hakkında (kronik hastalığı olanlar için
Arkadaşkar 16 marttan geçerli 12 günlük idari izinle alakalı hastalığı olan arkadaşlar izne ayrılan oldumu varsa hangi yolu izlediler tekrar çağrıldıklarına dair bilgi var esnek çalıştırma adı altında bilgisi olan varsa paylaşırsa diğer arkadaşlarımız faydalanmış olur çünkü avantajımıza olmayan herşey hemen tebliğ ediliyor gerek sözlü gerek telefonla veya guruptan ama bunu ben başka kurumda çalışan arkadaştan öğreniyorum polis insan değilmi neden bilgilendirme yapılmıyor sizlerede tebliğ edilmeme durumu oldu mu

hamlea26
Daire Başkanı
23 Mart 2020 19:03

Tansiyon rahatsızlığnım için öncesinden var olan uzman hekim raporu ve ilaç raporumu idareye vererek izne ayrıldım şuan itibari ile çağıran olmadi

Poyraz.
Memur
24 Mart 2020 13:54

biz tüm personelimize whatsapptan paylaştik. recete çiktisi ile dahil idari izin yazdirdik. şayet 12 günluk idari izin sonrasi uzatma yapmazlar ise senelik izin ile kolaylik sağlayacagiz yada esnek calişma ile ne kadar az gelip gidebilirlerse bir formul bulacağiz. Allah korusun şuan çok riskli çalişmalari. genelge açık net amir ve mudurun yorumuna insiyatifine birakilmayacak kadar açik.

ARMAN1903
Aday Memur
24 Mart 2020 18:00

2020/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi ortada daha önce idari izinli sayılanlar ikinci bir karara kadar idari izinli sayılacaklardır

epitaph17
Kapalı
24 Mart 2020 22:47

Ben dilekçemi verdim işleme almışlar fakat bir sürü kişi dilekçe verdiği için bu hafta verenleri kabul etmemişler dilekçesini. Gidenlerden de geri çağırılanlar olacak denmiş. Geri çağırma durumu olabilir mi sizce?

ARMAN1903
Aday Memur
24 Mart 2020 23:04

anladığım kadarıyla il il farklı uygulama var ama ortada bir Cumhurbaşkanlığı genelgesi var yani genelgeye göre karar verilene kadar idari izinli sayılmaya devam edilecektir denilmiştir yani bunu kimsenin tasarrufuna bırakmamış dolayısıyla sen gel işe başla sen git çalış gibi keyfiyet olamaz yapılırsa suç işlerler varsa kronik hastalğınız 2020/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesini koy ekine ver idareye.

4627pol
Memur
26 Mart 2020 05:56

Bakanlığın valiliklere gönderdiği genelgede; ikametlerinden ayrılmalarına yasaklama/kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar arasında olan ancak yürüttükleri görev nedeniyle bazı istisnalar getirildi. Buna göre yürüttükleri kamu görevinin niteliği, mevcut durumdaki aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında (kanser hastaları ve organ nakli olanlar hariç olmak üzere) hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanları, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri, vb kamu görevlileri/kamu hizmeti yürütenler ile eczacılar, valilik/kaymakamlıklar tarafından yasaklama/kısıtlama kararlarına belirtilen kapsamda olmak üzere istisnalar getirildi.

ARMAN1903, 4 yıl önce

anladığım kadarıyla il il farklı uygulama var ama ortada bir Cumhurbaşkanlığı genelgesi var yani genelgeye göre karar verilene kadar idari izinli sayılmaya devam edilecektir denilmiştir yani bunu kimsenin tasarrufuna bırakmamış dolayısıyla sen gel işe başla sen git çalış gibi keyfiyet olamaz yapılırsa suç işlerler varsa kronik hastalğınız 2020/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesini koy ekine ver idareye.

akad1453
Memur
26 Mart 2020 09:45

2020 /4 Daha önce covid 19 kapsamında idari izinli olanlar yeni bir karar verilinceye kadar izinli sayılır genelge açık ve net Geri çağrılacak olan esnek çalışma grubunda çalışacak olan idari izinlilerden bahsediyor

secret life
Memur
26 Mart 2020 12:10

Bi sabah kalktıklarında GİH e aktarılmış olması gerekenler. Bu bnm şahsi fikrim. Ztn canımız çıkıyor. Bide şubenin yarısı idari izinli. Zannımca bu izin işi baya bi sürecek. Gel deseler bile bu arkadaşlar dr dan gider normal rpr hyt rporu fln alır. Bnce bu arkadaşları GİH kadrolarına aktarmalılar. Sanırım yapacaklar da.. Öyle bi çalışma duydum..

ARMAN1903
Aday Memur
26 Mart 2020 14:42

22 sene oldu meslekte gih olsa ne olur olmasa neolur ömür bitti ömür.

frcry
Memur
26 Mart 2020 15:40

inşallah olur , gecesi olmayan görevde çalışırız kendi memleletimizde
secret life, 4 yıl önce

Bi sabah kalktıklarında GİH e aktarılmış olması gerekenler. Bu bnm şahsi fikrim. Ztn canımız çıkıyor. Bide şubenin yarısı idari izinli. Zannımca bu izin işi baya bi sürecek. Gel deseler bile bu arkadaşlar dr dan gider normal rpr hyt rporu fln alır. Bnce bu arkadaşları GİH kadrolarına aktarmalılar. Sanırım yapacaklar da.. Öyle bi çalışma duydum..

secret life
Memur
26 Mart 2020 15:43

çoook amin. bazısı tatil yaparken bn onların da işini yapıyorum. Bankamatiğe gidince bnden çok para alıyor. hastayım die id izin alanların hepsi memlektinde tatılde. sözde evden çıkmayacaklardı.

frcry, 4 yıl önce
inşallah olur , gecesi olmayan görevde çalışırız kendi memleletimizde

frcry
Memur
26 Mart 2020 15:45

gihe geçince de idari izinli sayılacak değişen bir şey olmayacak. itirazın varsa git genelgeyi çıkaran cumhurbaşkanlığina söyle
secret life, 4 yıl önce

çoook amin. bazısı tatil yaparken bn onların da işini yapıyorum. Bankamatiğe gidince bnden çok para alıyor. hastayım die id izin alanların hepsi memlektinde tatılde. sözde evden çıkmayacaklardı.

secret life
Memur
26 Mart 2020 15:48

en azından yerlerıne gerçekten bu işi yapacak adamlar alınır da sayımız eksılmez. Gİh te nereeye giderse gitsinler. isterse işe hiç gelmesinle beni ilgilendirmez. yatş tatlı gelince itirazını oraya buraya ya dersin tabi. 30-35 yaşında adamlar hastayız die piyasada yoklar. gecesi olmayan işe verip memlketınde çalıştırıp 3 lira verince ilk sen ağlarsın

frcry, 4 yıl önce
gihe geçince de idari izinli sayılacak değişen bir şey olmayacak. itirazın varsa git genelgeyi çıkaran cumhurbaşkanlığina söyle

frcry
Memur
26 Mart 2020 15:51

astım hastasıyım devletin verdiği idari izni kullanıyorum , bunu devlet veriyor , maaşımı da devlet veriyor sana burda söz söylemek düşmez .
secret life, 4 yıl önce

en azından yerlerıne gerçekten bu işi yapacak adamlar alınır da sayımız eksılmez. Gİh te nereeye giderse gitsinler. isterse işe hiç gelmesinle beni ilgilendirmez. yatş tatlı gelince itirazını oraya buraya ya dersin tabi. 30-35 yaşında adamlar hastayız die piyasada yoklar. gecesi olmayan işe verip memlketınde çalıştırıp 3 lira verince ilk sen ağlarsın

secret life
Memur
26 Mart 2020 15:54

tamam işte geç GİH e esnek çalışma sisteminde istediğin kdr idari izin kullan. Biliyorsun bakalık sadece kolluk kuvvetlerini esnek çalışma sisteminin dışında tuttu. Yani ben esnek çalışamıyorum. sen yatarken 2 kere esnek çalışamıyoru mevzu bu.. polis oldugumuzu unutuyorsun. astım hastasındr ama Ben inanmıyorum senın 10 gundır evde yattıgına..

frcry, 4 yıl önce
astım hastasıyım devletin verdiği idari izni kullanıyorum , bunu devlet veriyor , maaşımı da devlet veriyor sana burda söz söylemek düşmez .

hamlea26
Daire Başkanı
26 Mart 2020 15:56

Sen kimsenin yerine Calismiyorsun Bir Genelge var ortada Sana x noktasında bir görev verilse y noktasina mi gidiyirsun Senin yaptığın gerçekten ayıp Bir şekilde raporlu ilaç kullanmak durumunda kalan Meslektaşlarım için konustuklarini bir daha gözden geçir Kimse hasta olmak istemez Allah sanada versin idari izin yaparsın diyecem ama demiyeceğim çünkü ben sen değilim.

frcry
Memur

seni inandırmak zorunda değilim . 10 günde bir kere markete gittim onun haricinde çıkmadım .
secret life, 4 yıl önce

tamam işte geç GİH e esnek çalışma sisteminde istediğin kdr idari izin kullan. Biliyorsun bakalık sadece kolluk kuvvetlerini esnek çalışma sisteminin dışında tuttu. Yani ben esnek çalışamıyorum. sen yatarken 2 kere esnek çalışamıyoru mevzu bu.. polis oldugumuzu unutuyorsun. astım hastasındr ama Ben inanmıyorum senın 10 gundır evde yattıgına..

secret life
Memur

neyse senle tartışmıcam. devam et abiicim. benim burda bnden ufak adam hastayım die izin aldı onun işinide ben yapıyorum. Faceden takip ediyoz gitmiş 500 km ötedeki köyüne tavuk yemliyor.. bu teşkilatta hiç bişi düzelmez. sağlıcaklar kal. ii istirahatler

frcry, 4 yıl önce

secret life
Memur
26 Mart 2020 15:57

Allah şifa versin

frcry, 4 yıl önce
seni inandırmak zorunda değilim . 10 günde bir kere markete gittim onun haricinde çıkmadım .

police1989
Aday Memur
26 Mart 2020 16:09

Secret life sana sonuna kadar katılıyorum ve aynı düşünüyorum herkes yatmak için ilacını kullanmadığı hastalığın iznini yapıyor ve memleketlerinde takılıyolarlar hepsi çağıralacaz diye aklı çıkıyor çalışcaz diye sizde dahil geçin bu ayakları sizin yüzünüzden iki kat fazla çalışıyoruz ama uzamıcak İnş cumartesi hepiniz başlıcaksınız sıçamıyorum kronik rahatsızım diyen rapor aldı iyi niyeti suistimal yapıyorsunuz ama çok sürmicek şeker tansiyon mide rahatsızlığı bence çok saçma ne alakası var koronayla bunların astım koah kanser diyaliz kalp ve bağışıklık rahatsızlıklarına bişey demiyorum ama diğerleri dönüp başlama yapmalı... İdari izinlilerin çoğu şeker tansiyon mide rahatsızlıkları

Toplam 94 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi