Editörler : E.Kayı Han
20 Temmuz 2016 06:56

Mulakat Sistemi = FETO Yapilasmasi
her isde hayir vardir misali yasanan bu hain dolu gunlerden sonra hukumet kamuya alinacak personel icin yapilan mulakat sistemini tamamen kaldirmalidir. herkes adil bir sekilde osym nin actigi sinava girmeli ve bolumune gore istenen puani alip basvurmalidir. hukumet israrla mulakat sistemi uzerinde diretirse sonuc gene husran olur 2010 kpss sonuclari aslinda fetocular icin kirilma anidir. basta da donemin osym baskani ali demir saibenin basidir.

düzgüntarz
Kapalı
20 Temmuz 2016 14:47

Bir insan oturup ders çalışsa şu an yapılan bütün sınavları kazanabilir.

Yetkin olmayan insanlar da kadrolara yerleşebilir.

Örneğin hakimlik.Muhakeme yeteneği olmayan bir insan da hakimlik sınavını kazanabilir.

Şimdi konuşmamız gereken asıl konu bu.Kadrolaşmaya bir çözüm bulunsun.Ama mülakatı kaldırmak çözüm olmaz.

Akıl yürütelim.Beyin fırtınası yapalım.Karşılıklı konuşabilirsek tartışmanın sonunda bir çözüm çıkar Allah'ın izniyle.

25 Temmuz 2016 02:14

Mülakatlı torpil sistemi = Paralel İhanet çetesi yani P İ.Ç lerin ekmeğine yağ sürmektir. DESTEK.

http://forum.memurlar.net/konu/2209221/1.sayfa

25 Temmuz 2016 02:30

Mutlaka iyi inceleyin ve irdeleyiniz Bkz Lütfn: http://forum.memurlar.net/konu/2210258/1.sayfa

a-a1981
Kapalı
26 Temmuz 2016 08:37

Sayın Hakan,

bu mülakat sisteminden dolayı mağdur oldun mu bilmiyorum.

Ama sana şöyle birşey anlatayım.

2008 senesinde yüksek lisansa başvurdum. 40-45 kişi içinde ALES ve ortalama olarak ilk sıradaydım. Tam 12 kişi alacaklardı. Ben 13.olmuşum. Evet yani tam sınırdan elediler. Günahlarını almak istemem mülakat pek iyi geçmedi. Ama sonuç listesine bakınca bir önümdeki kişilere hep 90-95 verdiklerini gördüm. Acaba hepsi o puanları hak etmiş miydi? Günlerce kafam buna takıldı, hakkımın yenildiğini düşünüp çaresizce bekledim, sonra gidip konuşayım dedim ama arkadaşlarım gidersen belki bir sonraki sefere de giremezsin diye tavsiye ettiler. Yaklaşık 1 yıl sonra sınavı bu defa yazılı yapacaklarını öğrenince gittim ve 25-30 kişi içinden üçüncü olarak yüksek lisansa girebildim. Üç yıl sonra da mezun oldum. Bu sadece basit bir y.lisans düşün lütfen. Kadrolar, uzmanlıklar v.s.

Mülakat sistemi bu ülkede kendisini garip ve yalnız hissdenlerde bir güvensizlik yaratıyor. Bir aksilik olmasa bile hakkımızın yeneceğini düşünüyoruz. Umutsuzluğa kapılıyoruz.

Mülakat'ın özellikle bazı yerlerde kaldırılamayacağını biliyorum ancak hiç olmazsa şu üniversitelerde insanlar hak ederek girsin ve gerçekten bilimle uğraşacak insanlar yer alsın buralarda.

Nasıl bir beyin fırtınası yapacağız bilemiyorum ama ben bilim adamı olma şansının birkaç tane başka hocanın iki dudağının arasında olmasına karşıyım arkadaşım.

düzgüntarz, 8 yıl önce

Bir insan oturup ders çalışsa şu an yapılan bütün sınavları kazanabilir.

Yetkin olmayan insanlar da kadrolara yerleşebilir.

Örneğin hakimlik.Muhakeme yeteneği olmayan bir insan da hakimlik sınavını kazanabilir.

Şimdi konuşmamız gereken asıl konu bu.Kadrolaşmaya bir çözüm bulunsun.Ama mülakatı kaldırmak çözüm olmaz.

Akıl yürütelim.Beyin fırtınası yapalım.Karşılıklı konuşabilirsek tartışmanın sonunda bir çözüm çıkar Allah'ın izniyle.

düzgüntarz
Kapalı
26 Temmuz 2016 18:13

Benim ne söylediğimi anladın mı?

İnek gibi ders çalışıp sınav kazananlar bazen insandan anlamıyor.İnsan ilişkileriyle ilgili bilgileri olmuyor böyle insanların.

Cemaatçiler bana da dadanmıştı.Açıkça söylemiyorlardı ama işlerimde bana destek olmak istediklerini anlıyordum.Sizin sisteminizi sevmiyorum dedim.Tepki gösterdim.Bir daha yaklaşmadılar.Fetö kraldı o zaman.

Son dönemlerde Akpartili avukatlar mülakatta yardımcı olabiliriz dediler.Nezaketle sadece teşekkür ettim.

Şimdi Kpss'den genel kültür ve genel yetenekten direkt alımla bir işe atandım.Hukuk bilgim çok az.Ama özünü biliyorum.

Oturup inek gibi ders çalışanlar hakimlik sınavını rahatlıkla kazanır.Bilgi öğrenmek kolay.Hakim insanları tanımasa adil karar veremez.Kandırılır.

İşi ehline vermenin bir yolunu bulsunlar.Mülakatı kaldırmak çözüm olmaz.Başka sorunlar çıkar ortaya.

Karşılıklı konuşarak bir çözüm bulunur.Meclisin ilk işi bu konuda konuşmak olsun.

a-a1981, 8 yıl önce

Sayın Hakan,

bu mülakat sisteminden dolayı mağdur oldun mu bilmiyorum.

Ama sana şöyle birşey anlatayım.

2008 senesinde yüksek lisansa başvurdum. 40-45 kişi içinde ALES ve ortalama olarak ilk sıradaydım. Tam 12 kişi alacaklardı. Ben 13.olmuşum. Evet yani tam sınırdan elediler. Günahlarını almak istemem mülakat pek iyi geçmedi. Ama sonuç listesine bakınca bir önümdeki kişilere hep 90-95 verdiklerini gördüm. Acaba hepsi o puanları hak etmiş miydi? Günlerce kafam buna takıldı, hakkımın yenildiğini düşünüp çaresizce bekledim, sonra gidip konuşayım dedim ama arkadaşlarım gidersen belki bir sonraki sefere de giremezsin diye tavsiye ettiler. Yaklaşık 1 yıl sonra sınavı bu defa yazılı yapacaklarını öğrenince gittim ve 25-30 kişi içinden üçüncü olarak yüksek lisansa girebildim. Üç yıl sonra da mezun oldum. Bu sadece basit bir y.lisans düşün lütfen. Kadrolar, uzmanlıklar v.s.

Mülakat sistemi bu ülkede kendisini garip ve yalnız hissdenlerde bir güvensizlik yaratıyor. Bir aksilik olmasa bile hakkımızın yeneceğini düşünüyoruz. Umutsuzluğa kapılıyoruz.

Mülakat'ın özellikle bazı yerlerde kaldırılamayacağını biliyorum ancak hiç olmazsa şu üniversitelerde insanlar hak ederek girsin ve gerçekten bilimle uğraşacak insanlar yer alsın buralarda.

Nasıl bir beyin fırtınası yapacağız bilemiyorum ama ben bilim adamı olma şansının birkaç tane başka hocanın iki dudağının arasında olmasına karşıyım arkadaşım.

düzgüntarz
Kapalı
26 Temmuz 2016 18:19

Ösym geliştirilebilir.

Çok akıllı,çok bilgili insanların eline versinler sınav yapma yetkisini.

a-a-1981
Aday Memur
26 Temmuz 2016 18:57

kesinlikle doğru olanı yapmışsın, haksız yere bir konuma gelmek bu dünyada sana avantajlar sağlayabilir ama öbür dünyada Allah'a hesap veremezsin.

Ancak mülakatın tümüyle kaldırılamayacağını hepimiz biliyoruz, böyle iken ise malesef torpilin önünü almak zor oluyor.

düzgüntarz
Kapalı
26 Temmuz 2016 19:19

Allah büyük.

a-a-1981, 8 yıl önce

kesinlikle doğru olanı yapmışsın, haksız yere bir konuma gelmek bu dünyada sana avantajlar sağlayabilir ama öbür dünyada Allah'a hesap veremezsin.

Ancak mülakatın tümüyle kaldırılamayacağını hepimiz biliyoruz, böyle iken ise malesef torpilin önünü almak zor oluyor.

03 Ağustos 2016 02:57

Bu mülakat sistemi derhal iptal edilmeli..

"fetöcüler 2014 yılından itibaren soruları çalamamışlar bunun yerine B planı mülakatı devreye sokmuşlar kendinden olmayanı mülakattan düşük puan vererek kazanmalarını engellemişler.( Milli Savunma Bakanı)

Bu mülakat belasını artık arşive kaldırmak gerek bir daha çıkarmamak üzere. Kriter sınav olmalı.

Sınava herkes girebiliyordu eşit şartlarda yarışıldı.Sınava girenler amca dayı yarıştırmadılar bilgilerini yarıştırdılar."

03 Ağustos 2016 02:58

"İnha ve Mülakatlı Alımlar, Fetö'ye Hizmet Eder.." =) http://www.memurlar.net/haber/598977/

03 Ağustos 2016 02:59

"Ne yazık ki İnha ve mülakatlar ülkeyi bu hale getirdi" =) http://forum.memurlar.net/konu/2209008/

03 Ağustos 2016 03:01

"MEB'in mülakat hamlesi, darbe kadar tehlikeli" --) http://www.memurlar.net/haber/599375/

CEHCAH
Yasaklı
03 Ağustos 2016 08:26

Mülakat yerine güvenlik soruşturması olmalıdır.

Kamu, normal puan usulüne göre merkezi sistemle atanmalı, sonrası işe başlayış için ikinci bir kademe olarak güvenlik soruşturması yapılmalı. Buda, direkt istihbarat birimlerinin tespitlerine dayanmalı. Mahalli -yerel istihbarat kaynaklarının verileri ölçüt olmamalı.

Güvenlik soruşturmasını geçemeyip atanamayan memur yerine yedek listesinden atama yapılmalı.

Güvenlik soruşturmasında da memur adayının kriter- fetö pekeke ve adı bilinen terör listesindeki yapılanmalara olan aidiyetleri sorgulanmalı sadece. Hatta ve hatta, memuriyet başlangıcı yapılmışsa dahi yanlışlıkla, sonradan terör grupları ile bağlantısı çıkmışsa memurun hemen ilişiği kesilmeli.

CEHCAH
Yasaklı
03 Ağustos 2016 08:31

Mülakat eğer, fetö için çıkarılmışsa, ki bu şartlarda öyle görünüyor. Hakkaten, fetönün ekmeğine yağ sürer. Fetö, sistemin damarlarında değil sadece, aynı zamanda kılcal damarlarında, kalbinde, en önemlisi beyninde.

Adil öksüz denen haşhaşi dakikalar içinde savcılıktan çıkabiliyorsa, fetönün tamamen sistemden çıkarıldığı zanniyle , ve hariçten huruçlara karşı mülakat sistemini düşünmek saflıktır. Mülakatı kim yapacak? Yüzde bir oranında bile mülakat komisyonlarında haşhaşi bulunması ihtimali sistemi tamamen zıddı maksada alet eder. Ki, yüzde birden çok çok yukarıda olur, kesin!

melihastarci
Memur
03 Ağustos 2016 15:00

Bence olaması gereken sistem belli seviyedeki kişilere yapılacak olan mülakat sistemidir. Ama bu sistem günümüz Türkiyesinde siyasi suistimale veya tanıdık torpil anlayışına kurban gitmiştir. Böyle olacaksa mulakat olmasın.

Mülakatı yapacak heyet sayısı fazla olmalı en önemlisi şeffaf, kamuya açık olmal,ı gerektiğinde internetten seyredilebilmeli mülakat jürisi de sorgulanabilmeli, yargılanabilmelidir.

17 Temmuz 2017 03:57

http://www.rizeninsesi.net/2016/10/01/sinav-skandali-fetocu-ogretmen-adaylarina-90-puan/

*******************************************************************************************************

http://www.mebpersonel.com/yonetici-atamalari/adana-da-mudurler-mulakatinda-fetoculer-nasil-birinci-oldu-h205181.html

********************************************************************************************************

http://www.yeniakit.com.tr/haber/mulakatta-reis-kim-diye-soranlar-da-fetocu-cikti-225168.html

**********************************************************************************************************

"Bakan Arslan, mülakatta benim refaransım oldu!"

Yargıdaki FETÖ soruşturmasında tutuklanan ve itirafçı olan hakim ?Mülakatlarda Bakan Ahmet Arslan, vekiller Orhan Atalay ve Yunus Kılıç ile Danıştay üyesi Hicabi Ece referans oldu? dedi

Asuman ARANCA

06:0724 Ekim 2016

Gündem

133

PAYLAŞIM

Hakim-savcı sınavlarına FETÖ evlerinde hazırlandığını belirten hakim Cihangir U., 2011'de 1 ay arayla yapılan idari ve adli yargı sınav sorularının örgüt tarafından ele geçirildiğini anlattı. Ankara Başsavcılığı'nca yargıdaki FETÖ yapılanmasına ilişkin soruşturmada tutuklanan Sakarya Hakimi Cihangir U., savcıya ikinci kez ifade vererek itiraflarda bulundu. Üniversite yıllarında örgüt evlerinde kaldığını söyleyen Cihangir U. özetle şunları anlattı:

SORULARI GETİRDİM:

2011 Ağustos'ta hakim adayı olan Bahadır benimle irtibat kurdu ve Keçiören'de bir evde hakimliğe çalışmaya başladım. Adını Burak diye bildiğim hakim adayı bu evi idare ediyordu. Bu yapıya ait evde hakimlik sınavına çalışmaktayken 25 Kasım 2011 gecesi idari hakimlik sınavından bir gün önce gece saat 04.00'te evimizle ilgilenen Burak'ın abisi olan hakim adayı Bahadır geldi, ?Size soruları getirdim? dedi. Önce bunun bir şaka olduğunu düşündüm.

YEMİN ETTİRDİLER:

Daha sonra ciddi olduğunu anlayınca ağlayarak, ben böyle bir haksızlığı yapıp adalet dağıtacağım makama haksızlık yaparak gelemeyeceğimi söyledim. Beni ikna etmeye çalıştı. Dindar insanların bu makamlara girmesi gerektiğini söyleyerek iknaya çalıştı.

Kararımda ısrarlı olduğumu görünce bu durumun gizli kalması gerektiğini söyleyip, evde bulunan Kuran-ı Kerim'i getirterek üzerine el bastırdı. Bu yaşanılan soru verme olayının anlatılmaması üzerine yemin ettirildim.

AKP'LİLER REFERANS:

2012 yılında yapılan idari yargı hakimlik sınavını 82 puan, adli yargı hakimlik sınavını da 83 puan alarak kazandım. Daha sonra mülakat sürecinde bana şu anda Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı ve Kars Milletvekili olan hemşehrim Ahmet Arslan, Danıştay Üyesi Hicabi Ece, (AKP) Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve (AKP) Kars eski Milletvekili Yunus Kılıç referans oldular. Bakan Ahmet Arslan'a babamın hayvan sattığı Karslı işadamı Metin Durmuş aracılığıyla mülakat sürecinde diğer belirttiğim kişilere de akrabalarım vasıtasıyla ulaştım.

*************************************************************************************************************

SONUÇ=

Fetö ile mücadele edilmeyip, Mülakat Sistemi ile Erdoğan Ve Türkiye?ye ihanet mi ediliyor?

Ha şunu BİLEYDİNİZ...

17 Temmuz 2017 04:02

BU VE BENZER ŞEKİLDE

10'LARCA EMSAL VERMEK MÜMKÜN. 15 TEMMUZ NASIL ve NEDEN DERS ALINMIYOR ???

http://www.trthaber.com/haber/gundem/mulakat-komisyonlari-feto-militanlarindan-olusuyordu-264617.html

ÇÜNKÜ: DEFAATLE SİNE-İ MİLLETİN TEPKİSİNE RAĞMEN BİR TAKIM BAKANLIK BİRİMLERİ

AYAK DİREMEYE !.. devam ediyor

BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANIMIZIN DANIŞMANLARI ACİLEN DEĞİŞTİRİŞMELİ !!!

issizgenc2828
Şube Müdürü
30 Temmuz 2017 14:05

Girdiğim tüm mülakatlarda referans bulamadığım için elendim. Şimdi de merkezi atamaya mülakat gelecekmiş. Bu mülakatlar yüzünden intihardan başka seçeneğim kalmıyor. Çünkü yıllardır hiçbir işe giremiyorum. Gariban bir insan olmak çok zor. Hiç kimsem yok.

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi