Editörler : E.Kayı Han
26 Nisan 2012 13:36

Suriyeli mültecilerle evlenenlere 20 000 TL teşvik parası verileceği doğru mu?

Ortalıkta kulaktan kulağa yayılan bir haber dolaşıyor aslı astarı var mıdır acaba??

yamyamlar ordusu
Yasaklı
26 Nisan 2012 14:15

doğruysa ben varım.akp li yöneticilere duyurulur.

omerhoca09
Kapalı
26 Nisan 2012 14:38

başlık parası devletten desene

göker tam35
Daire Başkanı
26 Nisan 2012 15:21

oha o kadarda değil.

tamam düşene yardımcı olunur.

eyvallah ama biz aptal mıyız?

o zaman bizde elimize silah alalım.

öyle bir şey olursa ayaklanma çıkartırım

Çıkartamasamda çıkartmak isterim:))))

devletin tek enayisi biz miyiz?

meh.met.28
Yasaklı
26 Nisan 2012 15:48

Haram zıkkım olsun.

Benim vergimle onların karnını doyuran insanların bu dünyada da ahirette de yerleri yurtları yok.

26 Nisan 2012 15:56

Multecilere kızmaya kimsenin hakkı yok! Onları buna zorlayanlara kızın!

Crab Man
Yasaklı
26 Nisan 2012 18:48

olur mu öyle şey?hangi kanun,hangi tüzüğe göre para ödeyecekler?

olsa önce resmi gazetede yayınlanması gerekmez mi?öyle kolay mı?

OĞUZBOYUI
Yasaklı
26 Nisan 2012 18:53

niye çoğalmaya mı ihtiyaçları var? Ya ülkelerinde savaş var onlar evlenme derdine mi düşmüşler.

Vallahi hataylı arkadaşlar çoluğunuza çocuğunuza sahip çıkın.

mehrimet
Daire Başkanı
26 Nisan 2012 19:30

arkadaşlar internette şöyle bir habere ulaştım siz de okuyun isterseniz

Peki, mültecilerin Suriye'ye geri dönmek gibi bir arzuları var mı?

Serbest bırakılsalar, bir kısmı hiç beklemeden Suriye'ye geri dönebilir. Çünkü "figüranlık" ücretlerinin pek dolgun olmayacağını sezenler var. Ama bazıları sırf T.C. vatandaşlığını almak ve daha sonra T.C. vatandaşı olarak ABD veya AB ye göç etmek umuduyla o kamplarda uzun süre kalmayı göze alabilirler. Tabi bunlar çocuğu veya ailesi olmayan bağımsız gençler... Bu arada bu gençlerden bazılarının arada bir Suriye'ye sınırdan kaçak olarak gidip geri döndükleri ifade ediliyor. Üstelik Türk sınır yetkililerinin müsaadesiyle...

Kamplara bir türlü sokulmayan CHP milletvekillerinin yerinde olsaydım meclisten hemen istifa ederdim. Bursa Belediye Başkanı kampa girecek, istediği gibi gezecek... Ama milletin vekili olan, amacı milletinin merak ettiği ve olağanüstü endişe duyduğu bazı soruları aydınlatmak olan kampa giremeyecek... Demek ki bunlar kartondan milletvekili... Yahut kamplara girmek için ABD'den izin almaları gerektiğini bilmiyorlar... Bari Angelina Jolie'den yardım isteselerdi... Belki dalga geçiyorum gibi geliyor, ama çok acı bir durum. Gerçekten yüreğim acıyor...

İstisnasız her gün Yayladağı kampına 20 kez ambulans gidip geliyor. Buna ben tanık oldum. Yarım saatte bir ortalığı gürültüye boğarak bir ambulans ya Antakya'dan kampa gidiyor ya kamptan Antakya'ya...

Kamptaki göçmenlerin devamlı kavga ettikleri biliniyor, ama her gün yirmi kişi yaralanacak kadar değil... İki yüzün üstünde kadının hamile kaldığı söyleniyor. Bu kadınlara kürtaj yaptırmak için de olamaz bu kadar ambulans... Onlara başka çareler bulunmuştu ve bu kızlardan biriyle evlenene Altınözü kaymakamı daire ve bilmem ne kadar kredi verecekti... Bunlar da "fısıltı gazetesinin" manşetlerinde olanlar. Gerçek payı vardır mutlaka... Ama ne kadar?

Millet cidden çok tedirgin. Çoğu kimse ambulanslarla silah taşındığını iddia ediyor. Silah taşınıyorsa kime ve ne için? Dedikodular çok daha vahim boyutlarda... Hatay'da iç çatışma yaratma ve bir kesimin sürgün edilmesi dedikodularını işitmeyen kaldı mı?

Bunları milletin vekilleri aydınlatmayacaksa kim aydınlatacak? Milletvekilinin dokunulmazlığı ne işe yarıyor? Para hortumlama işlerine karıştığı zaman ceza görmesin diye mi? CIA 'dan açıklama mı bekleyeceğiz yoksa? Kendi toprağımızda olup bitenleri, yaşamımızı doğrudan doğruya etkileyen olayları, olup bitenleri bilmeye hakkımız var! Hadi bakalım milletin vekilleri! Vekil vekalet edendir. Bu halk vekaletini iyi yapmayanın vekaletini ne zaman iptal etmeyi öğrenecek?

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/suriyeden-turkiyeye-goc-altina-hucuma-benziyor-haberi-47401

mehrimet
Daire Başkanı
26 Nisan 2012 20:22

suriyeliler bir an önce ülkemizi terketmelidir

!!EsMeR!!!SeKeRiM!!
Müsteşar Yardımcısı
26 Nisan 2012 20:29

Sayın Bozkurt,

Bu/buna benzer bir uygulamanın Kıbrıs Harekatı sonrası uygulandığını anımsar gibiyim.

Olmaz, yoktur .. demek mümkün değildir vardır ya da olmalıdır da demek zordur.

Mültecilerin sorunlarını halletmek için uğraş vermek en doğru olanıdır hısım olmak değildir kanaatimce..

marjinal A1
Yasaklı
26 Nisan 2012 20:51

kim uyduruyor bunları

hükümet rus kadınları konusunda teşvık verıyor benım bildiğim kadarıyla

arap kadınları konusunda "carıye sınıfından" belki bir kıyak yapabilir

:))))

marjinal A1
Yasaklı
26 Nisan 2012 20:55

suriye li mültecılerın bulunduğu kamplar derhal bosaltılmalı

ambulansların sılah tasıma olasılığı cok yüksek

ilk olayların başladığı kenttekı ısyancılara sılahların türkıye sınırından sokularak verıldıği o kenttekı insanlar söylüyor zaten

h.başaran
Yasaklı
26 Nisan 2012 21:22

Allah size akıl fikir versin.. Başlık sahibi arkadaşım sanada vicdan, dürüstlük, ahlak nasip etsin... Bir hükümeti karalamak için kafanızdan planlar yapıp asılsız haberler uydurup insanları etkilemeye calışmak nasıl bir ahlakın ürünüdür acaba...Yazık be, yarın bir gün bu zihniyetin ülkenin başına geçtiğini düşünüyorumda , ürperiyorum...ne olur acaba halimiz...

ASIYE87
Yasaklı
26 Nisan 2012 21:33

Bu paranın yarısına bile razı olacak adam çoktur diye düşünüyorum suriyeli misafir öğrenciler gelmişti üniversiteye çok güzellerdi ama neden evlendirmeye çalışıyorlar onu anlamadım

cem2010
Şef
26 Nisan 2012 22:15

eee 4 e kadar da musade var nasılsa....4X20=80 süperrrrr.. bana uyar..

27 Nisan 2012 12:50

fısıltı gazetesi genelde yanılmaz

VEGETA
Müsteşar
27 Nisan 2012 12:56

İmam nikahı geçerliyse 18-30 yaş arası, tercihen Haifa Wehbe'ye benzeyen bir mülteci bayana talibim..:)

Bozkurt 066
Memur
27 Nisan 2012 13:03

işin açıkçası bende talibim :))

27 Nisan 2012 13:47

Ya gidin aalah aşkına ya şu rezilliğe bak ya.. Van'da deprem yaşandı kışı çadırlarda geçirdiler bunların konforuna bakın siz..

marjinal A1
Yasaklı
27 Nisan 2012 13:56

haifa wehbe hakıkaten cok güzel alımlı-çalımlı bır kadın

editlerden çok çok çok rica edıyorum

linkteki klıbı eklesınler

http://www.youtube.com/watch?v=w_MC4kM4ZiQ&feature=fvst

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi