Editörler : Pangaea
07 Eylül 2019 20:39

2019 KPSS mağdurlarına dilekçe

Kamu da 10 yıldır çalışan bir abiniz olarak son kez yazıyorum. Hak verilmez alınır. Ama doğru yoldan giderseniz alabilirsiniz. 2018 puanları geçerlı olacak ve ösym ile bir çözüm yolu aramayınız. ÇÖZÜM MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (Milli eğitim bakanlığının 668 sayılı kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmen alımlarına dair 03/08/2016 tarih ve 29790 sayılı Resmi gazetede yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen istihdamına ilişkin yönetmeliğin ikinci bölüm ç bendi (KPSS?den, atanacakları alanlar için belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olması) günümüz şartlarında bir mağduriyet doğurduğundan ve yönetmeliğin yayınlanmış olduğu tarihde puanların tek yıl geçerli olmasından dolayı, Bakanlığınızın yönetmeliğin ilgili maddesi ile ilgili bir düzenleme yapmasını istiyoruz. Aksi takdirde benim gibi birçok aday iyi bir başarıya sahipken sadece puan değerlendirmesi yapılarak mağdur konuma düşecek olup hak arayışını idari mahkemeye taşıyacaktır.Bunların yaşanmaması adına ve birçok dava ile bakanlığın iş yükünün artmaması adına düzenlemenin en kısa surede yapılmasını talep ediyorum.) yazacaksınız. peki nereye göndereceksiniz cimer üzerinden veya farklı yollardan Mİlli Eğitim Bakanlığı ( Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü İdari Davalar Daire Başkanlığı, Talim Terbiye Kurulu, Tevtiş Kurulu ve Ögretmen Atama Daire Başkanlığına) göndereceksiniz. BUNLARI YAPMAZ İSE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI GİDİN DAVA AÇIK YÖNETMELİKDEN SONRA SİSTEM DEĞİŞMİŞ İLLAKİNE GÜNCELLEME YAPIP YENİDEN DEĞERLEME YAPMAK ZORUNDA MİLLİ EĞİTİM DEĞİRTİRMEZSE DANIŞTAY DEĞİŞTİRİR. HEPİNİZE KOLAY GELSİN. HAKLI YA HAKKI TESLİM ETMEK LAZIM.

uzman7106
Daire Başkanı
07 Eylül 2019 22:17

Milli eğitim bakanlığının 668 sayılı kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmen alımlarına dair 03/08/2016 tarih ve 29790 sayılı Resmi gazetede yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen istihdamına ilişkin yönetmeliğin ikinci bölüm ç bendi (KPSS'den, atanacakları alanlar için belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olması) yönetmeliğin çıkmış olduğu tarih itibariyle tek sınavın geçerli olmasından dolayı kazanılmış hakların mağduriyeti söz konusudur. Günümüz şartlarında ösym tarafından yapılan sınavların yüzdelik dilimler üzerinden puanlama yapılmamasından dolayı her sınavın kendi içerisindeki puan ve sıralaması tamamen farklıdır. Ayrıca çıkan yönetmelik maddesinde iki farklı sınavın puanı ile tercih yapan adayların puan veya sıralama ölçütlerinde değerlemenin nasıl yapılacağı net bir şekilde ifade edilmediğinden ifade edilen kısımda da mağduriyetler doğuracağından ötürü Bakanlığınızın yönetmeliğin ilgili maddesi ile ilgili bir düzenleme yapmasını istiyoruz. Aksi takdirde benim gibi birçok aday iyi bir başarıya sahipken sadece puan değerlendirmesi yapılarak mağdur konuma düşecek olup hak arayışını idari mahkemeye taşıyacaktır.Bunların yaşanmaması adına ve birçok dava ile bakanlığın iş yükünün artmaması adına düzenlemenin en kısa surede yapılmasını talep ediyorum. BEN YAZDIM GÖNDERDİM GERİSİ SİZLERE KALMIŞ.

07 Eylül 2019 22:29

teşekkür ederiz. değiştirler mi başka şey mi yaparlar bilemiyorum ama haksızlık giderilecek

07 Eylül 2019 22:34

eğer hakkınızı yedirmeyecekseniz bu konuyu okuyun ve uygulayın

uzman7106
Daire Başkanı
07 Eylül 2019 22:43

arkadaşlar ben bu konuyu perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk İşlerinde bir müdüre telefonda ilettim konuyu anlattım sağolsun müdür dinledi ilgilendi ve bunu üst yetkililere iletecegini söyledi.boşuna el ovuşturmasınlar birileri.

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 00:54

güncel

sefa-24
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 01:00

Çok teşekkür ederiz. Acizler eksi atıyor onlara takılmayın

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 01:22

sikinti yok ilerde yonetmelik degisinde hicbiri burda olmayacak.bizler hakkimizi ariyoruz hak aramak suc degil daha bunu bile anlayamamis insan topluluguna soyleyecek sozum yok.
sefa-24, 5 yıl önce

Çok teşekkür ederiz. Acizler eksi atıyor onlara takılmayın

Beratttt
Şef
08 Eylül 2019 01:35

2019 da adamdan yüksek puan almışım onun geçen seneki 1500. sıralamadaki puanı atanıyor ben kalıyorum bu nasıl bir anlayıştır ya derhal 2019 ların hak ettiği denklik verilmeli açık ve net bu uygulama adaleti zedelemiştir

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 02:33

burda ogretmenim diye gecinen bircok kisi hala puan denkligi nasil yapilir basari sirasi nasil hesaplanir bilmiyor.yuzdelik dilim nedir.osym nin puanlari yuzdelik dilime cevirerek yeniden iki sinav icin bir basari sirasi yapmasi kelimelerini bilmeyen ogretmenler var . bende liseye gelen cocuk okuma bilmiyor universteye gelen gec dort islemi bilmiyor die dusunuyodum.ogretmeni bilmiyorki cocugun sucu ne.

Pan1107
Aday Memur
08 Eylül 2019 03:10

Sen neyin uzmanısın aga!? 2017liler dahil almamış olsaydı geçen yıl atanmıştım ve şuan senin gilerlede muhattap olmak zorunda kalmayacaktım. Bir dilekçe yazıp hak istemesini sen biliyorsun değil mi!? Emsali geçen yıldan olan bir karar var yetmezmiş gibi bir de kazanılmış hak var. Mevcut durumun değişmesi halinde meb in daha çok başı ağrır davalarla.. gerekli hassasiyet ve adaletin gösterilmesi adına dilekçemi ben de gönderdim. Geçen yıldan olan maduriyetimi de belgelerle kanıtlamış durumdayım ayrıca avukatım da tetikte bekliyor. Adam ol adam ağlama.. sıralamada iyi olacağına çoğu hibi iyi bir puan için çabalayacaktın. Bu yıl 85 -88 alanlar hiç yok sanki adelet senin 70 puanla atanman mı!? Kes kopyalayla bi şey biliyormuş havalarına girip milleti de boş hayallere gark ediyorsun. Utan be!

uzman7106, 5 yıl önce

Milli eğitim bakanlığının 668 sayılı kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmen alımlarına dair 03/08/2016 tarih ve 29790 sayılı Resmi gazetede yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen istihdamına ilişkin yönetmeliğin ikinci bölüm ç bendi (KPSS'den, atanacakları alanlar için belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olması) yönetmeliğin çıkmış olduğu tarih itibariyle tek sınavın geçerli olmasından dolayı kazanılmış hakların mağduriyeti söz konusudur. Günümüz şartlarında ösym tarafından yapılan sınavların yüzdelik dilimler üzerinden puanlama yapılmamasından dolayı her sınavın kendi içerisindeki puan ve sıralaması tamamen farklıdır. Ayrıca çıkan yönetmelik maddesinde iki farklı sınavın puanı ile tercih yapan adayların puan veya sıralama ölçütlerinde değerlemenin nasıl yapılacağı net bir şekilde ifade edilmediğinden ifade edilen kısımda da mağduriyetler doğuracağından ötürü Bakanlığınızın yönetmeliğin ilgili maddesi ile ilgili bir düzenleme yapmasını istiyoruz. Aksi takdirde benim gibi birçok aday iyi bir başarıya sahipken sadece puan değerlendirmesi yapılarak mağdur konuma düşecek olup hak arayışını idari mahkemeye taşıyacaktır.Bunların yaşanmaması adına ve birçok dava ile bakanlığın iş yükünün artmaması adına düzenlemenin en kısa surede yapılmasını talep ediyorum. BEN YAZDIM GÖNDERDİM GERİSİ SİZLERE KALMIŞ.

08 Eylül 2019 03:13

bak bak meb in başı ağrırmış bak. avukatı da tetikteymiş. bu neyin kafası ahuhehahu

Pan1107, 5 yıl önce

Sen neyin uzmanısın aga!? 2017liler dahil almamış olsaydı geçen yıl atanmıştım ve şuan senin gilerlede muhattap olmak zorunda kalmayacaktım. Bir dilekçe yazıp hak istemesini sen biliyorsun değil mi!? Emsali geçen yıldan olan bir karar var yetmezmiş gibi bir de kazanılmış hak var. Mevcut durumun değişmesi halinde meb in daha çok başı ağrır davalarla.. gerekli hassasiyet ve adaletin gösterilmesi adına dilekçemi ben de gönderdim. Geçen yıldan olan maduriyetimi de belgelerle kanıtlamış durumdayım ayrıca avukatım da tetikte bekliyor. Adam ol adam ağlama.. sıralamada iyi olacağına çoğu hibi iyi bir puan için çabalayacaktın. Bu yıl 85 -88 alanlar hiç yok sanki adelet senin 70 puanla atanman mı!? Kes kopyalayla bi şey biliyormuş havalarına girip milleti de boş hayallere gark ediyorsun. Utan be!

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 08:12

Sana hakkini aramamani soyleyen oldumu git ara.Hayir benim hakkimi aramam anayasanin bana vermis oldugu bir haktir.Daha buna bile saygin yok.Sende ara bende arayim kim hakliysa o hakkini alir.Avukatiyin olmasindan banane istersen 100 tane avukatin olsun hakkin olmayan biseyi sana veremezlerya.Buraya gelip satasip acmis oldugum sayfayi gereksiz bilgilerinle kirletme hadi baska kapiya.2018 gruplarina git sana burda ihtiyacimiz yok.Bu sayfada yerin yok.
Pan1107, 5 yıl önce

08 Eylül 2019 08:27

2017 mağdurları da aynı şeyi yaşadı o zaman da meb hiç bir şey yapmadı yine değiştireceğini sanmıyorum 2 yılın puanı geçerli olur adalet bölümünden 2017 ile sadece 20 binlik alım oldu ortak alımlarda 2017 sen kimse atanamadı yani 2015-16- 18 puanları ile adaletten 40 binlik atamada atananlar oldu 2017 ile sadece 20 binlik alımda atanan oldu o zaman biz de mağdurduk siz nerdeydiniz 2019 lular

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 08:51

okuyor olamazlarmi bak sen hakkini aramisin iyide etmisin yanliz 2017 ve 2018 sinavlarinda puan ve siralamada ucurum yokdu asagi yukari denkdi.o gun hak arayanlar haklarini osym de aradi sinavin iptal olmasi icin bizim boyle bir arayisimiz yok.ayrica 2018 yilinda puan ve siralamalar birbirine cok yakin oldugu icin yonetmeligi degistirme gerek olmadigini dusunmeleri bugunde ayni dusunecekleri anlamina gelmez.o gun duzeltmeyen meb bugun ihtiyac oldunu dusunup duzeltebilir.
diyorumki06, 5 yıl önce

2017 mağdurları da aynı şeyi yaşadı o zaman da meb hiç bir şey yapmadı yine değiştireceğini sanmıyorum 2 yılın puanı geçerli olur adalet bölümünden 2017 ile sadece 20 binlik alım oldu ortak alımlarda 2017 sen kimse atanamadı yani 2015-16- 18 puanları ile adaletten 40 binlik atamada atananlar oldu 2017 ile sadece 20 binlik alımda atanan oldu o zaman biz de mağdurduk siz nerdeydiniz 2019 lular

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 09:20

sen adam olsan burda adam gibi konusursun benim bildigim emsal bir karar var oda mulakatlarda cok dusuk puan verilmesi bunada meb gerekeni yapti.baska emsal varsa getir burda paylas.ama emsal felan yok ise burda bu sekilde bir itiraz bile yok genel itirazlar 2017 de ki puanlarin kullanilmamasiydi.simdi burda aglama baska kapiya hadi bakayim.
Pan1107, 5 yıl önce

sefa-24
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 09:35

Cevap veremeyince eksiyi basıyolar :D

uzman7106, 5 yıl önce
okuyor olamazlarmi bak sen hakkini aramisin iyide etmisin yanliz 2017 ve 2018 sinavlarinda puan ve siralamada ucurum yokdu asagi yukari denkdi.o gun hak arayanlar haklarini osym de aradi sinavin iptal olmasi icin bizim boyle bir arayisimiz yok.ayrica 2018 yilinda puan ve siralamalar birbirine cok yakin oldugu icin yonetmeligi degistirme gerek olmadigini dusunmeleri bugunde ayni dusunecekleri anlamina gelmez.o gun duzeltmeyen meb bugun ihtiyac oldunu dusunup duzeltebilir.

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 09:36

https://www.memurlar.net/haber/716781/sozlesmeli-ogretmen-istihdamina-iliskin-yonetmelikte-degisiklik.html daha once ihtiyaclar dogrultusunda yapilan degisiklikler olmustur bundan sonrada olacaktir.Belki gelecek yil fakli bir ihtiyac daha cikacak farkli bir degisiklige daha gidilebilecektir.Yonetmelikler bunun icin vardir cikan kanunlar daha geneli kapsar ve ayrintiya deginmez.

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 10:53

belki gelecek yılda aynı yönetmeliğin tanımlar kısmının f maddesi tamamen kaldırılabilir bakan bey formasyonun önemli olmadıgını daha önce açıkladı ama bunun önce yasal zemini hazırlanmalıdır.2020 de de itirazlar bu yönde olabilir diye tahmin ediyorum.

08 Eylül 2019 12:28

uzman7106

4 saat önce

İşlemler

okuyor olamazlarmi bak sen hakkini aramisin iyide etmisin yanliz 2017 ve 2018 sinavlarinda puan ve siralamada ucurum yokdu asagi yukari denkdi.o gun hak arayanlar haklarini osym de aradi sinavin iptal olmasi icin bizim boyle bir arayisimiz yok.ayrica 2018 yilinda puan ve siralamalar birbirine cok yakin oldugu icin yonetmeligi degistirme gerek olmadigini dusunmeleri bugunde ayni dusunecekleri anlamina gelmez.o gun duzeltmeyen meb bugun ihtiyac oldunu dusunup düzeltebilir

Evet her bölümde uçurum yoktu ama

Adaletten 2017 puanıyla 55 kişi alında taban 80.3 e düştü

2018 puanıyla 85 kişi alındı taban 83.5 e düştü nasıl uçurum yoktu uzman bil de konuş biraz

uzman7106
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 12:39

kardeş ben geneli konuşuyorum senin gibi adaleti konuşmuyorum.ayrıca bu yönetmeliğe itiraz edende olmadı sadece itirazlar 2017 sınav puanlarının kullanılmaması yönündeydi.aynı pencereden olaya baksak bile aynı seylere itiraz etmiyoruz.

diyorumki06, 5 yıl önce

uzman7106

4 saat önce

İşlemler

okuyor olamazlarmi bak sen hakkini aramisin iyide etmisin yanliz 2017 ve 2018 sinavlarinda puan ve siralamada ucurum yokdu asagi yukari denkdi.o gun hak arayanlar haklarini osym de aradi sinavin iptal olmasi icin bizim boyle bir arayisimiz yok.ayrica 2018 yilinda puan ve siralamalar birbirine cok yakin oldugu icin yonetmeligi degistirme gerek olmadigini dusunmeleri bugunde ayni dusunecekleri anlamina gelmez.o gun duzeltmeyen meb bugun ihtiyac oldunu dusunup düzeltebilir

Evet her bölümde uçurum yoktu ama

Adaletten 2017 puanıyla 55 kişi alında taban 80.3 e düştü

2018 puanıyla 85 kişi alındı taban 83.5 e düştü nasıl uçurum yoktu uzman bil de konuş biraz

Toplam 110 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi