Editörler : Pangaea
19 Ocak 2022 17:07

Güvenlik soruşturması ne zaman sonuçlanır

Merhabalar

Merkezi atama da yerleştim evraklarımı teslim ettim güvenlik soruşturması bekliyorum bir çok forum da ve sayfada farkli yorumlar var ne zaman dönüş alırım

Doksanlımimar
Aday Memur
19 Ocak 2022 17:57

Bölüm ne hocam

Atama49
Aday Memur
19 Ocak 2022 18:34

TÜİK

Memur.olacak
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 19:05

Güvenlik soruşturması uzun sürüyor arşiv araştırması daha kısa sürüyor , güvenlik soruşturması olduğu kesin mi arşiv araştırması da olabilir

Atama49
Aday Memur
19 Ocak 2022 19:20

Yani orda güvenlik soruşturması dendi ama genel ad olarak söylemiş olabilirler internette askeri polis gibi kurumlar dışı arşiv araştırması yazıyor

Doksanlımimar
Aday Memur
19 Ocak 2022 19:23

Arşiv araştırması hocam sizin.1 ay içinde başlatırlar.Adli sicil kaydınızda bi şey yoksa daha kısa sürede başlatabiliyor.Süre uzadı diye de kendinizi strese sokmayın normal durum
Atama49, 2 yıl önce

Yani orda güvenlik soruşturması dendi ama genel ad olarak söylemiş olabilirler internette askeri polis gibi kurumlar dışı arşiv araştırması yazıyor

Atama49
Aday Memur
19 Ocak 2022 19:23

Ortalama ne kadar sürede sonuç alınıyor

Atama49
Aday Memur
19 Ocak 2022 19:26

Teşekkür ederim yani bir ay için de dönüş olur atama hakkında

Doksanlımimar
Aday Memur
19 Ocak 2022 19:32

Evet hocam ayrıca eve tebligat gelmesini beklemeyin.Evrak teslimi bittijten sonraki hafta kurumu arayın belki erken başlatabilirler
Atama49, 2 yıl önce

Teşekkür ederim yani bir ay için de dönüş olur atama hakkında

Doga9090
Kapalı
19 Ocak 2022 19:47

Doksanlımimar hocam üniversteye yerleştim evrakları teslim ettim bana da bir ay içinde belli olur dediler eve tebligat gelir dediler sanki ya çünkü adresi dogru yazdın mı diye sordular

memur98765
Memur
19 Ocak 2022 20:18

Hangi üniversite hocam. Banada tebligat yok biz arıyccaz dediler

Doga9090, 2 yıl önce

Doksanlımimar hocam üniversteye yerleştim evrakları teslim ettim bana da bir ay içinde belli olur dediler eve tebligat gelir dediler sanki ya çünkü adresi dogru yazdın mı diye sordular

neferatu
Aday Memur
19 Ocak 2022 21:08

Takipsizlik kararı bu işleri etkiler mi

Doksanlımimar
Aday Memur
19 Ocak 2022 22:13

Tebligat gelir hocam ama öncesinde belli olur siz eve gelmesini beklemeyin.Arayın mutlaka 3 4 günde bir
Doga9090, 2 yıl önce

muhendisimbenya
Yasaklı
20 Ocak 2022 09:01

20 günde başlatılan arkadaşım da oldu, 4 ay süren arkadaşım da. ama genel olarak 40-45 günde gelip başlayabilirsiniz diye arıyor sizi kurum.

icrankara
Aday Memur
20 Ocak 2022 11:54

Biz icra katipleri olarak 50 kişi bekliyoruz tam 4.5 aydır :) Nisan'da kanun çıkarıldı ne zaman sonuçlanacağıyla ilgili süre yazmıyor. O yüzden süreler artık meçhul. Arşiv genelde 1 ay içerisinde biter.

Doksanlımimar
Aday Memur
20 Ocak 2022 12:25

Sizin Adalet Bakanlığı olduğundan Adli işlerde Güvenlik soruşturması oluyır ve uzun sürüyor hocam
icrankara, 2 yıl önce

Biz icra katipleri olarak 50 kişi bekliyoruz tam 4.5 aydır :) Nisan'da kanun çıkarıldı ne zaman sonuçlanacağıyla ilgili süre yazmıyor. O yüzden süreler artık meçhul. Arşiv genelde 1 ay içerisinde biter.

levent1185
Aday Memur
10 Nisan 2022 09:38

Peki hocam araştırma olayı ne zaman başlar? Ben evrakları teslim ettiğimde mi? Yoksa genel evrak teslim tarihi bittiğinde mi?
icrankara, 2 yıl önce

13 Nisan 2022 12:44

Güvenlik soruşturması adayları mağdur etmektedir. Aday evraklarını atandığı kuruma ilettikten sonra 6 ,7 ay beklemektedir. Bu süreçte her hangi bir ödeme almamakta. Böylece aday hem maddi hemde manevi hak kaybına uğramaktadır. Yasal dayanağı olmayan arşiv yada güvenlik araştırması hukuksuzdur . Adaylar maddi olarak bekledikleri sürede almadıkları maaşlarını talep edebilir ve manevi tazminat davası da açabilirler.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi