Editörler : Pangaea
«511151125113511451155116511751185119512051215122»

DPB-Tebligleri
Kapalı
20 Eylül 2013 15:02

TMO toprak mahsülleri ofisi kurumlarına personel talep listeleri tekrardan gönderilmiş TMO da tanıdığı olanlardan ricam kurunun Ziraat Mühendisi talep etmesi için tanıdıklarıyla iletişime geçsin lütfen.... 2013 Kasım atamasında tüm kurumların Ziraat Mühendisi istemesi için son 13 günümüz kaldı. Umarım 2013 kasım atamasında iyi bir alım yaptırabiliriz

akademik_insan
Genel Müdür
20 Eylül 2013 16:39

Bence kasımda hiç alım yapmasınlar en guzeli merkezi alım sonrasında sözleşmeli alım yapılması boylece daha önce atananlar tercih yapamasın

zooocu
Kapalı
20 Eylül 2013 17:19

benım de merak ettiğim tigem ceylanpınar harici alım yapar mı

DPB-Tebligleri
Kapalı
20 Eylül 2013 17:26

Bende sizin gibi düşünüyorum fakat 399 kit kanununa bağlı kuruluşlara fazla talep olmayacağını ve bu kuruluşların sadece merkezi alım ile personel istihdam ettiği düşündüğüm için 399 kit kanununa bağlı TİGEM, TMO, ÇAY İŞLETMELERİ gibi kurumlarda alım olsun diye uğraşıyoruz

Buda bir gerçek ki TİGEME sadece tercih butonu açık olduğu için tercih veren yeni okulu bitirmiş ve dünyadan haberi olmayan TİGEM in ne olduğunu bilmeyen TARGEL personelleride var onun için TİGEM ve TARIM PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE dilekçe verdim isimlerini açıklayacaklarını sanmıyorum ama dilekçe de kaç kişi tercih veripte göreve başlamadığını açıklayacaklarını sanıyorum gelişmeleri sizinle paylaşacağım

akademik_insan, 11 yıl önce

Bence kasımda hiç alım yapmasınlar en guzeli merkezi alım sonrasında sözleşmeli alım yapılması boylece daha önce atananlar tercih yapamasın

sokrates_30
Genel Müdür
20 Eylül 2013 17:51

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-15-54/kpss-haberleri/5097-ise-alinacagi-soylenen-2500-personelin-durumu.html BİZİMLE İLGİLİ GÜZEL BİR HABER DAHA YAPILMIŞ SİZLERDE YORUM YAPIN SİTEYE ARKADASLAR

mycity
Kapalı
20 Eylül 2013 18:22

targelliler köyden korkuyorlar ,istisnalar olabilir; atandığı köy kendi köyü olan v.s. ..

bu yüzden ben kadrolu targel projesi personellerinin kendi memleketine veya civarına sözleşmeli köy/kasaba dışında alım olduğunda başvurabileceği düşüncesindeyim..

zaten ayrıca sözleşmelide devlet memurları kanuna tabi ve cumhurbaşkanlığı ya da genel seçimlerden önce kadroya geçmeleri olasılıkları var ,4CLİLERLE BİRLİKTE..2011de kadro verilmişti bu sene yine gündeme gelmişti bilindiği üzere...

ayrıca yakında ; targellilerin köye gitme olasılıkları yüksek, belki de suları ısındı...sendikanın açmış olduğu davanın sonucu bekleniyor olabilir,sonuca göre köylere büro kurulabilir, yeni büro malzemeleri temin edilebilir ya da belki ilçeden masa yazıcı bilgisayar v.b. sağlarlar..

ama arkadaşlar ilçe tarım müdürlüklerinin internet adreslerinden görülebileceği üzere, ilçedeki personellerinin büyük bir oranı targel personeli olabiliyor..bu yüzden daha önce de saygı çerçevesinde yazdığım gibi, binlerce köy/kasaba personeli ilçede iken 1 yıl içinde büyük bir personel alımı yapılacağına FAZLA olasılık vermiyorum, ayrıca bakanın böyle bir alımı defalarca çeşitli platformlarda dile getirebileceğini emare olarak ayrıca görüyorum... örneğin önceki alımların vize başvurusu ne zaman yapılmış? ikincisi bakan bey bu alımları, alımlardan 1-1,5 sene öncesinden başlayarak dillendirmiş mi,?

yanlış anlaşılmasın sözleşmeli büyük miktardaki alım için çaba sarfedilmeli, ancak tekrar başvuran kadroludan sözleşmeliye de başvurabilir...çünkü adamlar tayin olsa bile il /ilçe merkezlerine gelemiyorlar..ve ayrıca maalesef bazı kadrolu adam sözleşmeli alıma gıcıklık olsun diye başvurup gitmeyebilir de, herkes Allahtan korkmuyor..

uzun yazdım , kızmayın artık,, tarım bakanlığı böyle işte..bir alım yapar 10 sene dillendirilir...

akademik_insan, 11 yıl önce

memet-21
Memur
20 Eylül 2013 20:51

sizde öğretmenler gibi eyem yapın

aliass
Genel Müdür
21 Eylül 2013 09:31

Kimde o yürek. Kimse elini taşın altına sokmuyor. Birileri alım için çabalasın biz onları izleyelim diyorlar. Alım oluncada tercih yapıyorlar. Beleşe konmak bu olsa gerek. Herkes alım için çabalıycak bütün çalışmalara katılcak gerekirse eylem yapılacak.

memet-21, 11 yıl önce

sizde öğretmenler gibi eyem yapın

memet-21
Memur
21 Eylül 2013 13:45

kardeş adamlar elini taşın altına koymasa ömrü boyunca oturur kpss ye çalışır.hakkımızı arıyalım.

1)söz verdikleri alımı yapsınlar.

2) targellilerin tekrar terçih yapmasını engellesinler.

aliass, 11 yıl önce

Kimde o yürek. Kimse elini taşın altına sokmuyor. Birileri alım için çabalasın biz onları izleyelim diyorlar. Alım oluncada tercih yapıyorlar. Beleşe konmak bu olsa gerek. Herkes alım için çabalıycak bütün çalışmalara katılcak gerekirse eylem yapılacak.

DPB-Tebligleri
Kapalı
21 Eylül 2013 16:08

SANKİ HİÇ BİR DERDİMİZ YOKMUŞ GİBİ BİDE BU GIDACILAR BAŞIMIZA BELA ÇIKTI HANGİ ZİRAAT MÜHENDİSİ 80 PUANDAN AŞAĞI BİR YERE YERLEŞMİŞ HANGİ ZİRAAT MÜHENDİSİ 73 PUANIN AŞAĞISINDA ATANMIŞ İFTİRA ATIP DURUYORLAR BİR BİDON SUYA NASIL BİR DAMLA BO..SUYU GİRSE İÇİLMEZ İSE GIDA MÜHENDİSLERİDE O BO.. OLMAYA DEVAM EDİYOR AYIP YA KARDEŞİM BİLİP BİLMEDEN KONUŞMAYIN İFTİRA ATMAYIN.

ÖĞRETMENLER BU GÜNLERDE 50 PUANLA ATANIYOR 40 BİN KİŞİ ALDILAR GIDACILARIN ONLARA KARŞI BİR ELEŞTİRİSİNİ BİLE GÖRMEDİM İNSAN BUKADARMI KALİTESİZ OLUR.

DPB-Tebligleri
Kapalı
21 Eylül 2013 16:30

Gıda Mühendisi arkadaşlarıma sesleniyorum arkadaşım her yola çıktığımda günlük 150-200 tl param gidiyor il il ilçe ilçe gezip ziraat mühendisi talebinde bulunmaları için milletin ağız kosunu çekiyoruz... kim atanmak istemez arkadaşım sende gel benimle il il ilçe ilçe gez...madem veteriner atamasına bir dur demek istiyorsan.. tamam kardeşim dur demek için evde oturmakla olmaz gezdiğimiz her yerde merkez kadrolarına gıda mühendisi istiyelim , köy kadrolarınada ziraat mühendisi alımı yapmak için çalışalım sende atan bende, ikimizde atanalım okadar basit yani bizim derdimiz zaten merkez kadroları değilki zaten elimizden geldiğince ziraat mühendisi ataması yapmaktır.

sokrates_30
Genel Müdür
21 Eylül 2013 21:25

my city bu yazını okuyanın tercih yapma fikri yoksa bile yapma planları yapmaya başlar .ne diyim sanaa artık

ozangıda
Aday Memur
22 Eylül 2013 13:56

arkadaşlar herkese meraba bende atama bekleyen bir gıda müh.yim.bilgiler toz duman ortalık iyice kar

ozangıda
Aday Memur
22 Eylül 2013 13:58

ortalık karışık neye inanacam bilmiyorum hiç.maliyede talebin olduğu bile şüpheli forumda okudukları

kelle-paça
Yasaklı
22 Eylül 2013 14:09

sanki yavaştan umudu kesmeye başlasak mı ne yapsak?

atamam atama derke kpssye doğru gidiyoruz yeniden.

01ziraat
Aday Memur
22 Eylül 2013 14:29

merhaba arkadaslar

4-2-3-1
Şef
22 Eylül 2013 15:09

walla maliyede olduğu kesin de niye hala böyle inkar ediyorlar bende anlamadım.

başbakana mektup yazıldığında başbakanlıktan aranıp talep maliyede denilen arkadaşlar var.bizim bakanlık zaten yıllardır maliyede diyor.maliye bakanlığından da talep bizde diye bilgi alınan personel var.dpb maliyeye olumlu görüş bildirdiğini kesin olarak söyleyen arkadaşlar var.

ama hala neyin peşindeler gerçekten anlaşılmıyor.iki bakanlıkta bimer,akim vs. yollarla kesinlikle taleple ilgili bilgi vermiyorlar.çünkü resmi bişey sonuçta bağlayıcılığı olabilir.

ama bakandan başkası çıkıpta alımı açıklayamaz.bakan niye açıklamıyor oda muallak.tek açıklaması yeni bakanı bekliyorlar.

seçimlerden önce bir sözleşmeli alım yapacaklardır.sayı bize bağlı. öğretmenler bile başbakan yok demesine rağmen seçimden önce yüklü bir alım daha kaptılar.bizim gibi 2bin-3bin değil 30bin-40bin den bahsediliyor.

ozangıda, 11 yıl önce

ortalık karışık neye inanacam bilmiyorum hiç.maliyede talebin olduğu bile şüpheli forumda okudukları

sufakk
Aday Memur
22 Eylül 2013 15:56

arkadaşlar su ürünleri mühendisiyim önümde 80 kişi var sizce 2014 kpss sınavına kadar atanırmıyım:(

agriculture034
Daire Başkanı
22 Eylül 2013 17:54

bir bakmışsın ki önümüzdeki ay neresi gelecek diye heyecanla bekliyorsun. Burası türkiye herşey karşına çıkabilir

sufakk, 11 yıl önce

arkadaşlar su ürünleri mühendisiyim önümde 80 kişi var sizce 2014 kpss sınavına kadar atanırmıyım:(

sufakk
Aday Memur
22 Eylül 2013 18:11

umarım şans mühendislerden yana olur

Toplam 193811 mesaj
«511151125113511451155116511751185119512051215122»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi