Editörler : swat3410
«151617181920212223242526»

30 eyllül.
Genel Müdür
28 Nisan 2019 20:57

Devre senden iyisi yok daha dün beraat ettin kararın kesinleşti.ben istinafta 17.aya giriyorum daha ön inceleme için atama bekliyor yazıyor.
aslan leon, 5 yıl önce

Devre bende okudum Taha Akyol yazısını ama hiç umudum yok doğrusu Aym khk lsri iptal edecek de biz döneceğiz bu şartlarda imkansız gibi geliyor rüya gibi

30 eyllül.
Genel Müdür
28 Nisan 2019 21:02

Devre geçmiş olsun. Benim bildigim bir kaç karar gördüm sen gibi biri ea kod bir de say kodu vardı adli işlem de yaşamamışlardı. Artık idare mahkemesine odaklan davayı açarkende adli yardımlı aç alabilirsen muhtardan fakirlik belgeside al.ben öyle dava açtım davayı kaybetme durumunda birde mahkeme masrafı ve iç işleri bklgı avukatın parası 2000tl gibi masraf çıkıyor.
Erkpol, 5 yıl önce

Herkese merhaba, ben de komisyondan ret aldım. 692 KHK ile ihraç olmuştum. Kararda sadecesay kodu var. Şimdiye kadar adli bir süreç yaşamadım. Benzer durumda olanlar var mı? Ya da adli konu yaşamış ve bununla alakalı mahkeme süreçleri devam edenlerden fikir anlamında destek rica ediyorum.

Erkpol
Aday Memur
28 Nisan 2019 21:14

Saolasın 30 Eylül devre, idare mahkemesine başvuru yapacağım. Kodlamayı görünce şok oldum ve yorumları, haberleri okuduktan sonra adli işlem görmediğime de şaşırdım. Hakkımızda hayırlısı artık, ama okuyanlardan ricam özelden ya da buradan yaşadıkları adli süreçleri benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Allah hepimizin yardımcısı olsun, iyi akşamlar.

26nsnn
Şef
28 Nisan 2019 21:50

Aynen devre. Tek ümidim mahkeme kaldı . İdare inş fişlemeye ciddiye almaz . Yoksa işimiz uzun
30 eyllül., 5 yıl önce
O degilde şu idare mahkemesinden CD kartla ilgili bir karar göreydik.

30 eyllül.
Genel Müdür
28 Nisan 2019 22:09

Aynen devre hele bir bakalım.
26nsnn, 5 yıl önce
Aynen devre. Tek ümidim mahkeme kaldı . İdare inş fişlemeye ciddiye almaz . Yoksa işimiz uzun

01khk692
Aday Memur
28 Nisan 2019 23:30

tşk ederim şef önümüzdeki sürece odaklanacagız artık napalım kadarde bu günleri de yaşamak varmış..

30 eyllül., 5 yıl önce
Geçmiş olsun devre.

Masum10
Memur
28 Nisan 2019 23:46

30 eylül hangi istinaf ve yerel mahkeme kararı neydi
30 eyllül., 5 yıl önce
Devre senden iyisi yok daha dün beraat ettin kararın kesinleşti.ben istinafta 17.aya giriyorum daha ön inceleme için atama bekliyor yazıyor.

30 eyllül.
Genel Müdür
29 Nisan 2019 08:56

Ankara 20. Bölge adliye mahkemesi devre.
Masum10, 5 yıl önce
30 eylül hangi istinaf ve yerel mahkeme kararı neydi

aslan leon
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 12:15

Adalet bakanlığı albatros tan bi iade kararı gördüm ben sanki bi daha bakıp yazarım

30 eyllül., 5 yıl önce
O degilde şu idare mahkemesinden CD kartla ilgili bir karar göreydik.

aslan leon
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 12:22

Bende ea kodu ve iki tanık vardi burdan beraat aldım ama tanıkların ifadeleri gorguye dayalı değildi yani gittiğini duydum şeklinde. Olur da dava açılırsa bi avukat tutmanda fayda var bence

Erkpol, 5 yıl önce

Herkese merhaba, ben de komisyondan ret aldım. 692 KHK ile ihraç olmuştum. Kararda sadecesay kodu var. Şimdiye kadar adli bir süreç yaşamadım. Benzer durumda olanlar var mı? Ya da adli konu yaşamış ve bununla alakalı mahkeme süreçleri devam edenlerden fikir anlamında destek rica ediyorum.

aslan leon
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 12:51

Devrem adlı yardımlı açsak bu 2000 tl yi bizden istemiyor mu bu adli yardım ne işe yarıyor anlamadım gitti adlı davada kazandık avukat alıyor

30 eyllül., 5 yıl önce
Devre geçmiş olsun. Benim bildigim bir kaç karar gördüm sen gibi biri ea kod bir de say kodu vardı adli işlem de yaşamamışlardı. Artık idare mahkemesine odaklan davayı açarkende adli yardımlı aç alabilirsen muhtardan fakirlik belgeside al.ben öyle dava açtım davayı kaybetme durumunda birde mahkeme masrafı ve iç işleri bklgı avukatın parası 2000tl gibi masraf çıkıyor.

aslan leon
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 13:01

Şimdi baktım adalet bakanlığı gizli tanık albatros tanık (evlerde kalma sohbet iddiası ) bylok iddiası ile beraat eden şahıs iade kararı almış idare mah den ama göreve başlayamamış bakanlık yürütmeyi durdurma almış dosya istinafta.

Erkpol
Aday Memur
29 Nisan 2019 13:04

Anladım devre, çok saol bilgilendirme için. Dava açılır mı bilmiyorum ama ohal kararında kod harici bir şey yoktu. Bir de savcılıkta dosyam varmış o yazıyordu. Tanık ifadesi ya da harici bir şey olsa keyifle yazarlardı diye düşünüyorum. Kodla ilgili mahkeme sana beraat verirken açıklama olarak ne yazmıştı?

aslan leon, 5 yıl önce

Bende ea kodu ve iki tanık vardi burdan beraat aldım ama tanıkların ifadeleri gorguye dayalı değildi yani gittiğini duydum şeklinde. Olur da dava açılırsa bi avukat tutmanda fayda var bence

Erkpol
Aday Memur
29 Nisan 2019 13:21

Özelden yazmışsın devre, ben de yazdım sana. Dönüşlerini bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

aslan leon, 5 yıl önce

30 eyllül.
Genel Müdür
29 Nisan 2019 13:24

Adli yardımlı açtıgın davada kabul edilirse para falan ödemiyosun davayı kaybettiginde aksi takdirde karşı tarafın avukat parası mahkeme masrafını falan ödüyorsun.
aslan leon, 5 yıl önce

Devrem adlı yardımlı açsak bu 2000 tl yi bizden istemiyor mu bu adli yardım ne işe yarıyor anlamadım gitti adlı davada kazandık avukat alıyor

30 eyllül.
Genel Müdür
29 Nisan 2019 15:07

Bu kadar kritere idare mahkemesi iade verdiyse bizede haydi haydi vermesi lazım tabii TSK ve EGM ye de aynı toleransı gösterecekmi bakalım.zaten bizede iade verse kurum itiraz hakkını kullanacaktır ama iade yolu açılmış arkadaş için.
aslan leon, 5 yıl önce

Şimdi baktım adalet bakanlığı gizli tanık albatros tanık (evlerde kalma sohbet iddiası ) bylok iddiası ile beraat eden şahıs iade kararı almış idare mah den ama göreve başlayamamış bakanlık yürütmeyi durdurma almış dosya istinafta.

aslan leon
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 15:19

Avukata bunu da sordum polise ayrı öğretmene ayrı hukuk olmaz diyor belki komisyon eşit davranmıyor ama idare mahkemesi adil olur inş.

30 eyllül., 5 yıl önce
Bu kadar kritere idare mahkemesi iade verdiyse bizede haydi haydi vermesi lazım tabii TSK ve EGM ye de aynı toleransı gösterecekmi bakalım.zaten bizede iade verse kurum itiraz hakkını kullanacaktır ama iade yolu açılmış arkadaş için.

joak06
Daire Başkanı
29 Nisan 2019 16:18

Yorumu okuduktan sonra bunu yazacaktım adli konularda somut delillere bakılır.polis ayrı asker e ayrı düz memura ayrı olmaz komisyon idari bir kurum olduğundan kıstasları farklı.

aslan leon, 5 yıl önce

Avukata bunu da sordum polise ayrı öğretmene ayrı hukuk olmaz diyor belki komisyon eşit davranmıyor ama idare mahkemesi adil olur inş.

gecemavisi07
Aday Memur
29 Nisan 2019 16:46

Mrb kaderdaşlar 677 egm adli beraatımdan 15 gün önce komisyon Red kararını almış bulunmaktayım. Komisyon program+olumsuz kurum kanaati ve kovuşturmanın devam etmesini gerekçe göstermiş... Programı kullanmadığım mahkemece tescillendi. Olumsuz kannate ilişkin iptal davası sonuçlandıktan sonra iftira ve görevi kötüye kullanmadan dava açacağım neye dayanarak böyle kannate bulundular anlamıyorum. Yarın idare mahkemesine dava açacağım lakin iptal davasına ek geriye dönük mali ve özlük haklarımı da istesem sıkıntı olurmu? Saygılar

Muho2321
Aday Memur
29 Nisan 2019 16:51

Peki Albatros kaç numara olarak kodlanmis 4 mü 5 mi bide karari gorebildiyseniz fislemeden ne diye bahsetmiş mahkeme. Yani fişlemeye bakış açısı neymis?

aslan leon, 5 yıl önce

Toplam 1875 mesaj
«151617181920212223242526»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi