Editörler : swat3410

sirensesi
Şef
04 Aralık 2021 15:17

Uzun lafın kısası evet polisler bu devletin en zor memurluğu, çalışma saatleri fazla, ek görevi fazla hepsini kabul ediyorum, gel görelimki gerek maaş, gerek yıpranma devletimiz elinden geldiği kadar karşılığını veriyor, ayrıca burası kuzey kore değil kimseye zorla polislik yaptırmıyorlar, burada ağlayarak ancak kendinizi yıpratırsınız, istifa edin gidip ticaret yapın, başka iş yapın..

DevletPolisi
Kapalı
04 Aralık 2021 15:21

Polisin fazla mesai ücreti niteliklidir ve ağır risk içerir; GİH memurlarıyla kıyaslamayın! Fazla mesai ücreti alan sağlıkçılar;, ek derse giren öğretmenler saatlik 2 lira mı alıyor ki polisi aynı kefeye koyuyorsun?? İşine bak işine

sirensesi, 2 yıl önce
Eğer devlet memurları gibi fazla mesai alırsan zararlı çıkarsın, 2,9 tl olacak 2022cde fazla mesainin saati, şu an daha az.. ayda 100 saat fazla çalışsan en fazla 300 tl alırsın.. devlet sana 600 küsür veriyor.. o bahsettiğin Danıştay kararınıda çok iyi biliyorum, tamamen zorlama seyasi bir karar, mantıklı düşünürsen Danıştay o kararı polisin lehine vermiştir, eğer senin dediğin gibi fiili fazla mesai deseydi bugün 300 tl daha az maaş alacaktır, senelik izinde 609tl daha az maaş alacaktın..

Soldierm
Yasaklı
04 Aralık 2021 15:25

Siren sesi; işte senin gibi zihniyetler olduğu sürece keşke polis maaşını asgarî ücrete endeksleseler diyorum bak yanlış anlama benim maddi olarak zerre kadar ihtiyacım yok ama ben yaptığım tüm çalışmaları meslektaşlarım için yapıyorum mevzuat okuyorum ilgili yerlere yazışmalar vs yapıyorum her türlü eleştiriyi direkt olarak "ağlama" şeklinde algılıyor algı sorunu yaşıyorsunuz bakın sağlıkçılar askerler çatır çatır tüm haklarını alıyor ama hala daha iyi olmaları için eleştiri yapıyorlar kimse onlara bırakın gidin ağlamayın demiyor ama mesele polise gelince" sen sus bırak git" ama yilmayayacagiz mesleğin son gününe kadar senin gibi zihniyetler ile mücadele etmeye devam edeceğim sorun yok..

Soldierm
Yasaklı
04 Aralık 2021 15:30

Jandarma ile aynı çatı altındayiz işinize gelince kolluk kuvvetleri ile işinize gelmeyince başka kurumlarla mukayese yeter artık biz adam gibi bir meslek kanunu ve tüm özlük haklarımizi garanti altına alacak bir yasa istiyoruz 1845 den beri aynı kanunla idare ediliyoruz etk ve pvsk başka bir şey yok.

akin13030
Yasaklı
04 Aralık 2021 15:39

Bunları dile getirmek sana mı düştü kardeş sen kimsin Sözcü müsün milletin yaptığı yorum seni ilgilendirir mi adam dan mı sayıyorsun da kendini bir şeyleri dile getiriyorsun millete istifa et demek sana mı düştü
sirensesi, 2 yıl önce
Uzun lafın kısası evet polisler bu devletin en zor memurluğu, çalışma saatleri fazla, ek görevi fazla hepsini kabul ediyorum, gel görelimki gerek maaş, gerek yıpranma devletimiz elinden geldiği kadar karşılığını veriyor, ayrıca burası kuzey kore değil kimseye zorla polislik yaptırmıyorlar, burada ağlayarak ancak kendinizi yıpratırsınız, istifa edin gidip ticaret yapın, başka iş yapın..

Kamunun zencisi
Kapalı
04 Aralık 2021 18:05

Siren sesi merak ettim sen ne iş yapıyon son cümlelerinde aynı bizim amir müdürler,veya başımızdaki bürokratlar ve siyasetçiler gibi ifadeler kullanmışsın.beğenmeyen istifa etsin.bıraksın zorla tutan yok gibi..... Tamam efendim yarın hemen bırakıyorum sen dediğin için emrin olur ....mantıklı bir söyleyecek sözü olmayanların son olarak söylediği şeylerdir bunlar bize ....ama biz alışkınız ...sıkıyor artık ....yeni şeylerle daha parlak fikirlerle gelin bize ....hem beyninizi hem fikirlerinizi geliştinin artık şükür Allah ile kul arasındadır. Beşeri yani seni ilgilendirmez...

Nizamettin1453
Genel Müdür
04 Aralık 2021 22:18

Ey sirensesi rumuzlu meslektaş sana tenkiden yazılabilecek çok şey varda buna mecalim yok zira beyhude çaba.

Bunun yerine şu tespitte bulunayımki işte senin gibileri emniyet kurumunda gerçek çalışabilen ve adapte olup bunlarla yetinen ve sisteme kusursuz uyum gösterdiğin içün mutlu olan polislerdensin sen tebrikler.

burcuyldrm34
Aday Memur
04 Aralık 2021 22:27

8-5 bürocudur bahsettiği 600 tlyi fazla mesai sistemi gelince alamayacak ya derdi o:)
Kamunun zencisi, 2 yıl önce
Siren sesi merak ettim sen ne iş yapıyon son cümlelerinde aynı bizim amir müdürler,veya başımızdaki bürokratlar ve siyasetçiler gibi ifadeler kullanmışsın.beğenmeyen istifa etsin.bıraksın zorla tutan yok gibi..... Tamam efendim yarın hemen bırakıyorum sen dediğin için emrin olur ....mantıklı bir söyleyecek sözü olmayanların son olarak söylediği şeylerdir bunlar bize ....ama biz alışkınız ...sıkıyor artık ....yeni şeylerle daha parlak fikirlerle gelin bize ....hem beyninizi hem fikirlerinizi geliştinin artık şükür Allah ile kul arasındadır. Beşeri yani seni ilgilendirmez...

Ayhan5414
Yasaklı
04 Aralık 2021 22:50

Nediyosun la sen sana mı soracaz... Kuzey koremi la burası

sirensesi, 2 yıl önce

sirensesi
Şef
05 Aralık 2021 00:04

Aynen çok teşekkür ederim, beni tek sen anlamışsın.. Ben bu mesleğin çalışma şartlarını, koşullarını, saatlerini, maaşını bilerek ve kabul ederek kendi rızamla girdim, kimse kafama silah dayamadı, şimdi de istesem istifa ederim kimse zorla tutmuyor beni bu meslekte.. Ama diğer arkadaşlar polis okulunu kazanmak için ve o üniformayı giymek için yıllarca emek verdiler, eleştirdikleri devlet iç çamaşırına kadar verdi bedava okuttu bunları, kpss falan görmeden direk kadro verdi ama göreve başladığının ertesi günü devleti, teşkilatı, üstlerini eleştirmeye başladılar.. Ben gerçekleri söyleyincede hemen linç ediliyorum.. not: karakolda çalışıyorum..
Nizamettin1453, 2 yıl önce

Ey sirensesi rumuzlu meslektaş sana tenkiden yazılabilecek çok şey varda buna mecalim yok zira beyhude çaba.

Bunun yerine şu tespitte bulunayımki işte senin gibileri emniyet kurumunda gerçek çalışabilen ve adapte olup bunlarla yetinen ve sisteme kusursuz uyum gösterdiğin içün mutlu olan polislerdensin sen tebrikler.

Kamunun zencisi
Kapalı
05 Aralık 2021 01:18

Tamam kardeş şimdi senin nasıl bir kişilik olduğunu çözmüş gibiyim.evet senin düşüncede kişilerle de beraber çok çalıştım bu meslekte emekliliği de fazlasıyla hak etmeme rağmen sırf ekonomik nedenlerle son uzatmaları oynuyorum denebilir.yaşça belki de babanın yaşına yakınımdır. Bundan sonra çalışma şartlarıyla ilgili yapılacak iyileştirme bana fazla yaramayacak olmasına rağmen ben diğer devrelerim gibi sadece 3600 e takılıp kalmıyorum. diyorum ki öncelikle çalışma şartları düzelsin.bakın ben zamanında hemde meslek içinde 18 ay askerlik yaptım.diyormuyum.biz yaptık yeni polisler de yapsın.aksine polise askerliğin kalktığını destekliyorum.biz askerde çok ezildik polis olarak kötü muamele gördük yeni arkadaşlar bari görmesin. ....,.sonuç olarak uzatmayayım Arkadaşlarımızın bu yakınmalarını ağlama olarak değil de bir hak arama mücadelesi,veya özgür bir platform da fikir paylaşımı olarak görüp,amir müdür gözüyle değil de meslektaşının tarafından baksan daha iyi olmaz mı?
sirensesi, 2 yıl önce
Aynen çok teşekkür ederim, beni tek sen anlamışsın.. Ben bu mesleğin çalışma şartlarını, koşullarını, saatlerini, maaşını bilerek ve kabul ederek kendi rızamla girdim, kimse kafama silah dayamadı, şimdi de istesem istifa ederim kimse zorla tutmuyor beni bu meslekte.. Ama diğer arkadaşlar polis okulunu kazanmak için ve o üniformayı giymek için yıllarca emek verdiler, eleştirdikleri devlet iç çamaşırına kadar verdi bedava okuttu bunları, kpss falan görmeden direk kadro verdi ama göreve başladığının ertesi günü devleti, teşkilatı, üstlerini eleştirmeye başladılar.. Ben gerçekleri söyleyincede hemen linç ediliyorum.. not: karakolda çalışıyorum..

KIRIK KILIC
Şube Müdürü
05 Aralık 2021 02:52

Köklü bir devlet yapısı olan ingilterede bazı mesleklerin yıllık kazançları,birde bu açıdan bakalım. Nurses (hemşire)- £33,920 Psychologists (psikolog)- £42,937 Podiatrists (pediyatrist)- £36,117 Pharmacists (eczacı)- £43,723 Higher education teaching professionals (yüksek öğrenim öğretim elemanları)- £51,224 Secondary school teaching professionals (Orta öğrenim öğretmenleri)- £40,881 Special needs education teaching professionals, (engelli eğitim öğretmenleri)£33,681 Solicitors (avukatlar)- £43,194 Senior police officers (üst yönetici polisler)- £56,665 Police officers (sergeant and below)(Polis memuru(çavuş ve altı))- £41,701 Veterinarians (veterinerler)- £39,839 Civil engineers(inşaat mühendisi) - £43,663 Sergeant(çavuş)39412 Staf sergeant(kıdemli başçavuş)41950 Warrant oficer(subay)43000-49000

sirensesi
Şef
05 Aralık 2021 08:11

Abi çalışma saatleri diyorsun ya, vardiyada çalışan polis otomatikman büroda çalışandan ayda yüz saat fazla çalışıyor, burada hemfikiriz.. ben şu an İstanbul dahil 4. görev yerimdeyim, özellikle son 3 çalıştığım yerde şu duruma şahit oldum, hala olmayada devam ediyorum, bürocu ihtiyacı oluyor, komiser büroda çalışacak adam arıyor, bizim vardiyada ayda yüz saat çalışıp , sonna gelip burada ben çok çalışıyorum diyen adama teklif ediyor gel büroda çalış, adamın cevabı hayır oluyor, neden geceden çıktığı zaman 36 saat boş zamanı oluyormuş, yani adam kendisine teklif edilen 8/5 çalışmayı reddediyor, burada gelmiş klavye delikanlılığı yapıyor.. o zaman kimse bana anlatmasın vay efendim biz çok çalışıyoruz..
Kamunun zencisi, 2 yıl önce
Tamam kardeş şimdi senin nasıl bir kişilik olduğunu çözmüş gibiyim.evet senin düşüncede kişilerle de beraber çok çalıştım bu meslekte emekliliği de fazlasıyla hak etmeme rağmen sırf ekonomik nedenlerle son uzatmaları oynuyorum denebilir.yaşça belki de babanın yaşına yakınımdır. Bundan sonra çalışma şartlarıyla ilgili yapılacak iyileştirme bana fazla yaramayacak olmasına rağmen ben diğer devrelerim gibi sadece 3600 e takılıp kalmıyorum. diyorum ki öncelikle çalışma şartları düzelsin.bakın ben zamanında hemde meslek içinde 18 ay askerlik yaptım.diyormuyum.biz yaptık yeni polisler de yapsın.aksine polise askerliğin kalktığını destekliyorum.biz askerde çok ezildik polis olarak kötü muamele gördük yeni arkadaşlar bari görmesin. ....,.sonuç olarak uzatmayayım Arkadaşlarımızın bu yakınmalarını ağlama olarak değil de bir hak arama mücadelesi,veya özgür bir platform da fikir paylaşımı olarak görüp,amir müdür gözüyle değil de meslektaşının tarafından baksan daha iyi olmaz mı?

sirensesi
Şef
05 Aralık 2021 08:16

Benim söylediklerim aslında doğrular, gerçeklerimiz, ama bana kızmanızı yadırgamıyorum, çünkü dünyanın her yerinde, insanın fıtratı olarak, Doğruları duymak her zaman çan sıkarmış.. Başka ülkelerle maaş kıyaslaması yapan arkadaş , senin ülkende Anayasa mahkemesinin kararları bile uygulanmıyor kalkmış Avrupayla kıyaslıyorsun bizi Coğrafya kaderdir.. bizlerde kader mahkumuyuz..
05 Aralık 2021 11:28

Bu Siren sesinin zırvalarını dikkate almayın. Polis arkadaşları provake etmek için buraya gelmiş biri o. O siren sesi onun baska bir yerinden çıkıyor sanırım. Orada durup ta ossurmaktan başka bir işe yaramaz bunlar.

antepli-pol
Genel Müdür
05 Aralık 2021 11:36

Süren sesinin polis olduğunu düşünmüyorum ben. Çünkü bunca haksızlık adaletsizlik gün gibi ortada dururken bu meslekte memur olupta (çoğu amir bile böyle düşünmüyor) bu şekilde bir düşünce yapısına sahip olan kişi gerizekalı değil de bile aşırı derece polyannacıdır. Çünkü gerizekalı birinin polis olacağını ,olabileceğini tasavvur bile edemiyorum. Arada kaynaşmış olabilirmi acep.

Soldierm
Yasaklı
05 Aralık 2021 13:14

Siren sesi; üstlerin dokunulmazmi kardeşim?? Ortada haksızlık varsa tabiki elestiricez ne yapalım şimdi senin çalıştığın yerde adam bürocu olmak istememiş,8/5 ci olmak istememiş diye tüm ülkenin 80 küsur vilayetinde çalışan arkadaşlarımız için imkânlar vs rahatmi diyelim bundan bu sonuç mu çıkıyor?? Benim çalıştığım şehirde de 8/5 ci olmak torpil işi torpil varsa böyle rahat çalışırsin aksi halde mümkün değil gelelim kpss ye ben yıllarca okudum kpss ye de girdim hak ettim konuya aslında ne kadar uzak olduğunu gösteriyor bu yorumun!! sınavsız kim girmiş mesleğe ?PMYO dediğin adamlar emin ol senden çok daha kalifiye üniversite sınavına giriyor akabinde polislik yazılı sınavına giriyor mülakata giriyor ondan sonra geliyor, POMEM dediğin adam polis okulundan önce hem üni sınavı hem okul akabinde polislik mülakatına kpss puanıyla müracaat ediyor cidden sen polis olduğuna falan emin mısın kardeşim hayret ettim yazdıklarına üstlerini de ,altlarını da ,şartları da her şeyi de eleştiririm en doğal hakkım burda gelip avukatlık yapacağın bir durum yok güzel şeyler olunca söylemiyormuyuz bak 2011 de askerlik kalktı ha ben askerliğimi yaptım ama genele bakıldığında çok güzel ve geç kalınmış bir uygulamaydi onda da 10 yıl şartı var keşke 5 yıl hizmet etmiş her polis memuru arkadaş askerlikten muaf olsa hatta daha önce askerliğini yapan arkadaşlara da üç beş maaş ikramiye verilse vs vs güzellikleri çoğaltabiliriz ama senin zihnin bunu tahayyül edemez be kardeşim.2014/15 de emniyet hizmetleri sınıfına yüzde 25 zam yapıldı mesela herkesin maaşına o dönem şartlarında 250/300 liralık artışlar oldu benim başka gördüğüm bir güzellik olmadı istediğimiz ,eleştiri yaptığımız şeyler bunlar umarım "kamunun zencisi "isimli abimizin aktardığı mesajı algılayıp eleştiri kötü bir şey zihniyetinden kurtulursun...

sirensesi
Şef
05 Aralık 2021 13:31

Kardeşim, ben üstlerini eleştirmekten 6 ay kıdem tenzili almış bir kişiyim (tek cezam bu).. İl emniyet müdürünü resmi yollardan dilekçe ile şikayet etmiş bir kişiyim, İl valisini kendi imzamla resmi yoldan şikayet etmiş kişiyim, sizinle aramızdaki fark ben gerçekçiyim, siz taklacısınız, benim yaptıklarımı yapabiliyorsanız evet gerçekten durumu düzeltmeye çalışıyorsunuz demektir, burada sahte rumuzlar ile yazmak klavye delikanlılığından başka bir şey değil..
Soldierm, 2 yıl önce

Siren sesi; üstlerin dokunulmazmi kardeşim?? Ortada haksızlık varsa tabiki elestiricez ne yapalım şimdi senin çalıştığın yerde adam bürocu olmak istememiş,8/5 ci olmak istememiş diye tüm ülkenin 80 küsur vilayetinde çalışan arkadaşlarımız için imkânlar vs rahatmi diyelim bundan bu sonuç mu çıkıyor?? Benim çalıştığım şehirde de 8/5 ci olmak torpil işi torpil varsa böyle rahat çalışırsin aksi halde mümkün değil gelelim kpss ye ben yıllarca okudum kpss ye de girdim hak ettim konuya aslında ne kadar uzak olduğunu gösteriyor bu yorumun!! sınavsız kim girmiş mesleğe ?PMYO dediğin adamlar emin ol senden çok daha kalifiye üniversite sınavına giriyor akabinde polislik yazılı sınavına giriyor mülakata giriyor ondan sonra geliyor, POMEM dediğin adam polis okulundan önce hem üni sınavı hem okul akabinde polislik mülakatına kpss puanıyla müracaat ediyor cidden sen polis olduğuna falan emin mısın kardeşim hayret ettim yazdıklarına üstlerini de ,altlarını da ,şartları da her şeyi de eleştiririm en doğal hakkım burda gelip avukatlık yapacağın bir durum yok güzel şeyler olunca söylemiyormuyuz bak 2011 de askerlik kalktı ha ben askerliğimi yaptım ama genele bakıldığında çok güzel ve geç kalınmış bir uygulamaydi onda da 10 yıl şartı var keşke 5 yıl hizmet etmiş her polis memuru arkadaş askerlikten muaf olsa hatta daha önce askerliğini yapan arkadaşlara da üç beş maaş ikramiye verilse vs vs güzellikleri çoğaltabiliriz ama senin zihnin bunu tahayyül edemez be kardeşim.2014/15 de emniyet hizmetleri sınıfına yüzde 25 zam yapıldı mesela herkesin maaşına o dönem şartlarında 250/300 liralık artışlar oldu benim başka gördüğüm bir güzellik olmadı istediğimiz ,eleştiri yaptığımız şeyler bunlar umarım "kamunun zencisi "isimli abimizin aktardığı mesajı algılayıp eleştiri kötü bir şey zihniyetinden kurtulursun...

Soldierm
Yasaklı
05 Aralık 2021 18:53

O dediklerini bende yaptım sıkıntı yok senin rumuz sahte degilmi ne klavye delikanliligi yapıyormuşuz tanımadığın insanlar hakkında ön yargılı konuşmaktan saçmalamaktan başka bir şey yaptığın yok yeterince kaale aldım seni şu yorumundan sonra daha fazla kaale almaya gerek yok kardeşim Sana bol şans diliyorum.

Mustafa1982P
Kapalı
20 Aralık 2021 01:08

Seni trol olarak kiralayıp para verenlere söyle maliyetinin faturasını kesip bize göndersinler.. Buradaki Arkadaşlar ile daha fazlasını toplar çeneni geberene kadar kapatman için sana veririz

sirensesi, 2 yıl önce
Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi