Editörler : supporters.
26 Şubat 2020 03:21

Altına yatırım hk.
Merhaba ev hanımı olarak ufak çaplı bir tl birikimim var ve durduğu yerde duruyor, gram, 22 ayar bilezik veya çeyrek almak istiyorum. Sizlerin engin bilgilerinize ihtiyacım var.( Gram alırsam eğer kuyumcudan mı alayım bankadan mı altın hesabı açtırayım?) Teşekkürler.

mert88835
Şube Müdürü
26 Şubat 2020 21:04

Merhaba. Altın, döviz, TL, gümüş vs bunların hepsi durduğu yerde durur. Sadece bazıları değer kazanır bazıları değer kaybeder. Diyelim TL varlığınızı altına dönüştürdünüz. Altın değer kazandı. Paraya ihtiyacınız olduğunda o altını satmak zorundasınız :) Demek ki durduğu yerde bir şey üretmiyormuş :) Yurt dışında çok yaygın olan, Türkiye'de yeni yeni dillenen temettü yatırımını araştırın. Zenginliğin sırrı buradan geçiyor. saygılar

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
27 Şubat 2020 09:45

Zenginliğin sırrı senin gibi art niyetli veya çok cahil birini kaale almamaktan geçiyor bence.Yabancılar bile hızla borsamızdan çıkıyor.Korona virüsü ve resesyona doğru giden Dünya ekonomisi yüzünden birçok ülkede borsalar adeta tepetaklak durumda.

İnsanları burada senelerdir yalan yanlış şekilde yönlendiriyorsun,sen bu forumun baş belasısın!

Dünya ekonomisinin daha da kötüye gideceğini ve bunun bizim ülkemizi çok daha olumsuz etkileyeceğini Akepe'nin yandaş ekonomistleri bile yavaş yavaş itiraf etmeye başladı.Abd ise nispeten daha iyi durumdaki ekonomisiyle bu senelerce sürecek ekonomik durgunluktan daha az etkilenecek ve para daha güvenilir limanlara aktığı için dolar bir süre daha değerlenmeye devam edecek.Krizli ortamları seven altının ise çok daha yükseleceğini tahmin etmek için aptal veya cahil ya da kötü niyetli biri olmamak yeterli.

mert88835, 4 yıl önce
Merhaba. Altın, döviz, TL, gümüş vs bunların hepsi durduğu yerde durur. Sadece bazıları değer kazanır bazıları değer kaybeder. Diyelim TL varlığınızı altına dönüştürdünüz. Altın değer kazandı. Paraya ihtiyacınız olduğunda o altını satmak zorundasınız :) Demek ki durduğu yerde bir şey üretmiyormuş :) Yurt dışında çok yaygın olan, Türkiye'de yeni yeni dillenen temettü yatırımını araştırın. Zenginliğin sırrı buradan geçiyor. saygılar

Trpoh55
Aday Memur
01 Mart 2020 09:07

abla Kuveyt Türk ten altın hesabı aç,1 lira kesiyo gramda. Dışardan gram altın al sat yapsan 15-16 lira gidiyor

Eskichi
Aday Memur
01 Mart 2020 13:43

Sağol kardeşim bunu bilmiyordum
Trpoh55, 4 yıl önce
abla Kuveyt Türk ten altın hesabı aç,1 lira kesiyo gramda. Dışardan gram altın al sat yapsan 15-16 lira gidiyor

Eskichi
Aday Memur
01 Mart 2020 13:44

Teşekkürler kardeşim yanlışlıkla eksioy verdim kusura bakma
ekonomi.çoh.eyi, 4 yıl önce

Zenginliğin sırrı senin gibi art niyetli veya çok cahil birini kaale almamaktan geçiyor bence.Yabancılar bile hızla borsamızdan çıkıyor.Korona virüsü ve resesyona doğru giden Dünya ekonomisi yüzünden birçok ülkede borsalar adeta tepetaklak durumda.

İnsanları burada senelerdir yalan yanlış şekilde yönlendiriyorsun,sen bu forumun baş belasısın!

Dünya ekonomisinin daha da kötüye gideceğini ve bunun bizim ülkemizi çok daha olumsuz etkileyeceğini Akepe'nin yandaş ekonomistleri bile yavaş yavaş itiraf etmeye başladı.Abd ise nispeten daha iyi durumdaki ekonomisiyle bu senelerce sürecek ekonomik durgunluktan daha az etkilenecek ve para daha güvenilir limanlara aktığı için dolar bir süre daha değerlenmeye devam edecek.Krizli ortamları seven altının ise çok daha yükseleceğini tahmin etmek için aptal veya cahil ya da kötü niyetli biri olmamak yeterli.

mechulm
Şube Müdürü
02 Mart 2020 08:40

bence de...

Trpoh55, 4 yıl önce

Ptt Nakliyat
Aday Memur
02 Mart 2020 16:59

Bence en mantıklı yatırım altın

D.D.I.
Aday Memur
18 Mart 2020 14:55

Küçük yatırım için Şu an altın alın derim. Uzun vadeli düşünenler ve kısa vadede paraya ihtiyacı olmayıp Borsadan anlayan zaten temettü veren hisseye yöneldi bile. Temettülü hisse, koyun kuzu gibidir. Alırsın damızlık koyun seneye kuzu verir ondan sonra ana ve yavru koyundan da yine kuzu alırsın gibi çoğalan bir yatırım aracıdır Temettülü hisse. Bu işi para karşılığı bilgi veririz diyenlerden uzak durarak kendiniz araştırarak öğrenererk yapın. Ona buna paranızı kaptırmayın. Şu an global bir krizdeyiz ve bu krizi uzun vadede fırsata çevirmek isteyen varsa hisselerin geçmiş kriz zamanlarında nerde olduğuna sonra nasıl yükseldiğine baksın.

isimsizmasum
Memur
18 Mart 2020 19:35

Ilk duydum tesekkurler

Trpoh55, 4 yıl önce

aksungur1040
Memur
18 Mart 2020 20:18

Çeyrek altın ve gram altın ağırlı olmak üzere, çeyrek, gram ve bilezik alın sarraftan. Fiziksel alın. Neden? İlerde küresel bir krizde sanalda olan birikimi kullanamazsınız. Fiziksel altın veya gümüş tüm dünya da geçerli bir para birimidir. Altını alın ve uzun vade dursun. Ta ki ihtiyacınız olduğunda bozdurursunuz. Kolay gelsin.

isimsizmasum
Memur
18 Mart 2020 23:24

Sıkıntılı bir durum nerde saklayacak:)

Seyyah1629
Aday Memur
19 Mart 2020 13:15

Evet, evde nasıl muhafaza edeceksiniz?

isimsizmasum
Memur
19 Mart 2020 13:57

Olsa bir dert olmasa bir dert :)

Seyyah1629, 4 yıl önce
Evet, evde nasıl muhafaza edeceksiniz?
26 Mart 2020 10:08

Merhaba eğer uzun süreli kullanmayacaksanız canlı altın olarak almak mantıklı

economi06
Şube Müdürü
02 Nisan 2020 15:55

++

Serengil
Memur
04 Nisan 2020 13:13

Ben de elimde olan nakit parayı çok olmasa da çeyrek altın alarak yatırım yapmak istiyorum. Şuan doğru bir tercih midir? Devamlı yükseliyor diye almak istedim ama kuyumcu yüksek fiyat verdi almadan geri geldim. Ne yapmak lazım? 3 kurş paramız var onu da zebil etmeyelim.

economi06
Şube Müdürü
05 Nisan 2020 11:36

kuyumcular böyle oynak bi dönemde makası fazla tutuyorlar bankada gram hesabı daha mantıklı..
Serengil, 4 yıl önce

Ben de elimde olan nakit parayı çok olmasa da çeyrek altın alarak yatırım yapmak istiyorum. Şuan doğru bir tercih midir? Devamlı yükseliyor diye almak istedim ama kuyumcu yüksek fiyat verdi almadan geri geldim. Ne yapmak lazım? 3 kurş paramız var onu da zebil etmeyelim.

economi06
Şube Müdürü
05 Nisan 2020 22:54

$#%?£¥*&

economi06
Şube Müdürü
06 Nisan 2020 11:54

güncel 354 ++$$

dermess
Şube Müdürü
06 Nisan 2020 12:25

380 olur mu sence

borsastock bir yerler de böyle demişti..

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi