Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
27 Temmuz 2020 00:13

Sosyal medyadan sesimizi duyuralım

#aof1milyonogrencipandemiyekurban

etiketiyle saat 27.07.2020 21.00 da twitter üzerinden tt çalışmamız vardır bol twit favori rt ve takip etmeyi unutmayın yoksa spam etiket oluyor aöf açıklamasında pandemi durumuna göre değil her il ilçede yapılması planlanmaktadır deniyor pandemi durumu zaten belli ve belli olduğu için yök bu yıla ait tüm sınavları online yaptı bunlar seve seve vermiyor rektör napalım bizde SÖKE SÖKE alacağız yine mecbur bu öğrenci düşmanlarından

Osmanyldrm
Kapalı
28 Temmuz 2020 19:15

abi eski rektör sürekli öğrencilerle iletişim halindeydi fuat erdal yaşıyor mu bilen yok ata aöf rektörüde öyle bizim fuat erdal temsili ;

https://www.youtube.com/watch?v=8mBZmASagog

mczm
Şube Müdürü
29 Temmuz 2020 07:30

Maalesef Türkiye Cumhuriyetindeki tüm üniversiteler yazokulunu online yaparken ODTÜ omü KTÜ İTÜ vs vs Anadolu üniversitesi aöf inatla bu pandemi döneminde yüzyüze yapmak istiyor ve herkes buna seyirci kalıyor ya helal olsun. Bazı kendini bilmezler yok kopya için miş bu desede diğer üniversiteler online yaparken neden bunu demezler acaba? Aklı olan açık öğretim fakültesi olarak ata aöf yi seçer bundan sonra adamlarda büt var yaz okulu var en önemlisi öğrenciyi dinleyen adam yerine koyan idarecileri var.
Osmanyldrm, 4 yıl önce

abi eski rektör sürekli öğrencilerle iletişim halindeydi fuat erdal yaşıyor mu bilen yok ata aöf rektörüde öyle bizim fuat erdal temsili ;https://www.youtube.com/watch?v=8mBZmASagog

serkan buğra
Aday Memur
29 Temmuz 2020 12:16

Bizler de internet ortamında birlik olalım ve YÖK'e CİMER'e, AOF Destek sayfasından üniversite rektörlüğüne dilekçe yazalım. Bütün üniversiteler insanların sağlığını ön planda tutarak faaliyetlerini yürütmeyi esas alırken bizimkilerin hiç umurunda değil öğrencilerinin ve diğer insanların sağlığı. Herkes canını sokaktan bulmadı. Gerekirse sınava bile girmem. Ne kopyası, 30 dk.da 20 soruyu ancak çözüyorsun. 4 tane kendini bilmezin insanları böyle bir şeyle suçlaması ve üniversitemizin de bundan etkilenmesi sonucu insanların canı tehlikeye atılmaktadır. Bu kabul edilemez. Bakın MEB ne yaptı: Açık öğretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır.

Yani hiç sınav yapmadan öğrenciler başarılı olarak kabul edildi. Bizim okul resmen bize sahip çıkmıyor. Bütün öğrenciler çok iyi bir organizasyon sağlayarak taleplerimizi mutlaka ilgili yerlere iletmeliyiz, kendimiz çalar kendimiz oynarsak hiç bir şey elde edemeyiz. Bunu sağlamak için bilgisayarı iyi olan arkadaşlarımız bu görevi üstlenmelidir. BAŞARILAR

29 Temmuz 2020 23:44

herkes sadece boş boş konuşuyor online olsun diye kaç kişi twit attı? kaç kişi cimere yazı laf ile peynir gemisi yürümüyor icraat lazım bize. Sağlık bakanlığında çalışan bir işçi olarak bu sınavın yüz yüze yapılmasının zerre kadar doğru bir yani yok bir açıklaması yok Aöf ne yapacağını şaşırdı iyice söyleyecek söz yok herkes yazsın cimere ...

Osmanyldrm
Kapalı
30 Temmuz 2020 00:15

valla ben hem burdan hem sosyal medyadan hem cimerden hem aöfün telefonlarından yazıyorum uğraşıyorum açık öğretim lisesi 3. dönem sınavlarını yapmayıp 3. dönemde 35 kredi dağıtıyor herkesi başarmış sayıyor 1 tane yüz yüze yapan üniversite yok anadolu üniversitesi de kendi örgününe avrupa amerika programlarına online yapıyor diyorum ya bu fuat erdalın işi adam bizle kafayı bozmuş bugün twitterda gündeme girdi tam 12 bin twit atıldı.. tüm yorumlar online olmasıyla alakalı örgüne de yüzyüze yapsalar bu kadar direnmem ama herkese var örgüne var avrupa aöfe var bize yok bitek önemli olan bu

charismaticboy, 4 yıl önce

herkes sadece boş boş konuşuyor online olsun diye kaç kişi twit attı? kaç kişi cimere yazı laf ile peynir gemisi yürümüyor icraat lazım bize. Sağlık bakanlığında çalışan bir işçi olarak bu sınavın yüz yüze yapılmasının zerre kadar doğru bir yani yok bir açıklaması yok Aöf ne yapacağını şaşırdı iyice söyleyecek söz yok herkes yazsın cimere ...

serkan buğra
Aday Memur
09 Ağustos 2020 12:33

AOF DESTEK'ten yazdığım dilekçe:

Sayın Rektörüm,

1. Üniversitemizin ?Yaz

Okulu? ile ilgili yayınladığı duyuruda, sınavların 5 Eylül?de, pandemi

şartlarının elvermesi hâlinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacağı

duyurulmuştur.

2. Ben okulunuzun kronik hastalığı bulunan bir Açıköğretim öğrencisiyim. Yurdumuzun birçok bölgesinde Corona virüs tehlikesi yaygın olarak devam etmektedir. Maalesef çevremizde gördüğümüz çoğunluk tedbirlere uymamakta ve vakalarda da tehlikeli bir tırmanış devam etmektedir.

3. Malumlarınız olduğu üzere her şeyin başı sağlık. Sağlığım yerinde olmazsa hiçbir şeyin önemi yok. Siz yöneticilerimizden isteğim bizlerin sağlığınızı düşünerek; bulaş riski taşıyan kişilerle sağlıklı olan insanları bir araya getirmemeniz. Covid 19 tedavisi görmüş birçok arkadaşımız var, birçok kişinin de hasta olduğundan haberli/habersiz dolaştığı hepimizin malumlarıdır. Bu kişilerle bizleri bir araya getirmemenizi özellikle sizlerden beklemekteyiz.

4. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK)'ten üniversitelere gönderilen "Covid-19 tedbirleri" konulu yazı ile, Sağlık Bakanlığının YÖK'e hitaben kaleme aldığı Covid-19 tedbirlerine ait hususlara atıf yapılarak? üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer

sınavların yüz yüze gerçekleştirilmeyeceği, üniversite yetkili kurullarınca tercih edilecek ?dijital imkânlar" veya ?ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak" yapılacağı ve ?öğrencilerin bedeni ve ruhi sağlıklarını dikkate alan, yani ?öğrenci merkezli" olması gerektiği bildirilmiştir.

Buna rağmen üniversitemizin yayımladığı duyuru ile; bazı kendini bilmez kişilerin sosyal

medyada paylaştığı ?kopya? iddialarından da sanıyorum haksız yere etkilenerek

sınavları yüz yüze yapmayı planladığını da üzülerek görmekteyim.

Halbuki bizim üniversitemiz haricinde de bütün okullarda sınavlar online ortamda yapılmıştır.

Bizim okulumuzun güvenlik tedbirlerinin diğerlerinden asla geri olmayacağını

hatta uzaktan eğitim konusundaki deneyimleri nedeniyle daha iyi olduğunu

düşünmekteyim.

Sosyal medyada bu iddiaları dile getirenlerin iftiralarına bakıldığında bunların? Açıköğretim

sistemini ve öğrencilerini küçük gören, örgün eğitim haricindeki bütün

öğrencileri aşağılayan? yanlış ve bozuk bir düşünce yapısına sahip oldukları

kolayca görülmektedir. Siz sayın yöneticilerimizin bunların kopya iddialarından

etkilenmemenizi yürekten temenni ederim.

5. Virüs salgını nedeniyle öğrencileriniz olan bizler ile ailelerimiz; toplu ulaşım araçlarında, kampüs alanlarında ve okullarda özellikle sınav salonlarında bir araya geldiğimizde "acaba virüs kapar mıyım?" endişesini yaşamaktayız. Bu kaygım nedeniyle sınavların toplu ortamda yapılması durumunda sınava girmemeyi düşünmekteyim. Pandeminin yavaşta olsa yayılarak devam ettiği

bu şartlarda bizlerin ve toplumun sağlığını düşünerek sınavlarımızın online ortamda yapılmasını tensiplerinize arz ederim. Saygılarımla.

Osmanyldrm
Kapalı
11 Ağustos 2020 22:55

okulların açılması da 21 eylüle ertelendi

bakalım öğrenci düşmanı fuat erdal hala ısrarcı olacak mı adam intikam almak için kpss sınavının 1 gün öncesine sınav koydu ölüme yolluyor şimdide milleti

Osmanyldrm
Kapalı
11 Ağustos 2020 23:11

ben de bu şekilde yazdım..

Merhaba,Anadolu Üniversitesi Yeni rektörü Sayın Fuat Erdal geldiğinden beri öğrenci aleyhine işler yapmaktadır. Vaka sayısı gün geçtikce artmasına rağmen sınava çok kısa bi süre kalmasına rağmen hala sınavın ne şekilde olacağı açıklanmamıştır.Yaz okulunu önce kaldırıp daha sonra tepkilere dayanamayıp tekrar geri getirmesine karşılık sınavı öğrencilerin 1 yıldır çalıştığı üniversiteyi okumasına sebep KPSS sınavının 1 gün öncesine koymuştur son dönemde sürekli kpss için deneme çözmem gerekirken, kpss ile alakasız 5 derse çalışıyorum şuan.. ve bu beni geri götürecek kpss sınavının 1 hafta sonrasında yapılabilirdi..Anadolu üniversitesi örgün eğitimine ve 15den fazla yurtdışı programlarının hepsine online sınav yapıyorken sadece bize yüz yüze yapmaya çalışmaktadır. Yökün bu döneme ait tüm sınavların yüz yüze yapılamayacağına karar vermesine rağmen bir devlet kurumunun verdiği kararı bir devlet üniversitesinin rektörü uymamaktadır!!!Üniversite bahar dönemi vize ve finalleri online yapmasına rağmen gerekli altyapı olmasına rağmen okulların açılma tarihinin ertelendiği bugünlerde yaz okulunu ısrarla yüz yüze yapmaya çalışmaktadır..Hiçbir can sınavdan önemli değildir benim evimde 2 yaşlı kronik hastalığı bulunan ailem var 5 aydır evden çıkmıyoruz.. sınav salonunda 1 kişi hasta olsa hepimize bulaştıracak neden bu riske atıyorlar bizi..Meb Açık öğretim lisesi 3. dönem sınavını yapmayıp herkese 1 dönemde alınabilecek 35 kredilik otomatik ders seçip başarmış saydı ben de bir açık öğretim lisesi mezunu olarak 4 yıl emek verdiğim liseye neden böyle yapıyorsunuz demedim çünkü insan hayatı önemli 1 kişinin hastalığına bile değmez.Sayın Fuat Erdal rektörüm bu yanlış tutumundan vazgeçmeli öğrencilerin yaşadığı bu zor dönemde öğrencinin yanında olmalıdır.

serkan buğra, 4 yıl önce

AOF DESTEK'ten yazdığım dilekçe:

Sayın Rektörüm,

1. Üniversitemizin ?Yaz

Okulu? ile ilgili yayınladığı duyuruda, sınavların 5 Eylül?de, pandemi

şartlarının elvermesi hâlinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacağı

duyurulmuştur.

2. Ben okulunuzun kronik hastalığı bulunan bir Açıköğretim öğrencisiyim. Yurdumuzun birçok bölgesinde Corona virüs tehlikesi yaygın olarak devam etmektedir. Maalesef çevremizde gördüğümüz çoğunluk tedbirlere uymamakta ve vakalarda da tehlikeli bir tırmanış devam etmektedir.

3. Malumlarınız olduğu üzere her şeyin başı sağlık. Sağlığım yerinde olmazsa hiçbir şeyin önemi yok. Siz yöneticilerimizden isteğim bizlerin sağlığınızı düşünerek; bulaş riski taşıyan kişilerle sağlıklı olan insanları bir araya getirmemeniz. Covid 19 tedavisi görmüş birçok arkadaşımız var, birçok kişinin de hasta olduğundan haberli/habersiz dolaştığı hepimizin malumlarıdır. Bu kişilerle bizleri bir araya getirmemenizi özellikle sizlerden beklemekteyiz.

4. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK)'ten üniversitelere gönderilen "Covid-19 tedbirleri" konulu yazı ile, Sağlık Bakanlığının YÖK'e hitaben kaleme aldığı Covid-19 tedbirlerine ait hususlara atıf yapılarak? üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer

sınavların yüz yüze gerçekleştirilmeyeceği, üniversite yetkili kurullarınca tercih edilecek ?dijital imkânlar" veya ?ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak" yapılacağı ve ?öğrencilerin bedeni ve ruhi sağlıklarını dikkate alan, yani ?öğrenci merkezli" olması gerektiği bildirilmiştir.

Buna rağmen üniversitemizin yayımladığı duyuru ile; bazı kendini bilmez kişilerin sosyal

medyada paylaştığı ?kopya? iddialarından da sanıyorum haksız yere etkilenerek

sınavları yüz yüze yapmayı planladığını da üzülerek görmekteyim.

Halbuki bizim üniversitemiz haricinde de bütün okullarda sınavlar online ortamda yapılmıştır.

Bizim okulumuzun güvenlik tedbirlerinin diğerlerinden asla geri olmayacağını

hatta uzaktan eğitim konusundaki deneyimleri nedeniyle daha iyi olduğunu

düşünmekteyim.

Sosyal medyada bu iddiaları dile getirenlerin iftiralarına bakıldığında bunların? Açıköğretim

sistemini ve öğrencilerini küçük gören, örgün eğitim haricindeki bütün

öğrencileri aşağılayan? yanlış ve bozuk bir düşünce yapısına sahip oldukları

kolayca görülmektedir. Siz sayın yöneticilerimizin bunların kopya iddialarından

etkilenmemenizi yürekten temenni ederim.

5. Virüs salgını nedeniyle öğrencileriniz olan bizler ile ailelerimiz; toplu ulaşım araçlarında, kampüs alanlarında ve okullarda özellikle sınav salonlarında bir araya geldiğimizde "acaba virüs kapar mıyım?" endişesini yaşamaktayız. Bu kaygım nedeniyle sınavların toplu ortamda yapılması durumunda sınava girmemeyi düşünmekteyim. Pandeminin yavaşta olsa yayılarak devam ettiği

bu şartlarda bizlerin ve toplumun sağlığını düşünerek sınavlarımızın online ortamda yapılmasını tensiplerinize arz ederim. Saygılarımla.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi