Editörler : Pangaea
18 Haziran 2021 00:09

4b istifası ve kadroya geçiş süreci?

Herkese merhaba

4b sözleşmeli olarak çalışmaktayım, başka bir kurumda kadrolu memurluk kazandım. Oranın güvenlik soruşturması başladı. Bu sürede çalıştıgım kurumda bilgilendirme yapmama gerek varmı? Kadrolu pozisyondan gel başla dedikleri zaman istifamı vermem yeterli olur mu?

furkanemytu
Yasaklı
18 Haziran 2021 00:36

olur

Freud gülü
Aday Memur
18 Haziran 2021 02:12

Bazı kurumlarda istifa dilekçesini 1 ay öncesinden vermeniz gerekiyor. Çalıştığınız kurumla iletişime geçip sormanızda fayda var

Wave123
Aday Memur
18 Haziran 2021 09:10

Hocam peki şimdi istifa dilekçemi versem diyelim. Ama diğer işe ne zaman başlayacağım belli değil ozamana kadar çalışmamda sorun olurmu acaba

Freud gülü, 3 yıl önce

Bazı kurumlarda istifa dilekçesini 1 ay öncesinden vermeniz gerekiyor. Çalıştığınız kurumla iletişime geçip sormanızda fayda var

Freud gülü
Aday Memur
18 Haziran 2021 10:24

Onu bilemiyorum hocam. Kurumunuzla iletişime geçmenizde fayda var
Wave123, 3 yıl önce

Hocam peki şimdi istifa dilekçemi versem diyelim. Ama diğer işe ne zaman başlayacağım belli değil ozamana kadar çalışmamda sorun olurmu acaba

netnutlanisay
Aday Memur
20 Haziran 2021 10:10

İstediğiniz zaman istifa edip diğer kuruma geçebilirsiniz. Eğer 2 yıl bir kurumda çalışıp istifa dilekçesini 1 ay öncesinden verirseniz tazminat alabilirsiniz.

Wave123
Aday Memur
20 Haziran 2021 15:08

İşe başlayalı henüz 4-5 ay oldu olmadı o yüzden 1 ay öncesindne haber vermeme gerek yok galiba

netnutlanisay, 3 yıl önce
İstediğiniz zaman istifa edip diğer kuruma geçebilirsiniz. Eğer 2 yıl bir kurumda çalışıp istifa dilekçesini 1 ay öncesinden verirseniz tazminat alabilirsiniz.

serkan karadeniz
Aday Memur
20 Haziran 2021 16:55

Sözleşmelisin ataman sonuçlandığında yani sana tebliğ gönderecekleri vakit istifa erdersin hatta tebliğ kağıdını istifa ekine de koyabilirsin. 1 günde bile kabul olabilir önceden de konuş zaten istifani

erkenuyuyamayanadam
Aday Memur
20 Haziran 2021 17:24

Usulüne göre istifa etmek istiyorsan, kuruma istifa dilekçeni verirsin kurum en geç 1 ay içinde sonuçlandırır. Sonuçlandırmak zorunradır. 1 ay içinde sonuçlandırmadığı takdirde ben gelmiyorum artık diyebilirsin. Usulsüz bir şekilde istifa etmek istiyorsan yanlış hatırlamıyorsam arka arkaya 3 gün mü 5 gün mü neydi işe gelmediğin takdirde usulsüz çekilmiş sayılırsın. Ama sen bunların ikisini de yapma kurumunun personel özlük birimi ile görüş. De ki durum böyle böyle kadrolu olarak şurayı kazandım, güvenlik soruşturması vs. sürecinin tamamlanmasını bekliyorum. Beni çağırdıklarında istifa etsem hemen istifam hemen kabul olur mu bi engelle karşılaşır mıyım diye sor. Eğer bi sorunla karşılaşmazsın hemen istifanı sonuçlandırırız derseler çağırmalarını bekle kadrolu atandığın yerden. Sana şu süre içinde gel başla dediklerinde şu an sözleşmeli çalıştığın birime tebligatı gösterirsin onlar da çıkış işlemlerini gerçekleştirirler gider kadrolu olarak diğer tarafta başlarsın. Burada dikkat etmen gereken kısım şu. Kadrolu olarak işe başlayacağın yer şu anda ikamet ettiğin ilde ise işe başlaman için daha az bi süre verirler, başka ilde ise yanlış bilmiyorsam 15 gün bu süre verirler. Atandığın yere bu süreleri ara sor. Ona göre hareket edersin. Yeni atandığın kurumdan tebligat gelmeden istifa etmemeni tavsiye ederim.

Wave123
Aday Memur
20 Haziran 2021 18:44

Yorumunuz için teşekkür ederim uzun uzun yazmıssınız cok sağolun. Durum şöyle şuan çalıştıgım yer ankara ama ikametgah Sivasta kadrolu başlayacağım yerde ankara. Acaba ikametgah mı bakarlar yoksa sen zaten ankarada mı calısıyosun derler bilemedim sormam gerek bunuda

erkenuyuyamayanadam, 3 yıl önce

Usulüne göre istifa etmek istiyorsan, kuruma istifa dilekçeni verirsin kurum en geç 1 ay içinde sonuçlandırır. Sonuçlandırmak zorunradır. 1 ay içinde sonuçlandırmadığı takdirde ben gelmiyorum artık diyebilirsin. Usulsüz bir şekilde istifa etmek istiyorsan yanlış hatırlamıyorsam arka arkaya 3 gün mü 5 gün mü neydi işe gelmediğin takdirde usulsüz çekilmiş sayılırsın. Ama sen bunların ikisini de yapma kurumunun personel özlük birimi ile görüş. De ki durum böyle böyle kadrolu olarak şurayı kazandım, güvenlik soruşturması vs. sürecinin tamamlanmasını bekliyorum. Beni çağırdıklarında istifa etsem hemen istifam hemen kabul olur mu bi engelle karşılaşır mıyım diye sor. Eğer bi sorunla karşılaşmazsın hemen istifanı sonuçlandırırız derseler çağırmalarını bekle kadrolu atandığın yerden. Sana şu süre içinde gel başla dediklerinde şu an sözleşmeli çalıştığın birime tebligatı gösterirsin onlar da çıkış işlemlerini gerçekleştirirler gider kadrolu olarak diğer tarafta başlarsın. Burada dikkat etmen gereken kısım şu. Kadrolu olarak işe başlayacağın yer şu anda ikamet ettiğin ilde ise işe başlaman için daha az bi süre verirler, başka ilde ise yanlış bilmiyorsam 15 gün bu süre verirler. Atandığın yere bu süreleri ara sor. Ona göre hareket edersin. Yeni atandığın kurumdan tebligat gelmeden istifa etmemeni tavsiye ederim.

Wave123
Aday Memur
20 Haziran 2021 18:46

Teşekkürler serkan bey

serkan karadeniz, 3 yıl önce
Sözleşmelisin ataman sonuçlandığında yani sana tebliğ gönderecekleri vakit istifa erdersin hatta tebliğ kağıdını istifa ekine de koyabilirsin. 1 günde bile kabul olabilir önceden de konuş zaten istifani

erkenuyuyamayanadam
Aday Memur
20 Haziran 2021 19:19

Rica ederim. İkametgahı ikamet ettiğiniz yere aldırmamanın cezası var. Tabi ki resmi kayıtlara bakılır. Ayrıca zaten Ankara'da çalışıyormuşsunuz. Erken sonuçlanır sizin istifanız. Ankara'da kurumun taşra teşkilatında çalışıyorsanız kurumunuzla görüşün doğrudan merkez teşkilatına dilekçe verin olmazsa hızlı sonuçlanması için. Dikkatli hareket edin. Stresli bir süreç. Personel özlük/insan kaynakları ile birlikte hareket etmeniz yararınıza olur.

Wave123, 3 yıl önce

Yorumunuz için teşekkür ederim uzun uzun yazmıssınız cok sağolun. Durum şöyle şuan çalıştıgım yer ankara ama ikametgah Sivasta kadrolu başlayacağım yerde ankara. Acaba ikametgah mı bakarlar yoksa sen zaten ankarada mı calısıyosun derler bilemedim sormam gerek bunuda

erkenuyuyamayanadam
Aday Memur
20 Haziran 2021 19:21

657 sayılı kanunun çekilme başlıklı maddelerini okumanızı tavsiye ederim.

Wave123
Aday Memur
20 Haziran 2021 21:39

son olarak şunu sorayım hocam size şimdi benım guvenlık sorusturmam olacak yanı ben sımdı ıstıfa dılekcesı yazsam ayrılsam belkide guvenlık sorusturmam cok uzayacak işsiz kalmakta istemiyorum o arada o sıkıntı.

erkenuyuyamayanadam, 3 yıl önce

Rica ederim. İkametgahı ikamet ettiğiniz yere aldırmamanın cezası var. Tabi ki resmi kayıtlara bakılır. Ayrıca zaten Ankara'da çalışıyormuşsunuz. Erken sonuçlanır sizin istifanız. Ankara'da kurumun taşra teşkilatında çalışıyorsanız kurumunuzla görüşün doğrudan merkez teşkilatına dilekçe verin olmazsa hızlı sonuçlanması için. Dikkatli hareket edin. Stresli bir süreç. Personel özlük/insan kaynakları ile birlikte hareket etmeniz yararınıza olur.

erkenuyuyamayanadam
Aday Memur
21 Haziran 2021 00:04

Bende onun için insan kaynakları/personel özlük birimi ile koordineli olarak hareket et diyorum ya. Onlar bizdeki istifa sürecin uzun sürer. Bi sürede de diğer tarafın işe başlama için verdiği süre yetmez derlerse istifanı hemen verirsin. Yok hemen hallolur sen istifa etme hele bi diğer taraf çağırsın derseler beklersin. Tabi diğer taraf çağırmadan istifa ettiğinde güvenlik soruşturmasını geçemezsen işsiz kalma ihtimalin de var onu da göze alman gerekir.

Wave123, 3 yıl önce

son olarak şunu sorayım hocam size şimdi benım guvenlık sorusturmam olacak yanı ben sımdı ıstıfa dılekcesı yazsam ayrılsam belkide guvenlık sorusturmam cok uzayacak işsiz kalmakta istemiyorum o arada o sıkıntı.

işsiziktisat
Kapalı
22 Haziran 2021 13:32

hangi kuruma atandınız sorun olmazsa

Wave123, 3 yıl önce

Tolgadw
Aday Memur
22 Haziran 2021 17:51

sorun olmaz diye biliyorum yıne de calıstıgınız kuruma sormak en mantıklısı

İkra21
Aday Memur
22 Haziran 2021 20:05

Aramanız onaylandığı zaman istifa dilekçenizi şu an çalıştığınız kuruma ibraz eder ve istifanın onaylanmasını beklersiniz. Kanunen en geç 1 ay içerisinde onaylamaları gerekir. Bu süre içerisinde de yeni atandığınız kurum ile iletişime geçer ve şu an başka bir kamu kurumu görevi yürüttüğünüzü söylersiniz. İstifanız onaylanınca da onay belgesini alır ve yeni kurumunuza gider işe başlarsınız

ode_ode
Şef
23 Haziran 2021 05:16

Siz istifa dilekçenizi istifa edeceğinize dair bildirir şekilde verin yani istifa edip ayrılış yapmayın kurumdan başlama tarihini aldığınızda da istifa eder diğer gün başlarsınız . Sözleşmeden kadroya geçişlerde çalışma süresi yok. Ben geçtim aynı şekilde.
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi