Editörler : Pangaea

Let12
Aday Memur
22 Ocak 2023 13:31

Yakılan kadroyu Unvan değişikliği sınavıyla kpss siz de doldurabilir kurumlar. İlla yeniden alıma çıkacak diye kaide yok. Çıksa bile 6 ay o kadro boş duracak, devlet işi aksayacak Bunu ne yapacaksın ?

starrubyziraat
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 13:41

Arkadaşlar Şayet Dsi listeyi açıklayacınca ben

Yedekte olursam ,Ve önümde bir ay önce atanmış

Birisinin Puanını görürsem yani aynı puanı

2 Farklı Atamada Kullandığını görürsem yani kadro

Yaktığını görürsem Avukatım Hazır İdare mahkemesine başvuracağım,Yedekteki Arkadaşlar sizde

Mutlaka Avukatınıza Başvurun

22 Ocak 2023 13:45

Bunun mesela avukata para kazandırmak dışında nasıl bir sonucu olabilir?
starrubyziraat, 1 yıl önce

Arkadaşlar Şayet Dsi listeyi açıklayacınca ben

Yedekte olursam ,Ve önümde bir ay önce atanmış

Birisinin Puanını görürsem yani aynı puanı

2 Farklı Atamada Kullandığını görürsem yani kadro

Yaktığını görürsem Avukatım Hazır İdare mahkemesine başvuracağım,Yedekteki Arkadaşlar sizde

Mutlaka Avukatınıza Başvurun

Let12
Aday Memur
22 Ocak 2023 13:46

Halihazırda cimer e bu konu hakkında başvurular var. Kpss puanının kullanımı konusunda.

22 Ocak 2023 14:00

Çoluk çocuk korkutmaya çalışıyorlar işte hocam

Kanunen yasal olan bir şeyi yapıyorsun bak dava ederim asdfgh

Spinozanın Pelerini, 1 yıl önce
Bunun mesela avukata para kazandırmak dışında nasıl bir sonucu olabilir?
22 Ocak 2023 14:05

Yok hani avukatı da var ona da şaşırdım. Avukat da parasına baktığı için yapma etme de diyemiyor shhshs
kpssavascısı, 1 yıl önce

Çoluk çocuk korkutmaya çalışıyorlar işte hocam

Kanunen yasal olan bir şeyi yapıyorsun bak dava ederim asdfgh

sonucari
Aday Memur
22 Ocak 2023 14:15

MADDE 7 ? (1) 1/1/2022 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atanan personel, atanmasını takiben 3 yıl geçmedikçe halen görev yaptıkları kuruluşlara ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır.

a) Kurumsal alım yöntemi ile teşebbüslerde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar,

b) Mesleğe özel yarışma sınavı ile yardımcı olarak girilen kadrolar (örneğin müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, stajyer kontrolörlük gibi kadrolar) ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibarıyla ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar (örneğin memur unvanlı pozisyona atanmış personelin mühendis unvanlı bir kadro veya pozisyona atanması),

bu sınırlamanın dışındadır.

Mevzuata göre 4b ye geçişte 3 yıl yasağına takılmıyorsunuz.

kpssavascısı, 1 yıl önce

Hocam benim bildiğim ve spinozanin söylediği gibi biliyorum bende kadrolu 4a kit 4c sözleşmeli 4b

Sorunuza gelirsek kitten farklı bir pozisyona geçmeye çalışırsanız 3 yıl yasağına takılıyorsunuz

Ama 4a 4b arası geçişlerde sıkıntı yok diye biliyorum

22 Ocak 2023 14:16

Hocam memuriyet kovalayan birinin kendi özel avukati olacağını sanmıyorum, akrabası vs falan filandır.

Açıkçası ben memur maaşımla elimin altında avukat bulundurabilecegimi sanmıyorum.

Ama arkadaşın sirketi vs vardır veya ailesi zengindir hazırda avukat bulunduruyordur orasını bilemem

Spinozanın Pelerini, 1 yıl önce
Yok hani avukatı da var ona da şaşırdım. Avukat da parasına baktığı için yapma etme de diyemiyor shhshs

sonucari
Aday Memur
22 Ocak 2023 14:23

madde 7 olabilir diyor siz 3 yıl yasağı diyorsunuz .Sizin bildiğiniz bir somut olay veya madde mi var?İddaşlamak amacıyla yazmadım kesin bir bilgiye ulaşmak için soruyorum. Sadece mülakatsız alım soru işareti ama 4b geçiş mümkün gözüküyor.

kpssavascısı, 1 yıl önce

Hocam benim bildiğim ve spinozanin söylediği gibi biliyorum bende kadrolu 4a kit 4c sözleşmeli 4b

Sorunuza gelirsek kitten farklı bir pozisyona geçmeye çalışırsanız 3 yıl yasağına takılıyorsunuz

Ama 4a 4b arası geçişlerde sıkıntı yok diye biliyorum

22 Ocak 2023 14:27

Orası öyle zaten, işin goygoyundayım tamamen. Kendilerince göz korkutup milletin tercih vermesinin önüne geçecekler.
kpssavascısı, 1 yıl önce

Hocam memuriyet kovalayan birinin kendi özel avukati olacağını sanmıyorum, akrabası vs falan filandır.

Açıkçası ben memur maaşımla elimin altında avukat bulundurabilecegimi sanmıyorum.

Ama arkadaşın sirketi vs vardır veya ailesi zengindir hazırda avukat bulunduruyordur orasını bilemem

22 Ocak 2023 14:36

Hocam oncelikle oraya dalgınlığıma 4c yazmışım 399 olacak

Sözleşmeli personel 4B kadrolu 4A kit 399

Kitler 399 a tabi olduğu için 3 yıl çalışma zorunluluğu var istisnalar hariç bu 3 yıl dolmadan başka kuruma gecemiyorsunuz.

Kanıt olarak

Genel Yatırım ve Finansman Programının Tespitine İlişkin Kararin 7. maddesi

Bunu aynen yazarsanız resmi gazete ye ulaşabilirsiniz

sonucari, 1 yıl önce

madde 7 olabilir diyor siz 3 yıl yasağı diyorsunuz .Sizin bildiğiniz bir somut olay veya madde mi var?İddaşlamak amacıyla yazmadım kesin bir bilgiye ulaşmak için soruyorum. Sadece mülakatsız alım soru işareti ama 4b geçiş mümkün gözüküyor.

Let12
Aday Memur
22 Ocak 2023 15:24

Kadro yakan kişi gittigi kurumda da tutulmuyor. Bölge müdürlüklerindeki birim amirlerine sorabilirsiniz.

acemikira035
Aday Memur
22 Ocak 2023 15:26

Alnımıza bu kadro yaktı yazacaklar öylemi kanka
Let12, 1 yıl önce

Kadro yakan kişi gittigi kurumda da tutulmuyor. Bölge müdürlüklerindeki birim amirlerine sorabilirsiniz.

Let12
Aday Memur
22 Ocak 2023 15:31

Merak etme sen, gittiğin yerdeki müdürün sen gelmeden önce her şeyden haberi oluyor. Devletin kadrosunu en az 6 ay 1 sene boşta tutan kişi mi olmak istiyorsun ? Daha da yorum yapmayacağım. Iyi günler

acemikira035, 1 yıl önce
Alnımıza bu kadro yaktı yazacaklar öylemi kanka

orkunn26
Aday Memur
22 Ocak 2023 16:23

Dostum ben yeni atandım ve atandığım yerden memnunum, başkası tercihini değiştiriyor diye yorum yapmak kimseye düşmez. Burada herkes kendisi için en doğru yeri seçmek istiyor.

Let12, 1 yıl önce

Başkası yaktı diye sen de yak. Tebrikler.

acemikira035
Aday Memur
30 Ocak 2023 14:12

Arkadaşlar cimerden cevap geldi, 399 dan dsi ye geçişte herhangi engel yok
30 Ocak 2023 15:20

Şimdi KİT te çalışan 3 yılını doldurmamış bir kişi 4B li sözleşmeli kadroya geçebiliyor mu? Eğer öyleyse işimiz zor.

acemikira035, 1 yıl önce
Arkadaşlar cimerden cevap geldi, 399 dan dsi ye geçişte herhangi engel yok

acemikira035
Aday Memur
30 Ocak 2023 15:24

TKİ Genel Müdürlüğü emrinde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsünde görev yapmakta iken Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alım İlanı sonucunda asil olarak kazanmanız halinde; TKİ Genel Müdürlüğünde sözleşmenizi fesih edip Kurumumuza atanmanız önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bilginize sunulur.
elektrikadam, 1 yıl önce

Şimdi KİT te çalışan 3 yılını doldurmamış bir kişi 4B li sözleşmeli kadroya geçebiliyor mu? Eğer öyleyse işimiz zor.

30 Ocak 2023 19:37

Paylaştığınız için teşekkürler. O zman bütün açıktan sözleşmeli alımlar için geçerli herhalde ösym ile falan farketmez
acemikira035, 1 yıl önce
TKİ Genel Müdürlüğü emrinde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsünde görev yapmakta iken Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alım İlanı sonucunda asil olarak kazanmanız halinde; TKİ Genel Müdürlüğünde sözleşmenizi fesih edip Kurumumuza atanmanız önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bilginize sunulur.

acemikira035
Aday Memur
30 Ocak 2023 19:40

Rica ederim, bu konuda çok fazla bilgi kirliliği vardı, netleşmiş oldu
mühendisim ben püff, 1 yıl önce
Paylaştığınız için teşekkürler. O zman bütün açıktan sözleşmeli alımlar için geçerli herhalde ösym ile falan farketmez
Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi