Editörler : supporters.
10 Kasım 2017 18:43

Kpss süresi

İyi akşamlar abilerim ablalarım 2020 haziranda hayırlısıyla lisans mezunu olacağım sorum şu 2018 kpss temmuzda yapılacakmış eğer 2020 kpss de temmuzda yapılırsa tam 2 yıl tercih süresi olcak ben ise haziranda mezun olcam yani 2020 kpss yapılmadan bir ay önce falan sizce o bir aylık kısımda atama vs olabileceği için 2018 kpss ye girmem gerekli di mi?Bu konularda biraz cahil olan kardeşinizi aydınlatırsanız sevinirim

skrypnyk
Aday Memur
10 Kasım 2017 20:04

Sınavın süresi bir sonraki sınav sonucu açıklanana kadar diye biliyorum yani 2018 kpss 31 ağustosta açıklanacak 2016 kpss 31 ağustos a kadar geçerli olur. İstersen hazırlan 1-2 ay puanını kullanabilirsin ama Türkiye de sistem her an değiştiğinden belli olmaz kpss yi nisana alırlar tercih yapamazsın zaten 900 kişi kadro açılmış lisans a 2020 ye kadar Allah kerim.

gmsnsn
Memur
10 Kasım 2017 20:12

Anladım teşekkür ederim dediğiniz gibi nisana mayısa tekrar alırlarsa bir işe yaramaz puanım bir de merak ettiğim şu lisansa 3 ve 4.sınıflar girebiliyor ya ben 22 temmuzda 3 e geçicem ama sonuçta 3 e başlamamış olcam ya bu yasal olarak sıkıntı olmaz di mi girebilirim yani sınava

skrypnyk, 6 yıl önce

Sınavın süresi bir sonraki sınav sonucu açıklanana kadar diye biliyorum yani 2018 kpss 31 ağustosta açıklanacak 2016 kpss 31 ağustos a kadar geçerli olur. İstersen hazırlan 1-2 ay puanını kullanabilirsin ama Türkiye de sistem her an değiştiğinden belli olmaz kpss yi nisana alırlar tercih yapamazsın zaten 900 kişi kadro açılmış lisans a 2020 ye kadar Allah kerim.

skrypnyk
Aday Memur
10 Kasım 2017 20:15

Yok istiyorsan lisans 1 e git yine girebilirsin sadece mezun olmadan ataman yapılmaz.

skrypnyk
Aday Memur
10 Kasım 2017 20:17

şimdi baktım söyle bir şey var yanlış bilgilendirmişim

Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

herhalde girebilirsin tam bilemedim şimdi.

skrypnyk, 6 yıl önce

Yok istiyorsan lisans 1 e git yine girebilirsin sadece mezun olmadan ataman yapılmaz.

gmsnsn
Memur
10 Kasım 2017 20:24

2 yıl içinde mezun olcam zaten 2020 haziranda mezunum 2 yılsa geçerliliği 2020 temmuza kadar ama tabi şöyle bi durum var 2020 kpss mayısa falan alınırsa 2018 e girmemin bir anlamı kalmaz ama yine temmuzda da olabilir sonuç bunu bilemeyiz öylesine gireyim ben yine

skrypnyk, 6 yıl önce

şimdi baktım söyle bir şey var yanlış bilgilendirmişim

Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

herhalde girebilirsin tam bilemedim şimdi.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi