Editörler : Pangaea
«171819202122232425262728»
09 Aralık 2021 07:50

Hocam defalarca toplanıp Ankara' ya gidelim diye mimarların telegram grubunda da yazdım burda da başlık açtım.

Burda tek bir yorum bile gelmedi totalde de 3 kişi toplanamadık.

Dolayısıyla eğer bizim akıbetimiz biz mimarların toplanmasına kalmışsa hepimize geçmiş olsun...

Biinsaatci, 2 yıl önce
Mimarlar odasının zaten meslektaşlarına küçücük bir katkısı yok ne yazık ki. O nedenle mimarların kalan bu son atamalar için toplanıp bakanlıklara ziyarete gitmesi fayda sağlar diye düşünüyorum. Tabi Bakanla görüşme olmaz büyük ihtimal fakat en asından personel genel müdürü veya bakan yardımcılarından Mimar bir hanımefendi var onunla görüşülürse alım sayısı bir miktar da olsa artar. Buradaki yazışmlar veya sosyal gruplarda yapılan yazışmaların, cimer, bimer ve diğer dilekçelerin bir faydası olmaz ki görünen olmadığı yönünde zaten.

Biinsaatci
Aday Memur
09 Aralık 2021 09:09

Hocam sadece mimarların değil büyün mesleklerin toplanmaya kalmış ama gördüğümüz üzere öğretmenler toplanıp her istediğini alıyor, sağlıkçılar yüne aynı şekil fakat diğer branşlardan ses çıkmayınca kimse umursamıyor ne yazık ki
the-white-wolf, 2 yıl önce

Hocam defalarca toplanıp Ankara' ya gidelim diye mimarların telegram grubunda da yazdım burda da başlık açtım.

Burda tek bir yorum bile gelmedi totalde de 3 kişi toplanamadık.

Dolayısıyla eğer bizim akıbetimiz biz mimarların toplanmasına kalmışsa hepimize geçmiş olsun...

09 Aralık 2021 10:01

özellikle bu 2 sene, teknik kadro kadar alımlardan muzdarip olan başka bir bölüm yok diye düşünüyorum

gerek bölüm sayımız gerekse ferdi sayımız bu kadar çokken kurumların kayıtsızlığına bu kadar tepkisiz kalmak cidden şaşılası bi şey

özellikle inşaat mühendisleri ve hakeza diğer mühendislikler ve elbette mimarlardan 10 kişi toplanıp birkaç bakanlığa gidemiyorsak orda burda sitemkar sitemkar yorumlarda bulunmanın pek bir karşılığı olmayacak elbette...

Biinsaatci, 2 yıl önce
Hocam sadece mimarların değil büyün mesleklerin toplanmaya kalmış ama gördüğümüz üzere öğretmenler toplanıp her istediğini alıyor, sağlıkçılar yüne aynı şekil fakat diğer branşlardan ses çıkmayınca kimse umursamıyor ne yazık ki

Biinsaatci
Aday Memur
09 Aralık 2021 10:56

aynen katılıyorum hocam btanşların birleşip Bakanlıklara görüşmelere gitmesi gerekiyor. Bu gidişle alım sayıları 3-5 le kalır o kadar yüksek puanlı atama bekleyenlere yazık olur.

özellikle bu 2 sene, teknik kadro kadar alımlardan muzdarip olan başka bir bölüm yok diye düşünüyorum

gerek bölüm sayımız gerekse ferdi sayımız bu kadar çokken kurumların kayıtsızlığına bu kadar tepkisiz kalmak cidden şaşılası bi şey

özellikle inşaat mühendisleri ve hakeza diğer mühendislikler ve elbette mimarlardan 10 kişi toplanıp birkaç bakanlığa gidemiyorsak orda burda sitemkar sitemkar yorumlarda bulunmanın pek bir karşılığı olmayacak elbette...

09 Aralık 2021 11:24

Hocam Ankara' da mülakat olacak teknik kadrodan 100 kişi alınacak deseler binler yığılır oraya

Ama bakanlıkla görüşmeye gidelim dediğimizde 1 adam bulamıyoruz

Bir mülakat kadar ehemmiyeti yok mu

Biinsaatci, 2 yıl önce
aynen katılıyorum hocam btanşların birleşip Bakanlıklara görüşmelere gitmesi gerekiyor. Bu gidişle alım sayıları 3-5 le kalır o kadar yüksek puanlı atama bekleyenlere yazık olur.

Doksanlımimar
Aday Memur
09 Aralık 2021 17:12

Gelişme olmaz bizim Mimarlar grubundaki arkadaşlarda anca Alımları takip etsinler.Gerçi alım da bi kaç tane

Hocam Ankara' da mülakat olacak teknik kadrodan 100 kişi alınacak deseler binler yığılır oraya

Ama bakanlıkla görüşmeye gidelim dediğimizde 1 adam bulamıyoruz

Bir mülakat kadar ehemmiyeti yok mu

09 Aralık 2021 19:03

hocam çoğu branşta alıma çıkıyorsa mimarlara düşecek kontenjan sayısı 10 civarı bi şeydir. çünkü 2022 yılı boyunca alım yapacağı toplam sayı belli.

10-20 kişilik alımla ne değişecek ki?

KTB'nin 65 kişilik alımı gibi bi alım anca mimarlığı rahatlatır

hala 94 puanla boşta olanlar var. merkezilerde 93 ün altına inmiyor puan

92 ile bir sürü kişi bekliyor.

91 ile 90 a hiç değinmiyorum bile.

Arkadaşın da dediği gibi ÇŞB'ye baskı yapılıp mimarların kontenjanları arttırılmalı...

KTB' ye boş olan ve ihtiyaç duyulan mimarlık kontenjanlarının doldurulması yönünde talep oluşturulmalı...

Ulaştırma Altyapı Bakanlığı vesair ilgili tüm bakanlıklara gidilmeli cidden

Ramoerkoc, 2 yıl önce
Hocam çevre şehirciliğe bugün ulaşan çok kişi olmuş. Hem tepki göstermek hem kpss ile yapılmasını talep etmek için. Bakanlıktan merkezi alımın bitmesini bekliyoruz ocakta alıma çıkacağız çoğu branşta yanıtı gelmiş. Eğer tabi bunu diyen de doğru diyorsa sizin dediğiniz ocaktaki alım olabilir. Insallah diyelim
10 Aralık 2021 01:39

Sanayi bakanligi 5 mimar. Aylar sonra guzel diyebilecegimiz bir sayi. ANCAK arkdas bi ilan ayda yilda bir ilan geliyor onu da merkeziyle cakistiriyorlar. Bilerek yapiyolarsa ayri isbilmezlikten yapiyolarsa ayri yaziklar olsun. Bi kere icimiz burkulmadan söyle böyle demeden sevinebilelim bir ilana. Cok mu sey istiyoruz

Doksanlımimar
Aday Memur
10 Aralık 2021 02:39

26 Aralık 23.59 a kadar zaman var ve 3 katı yedek var.Merkeziyi beklerse herkes süper olur.
Ramizdayııı, 2 yıl önce
Sanayi bakanligi 5 mimar. Aylar sonra guzel diyebilecegimiz bir sayi. ANCAK arkdas bi ilan ayda yilda bir ilan geliyor onu da merkeziyle cakistiriyorlar. Bilerek yapiyolarsa ayri isbilmezlikten yapiyolarsa ayri yaziklar olsun. Bi kere icimiz burkulmadan söyle böyle demeden sevinebilelim bir ilana. Cok mu sey istiyoruz
10 Aralık 2021 07:39

Sadece bir ilden başvuru nedir Allah için?

Resmen loto oynuyoruz.

İller Bankası'nda da 92 ile mülakata kalamayanlar varken 90 puanla Van'da mülakata kalanlar vardı

10 Aralık 2021 10:01

Ilbank binde p1 ile almisti. Yukarida bahsettigim ilanin gelmesine sevinemiyorum durumu bunda da gecerliydi. P3 olsaydi atananlar en azindan onunden gitmis oluyor.

Sadece bir ilden başvuru nedir Allah için?

Resmen loto oynuyoruz.

İller Bankası'nda da 92 ile mülakata kalamayanlar varken 90 puanla Van'da mülakata kalanlar vardı

10 Aralık 2021 11:02

O tayfadan 2 kişi tanıyordum p3 punaları p1 den yüksekti

Bence genelinde durum böyleydi dayı

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Ilbank binde p1 ile almisti. Yukarida bahsettigim ilanin gelmesine sevinemiyorum durumu bunda da gecerliydi. P3 olsaydi atananlar en azindan onunden gitmis oluyor.
10 Aralık 2021 11:07

Aynen o sekilde. Atanamamak problem degil de ilanlatin geneli p3 oldugu icin bizim icin onemli olan o oluyor. Atanan kisi önünden gitmeyince de bi ise yaramiyor.

O tayfadan 2 kişi tanıyordum p3 punaları p1 den yüksekti

Bence genelinde durum böyleydi dayı

10 Aralık 2021 11:31

Merkeziden yereleşeceklerin ardından inşallah yedeklere rağmen boş kalan kontenjan olmaz.

Dediğin gibi hiçbir alıma tam anlamıyla sevinemedik buna da öyle.

Umarım merkezide bir sürpriz yaşarız da 94 ile 93 lerin hepsi yerleşir en azından

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Aynen o sekilde. Atanamamak problem degil de ilanlatin geneli p3 oldugu icin bizim icin onemli olan o oluyor. Atanan kisi önünden gitmeyince de bi ise yaramiyor.

Doksanlımimar
Aday Memur
10 Aralık 2021 15:44

Pek kalmadı ki hocamm bence puanlar 92ye kadae düşer

Merkeziden yereleşeceklerin ardından inşallah yedeklere rağmen boş kalan kontenjan olmaz.

Umarım merkezide bir sürpriz yaşarız da 94 ile 93 lerin hepsi yerleşir en azından

Doksanlımimar
Aday Memur
10 Aralık 2021 22:13

Aile Bakanlığı 125 uzman yardmcısı alıyor.Ocakta 3 tane Mimar vardı iptal olmuştu bunda olabilri.Dayıya haber sal

13 Aralık 2021 00:20

Aile bakanliginda 3 kadromuz vardi hic olmus
14 Aralık 2021 11:53

uzman yardımcılarını yds puanıyla alıyor

senin var mı yds puanın

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Aile bakanliginda 3 kadromuz vardi hic olmus
14 Aralık 2021 11:59

Yok

uzman yardımcılarını yds puanıyla alıyor

senin var mı yds puanın

14 Aralık 2021 16:12

aile bakanlığına bu sene için kadro onayı verilmişti.

sene bitmeden alımı yapmak istedi herhalde.

normalde birçok kurum son 2 ay birçok personel alırdı ama bu sene o da olmadı.

merkeziyi falan bekliyorlar falan diye düşünmesin kimse merkezide de kimse için bir süprizin yaşanacağı yok.

son merkezilerin hepsinde durum gittikçe daha da kötüleşti

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Yok
Toplam 617 mesaj
«171819202122232425262728»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi