Editörler : crops35
20 Kasım 2012 13:44

danıştay 30 hizmetli alımı ilanı !!

danıştay 30 hizmetli alımı yapcak mış başvuru adresi ANK.

mülakatla hizmetli alınacaksa ne sorarlar mülakatta ?? ya da şurayı bi temizle bakalım nasıl yapıyon gibi mi?? yok ya da bi çay demle görelim gibi mi?* hizmetli mülakatı nasıl olur??? gravatlı mı gidilmeli ? yoksa kot , gömlek yeter mi??*

ceren.c
Aday Memur
20 Kasım 2012 13:46

güldürdün :)

20 Kasım 2012 13:50

başvurcam mecbur ama ben hiç bi devlet kurumunun mülakata fln gitmedim,

gravat takılmalı mı ki, yada ne sorarlar tarih coğrafya fln mı ya da danıştay ne iş yapar mı? derler?? referans ister şimdi bunlar varya....

ceren.c
Aday Memur
20 Kasım 2012 13:58

bence önden birini yollayın sonrada ondan tüyoları kapın öle gidin :)

20 Kasım 2012 14:05

güzel fikir, kardeşimi kurban edebilirim o zaman , 66 almıştı ,o biyere yerleşemez bari bi işe yarasın..

ceren.c, 11 yıl önce

bence önden birini yollayın sonrada ondan tüyoları kapın öle gidin :)

rlxs
Aday Memur
20 Kasım 2012 15:00

iyi çay demleyen işi kaptı hayırlı olsun :D

ezeleyla
Aday Memur
20 Kasım 2012 16:57

arkadaşlar neen ön yargılı davranıyoruz demekki bazılarımızın tuzu kuru sizin çay demlemek temizlik vs die burun kıvırığınız işlere çalışmak için çırpınan binlerce insan var

20 Kasım 2012 16:59

tabiki de bu iş için çırpınan ihtiyacı olan insanlar var ama konu o değil ki. 2milyona yakın kişinin girdiği sınavda derece yapıp ilk 100'e girenler hizmetli oluyor ve bu başarısının hiç bir karşılığını alamıyor sorun da burda. Yoksa kimsenin hizmetli olmayı küçümsediği yok ki

ezeleyla, 11 yıl önce

arkadaşlar neen ön yargılı davranıyoruz demekki bazılarımızın tuzu kuru sizin çay demlemek temizlik vs die burun kıvırığınız işlere çalışmak için çırpınan binlerce insan var

alchar06
Aday Memur
20 Kasım 2012 17:21

merkezi atamalarla alsalar ya..

20 Kasım 2012 17:39

çırpınanlar biziz işte burdayız , onun için açtım başlığı.. hiç mülakata gitmedim nasıl gitmeliyim ne sorarlar diye aranıyorum ...

ezeleyla, 11 yıl önce

alchar06
Aday Memur
20 Kasım 2012 17:41

ben yargıtayınkine gitmiştim , daha önce çalıştığın işler , sertifika , okul , evlilik vs. onunla ilgili sorular sormuşlardı

20 Kasım 2012 17:49

yani tarih coğrafya kültürel bilgiler ya da danıştayla ilgili bişeyler sorarlar mı?

bide elbise nasıl olmalı takım fln mı?

alchar06, 11 yıl önce

ben yargıtayınkine gitmiştim , daha önce çalıştığın işler , sertifika , okul , evlilik vs. onunla ilgili sorular sormuşlardı

hakan2066
Kapalı
20 Kasım 2012 17:50

bence başvuru bile yapmayın brüt 1350 maaş diyor neti 800-850 anca olur. yazıklar olsun bu maaşa sözleşmeli memur alıyorlar...

20 Kasım 2012 18:00

çok haklısınız ama benim durumum çok kötü ve hiç birşeyim yok açlık çlmektense..şansımızı denicez artık...(puanım 92)

hakan2066, 11 yıl önce

bence başvuru bile yapmayın brüt 1350 maaş diyor neti 800-850 anca olur. yazıklar olsun bu maaşa sözleşmeli memur alıyorlar...

cigdem-serkan
Aday Memur
20 Kasım 2012 19:47

arkadaşlar bi sorum var cevaplarsanız çok sevinirim danıştay hizmetli alımı için barajı 60a çekmiş acaba katiplik falandamı 60 olacak baraj puanı çünkü danıştayda adalet bakanlığına bağlıya cevaplarsanız sevinirim inşallah öyledir

snan_10
Kapalı
20 Kasım 2012 19:52

arkadaşlar başvuru yapmayın diyenlere lütfen kulak vermeyin.

Ben memur olarak çalışıyorum, nisan ayında Gazi Üniversitesi sözleşmeli destek personeli alımı yaptı. Benim çalıştığım kurumda kaloriferci olarak çalışan bir arkadaşım başvurdu, brüt 1240 yazıyordu ve şu anda 1560 TL alıyor. Yani o yazılan ücret kanun gereği yazılmak zorunda kurum kesinlikle orda yazan ücretten fazlasını verecektir.

adjectiveonur, 11 yıl önce

çok haklısınız ama benim durumum çok kötü ve hiç birşeyim yok açlık çlmektense..şansımızı denicez artık...(puanım 92)

cigdem-serkan
Aday Memur
20 Kasım 2012 19:56

bilen yokmu

alchar06
Aday Memur
20 Kasım 2012 23:04

ben bi kaç tane girdim böyle mülakata adliye hariç bilgi sormadılar , gelenlerin çoğu takım elbiseyle geliyo torpil de var diyolar hep ama bilemem

adjectiveonur, 11 yıl önce

yani tarih coğrafya kültürel bilgiler ya da danıştayla ilgili bişeyler sorarlar mı?

bide elbise nasıl olmalı takım fln mı?

snan_10
Kapalı
20 Kasım 2012 23:20

başvuracak arkadaşlar puanları yazsın lütfen bir sıralama yapalım ki sıralamaya giremezsek hiç başvurmayalım.

Arkdaşım puanı 87,8

23 Kasım 2012 10:10

gençer danıştay da çalışan birisi olarak yazıyorum... ordaki brüt ücrete aldanmayın mesai ücretiyle beraber (ki mesaiye kalma diye birşey yok) elinize toplamda 1700 lira para geçecek..

çalışma saatleri : 08:30 - 17:30

ankaranın hemen her yerine (çucuk,sincan,gölbaşı vs dahil) ücretsiz servis imkanı vardır.

yemeği çok cüzi miktarda yersiniz. günlük 1 lira 10 kuruş :)

temizlik işi yok (özel temizlik şirketi yapıyor)

gideceğiniz birime göre çay çorba işleri olabilir.. ( ki alınanların %80 i dairelere gönderilir ve çay işlerine de bakarlar)

başka sorusu olan varsa cevaplayabilirim... Allah gönlünüze göre versin..

23 Kasım 2012 12:11

BEN BAŞVURCAM AMA GRAVAT,GÖMLEK KOT GİYSEK TAMAMDIR HERALDE DEMİ? YOKSA TAKIM FALAN MI GİYMEK GEREK..

keynes amcaminoglu, 11 yıl önce

gençer danıştay da çalışan birisi olarak yazıyorum... ordaki brüt ücrete aldanmayın mesai ücretiyle beraber (ki mesaiye kalma diye birşey yok) elinize toplamda 1700 lira para geçecek..

çalışma saatleri : 08:30 - 17:30

ankaranın hemen her yerine (çucuk,sincan,gölbaşı vs dahil) ücretsiz servis imkanı vardır.

yemeği çok cüzi miktarda yersiniz. günlük 1 lira 10 kuruş :)

temizlik işi yok (özel temizlik şirketi yapıyor)

gideceğiniz birime göre çay çorba işleri olabilir.. ( ki alınanların %80 i dairelere gönderilir ve çay işlerine de bakarlar)

başka sorusu olan varsa cevaplayabilirim... Allah gönlünüze göre versin..

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi