Editörler : ayşegül bgm
07 Aralık 2019 21:32

Kismetiniz buymus. Fakat siz 1 puanla kaybetmissiniz 0.1 puanla degil o yuzden uzulmeyin takilmayin bu durumlara
edalli20, 4 yıl önce

Ben çocuk gelişimiciyim 77.9 la kapattı aile bakanlığı benim puanım76. 9 Asdep gidenlerden sonra muhtemelen 30 kişi alacak sağlık bakanlığı virgüle falan yerleşicem Tek dileğim bu seferde 0.1 le kaçırmamak Sınırda puan almak berbat bir durum 3,4 puan olsa kafaya takmıycam ama 1 puan :(

hokah
Aday Memur
08 Aralık 2019 15:52

Hocam bal gibi de veriliyor farkli bakanliklar oldugu icin. Bunu gectim ben 2017/5 le atanip calisirken 2018/5 e tercih yapip baslayani duydum. Yasal bir bosluk var ve bunu bilen kullaniyor.
Adayagmur17, 4 yıl önce
Sozlesmeliden sozlesmeliye tercih veremiyorsunuz. Kadro isgali olacagindan tercih verildigi zaman tespit ediliyor ve 1 sene boyunca devlet alimina basvuru yapmaniz sistemden engelleniyor
08 Aralık 2019 15:57

Hocam herkes o ornegi veriyor ama bende size bizzat yasanmis ornegi vereyim. Ozellikle belirteyim duymadim gordum. Cunku arkadasimdi. Sozlesmeliden sozlesmeliye yni bolumden tercih verdi ve kadro isgali nedeni ile sistemden 1 yil ceza aldi. Sizin duydugunu muhtemelen insanalrin bilerek tercih verdirerek ceza almalarini saglamak. Yani o isler oyle olmuyor malesef. İlk baktiklari sey baska bir alimda kazanilmis yer var mi usulune uygun mu diye.
hokah, 4 yıl önce
Hocam bal gibi de veriliyor farkli bakanliklar oldugu icin. Bunu gectim ben 2017/5 le atanip calisirken 2018/5 e tercih yapip baslayani duydum. Yasal bir bosluk var ve bunu bilen kullaniyor.

byprestij
Aday Memur
08 Aralık 2019 16:03

73 le Ankara' olabilir diye vermedim bende

Lisans Ankara

Olma ihtimali varmıdır arkadaşlar sizce

08 Aralık 2019 16:04

Olur bence. Yine Ankara iline iyi sayilar verilecektir. Simdi olmasa bile subatta kesin olur.
byprestij, 4 yıl önce

73 le Ankara' olabilir diye vermedim bende

Lisans Ankara

Olma ihtimali varmıdır arkadaşlar sizce

hokah
Aday Memur
08 Aralık 2019 16:29

Hocam bunu yapan benim iş arkadasim birebir kanli canli kendi anlatti. rivayet degil yani benimki de
Adayagmur17, 4 yıl önce
Hocam herkes o ornegi veriyor ama bende size bizzat yasanmis ornegi vereyim. Ozellikle belirteyim duymadim gordum. Cunku arkadasimdi. Sozlesmeliden sozlesmeliye yni bolumden tercih verdi ve kadro isgali nedeni ile sistemden 1 yil ceza aldi. Sizin duydugunu muhtemelen insanalrin bilerek tercih verdirerek ceza almalarini saglamak. Yani o isler oyle olmuyor malesef. İlk baktiklari sey baska bir alimda kazanilmis yer var mi usulune uygun mu diye.

hokah
Aday Memur
08 Aralık 2019 16:31

Asdepe atananlar saglik bakanligina tercih verip ise baslayabilirler şuanda bunun icin bir engel yok mevzuata uygun. Ama bence vermesinler asdep şartlari saglik bakanligindan bin kat daha iyi. Naçizane öneri..
08 Aralık 2019 16:42

Mevzuata gore yok ama ayni branstan yaparsaniz var tabikide. İnsanlari yanlis bilgilendirmeyin. Bos yere neden ceza alsinlar ki. Farkli unvanlardan verecekseler tabikide verebilirler. Ama su yonden katiliyorum. Aile bakanligi daha iyi Sb na gore
hokah, 4 yıl önce
Asdepe atananlar saglik bakanligina tercih verip ise baslayabilirler şuanda bunun icin bir engel yok mevzuata uygun. Ama bence vermesinler asdep şartlari saglik bakanligindan bin kat daha iyi. Naçizane öneri..

byprestij
Aday Memur
08 Aralık 2019 16:43

Adayagmur 17 cevabın için teşekkürler

hokah
Aday Memur
08 Aralık 2019 16:48

Aynı branş, aynı branşta farklı bakanlıklara tercih verip atanabilir. Çünkü sağlık bakanlığından alacağınız ceza sağlık bakanlığı atamalarını etkiler, diğer bakanlıkları etkilemez. Inanmayabilirsiniz o sizin tercihiniz.
Adayagmur17, 4 yıl önce
Mevzuata gore yok ama ayni branstan yaparsaniz var tabikide. İnsanlari yanlis bilgilendirmeyin. Bos yere neden ceza alsinlar ki. Farkli unvanlardan verecekseler tabikide verebilirler. Ama su yonden katiliyorum. Aile bakanligi daha iyi Sb na gore
08 Aralık 2019 16:52

Bunu ozellikle arayip sordum kardes. Oyle olsaydi kadrolar almisti gitmisti kendini simdiye kadar. Bransin onemli bakanlik onemli degil. Ayni zamanda sozlesmeli mi kadrolu mu o onemli. Sormasam dedigine inanirdim yani. Ama oyle birsey yok. Zaten kilavuz yayinlandigi zaman acikca belirtiliyor maddelerinde. Sozlesmeli bir kisinin hangi tarihten sonra cikip basvuramayacagi bile ifade ediliyor. Etraftan kulaktan dolma hareket etmeyin.Direk bakanliklari arayin bence siz.
hokah, 4 yıl önce
Aynı branş, aynı branşta farklı bakanlıklara tercih verip atanabilir. Çünkü sağlık bakanlığından alacağınız ceza sağlık bakanlığı atamalarını etkiler, diğer bakanlıkları etkilemez. Inanmayabilirsiniz o sizin tercihiniz.

hokah
Aday Memur
08 Aralık 2019 16:58

Bizzat cimerden cevap aldim yetmez mi
Adayagmur17, 4 yıl önce
Bunu ozellikle arayip sordum kardes. Oyle olsaydi kadrolar almisti gitmisti kendini simdiye kadar. Bransin onemli bakanlik onemli degil. Ayni zamanda sozlesmeli mi kadrolu mu o onemli. Sormasam dedigine inanirdim yani. Ama oyle birsey yok. Zaten kilavuz yayinlandigi zaman acikca belirtiliyor maddelerinde. Sozlesmeli bir kisinin hangi tarihten sonra cikip basvuramayacagi bile ifade ediliyor. Etraftan kulaktan dolma hareket etmeyin.Direk bakanliklari arayin bence siz.
08 Aralık 2019 17:02

Galiba siz boyle yapacaksiniz ve kendinizi kandiriyosunuz. Ne diyeyim ceza yediginiz zaman ogreneceksiniz. Bazen bazi seyleri yasamak lazim
hokah, 4 yıl önce
Bizzat cimerden cevap aldim yetmez mi

hokah
Aday Memur
08 Aralık 2019 17:09

Ben zaten sağlık bakanlığında çalışıyorum işimden memnunum. Ama burda sırf kimse tercih yapmasın diye yanlış bilgi vermek daha kötü. Bende tercih yapın demiyorum ama işin doğrusu da budur demek lazım. Herkese iyi akşamlar..
Adayagmur17, 4 yıl önce
Galiba siz boyle yapacaksiniz ve kendinizi kandiriyosunuz. Ne diyeyim ceza yediginiz zaman ogreneceksiniz. Bazen bazi seyleri yasamak lazim

edalli20
Kapalı
08 Aralık 2019 18:21

Arkadaşlar sorunun cevabını araştırdım Memurlar nette 2018 haziranda yayınlanmış Şimdi asdepe çocuk gelişimi unvanı ile yerleşen bir aday sağlık bakanlığına çocuk gelişimi olarak tercih veremez Versede ceza alır. Fakat çocuk gelişimi öğretmeni olan asdepe çocuk gelişimci olarak başvurabilir Unvan farklı

edalli20
Kapalı
08 Aralık 2019 18:24

Atamadaki Unvan önemli Hemşirelik bitirip öğretmen olarak atanan biride Sağlık bakanlığına tercih verebiliyor Biri öğretmen biri hemşire unvanı olduğu için Aslında sorun şu asdep bir anca önce açıklanmalı sağlıkla çakışmasın Çünkü kişi yerleşip yerleşmediğşni bilmediğinden tüm atamalara tercih verir doğal olarak

08 Aralık 2019 19:04

zaten açıklandı ya

edalli20, 4 yıl önce

Atamadaki Unvan önemli Hemşirelik bitirip öğretmen olarak atanan biride Sağlık bakanlığına tercih verebiliyor Biri öğretmen biri hemşire unvanı olduğu için Aslında sorun şu asdep bir anca önce açıklanmalı sağlıkla çakışmasın Çünkü kişi yerleşip yerleşmediğşni bilmediğinden tüm atamalara tercih verir doğal olarak

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi